Испечати | Затвори го прозорот

5ти Октомври-Последниот концерт на Тоше

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Тоше Проески - IN MEMORIAM
Опис на форумот: .
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=20319
Датум на принтање: 14.Јули.2024 во 09:28
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: 5ти Октомври-Последниот концерт на Тоше
Постирано од: TAMARA_CRESA
Наслов: 5ти Октомври-Последниот концерт на Тоше
Датум на внесување: 07.Октомври.2009 во 17:17
NIKOJ NE GO ORGANIZIRASE TOA NIKOJ NE VLOZIL NISTO BAREM DA IMASE NEKOJA HUMANITARNA AKCIJA JA NEMASE NI NEGOVATA PRODUCENTSKA KUKA NI MENAGERKATA NI NIKOJ NE E FER TOA:(Коментари:
Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 08.Декември.2009 во 15:51
Originally posted by TAMARA_CRESA TAMARA_CRESA напиша:

NIKOJ NE GO ORGANIZIRASE TOA NIKOJ NE VLOZIL NISTO BAREM DA IMASE NEKOJA HUMANITARNA AKCIJA JA NEMASE NI NEGOVATA PRODUCENTSKA KUKA NI MENAGERKATA NI NIKOJ NE E FER TOA:(

соочисе животот не е фер


-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: an-na
Датум на внесување: 21.Септември.2012 во 23:30
https://www.facebook.com/events/261321390637733/

Биди и ти дел од ѕвезденото небо на ТошеПостирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 20.Ноември.2013 во 14:44
Бев на неговиот последен концерт, никогаш нема да го заборавам...
после неговата смрт не сум била на ниеден друг концерт што се организираше на истиот датум,
едноставно што и да направат, кој и да поканат
никогаш нема да биде ТОЈ на бина со целата негова енергија.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 20.Ноември.2013 во 14:54
Бев и јас на последниот концерт. Колку гужва само имаше. Најдобро памтам колку лошо ги пречекаа претставниците на УСАИД. Мислам и Миловановиќ беше, е тоа само по лошо го памтам.
И сите концерти после тоа ми беа некако без врска. Не чувствував потреба да одам, можам и на Youtube или на ајподот да уживам во неговите дела. -------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 20.Ноември.2013 во 17:22
Најискрено, не сум бил на ниту еден концерт од Тоше бидејќи едноставно не слуша(в)м таква музика (Тоше заслужуваше многу подобри песни)... инаку многу го ценев заради неговиот музички талент и неговата хуманитарна работа. Само тој можеше да ги спои сите народи од ЕХ СФРЈ...Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk