Испечати | Затвори го прозорот

Кој ви е драг член на форумов???

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Форумски игри
Опис на форумот: Асоцијации, калодонти, азбука ваква, азбука онаква...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21309
Датум на принтање: 18.Декември.2018 во 21:54
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Кој ви е драг член на форумов???
Постирано од: vlad0
Наслов: Кој ви е драг член на форумов???
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 19:43
овааа игра се игра по принцип на прашање и одговор.
да почнам јас:
Sunny или Tetratka?


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!Коментари:
Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 19:44
е сега кој да го одберам
ај Сани

Владо или Нинџа


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 19:53
Нинджа...Владо не го знам.
Иги или Iron?


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 19:54
iron
myway ili tiggy


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 19:57
My Way, се разбира.
Биба или Бионсе?


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:03
BibaZlatnik ili Makedon


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:04


-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:10
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

BibaZlatnik ili Makedon
  
 
 
 
Zlatnik
 
 
Gjoroski ili riki1899
 


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:11
Гjороски

Сани или мимикриjа?


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:13
Sani

Zenamster ili Fiks?


-------------


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:13
Зенмастер, се разбира.

Анита или Санjа?


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:15
anita

Pagane ili Marshal?


-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:18
Pagane...se razbira
 
 
Omar ili ninja_34


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:20
Ммм...во случаjов---дефинитивно Омар.

Орлов или Милег?


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:20
Omar љубов

Calipso ili Mrzla збунетост


-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:21
Originally posted by pagane pagane напиша:

Ммм...во случаjов---дефинитивно Омар.

Орлов или Милег?


тоа беше питането, Сани.


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:22
Orlov голема%20насмевка 
 (spor mi e netot denes, ne primetiv deka ima novo prasanje црвенеење)Calipso ili Mrzla збунетост


-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:24
Мрзла

Маршал или Лаки Бу?


Постирано од: blagorodna
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:24
ne gi zna
Marsalo mi jet drag


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:28
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

ne gi zna
Marsalo mi jet drag


аj, Благородна , твоj ред е- питаj.намигнување


Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:39
Aj jas ke pitam газење%20од%20смеење
member_profile.asp?PF=9103&FID=82 - pagane ili member_profile.asp?PF=19712&FID=82 - Sunny голема%20насмевка


Постирано од: blagorodna
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:40
pagane
igi3 jali Tetratka


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:43
igi3

zenmaster ili flix

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:49
зенмастер....

Анастеа или Ангелина?


Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 20:55
Anastea

member_profile.asp?PF=21747&FID=82 - sanja-a   ili member_profile.asp?PF=16373&FID=82 - blagorodna


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 21:05
аууу...ами сега?
и двете ...на своj начин.

Збунет или Брза?


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 21:40
zbunet

tigi (големо%20гушкање) ili pagane (големо%20гушкање)


-------------


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 21:48
pagane

bijonse1 ili mimikrija

-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 22:05
bionse


vili2121 jali igi3збунетостголема%20насмевка


-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 01:35
не%20знам

Сани јали Калипсо голема%20насмевка


-------------


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 09:04
hmm i dveteбакнеж
my way ili mimikriaплазење


-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 09:15
toj shto mi e momentalno ne e tukaтага

-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 09:52
omar i blueбакнеж

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 10:02
blue
anita11 ili fiks?


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: mimicria
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 10:04
anita голема%20насмевка
la fille ili maria_magdalena


-------------
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 10:04
la fille
flix ili NRGMKD


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 12:41
flix

emil ili mrzla


-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 12:52
Mrzla
 
 
Angjelina  ili  Kejt d Grejt


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 13:10
кејт , дефинитивно љубов
 
Анастеа или мамамд


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 13:18
Anastea

Marshal ili Bijonse збунетост


-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 18:16
Бијонсе

Да бе или палестинец?


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 18:22
da be големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеvalerija ili sunny


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 18:24
сани дефинитивно
 
 
нрмгрдлкхскајсхд или ла филе


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 18:47
нрмгрдлкхскајсхд 
 
 
Mileg ili Vazna


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 18:59
ubivas zen


zenmaster ili lion


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 18:59
занмастер
 
буги или македон


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:00
Makedon
 
Vradar1947 ili str8up плазење


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:04
ваРДАР
 
блупреер или валерија


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:05
Blueprayer
 
 
pagane ili AnaSk


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:05
(ke te tepam) голема%20насмевка


paganebodeti ili bounty


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:06
Bodeti
 
 
palestinec ili Naum
 
(nema greshka za tebe плазење)


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:07
naum голема%20насмевка


delfin ili perun


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:08
Delfin
 
mamamd ili Dogi


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:35
mamamd
nya ili nrgmkd


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:36
nrgmkd


ironman ili bodeti


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: brza
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:41
nieden od ovie!

toj ili....onoj?збунетост


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 01:56
onoj

brza ili palestinec

-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 01:58
palestnec

anita11 ili mimikrijaзбунетост


-------------


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 02:00
Anita

Palestinec ili Ivona

-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 02:01
palestinec se razbira


sunny ili iron?


-------------


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 02:08
sunny

marsalot ili zbunet

-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 02:19
zbunet

vili2121 ili sanjaзбунетост


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 02:21
vili2121

Angelina ili Anastea


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 02:24
Anastea

Ninja ili Laki_bu

-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 02:25
Двајцата
Ај нека е Laki_bu


Omar или Igi3


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 02:28
Omar

da be ili Emil

-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: la fille
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 03:01
Da BeKejt d grejt ili Maria Magdalena


-------------
Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)


Постирано од: mimicria
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 09:44
definitivno kejt....
anita11 ili marsal


-------------
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 09:45
kejt-d-grejt

anita11(за прашањето на мимик)

My way или mimicria

-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 09:46
мимикрија
 
анастеа или анѓелина голема%20насмевка


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mimicria
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 09:47
angelina
biba g ili mileg


-------------
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 09:50
милег
 
нрмкфјгдс или ла филе


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mimicria
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 09:59
prviot
ana marija ili valerija

-------------
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 10:13
маршале првиот се вика NRGMKD запамти го
од прашањето на мимик вале
маршал или volkswagen


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 10:13
ана и марија
 
брза или милег


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 10:14
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

маршале првиот се вика NRGMKD запамти го
од прашањето на мимик вале
маршал или volkswagen
 
нека го тужи кумот ...... многу ружно име тага


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 10:21
g-on mileg !

jas ili...nekoj drug?

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 10:22
тис
јас или комшијаголема%20насмевка


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 10:22
ти бре .........
 
влад0 или нрСмкд


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 10:25
komshikata na vladO!

joze ilii.........la falshe?-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 10:26
LA FILLE

-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 11:10
inerten ili druze pukovnik

-------------


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 01:26
вториот голема%20насмевка


Македон или Буги


-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 01:45
neznam

ladyblue ili calipso

-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 09:41
calipso
vili2121 ili nrgmkd


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: DDarko
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 19:14
vili2121
 
bijonse ili blu?


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 20:58
bijonse1

МАРШАЛ или brza


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 21:05
маршал

ддарко или емил-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 31.Декември.2009 во 02:50
DDarko

Omar ili Iron голема%20насмевка


-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 00:22
Omarголема%20насмевка
Sunny ili Didiнамигнување


Постирано од: Македон
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 01:35
Sunnyтрепкање

Calipso или laki_bu


-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 01:41
laki bu


ninja34 ili lou weed голема%20насмевка


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 04:05
никој

blueprayer или la ninja голема%20насмевка

-------------


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 13:12
blueбакнеж
zbunet ili omar?


-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 13:15
никој .........
 
да бе или емил ?


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 13:16
Да Бе

анакин или баунти?


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 13:16
анакин
 
анѓелина или кејт ?


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 13:18
lelelгрицкање%20ноктиi dvete
ama angjelголема%20насмевка
my way ili suny?


-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 13:18
Ангелина

Рени или Глен?


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 13:18
reniсреќа
valerija ili blueзбунетост


-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk