Испечати | Затвори го прозорот

Албански институт во поранешната амбасада

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20604
Датум на принтање: 30.Септември.2024 во 06:49
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Албански институт во поранешната амбасада
Постирано од: MAKEDON-FILIP
Наслов: Албански институт во поранешната амбасада
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:19
Со расправии и препукувања започна вонредната седница на Советот на општина Карпош по повод одлуката на Владата да ги додели поранешните простории на американската амбасада на Институтот за културно и духовно наследство на Албанците.


А овие ВМРО-вциве станаа и избегаа.

-------------
Македонците верувале во Сонцето ВЕРУВАЈТЕ И ВИЕ.



Коментари:
Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:20
Иэгледа хипици се - несакаат кавги,неможеш да ги обвиниш бидејки оние СДСМ-овците се родени кавгаџии

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:25
Па секако дека не сакаат кога ке напраат нешто што не треба тогаш стално бегаат , па тоа го правеа и во опозиција стануваа и бегаа.


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:28
Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Па секако дека не сакаат кога ке напраат нешто што не треба тогаш стално бегаат , па тоа го правеа и во опозиција стануваа и бегаа.

газење%20од%20смеењемајка бежанија никад није плакала


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:28
Немој да мислиш дека другиве би направиле нешто пораэлично доколку се дочепаат до власта

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:29
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Немој да мислиш дека другиве би направиле нешто пораэлично доколку се дочепаат до власта
да де, ама сега не се на власт они, туку другите намигнување


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:31
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Немој да мислиш дека другиве би направиле нешто пораэлично доколку се дочепаат до власта

ич не мислам...знам дека ќе бидат исти...можеби и бетер...и на едните и на другите се некој друг им е крив


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:32
Ама не ме интересира сега што би напраиле другите стално со нив ке се правдаме , а нешто нечини и ете ти го блинкерот Бичиклиски и неговите посрани изјави за она кој е крив чекај да ми текне.. а да СДСМ беше жими мајка.


Прашањето е што мајка бара сега Албански институт во среде Карпош , нека биде во Арачиново а и што има да има таков институт кога веке има еден во Албанија каде што му е местото.


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:35
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:


Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Немој да мислиш дека другиве би направиле нешто пораэлично доколку се дочепаат до власта
ич не мислам...знам дека ќе бидат исти...можеби и бетер...и на едните и на другите се некој друг им е крив





Штознам....не дека се нешто подобри ама никогаш и не така цинично обвинија дека некој од опозиција е крив за тоа што они напраиле додека биле на власт.


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:36
изјавата од Бичиклиски беше катастрофа...мислат ли дека сите сме луди?
не бевме ние жими мајка...трагикомични се


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: real
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:37
Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Ама не ме интересира сега што би напраиле другите стално со нив ке се правдаме , а нешто нечини и ете ти го блинкерот Бичиклиски и неговите посрани изјави за она кој е крив чекај да ми текне.. а да СДСМ беше жими мајка.


Прашањето е што мајка бара сега Албански институт во среде Карпош , нека биде во Арачиново а и што има да има таков институт кога веке има еден во Албанија каде што му е местото.


zarem ne moze da ti tekne tebe zosto,


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:42
Абе мене ми текнува , па затоа ја отворив темава , ваљда некој ке процита нешто поучно дека не сме за ставање жар онаму кај што не гори.


Постирано од: real
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:45
Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Абе мене ми текнува , па затоа ја отворив темава , ваљда некој ке процита нешто поучно дека не сме за ставање жар онаму кај што не гори.

Ke ti tekne vo bliska idnina kompletniot finis.


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 01:51
Аман човек се е јасно како ден, што да ти кажам друго....
ако знаеш нешто поише кажи си...


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 02:07
Originally posted by real real напиша:

Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Абе мене ми текнува , па затоа ја отворив темава , ваљда некој ке процита нешто поучно дека не сме за ставање жар онаму кај што не гори.

Ke ti tekne vo bliska idnina kompletniot finis.





А ова како некоја закана или......
не те разбирам баш ако сакаш доискажи се.,


Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 02:25
Е кажи де ајде , не се срами.


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 09:31
Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Со расправии и препукувања започна вонредната седница на Советот на општина Карпош по повод одлуката на Владата да ги додели поранешните простории на американската амбасада на Институтот за културно и духовно наследство на Албанците.


А овие ВМРО-вциве станаа и избегаа.
 
A shto izugruvaat sega Amerikancive?  Posrednici, koi poleka poleka ke go otvaraat patot za "golema Albanija"?? збунетост изненадување


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 10:09
Neshto poveke okolu istoto;
 
ВОНРЕДНА СЕДНИЦА И ПРОТЕСТИ ПРЕД БИВШАТА АМБАСАДА НА САД
 
По најавите на Владата дека неколку подрачни единици на министерствата но и Институтот за духовно наследство на Албанците во Македонија ќе се селат во во зградата на поранешната американска амбасада, Советот на Општина Карпош донесе одлука за негово стопирање.
 
На вонредната седница Советот одлучи да се запре селењето и ја повика Владата во најкус можен рок тие да имаат средба и ова да се реши.
 
Пред почетокот на дневниот ред на седницата, претходеше жестока расправа помеѓу советниците на ВМРО ДПМНЕ и СДСМ. Според опозициските советници немало основа да се свика вонредна седница. Тие ја напуштија салата и не присуствуваа на гласањето.

Во меѓувреме граѓаните на општина Карпош се собраа пред поранешната американска амбасада. Тие не дозволуваат ова да биде владин објект, сакаат да се врати старата градинка.

- Овој објект е граден според сите сеизмички и безбедносни стандарди. Вистинската намена на овој објект била градинка и бараме повторно да се врати во функција. Владата требаше да го направи тоа бидејќи е во согласност со Законот за децентрализација, обвини Јакимовски.

Објектот е изграден во 1980 година каде се до 1995 бил детска градинка. Од тогаш па се до 2009 беше американска амбасада. Општинарите од Каропш бараат ова здание повторно да биде детска градинка.
http://sitel.com.mk/default.asp?ItemID=69F4EAAF644E754CAB9D8C364C5BB204 - http://sitel.com.mk/default.asp?ItemID=69F4EAAF644E754CAB9D8C364C5BB204


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 10:22
чекор кон формирање на академија на науки и уметности на албанците од Македонија ....... што ве чуди ? ......... во овие моменти СЕКОЈА поддршка му е многу неопходна на возљубениот ........ преку пензиите и овој чекор до некој нареден “ генијален “ и “ мудар “ потез во борбата за одржување на политичката доминација и продолжување на тоталитарниот начин на управување со “ дрмократските “ процеси во државата ..........

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 10:34
Ama mene mi izgleda ova poveke na chekor kon osvojuvanje na Karposh...kako NE Albanska sredina, koja so samoto postavuvanje na vakva institucija tamu, ke vrshi psihihcho nasilstvo vrz postojnite zhiteli za nivno postepeno iseluvanje vo polza na Albancite. намигнување


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 10:38
штом ќе има и таква институција како претходно спомената , нормално дека ќе има и други чекори кон заокрожување на еден тивок и засега неофицијализиран процес ........ знае ОН што прави ..... вчера поставив едно такво прашање ама во друга тема ...... преговори за името ......... за кого и во ЧИВА полза го прави тоа што го направи досега ........ КОМУ тоа му одговара а кому не ? .........

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 10:52
Marshal, eden kup lugje rabotat protiv nas, a mnogu malku, skoro ich ZA nas, na koja strana poprvo da se branime? збунетост Taka da ova vazhi ne samo na ON, tuku na bilo koj na negovo mesto.  сршено%20срце
 
 


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 11:02
http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=21702&FID=49 - Popi   ........ полтронската политика е политика за индивидуални а никако сенародни придобивки .......... за жал , кај нас работите се испомешаа од првиот ден ........ многу работи се случија спротивно од она што го ветуваа ....... особено оние кои е “ дереа “ дијаспората а уште тоа и го прават , со лажни ветувања ....... ветувања давани произволно и без било каква основа ами дадени токму така како сакаат да слушнат ....... знам дека звучи лудо но проблемот со името на крај ќе испадне најмал проблем и проблем кој некој намерно го “ туркал “ за да создаде услови за нешто многу пострашно под плаштот на демократијата ........ почетокот ни беше КАТАСТРОФАЛЕН ...... лошата политика резултира со катастрофални и поразителни ефекти ...... ништо не ме чуди знаејќи е  лично целата плејада на “ патриоти “ од љубчо па до ОВОЈ .........

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 11:37
Ama shto mozhat da napravat nekolku dushi nasproti "golemite sili" shto glumat sojuz a od druga strana napagjaat - poveke od ova shto veke go pravat??  изненадување изненадување изненадување
 
TUKA NIEDEN PATRIOT (vakov ili onakov)  NEMOZHE DA NAPRAVI CHUDA! голема%20насмевка


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 11:45
Не може вечито да се осудуваат другите за нашата неагилност и непочитување на законите. По закон зградата на амбасадата припаѓа на општина  Карпош и тие се тие што треба да ја добијат назад и да располагаат со неа. Проблемот е што постои поделеност меѓу советниците во општината односно застапување коалициски место општински-народни интереси.
Иако Јакимовски не ми е многу симпатичен од вреето кога беше министер за труд и социјала заради една негова изјава во врска со просветните работници со едно се согласувам во овој случај- Зградата имало совршена скривница која за недај боже ке спаси многу детски животи, а и совршен двор во кој децата безбедно ке си играат.
Чуму им е на десетина службеници толкав двор?


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 11:55

не можеа и други нешта па се случија и ќе се случуваат ........

така е кога во владата седат луѓе кои имаат поинакви интереси од интересите на државата ...... едните поставуваат барем за нас Македонците , нелогични барања а другите во интерес на коалицијата ( барем да е само тоа ) , ДАВААТ шаком и капом ........ колку и да размислуваме и бараме логика во потребата од таков објект за оној кому му е доделен , нема ...... нема поинаква логика од онаа за која пишуваше http://forum.idividi.com.mk/member_profile.asp?PF=21702&FID=49 - Popi   ...... да се надеваме дека “ шпекулациите и комуњарската пропаганда “  кои така ќе бидат оквалификувани од поддржувачите на “ најмМакедонскиот син меѓу Македонците “ барем ќе е наговестат позадината на таквата одлука .......


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 12:19
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Не може вечито да се осудуваат другите за нашата неагилност и непочитување на законите. По закон зградата на амбасадата припаѓа на општина  Карпош и тие се тие што треба да ја добијат назад и да располагаат со неа. Проблемот е што постои поделеност меѓу советниците во општината односно застапување коалициски место општински-народни интереси.
Иако Јакимовски не ми е многу симпатичен од вреето кога беше министер за труд и социјала заради една негова изјава во врска со просветните работници со едно се согласувам во овој случај- Зградата имало совршена скривница која за недај боже ке спаси многу детски животи, а и совршен двор во кој децата безбедно ке си играат.
Чуму им е на десетина службеници толкав двор?
 
Super shto mamamd go obelodeni i ovoj fakt, taka shto veke sosema e nesomneno ZOSHTO bash ovaa prostorija ke sluzhi na Albancite. голема%20насмевка Opshto poznato e deka baraat "strateshki pozicii", (vo centar kaj Makedoncite vo ovoj sluchaj) a so otstapkite na razmena na teritorii za da se napravi dogovorot za granicite ISTO taka taa teriotorija shto ja zemaa bila "strateshka". голема%20насмевка


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 13:13
Originally posted by Popi Popi напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Не може вечито да се осудуваат другите за нашата неагилност и непочитување на законите. По закон зградата на амбасадата припаѓа на општина  Карпош и тие се тие што треба да ја добијат назад и да располагаат со неа. Проблемот е што постои поделеност меѓу советниците во општината односно застапување коалициски место општински-народни интереси.
Иако Јакимовски не ми е многу симпатичен од вреето кога беше министер за труд и социјала заради една негова изјава во врска со просветните работници со едно се согласувам во овој случај- Зградата имало совршена скривница која за недај боже ке спаси многу детски животи, а и совршен двор во кој децата безбедно ке си играат.
Чуму им е на десетина службеници толкав двор?
 
Super shto mamamd go obelodeni i ovoj fakt, taka shto veke sosema e nesomneno ZOSHTO bash ovaa prostorija ke sluzhi na Albancite. голема%20насмевка Opshto poznato e deka baraat "strateshki pozicii", (vo centar kaj Makedoncite vo ovoj sluchaj) a so otstapkite na razmena na teritorii za da se napravi dogovorot za granicite ISTO taka taa teriotorija shto ja zemaa bila "strateshka". голема%20насмевка

Za zal, nezasluzeni pofalbiнамигнување
Stefce Jakimovski kaza na pres konferencijata koga napravi edna komparacija za zashtitata na amerikanskata ambasada vo vremeto koga taa bila napadnata od grupa gragjani za vreme na bombardiranjeto  na NATO vrz Jugoslavija


-------------


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 13:43

Za drugite shto veke znaele mozhe, ama za mene vo sluchajov ti si herojot. голема%20насмевка големо%20гушкање



Постирано од: MAKEDON-FILIP
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 19:12
Originally posted by Popi Popi напиша:

Ama mene mi izgleda ova poveke na chekor kon osvojuvanje na Karposh...kako NE Albanska sredina, koja so samoto postavuvanje na vakva institucija tamu, ke vrshi psihihcho nasilstvo vrz postojnite zhiteli za nivno postepeno iseluvanje vo polza na Albancite. намигнување




Па тоа и ке да е целта.


Постирано од: Pacifist
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 21:05
Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Ама не ме интересира сега што би напраиле другите стално со нив ке се правдаме , а нешто нечини и ете ти го блинкерот Бичиклиски и неговите посрани изјави за она кој е крив чекај да ми текне.. а да СДСМ беше жими мајка.


Прашањето е што мајка бара сега Албански институт во среде Карпош , нека биде во Арачиново а и што има да има таков институт кога веке има еден во Албанија каде што му е местото.
taka resill Amerika i taka ke bide ... komu ne mu se dopagja neka protesira ...
 


-------------
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related


Постирано од: Buggyman
Датум на внесување: 01.Ноември.2009 во 22:50
Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Ама не ме интересира сега што би напраиле другите стално со нив ке се правдаме , а нешто нечини и ете ти го блинкерот Бичиклиски и неговите посрани изјави за она кој е крив чекај да ми текне.. а да СДСМ беше жими мајка.


Прашањето е што мајка бара сега Албански институт во среде Карпош , нека биде во Арачиново а и што има да има таков институт кога веке има еден во Албанија каде што му е местото.


Според тебе уште и гранична рампа да стават пред Арачиново па и една наплатна рампа со која ке си ја одржуваат “Република Арачиново“...

Самите им даваме идеи и потоа ни е криво.

И не заборавај дека со “рамката“ и тие се граѓани на Р.М. и загарантирани им се правата, а протестот? Уште еден доказ колку сме блиску до федерализација во Македонија. Ако никој друг, самите ке си го направиме со ваквите нелогични коментари. Тоа му доаѓа -“ Си трчиш во круг, и си маваш себеси клоци“...




-------------
Homo homini lupus est...


Постирано од: posveten
Датум на внесување: 02.Ноември.2009 во 00:50
Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:



Со расправии и препукувања започна вонредната седница на Советот на општина Карпош по повод одлуката на Владата да ги додели поранешните простории на американската амбасада на Институтот за културно и духовно наследство на Албанците.


А овие ВМРО-вциве станаа и избегаа.
Pa Vmrovcite samo toa i go znaat.

-------------
Zivej


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 02.Ноември.2009 во 04:12
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

Originally posted by MAKEDON-FILIP MAKEDON-FILIP напиша:

Ама не ме интересира сега што би напраиле другите стално со нив ке се правдаме , а нешто нечини и ете ти го блинкерот Бичиклиски и неговите посрани изјави за она кој е крив чекај да ми текне.. а да СДСМ беше жими мајка.

Прашањето е што мајка бара сега Албански институт во среде Карпош , нека биде во Арачиново а и што има да има таков институт кога веке има еден во Албанија каде што му е местото.
 
taka resill Amerika i taka ke bide ... komu ne mu se dopagja neka protesira ...
 
 
Amerika treba da reshava za sopstveniot dvor a NE za instituciite na Makedonija. намигнување  Tuku bash zatoa shto ovie "reshenija" se vo polza na Albancite pa ottamu i pomiruvanjeto so ""sudbinata". голема%20насмевка
 


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 02.Ноември.2009 во 13:05

"Со тензични препукувања на советниците од Карпош и протести на граѓаните од оваа општина резултираше одлуката на Владата за преселбата на Институтот за духовно и културно наследство на Албанците од „к*ршумли-ан“ во поранешниот објект на американска амбасада. На вонредната седница во саботата, советот на Карпош одлучи да се запре селењето и повика во најкраток можен рок да се реши ова прашање"

http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=1129959171&id=9&prilog=0&setIzdanie=21826 - http://novamakedonija.com.mk/NewsDetal.asp?vest=1129959171&id=9&prilog=0&setIzdanie=21826
 
A neli ke bide pozgodno za site, ako ovaa institucija najde mesto vo okolinata kade shto zhiveat poveke Albanci a ovaa zgrada da bide namenata za potrebite na naselenieto? збунетост


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 02.Ноември.2009 во 13:13
Originally posted by Popi Popi напиша:

A neli ke bide pozgodno za site, ako ovaa institucija najde mesto vo okolinata kade shto zhiveat poveke Albanci a ovaa zgrada da bide namenata za potrebite na naselenieto? збунетост
 
 
Нема да биде  позгодно....Ахмети ќе му се налути на Грујо а Стефче ќе добиел политички поени....ступидна логика....губитник


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 02.Ноември.2009 во 13:22
голема%20насмевка  Pa neli Albancite ne razmisluvaat so emocii....togash zoshto na sekoe se lutat, namesto razumno i profesionalno da si ja brkaat rabotata? збунетост


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 02.Ноември.2009 во 13:24
а што не го прашате груја збунетост ......

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: brza
Датум на внесување: 03.Ноември.2009 во 12:26
ehh,...poleka poleka,...si se shirat tie i na...levata strana..изненадување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 03.Ноември.2009 во 12:27
нормално ....... кога се во коалиција со “ патриоти “ намигнување


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 03.Ноември.2009 во 12:32
SE ZAVISI OD NASELENITO VO KARPOSH - dokolku tia samite dozvolat ova da se sluchi i ke se sluchi. намигнување


Постирано од: Pacifist
Датум на внесување: 03.Ноември.2009 во 17:15
Originally posted by Popi Popi напиша:

SE ZAVISI OD NASELENITO VO KARPOSH - dokolku tia samite dozvolat ova da se sluchi i ke se sluchi. намигнување
toa e veke zavrsena rabota ... vcera institutot veke se smesti na novite prostorii ... svecenoto otvoranje ke bide vo petok ... pokaneti se site gragjani na grad Skopje ...
   POZDRAV


-------------
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related


Постирано од: BACHIOS
Датум на внесување: 03.Ноември.2009 во 18:32
Da gradinka treba bidejki taa e od drzaven interes,a zaebi tamu nekoja institucija za ,,sipci,,-boze dragi ova e van mozga.

-------------
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone


Постирано од: gerasim
Датум на внесување: 03.Ноември.2009 во 20:30
Originally posted by Popi Popi напиша:

SE ZAVISI OD NASELENITO VO KARPOSH - dokolku tia samite dozvolat ova da se sluchi i ke se sluchi. намигнување

да... се зависи од граганите на карпош... но кој ги прашува граганите за такви одлуки кога премиерот "патриот" предвреме го решил случајот екс "америчка амбасада"тоест некогашна детска градинка, граганите во овој случај се немокни против одлуката на големиот македонски патриот гвујо, дволичен и лицемерен ПРЕДАВНИК.....


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 03.Ноември.2009 во 20:40
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

Originally posted by Popi Popi напиша:

A neli ke bide pozgodno za site, ako ovaa institucija najde mesto vo okolinata kade shto zhiveat poveke Albanci a ovaa zgrada da bide namenata za potrebite na naselenieto? збунетост
 
 
Нема да биде  позгодно....Ахмети ќе му се налути на Грујо а Стефче ќе добиел политички поени....ступидна логика....губитник
епа тоа е целта на преселувањево намигнување


-------------
размисли пред да напишеш глупост



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk