Испечати | Затвори го прозорот

Фармерки

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=21283
Датум на принтање: 03.Март.2021 во 18:35
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Фармерки
Постирано од: johnnie
Наслов: Фармерки
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 13:39


Фармерки.... неизбежен дел од машката и женската гардероба....
Од 1850-тите год., кога биле "измислени", преку 1950-тите, кога станале популарни и масовно употребувани, пред се од тинејџерската популација, па се до денешен ден.... Levi's, Lee Cooper, Wrangler....

Коментари:
Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 13:49
Едноставно - не можам без нив љубов

Мора да се тесни, прилепени и еластични, комотни за секаква прилика, ги комбинирам со се и сешто, во зависност од прилика и расположение.

Не можам да си го замислам плакарот без десетина пара фармерки, во нив се чувствувам најудобно... како втора кожа ми се трепкање


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 13:54


Ха, ха, ха... исто и јас... (а кој впрочем не...)
Се комбинираат со се и сешто....
Инаку и јас ги сакам поприлепени.... како на мене, така и на убава женска нога....


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 13:55Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 18:38
Мене отсекогаш ме интересирало што има под фармерки. голема%20насмевка

-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 19:37
фармерките се виновни за многу разводи ..........

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 21:33
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

фармерките се виновни за многу разводи ..........
шо зборуваш бе?збунетост Како море криви?????


-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 21:34
Јас сакам `цевка` фармерки, со потемна боја...
Најнови што ги купив се едни избледени, како во киселина потопениголема%20насмевка
Мајка ми не може да ме свати во тие, ама јас си ги обожавам, оти изгледаат клошарскитрепкање


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 24.Декември.2009 во 21:38
мразам фармерки......
сакам по комотно да се чуствувам


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 25.Декември.2009 во 10:00


Па има ли нешто покомотно од фармерки?


   
Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 25.Декември.2009 во 10:56
navistina nema nishto poubavo od farmerki
jas sekakvi sakam tesni shiroki samo farmerka da eголема%20насмевка


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: ana marija
Датум на внесување: 25.Декември.2009 во 11:07


-------------
GIVE ME GIVE ME JUST A LITTLE SMILE


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 25.Декември.2009 во 11:39Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 25.Декември.2009 во 16:10
Originally posted by johnnie johnnie напиша:Па има ли нешто покомотно од фармерки?


   За мене има
Дебели хулахопки и плетено фустанче


Постирано од: MaRgRini
Датум на внесување: 25.Декември.2009 во 16:56


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 14:05
ufffff gi obozavam i ne mozam bez farmerki da se zamislamтрепкање

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 14:09


ене...ова се моите.


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 16:44


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 17:32


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 18:06

Браво Calipso .... баш sexy...      
Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 18:07Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 20:56


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 20:57
...мечтаење...
 


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 20:59


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 20:59


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 21:02
 


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 14:53


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 15:01

А, преферирате sexy?Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 15:03
Не мора


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 15:08


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 15:08

Добро


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 15:29


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 16:53-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 16:59
Neizbezen del od mojata garderoba,gi obozavam.

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 17:21
Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 18:25-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 19:03Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 01:36


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 01:36


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 13:23

Originally posted by Calipso Calipso напиша:
Еј браво Calipso, кај ги изнајде фармерициве.... Да најдам вакви (само машки модел ) во Скопјево .....
... иако додуша имам едни слични... од sorbino... задоволство


   Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:01
..........obozavam farmerki, najveke sakam tesni famercinja, tie se najdobri..........


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:56Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 02:03


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 02:03


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 11:23
http://www.uptiki.com/">

-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 11:25
голема%20насмевка      трепкање
 
http://www.uptiki.com/">


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 19:55


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 21:05
Интересно, зошто фармерките се викаат фармерки? Имаат врска со вистински фарми?Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 31.Декември.2009 во 00:03
Originally posted by Majkl Majkl напиша:

Интересно, зошто фармерките се викаат фармерки? Имаат врска со вистински фарми?

оригиналното име на материјалот е џинс, а ние ги викаме фармерки, а материјалот тексас или џинс бидејќи првпат во Америка кога биле измислени биле наменети за работничката класа, меѓу која и фармерите, материјалот се сметал за тешко уништлив и затоа бил наменет за нив
инаку типичен пример за американски селјак е оној со тексас комбинезон, сламена шапка и сламка во уста газење%20од%20смеење


мислам дека тоа е приказната


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 31.Декември.2009 во 00:32


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 31.Декември.2009 во 18:01


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 01.Јануари.2010 во 15:40
ednostavno tie farmerki se sostaven del od meneсреќаkade jas tamu i tieплазење

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 01.Јануари.2010 во 22:31
Фармерка е парче облека кое иде буквално со се, исто ко тегет чорапа, од трендовско до класика.
Фармерка е една од најбитните ствари во мојот живот и затоа секогаш си имам понеколку пара, различни по модел ама најчесто се цевкасти, тие најдобро ми стојат.
Ги сакам и ѕвонарките и тесните и оние мушкоданските вреќести, и оние со висок струк...и сите ги сакам.љубов
 


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 12:04
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 12:07
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 12:30
tie se del od meneтрепкање

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 13:24
никаде и никогаш без нивголема%20насмевка

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: blackeye
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 13:43
porano majkami mi velese: se plasam da ne nosis i koga ke se mazis farmerkiголема%20насмевка

-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 04.Јануари.2010 во 00:03


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 04.Јануари.2010 во 00:09
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 04.Јануари.2010 во 00:10
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 08:54
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 09:34
 


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 09:36
 


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 17:17
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 21:13


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 05.Јануари.2010 во 23:03
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 08.Јануари.2010 во 10:54
sosteven del od meneголема%20насмевка

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 08.Јануари.2010 во 16:17-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 09.Јануари.2010 во 10:55
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 09.Јануари.2010 во 11:13Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 09.Јануари.2010 во 11:14Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 09.Јануари.2010 во 11:22
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 09.Јануари.2010 во 11:24
  
 
Кратки фармерки  трепкање
 
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 17:35


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 16.Јануари.2010 во 11:14
http://www.uptiki.com/">
 
 
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 16.Јануари.2010 во 17:54
јас повеќе сакам фармерки со висок струк, можда малку е ретро тоа, ама поубаво е дефинитивно среќа

-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 20.Јануари.2010 во 00:27-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: THEPRINCESS
Датум на внесување: 22.Јануари.2010 во 19:20


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 29.Јануари.2010 во 15:29
del od meneтрепкање

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: bingo
Датум на внесување: 29.Јануари.2010 во 15:34
Originally posted by Milaa Milaa напиша:
вакви се моите


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 30.Јануари.2010 во 12:19
Без нив неможам ,многу добри комбинации се прават со убави тесни фармерчиња.

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 30.Јануари.2010 во 15:44
http://www.myddnetwork.com/clothing-shoes-accessories/wp-content/uploads/what-jeans-go-best-with-your-body-type.jpg


http://cm1.theinsider.com/media/0/466/37/skinny-jeans1.0.0.0x0.400x562.jpeghttp://i.ehow.com/images/GlobalPhoto/Articles/4708955/jeans-main_Full.jpg


http://www.polyvore.com/cgi/img-thing?.out=jpg&size=l&tid=363048


http://ecotrendspotter.files.wordpress.com/2009/05/20260049-01-07044.jpg


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Јануари.2010 во 15:54
 

-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 31.Јануари.2010 во 20:52


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 02.Февруари.2010 во 23:10
skapav vo farmerki ...mmmm gi obozavamсреќа

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Февруари.2010 во 20:42


Постирано од: емил
Датум на внесување: 03.Февруари.2010 во 20:48
 

-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Февруари.2010 во 13:46
голема%20насмевка
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 04.Февруари.2010 во 17:23
Не излегувам од фармерки.среќа
Најудобно се осеќам во едни излитени, како од првата светска војна.љубов


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 07.Февруари.2010 во 23:06
 
 
 
 
 


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 08.Февруари.2010 во 18:38
-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 09.Февруари.2010 во 08:07
Зошто фармерките са безвремски ?
 
 
Фармерките се едно од оние модни парчиња кои едноставно се безвременски. Можете да го носите речиси во секоја пригода и повторно да изгледате секси. Во прилог ви нудиме осум причини поради кои фармерките претставуваат вистински хит.

1.Кај фармерките нема правила. Можете да носите фармерки каде што сакате, единствено нешто што треба да направите е да го комбинирате горниот дел од облеката во зависност од ситуацијата.

2.Фармерките се најпопуларните панталони во универзумот, со продадени преку 40 милиони парчиња во текот на една година.
3. Изгледате мошне добро во фармерки. Тие ви го истакнуваат задникот.

4.Нема потреба од пеглање. Тие се едноставни за одржување. Треба само до ги исперете, да ги исушите и подготвени се за носење.

5.Никогаш не излегуваат од мода. Поради тоа никогаш не ги фрлајте бидејќи тие се модно парче кое се носи одново и одново.
6.Постои идеална нијанса за секој маж и за секоја жена. Темната индиго боја е бојата за оваа сезона.

7.Доаѓаат во различни облици и различни кроеви. Оваа сезона се носат тесни фармерки.

8.Никогаш не можете да речете дека имате премногу парa фармерки. Секогаш ќе постои разлика од еден до друг модел, било да станува збор за деталите или за стилот.-------------


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 09.Февруари.2010 во 12:19-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 09.Февруари.2010 во 12:24-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 14.Февруари.2010 во 15:35
Налетав на еден пост од Џејмс Динголемо%20гушкање во Индивидуи, ќе го цитирам и тука:да

Originally posted by james dean james dean напиша:


501

501 - Едно време оваа бројка предизвикуваше општо лудило кај младата популација!Levi’s 501 - една од највлијателните индивидуи во текот на 80-тите и раните 90-ти години!

На почетокот ги носеа само најголемите фраери у градот, додека “обичните смртници” најчесто се задоволуваа со некоја друга бројка од колекцијата на LEVI STRAUSS & CO, пошто ПЕТСТОКЕЦОТ си беа малку поскапички!
Во прво време се набавуваа во Италија или Грција, а подоцна главен снабдувач на нашата популација со оваа роба беше добро познатиот VARTEKS!

ПЕТСТОКЕЦОТ покрај по својот крој, текстура на платното и боја, од другите фармерици се разликуваа по тоа што се закопчуваа со копчиња (4 комада) !

Главната фора кај 501 беше да се добро избелени! Па така фраерите знаеа кога ќе ги купат да ги бутнат неколку круга у машина за овие да ја добијат потребната нијанса!

Едно време топ муабети меѓу петстокецџиите беше дали им се ® Original или НЕ, па се појавија и многу стручњаци на таа тема кои добро го разликуваа оригиналот од копијата!Целата треска околу ПЕТСОКЕЦОТ заврши некаде до средината на 90-тите години, кога рајата веќе се олади од ова лудило и прејде на најразноразни други типови фармерици, со што 501 влезе во класиката!

Секогаш ќе ни останат во сеќавање незаборавните реклами за овие фармерици (како што беше онаа со Phil Collins кога игра билијард или онаа со кучето), кои тогаш ги гледавме на сателетискиот MTV - што исто така беше посебен доживљај!

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 14.Февруари.2010 во 18:55
Лајк, лајк, лајк...


Едно време па и бели имаше...

А сега па како да нема....


-------------


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 18.Февруари.2010 во 21:18Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 19.Февруари.2010 во 21:48
uzivam vo nivтрепкање

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 21.Февруари.2010 во 21:32Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk