Испечати | Затвори го прозорот

Модни детали..ремен,капа и марама...

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21834
Датум на принтање: 21.Април.2024 во 03:56
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Модни детали..ремен,капа и марама...
Постирано од: bijonse1
Наслов: Модни детали..ремен,капа и марама...
Датум на внесување: 24.Февруари.2010 во 22:18
Кој од овој моден детал го преферирате???
или сите три истовремено .....
овде нека биде место за ваше мислење зошто да?? или зошто не !!!
дајте убави слики да ја видиме разноврноста на овие модни детали...среќаКоментари:
Постирано од: pagane
Датум на внесување: 24.Февруари.2010 во 22:26Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 24.Февруари.2010 во 22:36
http://unikatno.com.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/___________4aabe53547fbf.jpghttp://unikatno.com.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/___________4b3e3763c534b.jpgобожавам необични ремени (колани или каиши)....со монистра....

-------------


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 24.Февруари.2010 во 23:00
mnogu mi e ubavo da iskombiniram nekoja tunika, fustance so ubav kolan...bez razlika dali e na polovina ili na kolkovi...vkusno odbrana kombinacija dava poseben pecat na stilot koj go neguvame samite.
 
sportska kapa nosam koga trcam, vozam tocak, pesacam ili bilo koja druga fizicka aktivnost koga sum nadvor...i plus zimska kapa koga epten mi studiсреќа inaku ne sakam mnogu mnogu kapi da nosam za vecerno izleguvanje,ne znam zosto ama jas ne bi se cuvstvuvala prijatno, nekako ne mi se bendisuva mnogu
 
a marami vo leto za na plaza,  na glava, na kolkovi...neizostaven detal....koga ja nosam na glava em si ja zashtituvam kosata od stetnite vlijanija sol, voda, veter, em kosata mi e pribrana. a na kolkovi i se najduva ako treba da trknam da zemam da kupam a da ne odam po kupakiсреќа


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 25.Февруари.2010 во 14:41
Каиши..не носам.
Марами така-така.

Капчиња-обавезно.среќа

Убаво испеглана коса, онака идеално права, со шишки на страна и одозгора лесно капче, сиво, црно или бело, кое е опуштено и наликува на капите на оние плавине штрумфови.голема%20насмевка
Најубаво ми е така.


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 26.Февруари.2010 во 16:02

Каиши големи гломазни, многу сакам, Марами еден куп секакви, дебели, тенки, вакви-такви

капи имам ама не ги носам често, обично зимно време. Сакам беретки и капчиња на штрафти.
Ми се случува најчесто комбинација капа, марама, колани само кога одговара на гардеробата.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 15:50
javascript:void%280%29;">


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 15:53
http://www.femina.mk/images/articles/430/large/kapi2.jpg">Зимски%20капиАко сакате со помош на капата да ја истакнете елегантноста на вашиот стил, тогаш изберете некоја од овие капи или ако сакате наречете ги мали шеширчиња. Доколку сте љубителка на класичните палта, особено долгите, овие романтични модели се одлично решение за вас. Одговараат и за дневно и ноќно излегување, а со нив ќе изгледате како права дама.
Ако сметате дека сите продавници ги нудат истите капи, а вие сакате да се издвоите од другите, искористете ја својата фантазија и направете го вашето шеширче единствено. Купете свилена лента и врзете ја околу капата, оформувајќи на едната страна панделка. Или ставете интересен брош. Верувајте, ќе останете во центарот на вниманието.


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 28.Февруари.2010 во 21:03
marami obozuvam


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 04.Април.2010 во 22:08


што да се праи љубов

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 04.Април.2010 во 22:18
ете, овакви ги сакам jас:
Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 11.Април.2010 во 16:12


Ремен за панталони со низок струк.....
-------------


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 14:03


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 14:48-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 06.Мај.2010 во 23:49
http://mk.oriflame.com/catalog-images/product/global/13756_1.pnghttp://mk.oriflame.com/catalog-images/product/global/13336_1.png

-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 14.Мај.2010 во 00:25


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 14.Мај.2010 во 06:00Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 26.Мај.2010 во 19:43


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 26.Мај.2010 во 20:47
 

-------------


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 30.Мај.2010 во 15:01


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 11.Јули.2010 во 14:23
-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 11.Јули.2010 во 15:12
Од надлабоката “дупка“ у шкафот на мајка ми, ископав еден кафен каиш со знакчето на Jack Daniels. Ептен е добар. Многу ми се свиѓа. Делува каубојски.

И сеа, знам дека ова е за кучиња, ама марамава е баш слатка и ја би ја носела.
-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 12:48
размислување
Moже ли овие шешириве..да се најдат ..за во леторазмислувањеразмислувањезбунетостљубовљубовљубов


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 20:57
Bottega%20Veneta Ombré%20cashmere-blend%20scarfPhilip%20Treacy Teardrop%20lace%20and%20feather%20headpieceValentino Shining%20Pashmina%20shawlPhilip%20Treacy Sculptural%20bow%20headpiece


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:00
Alaïa Broderie%20Anglaise%20peaked%20leather%20beltFalconiere Antique%20Brass%20Bandana%20necklaceAlaïa Broderie%20Anglaise%20wide%20leather%20beltAlaïa Perforated%20leather%20waist%20belt


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:19
J.Crew Studded%20leather%20beltBy%20Malene%20Birger Petan%20studded%20leather%20beltHTC 10,000%20Female%20Double%20beltHTC Fishbone%20studded%20leather%20belt


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:21
OTRERA Hamsa%20printed%20silk-chiffon%20scarfOTRERA Hamsa%20printed%20silk-chiffon%20scarfOTRERA Hamsa%20printed%20silk-chiffon%20scarfOTRERA Hamsa%20printed%20silk-chiffon%20scarf


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:23
Versace Mozart%20printed%20silk%20scarfMatthew%20Williamson Printed%20cashmere-blend%20scarfAlexander%20McQueen Cashmere-blend%20skull-print%20scarfBurberry Checked%20wool%20scarf


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:53
La%20Cerise%20Sur%20Le%20Chapeau Trendy%20Summery%20straw%20Panama


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 16.Јули.2010 во 16:09


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 18:12
http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/07/remen-3.jpg">remen-3http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/07/remen-10.jpg http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/07/remen-7.jpg">remen-7 http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/07/remen-6.jpg">remen-6 http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/07/remen-5.jpg">remen-5 http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/07/remen-4.jpg">remen-4 http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/07/remen-1.jpg">remen-1 http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/07/remen-9.jpg">remen-9 http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/07/remen-8.jpg">remen-8 http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/07/remen-2.jpg">remen-2


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 21:53
Isabel%20Marant John%20silver-tone%20chain-mail%20scarf%20necklace%20


Постирано од: 7528620xs
Датум на внесување: 20.Јули.2010 во 12:42
Каиши големи гломазни, многу сакам, Марами еден куп секакви, дебели, тенки, вакви-такви


------------------------------------------------------------
http://www.edhardysalemall.com/ - ed hardy perfume / http://www.linksjewelleryin.com/watches/links-of-london-sweetie-watch-white-mother-of-pearl.html - links of london watches / http://www.linksjewelleryin.com/ - links of london jewellery / http://www.etruereligionjeans-store.com/womens/jeans/bootcut/women-s-rockstar-gina-body-rinse.html - true religion women's jeans


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 27.Јули.2010 во 16:29
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 01.Август.2010 во 03:31


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 01.Август.2010 во 16:54-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 01.Август.2010 во 17:49
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

Versace Mozart%20printed%20silk%20scarfMatthew%20Williamson Printed%20cashmere-blend%20scarfAlexander%20McQueen Cashmere-blend%20skull-print%20scarfBurberry Checked%20wool%20scarf

Леле, ќе умрам за оваа последнава.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 01.Август.2010 во 20:19
Ti za poslednata ja za vtorataтрепкање

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Август.2010 во 21:32
http://stylecom.shopstyle.com/action/apiVisitRetailer?id=138060043&pid=uid3089-837967-44">


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Август.2010 во 21:38
javascript:void%280%29;">Product%20NameProduct%20Image%20Mossimo%20Supply%20Co.%20Cowboy%20Hat%20-%20Natural


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Август.2010 во 21:49
Judith%20Leiber Crystal-embellished%20beltJudith%20Leiber Crystal-embellished%20belt


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Август.2010 во 21:50
Alexander%20McQueen Celtic-buckled%20leather%20beltAlexander%20McQueen Celtic-buckled%20leather%20belt


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Август.2010 во 21:50
Judith%20Leiber Art%20Moderne%20fine-crystal%20beltJudith%20Leiber Art%20Moderne%20fine-crystal%20belt


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Август.2010 во 21:52
Marc%20by%20Marc%20Jacobs Wide%20Lurex%20elasticated%20beltMarc%20by%20Marc%20Jacobs Wide%20Lurex%20elasticated%20belt


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 03.Август.2010 во 09:24


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 04.Август.2010 во 00:44


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 11.Август.2010 во 20:32
Matthew%20Williamson Graphic%20printed%20cashmere-blend%20scarfMatthew%20Williamson Harlequin%20printed%20cashmere-blend%20scarfYves%20Saint%20Laurent New%20Eclipse%20cashmere%20scarfProva Tulips%20silk%20printed%20scarfAlexander%20McQueen Cashmere-blend%20skull-print%20scarfAlexander%20McQueen Alexander%20The%20Great%20silk-blend%20scarf


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Октомври.2010 во 14:04


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 19:07
Lela%20Rose Lela%20Rose 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 19:08
Judith%20Leiber Judith%20Leiber 


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 22:17
Ау, марами ми се една од слабостите. Ги сакам секакви.-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 22:20
И каиши сакам.
И носам. Копав (ко по обичај) во на мајка ми и татко ми шкафот и извадив еден "Jack Daniels" каиш стар 10 години, купен од Софија. И го носам, па шо, sakam Vintage изглед.


И да, класичарка сум за каиши. И за штикли.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Ноември.2010 во 06:10


-------------


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 15.Ноември.2010 во 14:01
Знам дека прашањево е во несоодветна тема, не знаев каде да прашам, ај ако знае некој каде има маски за спиење во Скопјево збунетост

Итно ми треба точна локација молитва


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 19.Ноември.2010 во 19:17
Burberry Burberry 


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 22.Ноември.2010 во 18:05
Шапки за шик зима

Класичниот модел со украсна лента и прилега на секоја дама. Најдобро можете да ја комбинирате оваа шапка со модели со класичен крој, иако повеќе или помалку одговара на речиси сите комбинации. Доколку се одлучите за ваков модел, ќе ви трае со години бидејќи едноставно е безвременски.


"Cloche", или на француски ѕвоно најдобро го опишува моделот на шапки кои беа особено актуелни во 20-тите години на минатиот век. Жените кои имаат издолжено лице не би требало да се определат за овој модел. Поради специфичниот облик не им одговара ниту да дами кои прават премногу гестикулации со лицето.


Уште еден интересен облик на шапка е онаа која многу наликува на шапките кои некогаш биле носени од разнесувачите на весници. Што и да облечете ќе изгледате модерно и неповторливо.Моделот со минималистички облик и остра линија покажува дека треба да го носат жени кои не сакаат да привлекуваат внимание на себе кои се одмерени и софистицирани. Ова е совршен облик за нежно лице на кое нема премногу шминка.-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 24.Ноември.2010 во 12:06
Зимски модни додатоци без кои не се може
 

100

Зимата е на прагот, а вие размислувате како правилно да се заштитите од студените денови, а во исто време и да изгледате модерно.

Има ли подобар начин да ги зачините вашите модни комбинации oд модните додатоци како што се ракавиците, шаловите, шеширите и капчињата.

Овие додатоци се идеално решение за сите, оние похрабрите нека изберат комбинации во силни бои - сигурно ќе бидат забележани.

И доколку носите обично црно капутче многу лесно ќе дојде до израз ако го украсите со некој шал или марама. Изберете од богатата понуда - еднобојни, марами со различни апликации или плетени зимски шалови, што и да изберете нема да погрешите.

Salov

107

Ракавиците никогаш не биле попопуларни и поразлични.

Во студените денови тешко дека можете да им одолеете - кожни ракавици во боја, долги или обични, шарени или плетени, без прсти. Без разлика што носите на себе овие додатоци секогаш ќе бидат како шлаг на торта.

105

rakavici

Шеширите или капчињата ќе ја заштитат вашата глава од студот, а можат и да ја сокријат вашата фризура кога не изгледа најдобро.

Нивниот избор е навистина голем, затоа на вас останува да одлучите дали сакате да изгледате гламурозно, носејќи шешир или пак шармантно со шарено плетено капче.

101

 

103

 -------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 27.Ноември.2010 во 19:29
http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/11/pleteni-salovi.jpg">Moderni%20šalovi http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/11/pleteni-salovi-2.jpg">Moderni%20šalovi http://moda.covermagazin.com/wp-content/uploads/2010/11/pleteni-salovi-3.jpg">Moderni%20šalovi


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 21:22


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 21:32
 


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 02.Јануари.2011 во 18:17


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 20:26


i moderni i stopleni


Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 20:41


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 07.Февруари.2011 во 17:14-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Март.2011 во 22:05


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 24.Март.2011 во 21:23
http://www.budi.in/controls/imgSizer.aspx?img=34340&w=0&h=0"> http://www.budi.in/controls/imgSizer.aspx?img=34340&w=0&h=0"> http://www.budi.in/controls/imgSizer.aspx?img=34341&w=0&h=0"> http://www.budi.in/controls/imgSizer.aspx?img=34341&w=0&h=0"> http://www.budi.in/controls/imgSizer.aspx?img=34342&w=0&h=0"> http://www.budi.in/controls/imgSizer.aspx?img=34342&w=0&h=0"> http://www.budi.in/controls/imgSizer.aspx?img=34343&w=0&h=0"> http://www.budi.in/controls/imgSizer.aspx?img=34343&w=0&h=0"> http://www.budi.in/controls/imgSizer.aspx?img=34344&w=0&h=0">


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 29.Март.2011 во 13:04
Слика

Слика
Слика-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Мај.2011 во 19:26


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 27.Јуни.2011 во 11:31
ја обожУвам шешир-ли-и-ки-ки-ки....-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Ноември.2011 во 12:37

Шалови

Шалови

Летните марами заменете ги со малку потопли шалови. Избирајте ги по свој вкус, затоа што се модерни во различни стилови, големини и од различни материјали.

Треба да лутате долго време на студот? Совршен избор се плетените шалови. И крупните и ситните плетки се подеднакво модерни. Сакате го акцентирате својот моден вкус? Тогаш изберете марама со животински принт, затоа што аксесоарите со животински принт се апсолутен хит оваа сезона. Шаловите со реси се одлични ако сакате да постигнете шик изглед.

Оние кои преферираат малку повеќе елеганција и префинетост може да ги изберат јаките и шаловите од крзно (најдобро вештачко крзно).-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Ноември.2011 во 12:41

Колани

Колани

Коланите кои се актуелни за оваа сезона можат да се опишат со еден збор: тенки. Затоа, ставете ги широките колани поназад во вашиот плакар и оставете ги при рака тенките. Скоро сите дизајнери вклучија во своите колекции тенки колани.

Можете да ги носите врз палта, широки плетени фустанчиња, туники и долги кошулчиња или со панталони со висок струк.-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Ноември.2011 во 23:48


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Ноември.2011 во 12:19


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Ноември.2011 во 12:20


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Ноември.2011 во 15:57


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Ноември.2011 во 20:33


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 04.Ноември.2011 во 21:48


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 06:32


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 15:42
Слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 15:43
СликаСликаСлика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 15:44
СликаСлика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 15:45
СликаСликаСликаСлика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 15:46
Слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 15:47
Слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 15:48
Слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 15:51
Слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 15:52
Слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Ноември.2011 во 15:54
СликаСликаСликаСликаСликаСлика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 10.Ноември.2011 во 08:22

СликаСликаСликаСликаСликаСлика-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 10.Ноември.2011 во 08:25

СликаСликаСликаСликаСликаСлика-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 10.Ноември.2011 во 18:30

Слика-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 11.Ноември.2011 во 05:31


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 12.Ноември.2011 во 15:51


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Ноември.2011 во 05:59


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Ноември.2011 во 21:24-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Ноември.2011 во 21:25-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Ноември.2011 во 11:04


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Ноември.2011 во 14:18


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 16.Ноември.2011 во 16:27


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Ноември.2011 во 14:30


-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk