Испечати | Затвори го прозорот

Со хуманост до светлина

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Тоше Проески - IN MEMORIAM
Опис на форумот: .
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21584
Датум на принтање: 25.Јули.2024 во 08:33
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Со хуманост до светлина
Постирано од: Gjoroski
Наслов: Со хуманост до светлина
Датум на внесување: 24.Јануари.2010 во 18:37
24,01,2010,
Сала Борис Трајковски-Скопје
Хуманитарен концерт
ТОШЕ, Те сакаме сите!

Фотки, кога ќе се вратам.
Поздрав.

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!



Коментари:
Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 24.Јануари.2010 во 19:24
сршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срцесршено%20срце

Едвај чекам да го гледам концертот на ТВ, поради тоа што не успеав да најдам карта ќе гледам од дома.....тага
Ама како и да е, болката ќе биде иста сршено%20срце
Тоше, среќен роденден роза



-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 25.Јануари.2010 во 00:05
Дефинитивно тинејерите се вљубени во својот идол Тоше. Салата беше преполна. Сликава која ја поставувам е на самиот почеток, или 15 минути пред да започне се. Почетокот беше нешто навистина што тешко може да се опише.

http://img704.imageshack.us/i/tose.jpg/">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 25.Јануари.2010 во 03:06
и јас неможев да најдам карти
затоа само донирав
а приметив дека имаше и празни столчиња
нај тажно и болно ми беше кога ја слушнав првата песна што одеше промотивно,и кога ја свиреа Цреша а цела публика пееше............



ТОШЕ ТЕ САКАМ
СЕКОГАШ ВО МОЕТО СРЦЕ
СРЕЌЕН РОДЕНДЕН,НЕКА СВЕТИ ТВОЈАТА ЗВЕЗДА

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 25.Јануари.2010 во 07:44
mrzla,
незнам каде имаш видено празни места, но верувај ми кога започна концертот беше се пополнете. Луѓе седеа на саклилата и над трибините. Ако те бунат овие празни столчиња кои ги гледаш под трибините, тоа се помошни седишта, но тие не беа извлечени и беа надвор од употреба зашто партерот беше преполн.

http://img18.imageshack.us/i/tose1.jpg/">

http://img718.imageshack.us/i/tose2.jpg/">

http://img22.imageshack.us/i/tose3.jpg/">

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 25.Јануари.2010 во 20:40
да за тие мислев
фала

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk