Испечати | Затвори го прозорот

Постелнина и платнени украси

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Дом и градина
Опис на форумот: Уредување, фенг шуи, ентериер
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20548
Датум на принтање: 31.Мај.2020 во 07:12
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Постелнина и платнени украси
Постирано од: bijonse1
Наслов: Постелнина и платнени украси
Датум на внесување: 25.Октомври.2009 во 23:23
Не видов вакава подтема а многу обожавам постелнини ,пешкири ,покривачи необични......
нека биде со слика за визуелно доловување на убавината.....
http://www.mojnet.com/korisnik/izgubljeni/slika/slika-100785/100785">

Интересен чаршав на момент помислив дека е вистинска.....мечтаењеКоментари:
Постирано од: deranger
Датум на внесување: 25.Октомври.2009 во 23:32


-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: deranger
Датум на внесување: 25.Октомври.2009 во 23:33


-------------
Simnat od visokite planini


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 31.Октомври.2009 во 22:01-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 02.Ноември.2009 во 22:39
 

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 02.Ноември.2009 во 22:42
 
-------------


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 03.Ноември.2009 во 01:55
обожам постелнина
Посебно сакам,кога се ми е чисто уште недопрено наместено за спиење
мммммммммммм тој момент ми е прекрасен
Вдишувам длабоко и за секунда заспивам


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 22:02
http://www.ex.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/___________4a4f296b217fa.jpghttp://www.ex.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/___________4a4f28bac8098.jpg

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 22:05
http://www.ex.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________4a4f685b1466e.jpghttp://www.ex.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/___________4a4f28252b4f1.jpg

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 23:23
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/mk/f/f3/Damasque-Bedding.jpg

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 23:25
http://www.univez.com.mk/sliki%20za%20sranata/postelnina/13.jpghttp://www.lovecnacene.si/upload%2Fproducts%2F2952%2F6%2F589666.jpg

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 23:27
http://www.lovecnacene.si/upload%2Fproducts%2F2952%2F9%2F722869.jpghttp://www.lovecnacene.si/upload%2Fproducts%2F2952%2F8%2F664048.jpg

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 23:29
http://www.lovecnacene.si/upload%2Fproducts%2F2952%2F7%2F590987.jpghttp://www.lovecnacene.si/upload%2Fproducts%2F2560%2F5%2F10935.jpg

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 23:35
http://www.lovecnacene.si/upload%2Fproducts%2F2668%2F2%2F354162.jpghttp://www.lovecnacene.si/upload%2Fproducts%2F2668%2F7%2F354257.jpghttp://www.lovecnacene.si/upload%2Fproducts%2F2668%2F5%2F354255.jpg

-------------


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 20:06
 
 
  Еве нешто околу тоа како би требало да се
  одбере  вистинската  перница 
 
  Перницата , би било добро, да ја изберете  според својата телесна конституција (ако сте со покрупна телесна градба, ниска перница нема да ви одговара, без разлика за кој тип и квалитет станува збор);

Перницата одберете ја според своите навики – доколку спиете на стомак побарајте ниска перница, доколку спиете на страна перницата треба да биде повисока. Добра, анатомски обликувана перница може да e соодветна и во двата случаи...треба да  биде еластична – кога ќе ја стиснете, превиткате ја на пола или гушнете, таа треба да се врати во својот првобитен облик.

Доколку сте во можност, легнете и пробајте ја перницата, со што ќе може најдобро да ја процените. На перницата наслонете го вратот и главата, а не рамето...!!!

Денес перниците често се со помали димензии од постарите на кои можеби сте навикнале – тоа не треба да ве збунува. Затоа, прекројте ги старите навлаките за перници за да бидат прилагодени на димензијата на новата перница.

Иако синтетичките материјали не се по дефиниција лош избор, со поголема веројатност на таквата перница повеќе ќе се потите, односно будите.

И денес, може да се одлучите за перница со пердуви, но добро распрашајте се за нивното одржување и трајност (слично е и со перниците со волна).-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 21:02


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 21:08


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 21:10
Сатен


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 21:11


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 17:02
http://www.mojnet.com/korisnik/multid/slika/slika-117639/117639">

-------------


Постирано од: THEPRINCESS
Датум на внесување: 22.Јануари.2010 во 17:50
Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 25.Јануари.2010 во 21:59
4 години потрошени за изработка на уникатна таписерија...

Американскиот Музеј за Историја на природата откри нешто што никогаш порано не е видено. Таписерија целосно изработена од свила од пајак. На ткајачите од Мадагаскар им биле потребни 4 години за да ја изработат, а вработените во музејот изјавиле дека е уникатна и ја нема никаде во светот.

Таписеријата се наоѓа во стаклен ковчег во музејот. Има златна боја која е природна боја на пајакот-ткајач на златна свила, кој е од видот Nephila, и се наоѓа само на неколку места во светот.
Проектот го водел изработувачот на текстил, Simon Peers......................аплауз-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Јули.2010 во 22:34

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 28.Јули.2010 во 22:37
jас имам секакви шарении, но наj више си го сакам белото.да


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 28.Јули.2010 во 22:38
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 20.Ноември.2010 во 20:39
http://ajdedoma.com.mk/sites/default/files/images/Z-Istorija%20spalna%20soba/6.1%20PMde_medici_bed_interior.170100012.jpg

-------------


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 22.Ноември.2010 во 12:56
Луди постелнини

fdasfwe

 

1_1

2_1

3

5

6

7

8

 

 


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 29.Јануари.2011 во 15:25
јас сум по шарените...што по шарени поубави ми се за спиење-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 29.Јануари.2011 во 15:28


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 01.Февруари.2011 во 19:47


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Февруари.2011 во 12:42
Необична постелнинада
 
Внесете малку дух во вашата спална соба со некоја креативна постелнина. Ова се неколку интересни предлози кои можеби ќе ви фатат око. Добра идеја која може да ја воведете во вашиот кревет.
 

neobicna-postelnina-1

neobicna-postelnina-2

neobicna-postelnina-3

neobicna-postelnina-4

neobicna-postelnina-5

neobicna-postelnina-6

neobicna-postelnina-7

neobicna-postelnina-8

Фаворит?-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Април.2011 во 22:05


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Април.2011 во 22:07


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 06.Мај.2011 во 21:41


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 07.Декември.2011 во 23:55
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 08:16


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Декември.2011 во 08:22


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Декември.2011 во 08:38
[Image: posteljina-14.jpg]


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Декември.2011 во 08:38
[Image: posteljina-1.jpg]


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Декември.2011 во 08:38
[Image: posteljina-10.jpg]


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Декември.2011 во 08:39
[Image: posteljina-7.jpg]


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Декември.2011 во 08:39
[Image: sisley_casa_posteljina_lyric.jpg]


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Декември.2011 во 08:42
[Image: 148175_166581636708657_145300138836807_3...2243_n.jpg]


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Декември.2011 во 08:44
[Image: 155541_166848856681935_145300138836807_3...2021_n.jpg]


Постирано од: емил
Датум на внесување: 14.Декември.2011 во 08:44
[Image: 76063_161977020502452_145300138836807_35...3778_n.jpg]


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 19.Февруари.2012 во 01:12
  

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 19.Февруари.2012 во 01:13
  

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 19.Февруари.2012 во 01:16
  

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 19.Февруари.2012 во 01:17
 -------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 05.Април.2012 во 00:27
   

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 05.Април.2012 во 00:29
  

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Април.2012 во 08:33


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Април.2012 во 08:35


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Декември.2012 во 12:30


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 06.Март.2013 во 21:27
  

-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Април.2013 во 08:34


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Април.2013 во 08:58


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Април.2013 во 09:10


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Април.2013 во 21:38


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Април.2013 во 21:48


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Април.2013 во 09:01


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Мај.2013 во 15:35


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 13.Мај.2013 во 18:32


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Декември.2013 во 17:06
http://1.bp.blogspot.com/-G6mGyyCFKto/UMrKrXJ7XeI/AAAAAAAADAI/0q7JVxxmrwY/s1600/Guest+Bedroom.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Декември.2013 во 17:07
http://www.familyholiday.net/wp-content/uploads/2012/12/Christmas-Decoration-Ideas-for-Childrens-Bedrooms-_12.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Декември.2013 во 17:08
http://www.home-designing.com/wp-content/uploads/2009/12/bedroom-for-christmas-582x455.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Декември.2013 во 10:44
Слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 22:21
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 22:54
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 22:58
http://image.dhgate.com/desc_330549897_00.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 22:58
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/736978965/4pcs-Comforter-set-Cotton-Reactive-Dye-Bedding-Tulip-Red-White-Yellow-Color-Mix-Order.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 22:59
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/555801684/100-Cotton-White-font-b-silver-b-font-and-yellow-oral-pattern-Queen-Full-font-b.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 22:59
http://www.dhresource.com/albu_213665269_00-1.0x0/yellow-sun-flower-black-leopard-skin-bedding.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 23:00
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v2/1039098395_1/free-shipping-sun-flowers-printed-4pcs-3d-bedding-set-Microfiber-bedclothes-bed-linen-bed-sheet-duvet.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 23:12
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v10/948453391_1/Free-shipping-Beautiful-petals-Duvet-cover-font-b-modern-b-font-font-b-king-b-font.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 23:12
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1148693599_1/-font-b-Beautiful-b-font-flowers-series-bedding-set-4pc-queen-size-3D-duvet-quilt.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 23:17
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 23:31
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 23:44
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 23:46
 


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 23:47
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 18.Февруари.2014 во 23:49
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:27
http://image.dhgate.com/albu_314795314_00-1.0x0/happy-roses-floral-print-lady-bedding-comforter.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:28
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/684126250/Wholesale-bedlinen-4pcs-Queen-Full-font-b-King-b-font-cotton-comforter-font-b-duvet-b.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:31
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v1/510192747/Printed-comforter-covers-100-Cotton-font-b-red-b-font-font-b-rose-b-font-flower.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:32
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1530732555/3D-black-rose-bedding-set-music-font-b-note-b-font-comforters-sets-queen-size-bed.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:33
http://image.dhgate.com/albu_221009024_00-1.0x0/oil-painting-bedding-set-bed-in-a-bag-cotton.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:34
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1097547214/Free-shipping-big-discount-purple-font-b-rose-b-font-flowers-printed-cheap-4pcs-bedding-set.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:35
http://image.dhgate.com/albu_220177023_00-1.0x0/bedding-set-bed-in-a-bag-cotton-rose-roses.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:36
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1516777237/3D-4pcs-bedding-set-bedclothes-queen-pink-roses-white-prints-font-b-girls-b-font-font.jpg-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:37
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1348910365/viiolet-flower-font-b-turquoise-b-font-print-bed-linen-girl-font-b-bedding-b-font.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:38
http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/682707366/Peony-rose-floral-print-wedding-bedding-sets-comforter-set-queen-cotton-sheet-bedspreads-bed-in-a.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:39
http://cdn.designrulz.com/wp-content/uploads/2012/09/pl469680-home_bedroom_red_flower_printed_flat_queen_size_100_cotton_custom_bedding_sets.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Февруари.2014 во 22:39
http://cdn.designrulz.com/wp-content/uploads/2012/09/pl469679-oem_large_decorative_colorful_100_cotton_custom_bedding_sets_for_bedroom.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 20.Февруари.2014 во 00:07
Originally posted by Calipso Calipso напиша:

 


Црна постелнина не сакам....ама исклучок за оваа


-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 20.Февруари.2014 во 00:16
 

-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Февруари.2014 во 08:00
http://www.dhresource.com/albu_396242863_00-1.0x0/white-red-blue-pink-black-green-butterfly.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Февруари.2014 во 08:01
http://imgs.inkfrog.com/pix/beautifulvillage/AQ02-105.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Февруари.2014 во 08:02
http://image.dhgate.com/albu_408830528_00-1.0x0/great-purple-roses-printed-4-piece-comforter.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Февруари.2014 во 08:04
http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/666723713/black-Egyptian-cotton-printed-bedroom-sets-font-b-butterfly-b-font-floral-font-b-duvet-b.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk