Испечати | Затвори го прозорот

Алфа ТВ Скопје

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Медиуми
Опис на форумот: Телевизии, радио, списанија, весници...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=22945
Датум на принтање: 26.Април.2024 во 18:02
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Алфа ТВ Скопје
Постирано од: stigma04
Наслов: Алфа ТВ Скопје
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 00:32
temata e za alfa tv skopje mislam dobra tv e i poleka poleka se doblizva do vrvot ima dobri emisiii filmovi samo da ne se preoentira partiski oti nisto nema da napravi kako sto gledam e od sdsm ama nema veza site tv se od partii ali e dobra sega za sega

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan



Коментари:
Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 00:34
samo vo nasata zemja e vaka site gazdi na nacionalnite televizii se sopstvenici na benziski marketi taka natamu zatoa respekt treba da ima onaa tv koja zavisi samo od reklamite ama kaj nas nema takva.

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 00:37
temata ja otvoriv vo znak na blagodarnost na ovaa tv koja pomozi da spasam eden zivot so eden zbor se nafatija da mi pomozat i mu sum blagodaren respekt alfa tv nemam zborovi veke tie se dokazaja kolku i da pisam se vide fala

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 00:46
isto da ne zaboravam respekt do telma i nasa tv koi i tie mi pomozija

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 02:06
добра е алфа бе .
и наша тв е добра
само не ја сфаќам телма , нешо како да иде надоле годиниве , никако немаат ни инспирација ни финансии...



-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima





Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 10:11
Originally posted by stigma04 stigma04 напиша:

temata ja otvoriv vo znak na blagodarnost na ovaa tv koja pomozi da spasam eden zivot so eden zbor se nafatija da mi pomozat i mu sum blagodaren respekt alfa tv nemam zborovi veke tie se dokazaja kolku i da pisam se vide fala


Заслужува респект Алфа Тв,доколку ти помогнала да спасиш нечиј живот,ама мислам дека на било која ТВ да си се обрател ,исто ќе постапеле.

Инаку да ,не е лоша Алфа,знам понекогаш да се задржам на овој канал.


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 24.Јули.2010 во 19:26
Alfa televizija kako mlada i ponova televizija, vek'e navleguva vo mojot dom, narocno vin vin, vestite i po nekoj film.дада

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 31.Јули.2010 во 15:48
секоја чест за преведувачите во алфа

толку многу може да се научи од нив, филмовите и емисиите не се само преведувани туку и адаптирани на нашиот јазик,... што е посебна реткост кај нас... браво

-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 31.Јули.2010 во 16:25
Добри се, добри.
Океј им се вестите, госпожите презентерици не се со кич шминка и секад се пријатни, не делува како да се караат со гледачите.
И океј филмови даваат.
И ми се свиѓа што не заглавуваат со оние сини тонови. Знакчето им е со `жто, вестите (тоа доле што се појавува де, незнам како се вика -.-) е црвено, и не како оние А1, канал 5 или штотијазнам вести со празно студио.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 00:29
golemi katastrofi e serija koja se emituva na alfa vo nedela emisija koja vredi da se gleda i spaga edna od najskapite serii respekt alfa tv

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 08.Август.2010 во 18:41

Ми се допаѓаат пред се вестите, ненападни и квалитетни, ВИН ВИН со Оливера и филмчиња има нешто да се најде...Добри се и се подобри стануваат.А да и серијата Големи катастрофи...Инаку серии ...оние шпански и сл. не ги гледам воопшто....дада



-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 08.Август.2010 во 22:09
во секој случај пријатна и ненападна телевизија, за разлика од другиве, можеби сега нема којзнае каква програма, но очекувам да се развива се повеќе
кај мене најголема гледаност има поради Ф1 да


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 10.Август.2010 во 01:20
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

во секој случај пријатна и ненападна телевизија, за разлика од другиве, можеби сега нема којзнае каква програма, но очекувам да се развива се повеќекај мене најголема гледаност има поради Ф1 да

za ova se slozvam so tebe a i da dodadam telma e dobra tv isto i nasa tv koja e edinstvena od site sega ja dobiv informacijata deka televizijata zivee samo od reklami nisto drugo e toa e za respekt zatoa gi pocituvam ovie tri televizii

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 12.Август.2010 во 08:58
ја љубам таа водителката , скрос ме излуџује со тоа џиш муцињата , уба е бе телевизијата , малку е пристрасна за ес де ес арно ама преку к*р ми се па овие овие шо нон стоп ги фалат вмро , уба телевизија нема шо тука појќе да коментирам

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 07.Ноември.2010 во 02:33

Srpskata televizija „PINK“ koja e vo sopstvenost na Zeljko Mitrovic, ja kupi makedonskata nacionalna televizija „Алфа“ zad koja do sega stoese biznismenot Sterjo Nakov.

Kako sto doznava Makfaks, Ova se slucilo sinoka Vo hotelot Aleksandar Palas vo skopje.

Spored ovaj dogovor, televizija „Pink“ ima stoprocentna sopstbenost vrz Alfa televizija.

„Jas kako programski urednik nemam takva informacija. Ne mozam nitu da ja potvrdam nitu da ja demantiram vesta“, izjavi Ljubomir Nikolovski, programski direktor na Alfa televizija.

Po ova prasanje ne mozese da se izjasni nitu izvrsniot direktor Mladen Damev, koj na prasanjeto dali e vistina deka „Pink“ televizija ja kupi „Alfa“, izjavi “Nemam komentar“.

„Makfaks“ doznava deka sopstvenicite na „Pink“ televizija veke nekolku pati ja posetile Alfa televizija.
Neznam dali e vistina ova ama ako e e zalno vidov golema pomos od ovaa televizija i ako navistina se prodade na pink zalam ama denes definitivno se e za pari ljuge i zatoa site se razocarauvaat a zalno ke bide za alfa ako e taka ali toa e gazdite mora da naprat obart na pari milioni......

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 07.Ноември.2010 во 13:21
Па нели К-15 ја купи?????


Постирано од: Gorazd777
Датум на внесување: 07.Ноември.2010 во 21:04
Море протече и информацијата дека главен и одговорен уредник и нуделе, да биде Ивона Талевска,дали е таа од сител - сучката или е нешто друго,а оваа имала големи ангажмани,па изјавила дека ќе размисли???

-------------
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 13:59

Tocno e deka eden od glavnite urednici ke bide turbofolkerkata Ivona Talevska od Sitel koja emotivno ne moze da im odolee na Ceca i Aca Lukas bidejki gi obozava i dvajcata.Glaven menager na celata televizija odnosno direktor ke bil veruvale ili ne Boki 13!So vakvi luge ocekuvajte vo programata po desetina serii,mnogu gosti od Zvezde Granda i ona najglavnto balkansko realno sou kako sto e Veliki brat vo Srbija vo koe bi imalo ucesnici od site bivsi yu prostori a ucesnicite pretpostavuvam bi bile po moznost travestiti,homoseksualci i biseksualci bidejki Boki 13 ne bira sredstva samo da privlece vnimanie vo javnosta.Za nagrada od 50000 evra jas veruvam deka konecno javno ke se izdadat site sto do sega se krieja od javnosta.не



Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 18:03
Originally posted by Audiofil Audiofil напиша:

Tocno e deka eden od glavnite urednici ke bide turbofolkerkata Ivona Talevska od Sitel koja emotivno ne moze da im odolee na Ceca i Aca Lukas bidejki gi obozava i dvajcata.Glaven menager na celata televizija odnosno direktor ke bil veruvale ili ne Boki 13!So vakvi luge ocekuvajte vo programata po desetina serii,mnogu gosti od Zvezde Granda i ona najglavnto balkansko realno sou kako sto e Veliki brat vo Srbija vo koe bi imalo ucesnici od site bivsi yu prostori a ucesnicite pretpostavuvam bi bile po moznost travestiti,homoseksualci i biseksualci bidejki Boki 13 ne bira sredstva samo da privlece vnimanie vo javnosta.Za nagrada od 50000 evra jas veruvam deka konecno javno ke se izdadat site sto do sega se krieja od javnosta.не

чекај, ти ова сериозно? изненадување


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 20:02
Za zal vistina e i za nekoj den Alfa ke ja izbrisam od memorija na televizorot:
http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=59387 - http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=59387
http://www.spic.com.mk/kat/hronika/pink-ja-kupi-tv-alfa.html - http://www.spic.com.mk/kat/hronika/pink-ja-kupi-tv-alfa.html


Постирано од: mungos80
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 20:31
ТУРБОФОЛКОТ Е МРТОВ !!! ДА ЖИВЕЕ БОКИ 13 И СТУДЕНТОТ ОД СОЛУН А ГЛАВЕН УРЕДНИК ИВОНА ТАЛЕВСКА.




-------------
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев


Постирано од: mungos80
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 21:02




-------------
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 22:19
http://utrinski.com.mk/?ItemID=3C45F62A76BBA840A664868007FCD001 - http://utrinski.com.mk/?ItemID=3C45F62A76BBA840A664868007FCD001


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 22:44
Ајме мене јој , алфа стануе пинк теве...
еден од малкуте канали недопрени од бош-серии , индијци , индијанци и шпански романсиери партистки пропаганади и кич мелодии...станува...пинк(розево)...

скраја да е...само мтв си остана исто во етерот...газење%20од%20смеење


-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima





Постирано од: Џо
Датум на внесување: 09.Ноември.2010 во 22:44
Originally posted by Џо Џо напиша:

Ајме мене јој , алфа стануе пинк теве...
еден од малкуте канали недопрени од бош-серии , индијци , индијанци и шпански романсиери партиски пропаганади и кич мелодии...станува...пинк(розево)...

скраја да е...само мтв си остана исто во етерот...газење%20од%20смеење


-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima





Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 02:05
MIslam bez razlika iako vidov pomoso totalno se razocarav od alfa tv stvarno pocnuvase da deli od drugite ama na kratko i pak ke recam nema denes brate kaj sto igra parata znaci sterjo nakov demek aj ke ja proforsiram televizijata pa ke ja dam za nekoj milion ,normalno ima hotel palas spedicii na rodnini ke se zamara so televizija ko mozi drugo da otvori,ali vrabotenite toa nema veza tie ke si najdat care znaci denes vo nasata drzava ma so i da se otvori so i da se praj realno segde pari ke se perat,pa gledam i brane se iznervira za alfa tv demek deka bese od sdsm pa se davale pari pa na kraj se prodava,cekaj brane ti nemozis da se tokmis so sterjo nakov ti za nego si mrava be brane pa i normalno ke vi pravi sto saka bitno toj si napraj obart na milioni a za sdsm taja neka bara sega druga televizija toa e toa pak ke recam bravost za sterjo posto mu ispadna sansa napraj milioni makar koj i da bil da mu ponudat ubava para ke napravel isto samo sto alfa tv nema da mozi poveke da se promovira kako sto pocna a so turbo folk strano nesto e toa...........................

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 02:43

Телевизиите го замрачија етерот



Пропаѓањето на јавниот сервис, интензивното давање дозволи за телевизии и отстапување од Стратегијата за радиодифузна дејност придонесоа сега да се скандализираме од навлегувањето на турбофолк-телевизија

Седумнаесетина телевизии во земјава, кои се емитуваат на национално ниво, на различни начини во секој момент може да бидат продадени на телевизија каква што е српска „Пинк“ и сето тоа лесно да ги исполни прописите. Законската формулација, која бара новиот сопственик да го почитува досегашниот „претежно забавен општ формат на македонски јазик“, е лесен за исполнување, зашто подразбира до 65 проценти од програмата да биде забавна. Тоа практично значи дека музичките програми што ги произведува оваа српска телевизија, која во регионот стана позната како промотор на турбофолк-музика, ќе се емитуваат без пречки. Сево ова е само логична последица од хаосот и негрижата за радиодифузната дејност, која се случува во земјава, како и на непочитувањето на стратегиските документи за тоа како треба да се развива оваа дејност. Наместо програмска разновидност, македонските гледачи на телевизиските канали сега може и мора да гледаат речиси идентични, до бескрај комерцијализирани програмски шеми составени од телевизиски сапуници, музички емисии со низок квалитет, различни реални шоуа одвреме-навреме „пресечени“ со блок информативни емисии.

Генезата на случувањата во македонскиот етер открива дека неколку работи биле решавачки за квалитетот на телевизиските програми постојано да оди надолу. Пропаѓањето на јавниот сервис и отсуството на силни мерки за неговото заздравување, интензивното издавање дозволи за емитување телевизиски програми пред две години, но и отстапувањето од предвиденото во Стратегијата за развојот на радиодифузната дејност од 2007 до 2012 година се главни фактори поради кои сега се скандализираме од навлегувањето на турбофолк-телевизија, која веќе зрачи во четири балкански земји.

Експертите укажуваат дека состојбата потсетува на влијанието на пропагандите што балканските земји ги вршеле во Македонија во почетокот на 19 век. Според Љупчо Јакимовски, поранешен директор на МРТ, земјава мора да биде внимателна во однос на странските инвестиции во медиумите

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 12:46
Штета...единствена телевизија која држи до некој стандард....

Една порака од Ана Јовковска, ќе ја ставам овде:


Dragi prijateli,

verojatno veke site ja doznavte vesta deka Pink TV ja kupi Alfa TV. Uste eden bastion na turbo-folk kulturata.

Se nadevam deka sekoj od vas ke saka da go dade svojot glas za opstanok na makedonskata (kvalitetna) programa.

Ova e borba za vrednosti!

Mobiizacija na kritickata masa (makar od doma so eden klik od kompjuterot :) e vazna, zatoa ve molam pisete gi vash*te komentari i mislenja na:

http://www.alfa.mk/ - www.alfa.mk
vo delot na Kontaktna redakcija, Puls.

Blagodaram
Se gledame preku ekran :) vecerva vo 20:00 h

p.s.vecerashnata tema - MOZE LI PLANETATA DA NE PODNESE? :) nema vrska so ova :)

Ana


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 13:05
тооооо .....Цецоооооо.

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 14:37

Во демократијата 1000 идиоти се секогаш повеќе од 10 врвни интелектуалци.

Ако на толпата и се допаѓа ПИНК, ќе биде ПИНК и точка.

Доколку на народот (на мнозинството) му се допаѓаше ТВ од типот на Алфа, немаше до ова ни да дојде, да не се лажеме.

(истиов коментар го оствавив и на сајтот на Алфа)
 
голема%20насмевка


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 15:00
...чааашее лоомиииммм......руке ми крвавеееее, јјјииихаааа!да

-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 15:27
...ќе ја има и http://timok-radio.webs.com/stojale8.jpg - Стоја ..и тооо Микииии тооооо...

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 17:54
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Во демократијата 1000 идиоти се секогаш повеќе од 10 врвни интелектуалци.

Ако на толпата и се допаѓа ПИНК, ќе биде ПИНК и точка.

Доколку на народот (на мнозинството) му се допаѓаше ТВ од типот на Алфа, немаше до ова ни да дојде, да не се лажеме.

(истиов коментар го оствавив и на сајтот на Алфа)
 
голема%20насмевка
 
Po ova izleguva deka mnozinstvoto od okolu 90% se nepismena masa bidejki sekade kade sto ima nepismeno naselenie tamu gi ima i najlosite raboti.


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 18:09

ПИНК предизвикува серија нови трансфери уште пред да почне!


Иако нема ништо дефинитивно со купувањето на Алфа ТВ, а можноста е прилично сериозна веќе се вршат новинарски трансфери. Алфа е телевизија со ориентација кон информативната програма блиска до Црвенковски и СДСМ, додека ПИНК е независна телевизија која е ориентирана кон забавна програма. Преговорите со прилично можна завршница ги води екипа од ПИНК, предводена од сопругата на газдата на ПИНК, Жељко Митровиќ.

Досега во јавноста како најсериозен кандидат за главен уредник на ПИНК Македонија се споменува Ивона Талевска, уредник во Вечер и во ТВ Сител, што е објавено веќе и на неколку српски портали. Од друга страна сегашниот главен уредник на Алфа ТВ, Ацо Кабрамов, веќе имал преговори да си оди од Алфа назад кај Велија- но во А2, а преговарал и со Нова Македонија.

Инаку, Фрчковски посредувал кај Штерјо Наков, сопственик на Алфа ТВ да не ја продава телевизијата бидејќи тоа е штетно за медиумските интереси на СДСМ. На ова, од Наков им било одговорено дека тој не може понатаму да плаќа по милион евра годишно за телевизија која не е рентабилна, а ако им треба нека соберат пари и нека ја купат самите тие. Но, Фрчковски и СДСМ не се согласиле со тоа , па останува ПИНК овие денови да ја потврди и плати сопственоста врз Алфа ТВ.

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: mungos80
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 18:10
Што гревате врева.

Црвена јабука (05.11), Рибља Чорба (05.11), Севе (06.11), Карлеуша (20.11), Цеца (26.11), Лисац (30.11), Шербеџија и Тадиќ (20.12), Чола (25.12), Лукас (29.12).

Ова не е список со сите концертно активни тезгаџии од поранешните југословенски простори низ поранешните центри на поголемите републики (Сараево, Загреб, Скопје, Белград). Ова не е дури ниту програмската шема на сегашната Република Македонија кумулативно претставена за целата претходна година.

Ова е привремениот изглед на списокот со музички желби на скопјани. Вакво е менито кое чифт месеци пред најлудата ноќ и' се служи на метрополата како своевидна предигра. Недостига на овој список уште да се наведе големиот музички настан Таксират (04.12) со имиња и од други, вонбалкански држави, иако на сите им е јасно дека една качунка не е доволна за да можеме да констатираме дека сепак претстои - избор.


http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=47A61428B3DBCB4194DA5426685EAC84

Кога скопјаништата (жителите на с.Скопје) се тешки фолкери

-------------
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 10.Ноември.2010 во 23:03
Pred eden saat Ana Jovkovska vo nejziniot facebook izjavi deka Alfa TV ostanuva po staro a Pink se vraka doma,taka im kazal direktorot no ke pocekame da vidime ovie denovi oficijalno sto ke bide.среќа


Постирано од: Audiofil
Датум на внесување: 12.Ноември.2010 во 07:27
Oficijalno Alfa TV si ostanuva neprodadenaголема%20насмевка
http://www.forum.com.mk/#233464 - http://www.forum.com.mk/#233464


Постирано од: mungos80
Датум на внесување: 12.Ноември.2010 во 14:25
Прочитајте ја денешната статија во неделникот Фокус

-------------
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 12.Ноември.2010 во 18:37
Откажана продажбата на скопска ТВ Алфа на српската ТВ Пинк16:09 | 11 ноември 2010од
Сопственикот на српската телевизија Пинк, Жељко Митровиќ се откажал од купување на Алфа телевизија откако во средата пропаднеле преговорите и ќе го заокружи преземањето на К-15 телевизија


Од Советот за радиодифузија потврдија дека Жељко Митровиќ во средата имал состанок во Советот каде га наввестил своите сериозни намери за влагување на македонскиот медиумски простор.
Во четврток извори од Алфа телевизија потврдија дека и дефинитивно е откажана најавената продажба на српската телевизија Пиинк на Митровиќ.
А тоа во средата навечер за македонските медиуми го најави и програмскито уредник на оваа телевизја Љубомир Николовски.
Според соговорниците на Форум, причината за откажувањето на оваа купопродажба е затоа што Митровиќ веќе имал вложено во купувањето на К-15 телевизија за што воедно била започната и процедура за пререгисттрација.
За неуспешната купопродажба кружеа две верзии. Според едната, Митровиќ се откажал од купувањето на Алфа, а според други Штерјо Наков не се согласил да го потпише договорот бидејќи не бил испочитуван начинот на плаќање.
Првичниот договор беше постигнат минатата во хотелот „Алексндар Палас“, а во средата преговорите требаше да финишираат со потпишување на договорот.
Пинк уште од понеделникот испрати свои луѓе во телевизијата Алфа да гои скенираат финансиите и да ја структурираат новата програмска шема. Дури беше споменувано дека најдоцна до крајот на седмицата телевизијата ќе биде ребрендирана во Пинк Мк.
Ova e veke drugo no ostanva prasanjeto zosto sterjo nakov saka da ja prodade alfa tv,ili sega poradi pristisokot od branko mozi dobi nova ideja so idenjeto na sdsm site reklami na alfa tv,pak ke recam zalno e sto televizite se orentiraat partiski,znaci stom ednas resil sterjo da prodava nevervam da prestani da nebara klienti,ama ne e ubo za alfa tv ova da se slucva posto veruvajte vrabotenite tamu se super ama ne e do niv sefot kako ke kaze...

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 14.Ноември.2010 во 22:51
prikaznata koja se serise za tv pink deka vleguva i ja kupuva alfa tv e deka sterjo nakov si krenal kredit 6milioni evra pazete strasno i so toa zatoa sakase da prodade alfa da go vrati kreditot cekej be ima vraboteni tamu zalno ama toa ne mu uspea kako so citav vo vesnik pink daval 2milioni evra za alfa ama ne se dogovorija i ne ke mozi sega sterjo da go vraka kreditot i normalno alfa ke ima najuba programa poslednite 6 meseci i navistina vredi tuka bile parite,ama zalosno e za vrabotenite vo alfa koi se trudele da napravat nesto dobro a vo nasata drzava e kako ke kazi sefot znaci gazdite apsolutno ne se zamarat za vrabotenite nivnata cel e samo parite,i zatoa vo ovaa drzava sto i da napravi bum ke bide kratko.

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: stigma04
Датум на внесување: 05.Декември.2010 во 02:25
I poslem mnogu temi za alfa ke se prodava ne no alfa zastana na zdravi noze i toa e za respekt i ostana objektivna moderna i najrealna tv ima vreme ke bide i najgledana,samo svativ edno iako alfa tv e so sdsm ne ja podrza a1 tv normalno televizijata ja gleda vistinata i si e baska tv kuka,kako da ja podrzi ko tamu imase manipulacija so narodot, a losa slika povtorno na alfa tv ne mu treba kako toa so pink,i ke vidite ve uveruvam deka za brzo vreme najgledan medium ke bide alfa tv i pogledana od a1 ke bidi sto nasto posto ona sto go napravi a1 so toa mu padna rejtingot,a od druga strana alfa tv zazemva druga slika kaj narodot i kako pomoderna tv ke bide br 1 medium vikam za brzo..............

-------------
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 18.Февруари.2011 во 01:06
Originally posted by zagor zagor напиша:

тооооо .....Цецоооооо.
плачење


Постирано од: silvice
Датум на внесување: 21.Февруари.2011 во 00:21
edna od najdobrite televizii,objektivna,so odlicni novinari....samo taka da prodolzat......a ne onoj seronjata latas covekot nema DOSTOINSTVO,eden obicen


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 26.Март.2011 во 16:53
ок, чија идеја беше преносот од F1 да се префрли од Алфа на МТВ??? лутина
прееска гледав, на мтв преносот е мизерија, неспоредлив е со тој на алфа, почнувајќи од коментаторот и контролата на звуците


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: D-Trix
Датум на внесување: 11.Септември.2011 во 01:01
Дигнати палци за Алфа. Моментално нив најмногу им верувам. Најобјективни се и не се додворувачи на власта. Ми се допаѓа пна нивното - она што не сте го чуле или виделе на алфа исто како и да не се случило.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 11.Септември.2011 во 12:32
Originally posted by D-Trix D-Trix напиша:

Дигнати палци за Алфа. Моментално нив најмногу им верувам. Најобјективни се и не се додворувачи на власта. Ми се допаѓа она нивното - она што не сте го чуле или виделе на алфа исто како и да не се случило.
 
Дигнати.... палци за АЛФА. дадада И јас мислам дека воопшто не се газолижачи на опозицијата. Посебно газдата Ш.Н. не е. да


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 21.Април.2012 во 19:07
Бидејќи знам дека ќе дадат 495 реклами за време на преносот Барса - Реал, однапред да ги отерам во 34 п.м. и да порачам дека утакмицата ќе ја следам на Алсат-М. свиркање

-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 05.Јануари.2013 во 21:09
Алфазбунетост
Што ли беше тоа?
http://www.time.mk/read/e994936190/b3cab6a384/index.html" rel="nofollow - Ова е Балкан Мајсторе, во иста кал се валкаме…



-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 06.Јануари.2013 во 01:20
и Алфа ќе оди во историјата...јбг..независно новинарство

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 06.Јануари.2013 во 01:27
taman si ja zasakav televizijava....i ja grabnaa i nea lesinarite....

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 06.Јануари.2013 во 01:31
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

ja grabnaa i nea lesinarite....


Кој ја грабна?
Мислам, кој е новиот газда? збунетост




-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 06.Јануари.2013 во 01:34
nekoj srbin, ortak na Kamcev...i vcera donel trojca novinari od sitel i trojca od vecer....nema potreba od povekje objasnuvanje....

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 06.Јануари.2013 во 01:39

И Алфа ли ќе стане бурекџилница? вртење со очи


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 06.Јануари.2013 во 01:41
за жал...како и сите други што не издржаа...

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Јануари.2013 во 08:30
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


И Алфа ли ќе стане бурекџилница? вртење со очи


ама сите одите таму да си каснете тазе бурече со јогурт . Ќе мине време и ќе навикнете . Нема да ви прави впечаток


-------------


Постирано од: Zeksi71
Датум на внесување: 06.Јануари.2013 во 10:47
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

nekoj srbin, ortak na Kamcev...i vcera donel trojca novinari od sitel i trojca od vecer....nema potreba od povekje objasnuvanje....

Veselin Jevrosimović
CHAIRMAN OF THE BOARD, COMTRADE GROUP
Veselin Jevrosimović is the President and majority owner of ComTrade Group.

Mr. Jevrosimovic holds Bachelor Degree in Management, University of Florida. He is a former state representative in athletics and was Pole Vault Jump Champion in the frame of University league. In 1986 he entered IT business when he became a co-owner of an IT distribution company in Germany. From 1991 through 1996 he was partner at CHS Electronics, world's second biggest IT distributor at the time with US$ 12 billion yearly turnover. At 1996 he sold his CHS shares and moved on to form ComTrade Group. 

From that moment on, Mr. Jevrosimović’s and ComTrade Group’s accomplishments were recognized by numerous industry awards that confirmed his business success. He was awarded Manager of South Eastern Europe, IT Industry Legend (Monte Carlo), East Europe International Investor and Honored Citizen of the City of Boston awards. His activism in charity organizations, numerous interests (new technologies, sailing, athletics, and robotics) and business success have brought both Mr. Jevrosimovic and ComTrade Group recognition in the industry circles worldwide.

далеку е батка овој од Камчев


http://www.jevrosimovic.com/" rel="nofollow - http://www.jevrosimovic.com/


-------------
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 06.Јануари.2013 во 14:51
полека, полека, си умре медиумот во Македонија


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: FosterThePeople
Датум на внесување: 07.Јануари.2013 во 02:48
Оооо...шо туку си најдив раат на алфа види што слушам.

-------------
I just wanna feel real love.


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 07.Јануари.2013 во 16:50
веќе затвориле некои дебатни емисии на Алфа замисленост


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: annaja
Датум на внесување: 08.Јануари.2013 во 00:50
Нема Вин Вин со Оливера Трајковска и Збор по збор со Зоран Иванов...
За возврат ќе го гледаме како уредник Коле Чашуле и некој новинари од Вечер и Сителух


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 08.Јануари.2013 во 09:40
цццц...идиоти, за два дена го сменија цел концепт на телевизијата.....
нема да ме изненади сега да и дадат на Мирка вампирката да си отвори своја емисија таму....а може и ќе го префрлат таму Иселенички џубокс....

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Јануари.2013 во 22:02

...конечно и на Ивона и купија(дарија) телевизија.плазење

..која е следна?



-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 05.Мај.2013 во 11:42
naskoro na Alfa...Titovata kujna изненадување
aj da vidime sto jadel Tito даплазење


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 10.Јули.2013 во 17:34
Живи глупости...не знам дали
навистина постои некој што го интересира што јадел Титорамнодушност


-------------
»Wenn ein Deutscher einen Zug ausrauben möchte, kauft er sich als erstes eine Fahrkarte.« :) (Lenin 1917)


Постирано од: емил
Датум на внесување: 10.Јули.2013 во 17:38
Originally posted by Schatzii7 Schatzii7 напиша:

Живи глупости...не знам дали
навистина постои некој што го интересира што јадел Титорамнодушност




Постарата генерациja 100%    ги интересира

-------------


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 28.Август.2013 во 00:27
na Alfa ke odela Farma5..eve gledam...od 1 septemvri

-------------
vivi


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 28.Август.2013 во 08:47
Ова беше најкултурната, најинтелектуалната телевизија?


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 01.Септември.2013 во 21:30
Е сега ќе им рипне гледаноста у пм...ццццц

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 03.Септември.2013 во 17:41
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Ова беше најкултурната, најинтелектуалната телевизија?
без смеење, беше, се додека не ја уништи нашата дегенерична политика...
сега веќе воопшто нема ни што да гледам на нашите програми... како и да е, дебилности во стилот на фарма не гледам


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 03.Септември.2013 во 20:05
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Ова беше најкултурната, најинтелектуалната телевизија?
без смеење, беше, се додека не ја уништи нашата дегенерична политика...
сега веќе воопшто нема ни што да гледам на нашите програми... како и да е, дебилности во стилот на фарма не гледам


А конкретно кои емисии ги укинаа што си разочаран


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 03.Септември.2013 во 23:01
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Ова беше најкултурната, најинтелектуалната телевизија?
без смеење, беше, се додека не ја уништи нашата дегенерична политика...
сега веќе воопшто нема ни што да гледам на нашите програми... како и да е, дебилности во стилот на фарма не гледам


А конкретно кои емисии ги укинаа што си разочаран
барем фарма не им беше главниот двигател на настаните болен
што и да имало порано, било подобро од сега...


-------------
размисли пред да напишеш глупост



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk