Испечати | Затвори го прозорот

Вашето Образование...?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=22434
Датум на принтање: 25.Јуни.2024 во 11:35
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Вашето Образование...?
Постирано од: Џо
Наслов: Вашето Образование...?
Датум на внесување: 05.Мај.2010 во 15:32
Какво е вашето образование?
Каде?
Кога?

Еве на пример јас...
основното  го започнав пред 8 години во О.У.‘Блаже Конески‘ , што значи дека годинава ќе го завршам...
и имам претензии средното да го започнам во гимназијата ‘Орце Николов‘...
или во ова тука...Затворот Корчагин голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкатрепкање
музичкото образование е друга приказна..
Го започнав пред 3 години , и одлично ,никогаш не очекував дека волку ќе ме бидне за нешто...голема%20насмевкаи ќе го продолжам понатаму , иако ќе идам во гимназија...

вие сте на ред...голема%20насмевка


-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima


Коментари:
Постирано од: Mramoren
Датум на внесување: 05.Мај.2010 во 15:42
Ja do cetvrto bev so trojka, a 8 go zavrsiv so svedoci..taka bese togas pred edno 30 godini.
vo sredno se zapisav za kasap me izbrkaa uste vo prva godina vo septemvri, potoa otvoriv avtoperalna i miev koli, pa si specaliv edna kola, pa vozev taksi, pa posle zedov vtori stepen za metalostrugar odvaj so 300 vrski i sega momentalno sum krojac


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 05.Мај.2010 во 15:46
Originally posted by Mramoren Mramoren напиша:

Ja do cetvrto bev so trojka, a 8 go zavrsiv so svedoci..taka bese togas pred edno 30 godini.
vo sredno se zapisav za kasap me izbrkaa uste vo prva godina vo septemvri, potoa otvoriv avtoperalna i miev koli, pa si specaliv edna kola, pa vozev taksi, pa posle zedov vtori stepen za metalostrugar odvaj so 300 vrski i sega momentalno sum krojac


абе ти коа ќе собереш сето ова можеш докторат некој да склопиш..голема%20насмевка


-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima

Постирано од: Mramoren
Датум на внесување: 05.Мај.2010 во 15:49
Originally posted by Џо Џо напиша:


Originally posted by Mramoren Mramoren напиша:

Ja do cetvrto bev so trojka, a 8 go zavrsiv so svedoci..taka bese togas pred edno 30 godini.
vo sredno se zapisav za kasap me izbrkaa uste vo prva godina vo septemvri, potoa otvoriv avtoperalna i miev koli, pa si specaliv edna kola, pa vozev taksi, pa posle zedov vtori stepen za metalostrugar odvaj so 300 vrski i sega momentalno sum krojac
абе ти коа ќе собереш сето ова можеш докторат некој да склопиш..голема%20насмевка


pa zatoa sega se prosvetuvam na forumov, za na univerzitet da idam i da doktoriram po psihoanaliza


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 05.Мај.2010 во 18:38
Не мора да се каже во кое основно идам. намигнување
Средно медицина, мед. сестра, иако сакав уметничко, ама баталив тоа, бев и го расшетав школото со една што учи таму и од она што го видов... ваква бев: рамнодушност Затоа сега цртањето ќе ми биде само хоби. трепкање
А кај ќе ме однесе патот понатака... незнам. среќа


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 12.Мај.2010 во 13:19
Веќе сум заборавил кога сум почнал во основно.Корчагин е добра гимнсзија и тоа е основа на општите познавања во сите области.Ако тука пропуштите знаење, факултетот не може да го надомести!.
Учи и гледај да научиш , не да се провлекуваш, за себе а не поради другите.
Инаку ќе останеш со дупки во образованието.

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: nema_nick
Датум на внесување: 13.Мај.2010 во 16:15
jas sum ucen coek

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 13.Мај.2010 во 16:23
jas sum neuchen ,...shto da se pravi...тага

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 13.Мај.2010 во 17:25
Ќе се учи. трепкање

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 10:35
do cetvrto vo edno skolo...
do osmo vo drugo.....
sredno vo drug grad...
i fakultet vo uste po drug grad...голема%20насмевка
znaci sum se iznasetala od mali noze...изненадување


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: young padawan
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 10:47
dva casa muzicko,eden fizicko i golem odmor do pola...
mislam deka e dosta za fotelja vo ovaa drzava?

-------------
compromise my principle


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 10:50
Originally posted by young padawan young padawan напиша:

dva casa muzicko,eden fizicko i golem odmor do pola...
mislam deka e dosta za fotelja vo ovaa drzava?

и многу е дуриголема%20насмевка
јас 8 години учев во едно исто основно сега сум во друго средно па за понатака ќе видиме на каде ќе дувне ветротголема%20насмевка


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 13:06
Високо.


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 26.Јули.2010 во 18:20
Povisoko od visoko.

-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 26.Јули.2010 во 18:29
Се смета улично образование, нели?

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: valentina-pp
Датум на внесување: 31.Јули.2010 во 22:04
imam faultet,ama plata nemam..........kuka imam -pari nemam,lele siromav,siromav siromav pusti ostanaal.......


Постирано од: D-up
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 11:10
Завршив основно во Оу Димитар Влахов - Штип. Сега сум за втора година во средното општинско медицинско училиште Јане Сандански.


Постирано од: D-up
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 11:13
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

Се смета улично образование, нели?


Да, да, како не!
+ пракса или...???


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 26.Август.2010 во 09:03
улицата е најдобар учител .да

-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 27.Август.2010 во 14:00
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

улицата е најдобар учител .да
'

da pokraj zavrsenoto uciliste...да

mislam tie dve poimi odat zaedno..ako ostaneme samo na ednoto...togas loso...


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: brza
Датум на внесување: 27.Август.2010 во 15:11
prizemno,...


.ma,...podrumsko...тага

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 11.Октомври.2010 во 19:14
Дипломиран информатичар на смерот Компјутерски науки и технологии.

Постирано од: pagane
Датум на внесување: 11.Октомври.2010 во 19:37
jас имам висше образование магистерска степен...
но само едно ке кажам--не е се во високата школа.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 12.Октомври.2010 во 13:19
Основно и средно, на факс не ме примија првпат, после се фатив за работа и немав време за едукација. После неколку год обуки, стручни надоградувања, к*рсеви и сл.
Планирам повторно да се ушалтам на некоја висока школа или факултет, зашто Знање е сила, знање е моќ, носи подобра работа и подобра платеност.

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 17.Октомври.2010 во 18:00
farmaceft

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 17.Октомври.2010 во 22:48
Основното го започнав во О.У "Фоце Делчев" - Битола, пред 10 години. Сега сум 3 година во медицинското училиште "Д-р Јован Калаузи" од Битола на отсек фармацевтско - лаборантски техничар. За факултет ќе размислувам.

-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: JOCKER
Датум на внесување: 17.Октомври.2010 во 22:58
7odd potoa ne mi se odese,a i me mrazese nastavnickata

-------------
WhO KnoWs?NoT Me!I'Ve NeVeR LosT CoNtRoL...


Постирано од: zverka_
Датум на внесување: 18.Октомври.2010 во 17:32
seuste go ucam charshiskoto skoloтајм%20аутух

-------------
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 18.Октомври.2010 во 17:36
papapa.изненадувањетага..se koj od koj pouchen ,...a ne ...kako mene...ostanav u "podrumot" obrazoven!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 18.Октомври.2010 во 19:32
aj ne se zali, sega so grujovoto akademsko obrazovanie za vozrasni, ke doktorirame tamu do pred da crknrme!намигнувањеголема%20насмевка

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 19.Октомври.2010 во 00:53
koga ke vidis i cues koj se ne zavrsil ke puknes


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 10:29
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

do cetvrto vo edno skolo...
do osmo vo drugo.....
sredno vo drug grad...
i fakultet vo uste po drug grad...голема%20насмевка
znaci sum se iznasetala od mali noze...изненадување
more rasetarkaизненадувањеголема%20насмевка


-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: емил
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 10:55

моето образование е килииинотрепкањетрепкање-------------


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 19:57
во тек е моето средно жалосно образованиеголема%20насмевка

-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 20:07
iskljucivo samo pravo .....nikako levo desnoплазење


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 21:12
основно започнав во „Димитар Миладинов“, а го завршив во „Љубен Лапе“, средно завршив во „Раде Јовчевски - Корчагин“ на ОХА насока, а потоа се запишав на Природно - математички факултет во Скопје, на насока туризам и моментално студирам прва година таму среќа

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 21:48
моето образование...неразделиво од хемија,биохемија...

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: panter123
Датум на внесување: 25.Октомври.2010 во 01:43
Magister na eden od fakultetite od oblasta na opstestvenite nauki.


Постирано од: One_lovE
Датум на внесување: 30.Октомври.2010 во 23:02
Завршив основно во Димитар Миладинов, бев во одделение А, генерација 1997/2005. Убави години и формирав другарства што до ден денешен ги оддржувам
Корчагинско дете сум! Средно образование во РЈК, генерација 2005/2009, учев во француската билингвална паралелка, во единствената 9ка во последниве години во Корчагин, а не верувам дека во иднина ќе оформуваат. Многу луди 4 години, одев на натпревари француски, спремавме разни театарски претстави на француски јазик, бев на семинари биологија во Крушево, во Србија, на бизнис саеми во Виена. Едноставно се трудев и сакав да сум во тек со случувањата и да бидам дел од настаните.
Моментално сум редовно запишан студент по ветеринарна медицина во Парма, Италија во втора година. Засега добро одат студиите, меѓутоа ќе видиме втора како ќе пројде, сега почнуваат баш докторските предмети..
Со среќа на сите со тестовите, испитите, семинарските за кои што учите во моментов!

-------------
We must learn to be still in the midst of activity and to be vibrantly alive in repose.


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 04.Ноември.2010 во 18:20
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

улицата е најдобар учител .да
Пример ни е Амди...парајлија а и смешен...а и пратеник...а и другарче со оние од власта...А и лош пример за она...ДОБРО...но што е тоа битно?????ѓавол

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 06.Ноември.2010 во 01:33
kazav ednash mislamзбунетостголема%20насмевка


-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 08.Ноември.2010 во 18:10
Originally posted by One_lovE One_lovE напиша:

Завршив основно во Димитар Миладинов, бев во одделение А, генерација 1997/2005. Убави години и формирав другарства што до ден денешен ги оддржувам
Корчагинско дете сум! Средно образование во РЈК, генерација 2005/2009
, учев во француската билингвална паралелка, во единствената 9ка во последниве години во Корчагин, а не верувам дека во иднина ќе оформуваат. Многу луди 4 години, одев на натпревари француски, спремавме разни театарски претстави на француски јазик, бев на семинари биологија во Крушево, во Србија, на бизнис саеми во Виена. Едноставно се трудев и сакав да сум во тек со случувањата и да бидам дел од настаните.
Моментално сум редовно запишан студент по ветеринарна медицина во Парма, Италија во втора година. Засега добро одат студиите, меѓутоа ќе видиме втора како ќе пројде, сега почнуваат баш докторските предмети..
Со среќа на сите со тестовите, испитите, семинарските за кои што учите во моментов!
па јас сигурно ако не те знам, сум те видел или сум се разминал со тебе, ем во Димитар, ем во Корчагин трепкање


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 06.Август.2014 во 14:54
Си останав на средното...Ме удри слава во глава.
На приемниот ме сликнаа и ставија на насловна во Вечер,
и за повеќе и повеќе да ме удира славата три години по ред таа фотографија ја ставаа.
Па си реков што да продолжувам ќе бидам маникен.
Иако падна цена после тоа не одеше на насловна.


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 11.Декември.2014 во 10:51
magister

-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: Ballet Lover
Датум на внесување: 02.Јули.2018 во 13:08
Средно во Илија Николовски Луј (балетски оддел)
Факултет за музичка и балетска уметностИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk