Испечати | Затвори го прозорот

Упатства и совети за користење на форумот

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Фотографија, камери и видео
Опис на форумот: foto.idividi.com.mk, опрема, локации, совети за аматери...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21941
Датум на принтање: 03.Април.2020 во 19:54
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Упатства и совети за користење на форумот
Постирано од: Александар_А
Наслов: Упатства и совети за користење на форумот
Датум на внесување: 10.Март.2010 во 11:49
Почитувани корисници и членови на форумот за Фотографија, камери и видео.
 
Ве молиме да не започнувате нова тема ако веќе има отворена слична тема, или вашиот совет, прашање, линк... може да се вклопи во некоја од веќе постоечките.
 
Форумот е ограничен на 32 страни и многу добри и вредни теми ги потиснуваме од видливиот дел ако отвараме нова тема.
 
Затоа пред да отворите нова проверете дали веќе нема некоја слича или иста. Трудете се да го заштедиме просторот и да имаме што повеќе од постарите теми кои што вредат да се видат.
 
Ви благодариме за разбирањето!


-------------
Аце

http://www.youtube.com/user/aleksandar1901" rel="nofollow - Портфолио Видео

http://vimeo.com/user709170/videos" rel="nofollow - Портфолио Видео
Коментари:
Постирано од: Zoran K
Датум на внесување: 15.Октомври.2010 во 15:20
Za proveruvanje na vekje otvorenite ili popularni temi od zaednichki interes posetete ja referentnata tema http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10604 - LINKOVI DO TEMI (Odrzuvanje na forumot)

-------------


Постирано од: Zoran K
Датум на внесување: 16.Февруари.2011 во 13:14

Ja koristiam prilikava da gi potsetam site chlenovi deka na podforumot "Фотографија, камери и видео" se otvaraat temi i se komentira za fotografija, kameri i video, a ne za komentatorite i chlenovite.

Za zhal vo minatoto ova ne beshe dovolno pochituvano i toa doveduvashe do chesti nepotrebni nedrazbiranja, raspravii i ekscesni situacii. Poradi toa se rasipuvaa dobri temi, a nekoi morashe i da gi zatvorame ili brishime.

Zamoleni ste da se pridrzhuvate do forumskite pravila i da gi poshtedite chlenovite i administracijata na forumov od chitanje privatni raspravii, chistenje na temite i eventualni baniranja.

Za razmena na privatni poraki i komentari, kako i iznesuvanje na vasheto mislenje za nekoj chlen, koristete lichen k*rir.

Vi blagodaram na razbiranjeto i sorabotkata.

-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk