Испечати | Затвори го прозорот

*****ИЛИ*****

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Форумски игри
Опис на форумот: Асоцијации, калодонти, азбука ваква, азбука онаква...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=22804
Датум на принтање: 20.Октомври.2020 во 22:11
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: *****ИЛИ*****
Постирано од: Santijago
Наслов: *****ИЛИ*****
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 01:58
Почнуваме со ново ИЛИ

сонце или дожд ?


-------------
I'm out bcz of pathetic around hereКоментари:
Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 02:01
Сонце

торта или сладолед?


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 02:08
сладолед


ноќ или ден ?


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 02:09
Ноќ

дискотека или кафана?


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 02:11
хмм кафана


рок или поп ?


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 02:21
ПОП

лето или зима?

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 02:22
Лето

Планина или езеро?


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 05:16
езеро
 
виолина или гитара ?


-------------


Постирано од: BiBi_G
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 10:21
гитара

кино или театар?


-------------

NO MATTER WHAT WILL HAPPEN I WILL ALWAYS SMILE!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 23:14
кино
 
швепс или фанта ?


-------------


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 23:20
шуепсссссссссссссссголема%20насмевка

кафето со шекер или без?


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 23:27
кога-како
 
да се биде или не?


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 23:42
нормално да се биде намигнување


филм или книга ?

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 23:52
книга
 
точак или ролери?


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 03.Јули.2010 во 23:57
смеење ме зезаш ... ни едно ни друго ... скејт намигнување


солено или благо ?


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 00:09
солено

кока кола или пепси?

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 00:11
Пепси

Шопска или таратур?-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 03:11

шопска

 
Весна или Вероника


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 03:19
ниедна

Ај Весна нека биде

Софија или Скопје

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 03:22
Софија
 
базен или јазовир


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 03:27
не знам што е јазовир

базен тогаш

какао или кафе?

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 03:30
какао
 
велосипед или мотопед


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 13:17
велосипед
 
авион или воз  ?


-------------


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 13:51

avion

ezero ili more?


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 14:33
ја би море...

јахта или чамче

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 14:41

Jahta намигнување

Dushek za plivanje ili cador za sonce? среќа


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 14:43
душек...за пливање

пиво или кикирики

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 15:00
кикирики
 
ориз  или компир   ?  плазење


-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 16:15
компир
германија или шпанијазбунетост кој ќе победизбунетост


Постирано од: KINGDAVID
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 16:29

Germanija, mislam не%20знам

Ohrid ili Varna?


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 18:00
Варна
 
Север или Запад


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 20:18
запад

пица или шпагети?

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 20:36
пица
 
лимун или грејпфрут ?


-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 05.Јули.2010 во 23:55
лимон

лубеница или диња?

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 05:20
 
лубеница
 
кафе или нескафе ?


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 08:48
нескафе...
 
утро или вечер  ....?


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 09:46
вечер
 
попај или олива ?


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 10:15

Oлива....хи,%20хи...

 
Том  или Џери    плазење


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 10:16
Џери
 
Ориз или овес ?


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 10:19
ориз
 
грав или леќа  ?


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 10:22
грав
 
грав или грашок ?


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 10:22
грашок
 
 
кисела зелка или пресна  ?


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 10:23
пресна
 
Актив или Позитив ?плазењезбунетост


-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 10:24
....не%20зборувам........плазење
 
 
сол или вегета  ?


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 10:26
сол
 
Лион или Ланс ?


-------------


Постирано од: Lizalce
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 02:37
Лион

танга или обични гаќички?


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 03:16
ех сеа ама прашање....а ако бев машко
обични

јагнешко или свинско?(месо де)

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 06:09
свинско
 
самсунг или сони ?


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 08:56
SONY

Iron Maiden / Metallica ??


Постирано од: емил
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 09:47
металика
 
ноќ или ден ?


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 09:57
НОЌ

ИЛИЈАДА / ОДИСЕЈА


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 11:32
Ги неам прочитано ни двете, али ај Илијада.

Анџелина Џоли или Мерлин Монро (ако кажеш вторава, не те сметам за некрофил )

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: емил
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 11:37
Анџи
 
филм или театар ?


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 11:39
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Ги неам прочитано ни двете, али ај Илијада.


Тоа ми беше целта, да ја заклучам темата, ама се изваде...


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 11:41
Колку сум глупа значи...

Да не офтопичариме:

Кинеско или американско порно?

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 11:59
Ни едно ни друго не сум гледал (само италијански и германски), ама ај кинески...

Ана Ивановиќ / Марија Шарапова ??


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 16:57
Ана к*рниковаплазење
Математика или Физика?


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 17:26
Физика

приватен / државен автобус


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 19:23
уф многу тежок избор...ниеденлутина
метро или трамвај?


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 19:36
метро

хамбургер / чизбургер ??


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 19:42
хамбургер
еклер или тулумба?


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 19:45
еклер

МПЦ / ПОА ??


Постирано од: емил
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:42
ПОА

сливи или круши ?

-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:54
сливи

садо / мазо


Постирано од: емил
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:59
садо

к или ќ ?

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 00:33
тежок избор мора да признаамгазење%20од%20смеење ајде к
мушмули или кокос?


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 00:40
кокос

виршла или шунка ?

-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 00:59
Виршла

црно или бело?


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 01:04
бело

кроасан или кифла ?

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 01:08
кроасан
бурек со месо или сирење?


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 01:09
со месо

ванила или цимет?

-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 08:13
ванила

Мујо / Хасо


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 08:14
Мујо

Зајо или Бајо ?

-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 08:24
Бајо

Мики Маус / Паја Патак


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 08:27
Мики Маус

водка или ракија ?

-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 08:28
водка

Калигула / Нерон


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 08:29
Нерон

Олимпик или Олимпија?

-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 08:36
Олимпик

Кирил / Методиј


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 13:45
Кирил
Климент или Наумсреќа


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 13:46
Климент

Дневник или дневница

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 13:47
ај дневница
скржав или лакомзбунетост


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 13:48
лаком

смоква или боровница ?

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 13:49
смоква
малини или капинизбунетост


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 13:53
малини

смешка или грешка ?

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 13:56
смешкасреќа
физика или хемија?


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 14:03
физика

розаво или црвено ?

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 14:10
розово
Косово или Албанија?


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 23:30
albanija
inox ili hrom

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 09:26
хром

кралство / република


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:23
република
 
Купс Купио или Хонка ?


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:26
Хонка
 
демократија а ла Никола или Николае ? голема%20насмевка


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 12:29
ала Никола
 
Компир или Краставица ?


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 17:13
компир

кинески јазик / јапонски


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 17:14
кинески .. боље ми лежи плазење
 
кантонски или мандарински ?


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 17.Јули.2010 во 17:48
мандарински

мандарина / портокал


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 08:22
портокал
 
виски или коњак ?


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 08:23
коњак

шимпанзо / горила


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 08:25
горила
 
Чиле или Перу ?


-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 08:29
Чиле

ЛОИ (Олимпијада) / СП во фудбал


Постирано од: емил
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 08:30
СП
 
сателитска или кабловска телевизија ?


-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk