Испечати | Затвори го прозорот

Би заминале ли од МК по укинување на визи

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Патувања...
Опис на форумот: Многу ме нервираат типови кои се фалат дека сакаат патувања. Па добро бе, кој не сака?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19890
Датум на принтање: 27.Април.2024 во 19:14
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Би заминале ли од МК по укинување на визи
Постирано од: igorcence
Наслов: Би заминале ли од МК по укинување на визи
Датум на внесување: 20.Август.2009 во 14:11
Dali bi zaminale vo nekoja evropska drzava po ukinuvanjeto na vizite 01.01.2010?



Коментари:
Постирано од: brza
Датум на внесување: 20.Август.2009 во 16:18
a?збунетост...se mislam i...na "divo" ...da mu ja kidnam...i da ve ostavam da uzivate vo ..."rajov"...zemaljski...намигнувањеголема%20насмевка...toa ke mu dojde...kako nekoj zatvorenik...da kidne od ..zatvor...mesec dva...pred da go oslobodat,....zakonski...намигнувањеголема%20насмевка

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 20.Август.2009 во 16:31
може и сега не се лутам
ако се прашувам јас


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 20.Август.2009 во 19:58
Кај ќе одам за 2-3 месеца?
Тој што има пари за шетање оди и сега, туристички.

Но што дека ќе се укинат визите кога престојот не смее да е подолг од 3 месеци?
Ако се мисли на работа, не се исплати негде на диво да се работи за 2 месеца и да се ризикува.


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: kocko
Датум на внесување: 20.Август.2009 во 21:45
emii, deka bi ujdel?збунетост bez pari !тага

-------------
Бог да чува!


Постирано од: ana sk
Датум на внесување: 20.Август.2009 во 21:47
prva sansa odammm bez razmisluvanjeсреќа

-------------
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...


Постирано од: brza
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 13:39
smesta!  намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 13:47

без размислување , дилеми или носталгија ......... и некаде каде нема нашинци  ........ доста е за еден живот ........ И ПРЕМНОГУ болен



-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 13:55

...za mene vizata ne e faktor za izlez od ovde,a veruvam i na mnogumina drugi ,no svojata nemok ili ogranicenost nekoi ja reflektiraat preku izjavata...nemozam viza da izvadam

...eve,i da dobie viza,kade ke odi ako ne moze i ovde da se snajde?tamu ...daleko...takvi ne sakaat!veruvajte na ova.


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 14:00
a vie toa go sfakjate kako ..ako nema viza...ke odish nekade vo "truliot" kapitalizam da zarabouvash?!изненадување~....ajde beзбунетост....prvo...gledaj ...kako chovek da mozesh da pominesh granica....za zadovolstvo......a, ne da "r'mbash" za ......bedni...desetina  pati povekje od tuka...тага

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 14:11
...toj sto e sposoben da r"mba za plata deset pati poveke nego li tuka,i ispolnuva uste mal broj uslovi za da zamine,viza na takov ne mu e problem...
...ili sam ke si izvadi ili so avion ke go zemat od tuka!
...za drugi setkaranja, mislam deka viza ne e problem!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 14:15
a be...zagorche...samoto postoenje na taa...gnjavazna "institucija"...e problem...ako razbirash...ustvari.,...ako sakash da razberesh,...

ne ti e probelm ...samoto razbiranje.....koljku shto znam...i mislam..намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 14:39
...offf maki moi!...ako ne ne saka nekoj ,ni sloboden vlez demek bez vizi ne ni pomaga!...ako ne pred ambasada, ke drememe pred granica, posle granica ,vo neko biro ..sekade ke drememe brat...i ke ne sutira sekoj...!...samo se zaebale ako  mislat deka i toa ne go mozeme...!se iskalivme nie ovie 20 godini..!samo nezdrav moze da go zivee ova naseto...!
...sum go trgal jas *****,zatoa znam...!i so i bez viza...isti k****

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 14:47
ne znam za shto zborish?збунетост...edinstvena gnjavaza shto sum ja doziveal jas,..bila pred dvaeset...i kusur godini ...na jugoslovensko-italijanskata granica...na vila opichena...ama, si imaa pravo italijancite togash....opravdano...намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 15:00
...brat,uste vencanica sto ne mi pobaraa...ziva sreka!...drugo se...do imoten list..!za pecati po dukumenti i da ne zboruvame...nepoznati institucii za niv...nevalidni potpisi..crven ,plav,zelen ...so grb i bez grb pasosH....pa ime..po zosto RM a ne BRJM...pa politika..kako da ne znaat sto e rabotata....samo milioni prichini da te trgnat...!jbg...golgota..
 
p.s...ono ubavo si stoelo vo zabeleskite:
cit:..i so ovaa viza ,ne Vi garantirame siguren vlez i prestoj vo nasata zemja.


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: igorcence
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 15:03
jas mislam i da ni gi ukinat vizite ke baraat da imame plus dokomenti kako garantno pismo toest mesto kade ke prestojuvas i finansii za prestojot(primer2000 evra)toa znaci deka graganite pak nemozat da patuvaat kade sto ke posakaat toest dokolku nemaat koj da im dade garantno pismo i 2000 evra


Постирано од: brza
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 15:14
Originally posted by zagor zagor напиша:

...brat,uste vencanica sto ne mi pobaraa...ziva sreka!...drugo se...do imoten list..!za pecati po dukumenti i da ne zboruvame...nepoznati institucii za niv...nevalidni potpisi..crven ,plav,zelen ...so grb i bez grb pasosH....pa ime..po zosto RM a ne BRJM...pa politika..kako da ne znaat sto e rabotata....samo milioni prichini da te trgnat...!jbg...golgota..
 
p.s...ono ubavo si stoelo vo zabeleskite:
cit:..i so ovaa viza ,ne Vi garantirame siguren vlez i prestoj vo nasata zemja.
..a, se kladam...deka i na chelo ti pishalo..od kaj si i shto si!изненадување...ili mozebi si nosel nekoj "specijalen"tovar..намигнување..... голема%20насмевка...shala na strana ,..ama , mene nikogash ne mi se desilo neshto sl.(  so niv!)....ako si gledash " svoja posla"..nemash nikakvi problemi...a "potekloto" ostavi si go ..doma..a, ako ne sakash...ostaj si i ti...doma!задоволство


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: brza
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 15:19
the newish nick....said:


"jas mislam i da ni gi ukinat vizite ke baraat da imame plus dokomenti kako garantno pismo toest mesto kade ke prestojuvas i finansii za prestojot(primer2000 evra)toa znaci deka graganite pak nemozat da patuvaat kade sto ke posakaat toest dokolku nemaat koj da im dade garantno pismo i 2000 evra "


- e, pa, ako bide stvarno takaизненадување....togash.ovie ..."sposobnjacive" ...treba da im kazat:..ne fala!...ne ni treba da se ukinuvaat vash*te ebani vizi !!лутина



-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: igorcence
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 16:20
Ne znam kolku ovaa informacija ke bide vistinita ili laga no sepak dobiv od bliski luge koi rabotat na toj slucaj.Znaci ako sakate da idete nekade vo stranstvo morate pred se da uplatite i rezervirate hotelsko smestuvanje kako garancija ili garantno pismo od rodnina i okolku 2000 evra na smetka koi gi sonuvame. a "sposobnjacive" samo gi lazat lugeto deka ke patuvaat samo so pasos


Постирано од: ogledalo
Датум на внесување: 23.Август.2009 во 13:34
Site nesto si izmisluvaat i si pisuvaat sto ke im padne na pamet!!!
Druga rabota e sto vladava veke na golemo se reklamira za vizite, a seuste nisto ne e sigurno. Ej, VLADO, uste gi nemame dobieno vizite. Bas me interesira sto ke recat nasive, ako Evropska komisija i koj li uste treba da go odobri ukinuvanjeto, go odlozat na primer za 2011. Do koga ke se reklamirame vo prazno.

A jas ke castam koga ke mozam slobodno da patuvam vo Evropa. Malku da prosetam niz Evropa, da vidam Berlin, Pariz da vidam.
Ne trebaat poveke pari odosto trosime za odmor vo Grcija ili Hrvatska. Tie sto mislat daka trebaat iljadnici evra, nikogas ne ni otisle negde za da znaat.

Za ostanuvanje, ne bi ostanal na crno, bi otisol cisto turisticki na 2-3 nedeli.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 24.Август.2009 во 11:39
"Malku da prosetam niz Evropa, da vidam Berlin, Pariz da vidam."

- sakash da kazesh...da vidish ..kukush...stambol da vidish!изненадување........намигнување

....kako i da e....izgledadeka, ushte dolgo...ohridgjani...ke trijat race!....nazalost.....poshiroka!тага


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 24.Август.2009 во 12:21
Да ме биваше и да не бев цвикатор одамна ќе бев таму негде

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: brza
Датум на внесување: 24.Август.2009 во 12:34
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

ВЕДНАШ и со БИЛЕТ ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ .......... и обавезно кај што нема античари и букефалисти ..........али , неќе моќи .......... барем не засега тагатагатага
,...a be..joze?..збунетост..da ne mi te .."otkinale" tebe...od mene...pred mnogu godini?.......изненадување....


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 24.Август.2009 во 12:39
Originally posted by brza brza напиша:

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

ВЕДНАШ и со БИЛЕТ ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ .......... и обавезно кај што нема античари и букефалисти ..........али , неќе моќи .......... барем не засега тагатагатага
,...a be..joze?..збунетост..da ne mi te .."otkinale" tebe...od mene...pred mnogu godini?.......изненадување....
 
 
бадава безвизен режим кога тешко веројатно дека нареднава деценија ќе имам право на патување .......... и пасош тага


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 25.Август.2009 во 22:11
Ne.....Kakvo- takvo ,tuka e mojot dom!


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 26.Август.2009 во 15:57
Не верувам, зошто да заминам од овде? Македонија е мојата земја, и секаде на друго место ќе се чувствувам како граѓанин од втор ред, освен можеби во Америка или Канада каде што сите се дојдени од некаде...

А за шетање, со визи, без визи исто му се фаќа... важно е дали имаш пари или не - ако имаш пари, визите нема да ти бидат пречка да отидеш да посетиш некоја земја....

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: fiore
Датум на внесување: 26.Август.2009 во 17:33
А за шетање, со визи, без визи исто му се фаќа... важно е дали имаш пари или не - ако имаш пари, визите нема да ти бидат пречка да отидеш да посетиш некоја земја....


Ne e bas taka...mene me nervira da cekam za viza i da gubam vreme,na vlezot vo ambasada-da ja ostavam cantata nadvor(nebare kriminalec sum)i da odnesam kup dokumenti.
Bez viza e mn.polesno.
Palis kola,pasos i odis...a ne od togas pocnuva prestoj pa samo 30 dena smees,pa 5 dena pred da istece viza da mines Slovenija oti nema da ti dozvolat tranzit....gluposti


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 26.Август.2009 во 18:52
ако ти е пун џебот,. нема да ти смета дали со виза или без виза?!збунетостајде беее, колку "остроумно"!изненадување

-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: Момче Македонче
Датум на внесување: 26.Август.2009 во 19:27
не бре... ќе бидам дел од оние кои ќе ја направат Македонија европска

-------------
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 26.Август.2009 во 19:53

ќе уфрлам во брза брзина ....... а она R ќе го исфрлам ионака е само лага ..... не е ракета голема%20насмевка



-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 26.Август.2009 во 20:04
Originally posted by fiore fiore напиша:

А за шетање, со визи, без визи исто му се фаќа... важно е дали имаш пари или не - ако имаш пари, визите нема да ти бидат пречка да отидеш да посетиш некоја земја....


Ne e bas taka...mene me nervira da cekam za viza i da gubam vreme,na vlezot vo ambasada-da ja ostavam cantata nadvor(nebare kriminalec sum)i da odnesam kup dokumenti.
Bez viza e mn.polesno.
Palis kola,pasos i odis...a ne od togas pocnuva prestoj pa samo 30 dena smees,pa 5 dena pred da istece viza da mines Slovenija oti nema da ti dozvolat tranzit....gluposti



Да де, палиш кола, пасош, и одиш... е па не е така лесно... и без визи ќе ти бараат не знам колку илјади евра на сметка, па гарантно писмо, па резервација во хотелот кај што ќе престојуваш... а ова со визите, па ги укинуваат веќе неколку години со ред... ништо чудно да го одложат тоа и за 2011....

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 26.Август.2009 во 20:24
Да де, палиш кола, пасош, и одиш... е па не е така лесно..

-е баш така и е лесно, ама во идеален случај, кога немаш никакви додатни услови, а кога тоа ке биде тука така, бог те пита!тага


-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: igorcence
Датум на внесување: 27.Август.2009 во 00:19
Originally posted by Момче Македонче Момче Македонче напиша:

не бре... ќе бидам дел од оние кои ќе ја направат Македонија европска
cul te gospod momce Makedonce


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 28.Август.2009 во 13:37
Samo ako mi ponudat da stanam generalen sekretar na ON

-------------
DeepBlue


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 28.Август.2009 во 18:59
Samo za da prosetam i opet nazad u MKголема%20насмевка

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 28.Август.2009 во 19:00
значи , и не само што би заминал со карта во една насока туку и не би се свртил ни да плукнам голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 28.Август.2009 во 19:34
marshale ti vo bivsa SFRJ mozes i bez vizaголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 28.Август.2009 во 23:53
bi zaminala da se prosetam i da se vidam so moite najmili i opet nazad


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 29.Август.2009 во 00:26
Ke zaminam pred ukinuvanje намигнување

-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 30.Август.2009 во 12:04
Ja ke stanam maskiran razbojnik i ke gi nateram site sto ja opljackaa zemjava da gi vratat parite. Zaradi toa Makedonija ke stane visoko razviena zemja,a tie sto zaminaa ke im bide krivo, ke baraat da se vratat, ama nie nema da gi pustame

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: igorcence
Датум на внесување: 02.Септември.2009 во 00:01
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ja ke stanam maskiran razbojnik i ke gi nateram site sto ja opljackaa zemjava da gi vratat parite. Zaradi toa Makedonija ke stane visoko razviena zemja,a tie sto zaminaa ke im bide krivo, ke baraat da se vratat, ama nie nema da gi pustame
hehehhee da da bas taka


Постирано од: brza
Датум на внесување: 02.Септември.2009 во 00:08
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

значи , и не само што би заминал со карта во една насока туку и не би се свртил ни да плукнам голема%20насмевка
bez gajle ..joze...ako ...zamineme zaedno....jas i za tebe ke go napravam toa! голема%20насмевка


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 02.Септември.2009 во 00:11
Не,убаво ми е тука.Може само на шетање и пак си се враќам назад.


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 13:47
Bi zaminala no samo na setanje i opet nazad,od Makedonija ne mi se odeluvaсреќа

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 13:58
Много луге само ово нешто чакат.Да .Тврдо бив казал државата ке се изпразни за неколко месеци. И ово не е провокациjа кон вас ,а факт неуспорим.


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 14:30
Originally posted by емил емил напиша:

Много луге само ово нешто чакат.Да .Тврдо бив казал државата ке се изпразни за неколко месеци. И ово не е провокациjа кон вас ,а факт неуспорим.


A ti baba Vangja da ne si хипнотизиран


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 14:35
Не.Но положението во државата ке принуди многу луге да поjдат на двор.Икономиката ви се срива секи ден.Од никаде нови инвестиции.Лугете работат за по 10 000 денари!!!!Имате сериозен етнички проблем......Секи по млад ке гледа да си подсигури баднините одколкото да нема представа што ке стане су него утре......


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 14:37
Originally posted by емил емил напиша:

Много луге само ово нешто чакат.Да .Тврдо бив казал државата ке се изпразни за неколко месеци. И ово не е провокациjа кон вас ,а факт неуспорим.



Е како да не... досега не можеа да заминат ако сакаа? Визата не е пречка да одиш каде сакаш - само треба да ја добиеш....



-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 14:41
Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Много луге само ово нешто чакат.Да .Тврдо бив казал државата ке се изпразни за неколко месеци. И ово не е провокациjа кон вас ,а факт неуспорим.



Е како да не... досега не можеа да заминат ако сакаа? Визата не е пречка да одиш каде сакаш - само треба да ја добиеш....

 
А има ли коj да ja даде?И ако jа даде ке биде за 3 месеци.И после?Што во нелегалност ли ке бидеме?


Постирано од: Anarchy
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 14:43
Originally posted by емил емил напиша:

Не.Но положението во државата ке принуди многу луге да поjдат на двор.Икономиката ви се срива секи ден.Од никаде нови инвестиции.Лугете работат за по 10 000 денари!!!!Имате сериозен етнички проблем......Секи по млад ке гледа да си подсигури баднините одколкото да нема представа што ке стане су него утре......


Ti ic ne se sekiraj za nas, gledaj si kaj tebe kako i sto e. Nie i onaka napaten narod sme i imame pominato polosi vreminja, pa ova denes sto go ziveeme ne e nisto novo. Si krpime onaka kako sto si znaeme, za nas ubavo si e. голема%20насмевка


-------------


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 14:46
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Evenstar Evenstar напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

Много луге само ово нешто чакат.Да .Тврдо бив казал државата ке се изпразни за неколко месеци. И ово не е провокациjа кон вас ,а факт неуспорим.
Е како да не... досега не можеа да заминат ако сакаа? Визата не е пречка да одиш каде сакаш - само треба да ја добиеш....
 

А има ли коj да ja даде?И ако jа даде ке биде за 3 месеци.И после?Што во нелегалност ли ке бидеме?



Не знам дали ќе биде за 3 месеци... ги даваат и на подолго... а за нелегалност - има и такви кои живеат и работат илегално, посебно во САД - па никому ништо - ако си се тие задоволни, мене не ми пречи...

инаку, во право е bounty_hunter - гледај си за себе - ние си знаеме како ни е овде и како ќе ни биде, сме поминале и полошо... впрочем, после дождот иде сонце... и нас ќе не огрее сонцето!

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 14:48
Ама го чекате сонцето веке 18 години...


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 14:50
сме го чекале пет векови, можеме уште некоја година

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 15:07
Ja ke ostanam i ke se boram. Ke pripukam vo sumite i ke me stavat vo vlada.

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 22:20
ne!! zatoa shto koga sakav ne mi davaja............ona ova viza miza
a sega ako nema da ima viza..............ne sakam jas da zaminam .......не%20зборувам



-------------


Постирано од: boldrik
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 22:26
не ке си остан во нашава напатена мк


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 25.Септември.2009 во 14:19
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Ja ke ostanam i ke se boram. Ke pripukam vo sumite i ke me stavat vo vlada.



tamu li sakasзбунетост


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......



Постирано од: orlov
Датум на внесување: 30.Септември.2009 во 22:47
Nikogash i pod nikoj uslov nadvor od Makedonija za zjivot. Za proshetka da.

-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 01.Октомври.2009 во 13:09
paaaaaaaa
odma mi ide refrenot......
kaaaaaaaasno e saaad kaaaaasno za sveeee
a nemam ni snageeeee
da sve menjaaaaaaaam   

-------------


Постирано од: Lucky lu
Датум на внесување: 01.Октомври.2009 во 18:04
никогаш не е касно за ништоо...златна моја..

-------------
zenite mozat da odglumat orgazam ali mazite mozat da odglumat edna cela vrska..:))))


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 04.Октомври.2009 во 20:07
se zatrcav...

-------------
DeepBlue


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Октомври.2009 во 20:15
Originally posted by Neptun74 Neptun74 напиша:

se zatrcav...
 
Знам.Друго е да се усетиш слободна птица свиркање


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 05.Октомври.2009 во 21:06
ahmmm

drugi neka letaat, jas kje si ostanam na zemjava...

-------------
DeepBlue


Постирано од: DonRistovski
Датум на внесување: 11.Октомври.2009 во 18:10
Ако нема иднина за државата ја киднувам...


Постирано од: leopol
Датум на внесување: 13.Октомври.2009 во 14:28
a kade bi odel, vo koja zemja ja gledash tvojata idnina....


Постирано од: volkswagen
Датум на внесување: 14.Октомври.2009 во 22:07
да одам....
да имав кај да одев одма ќе заминев...
 
Ај налет тоа, како ќе комуницирам таму, мајко му???збунетост


Постирано од: tenija
Датум на внесување: 16.Октомври.2009 во 18:46
Ne. Kje si bidam vo tatakovinata..........
Ubava nie.........задоволство



-------------
what's up doc?


Постирано од: AcaRank.
Датум на внесување: 17.Октомври.2009 во 17:16
NE. SAMO SHTO PRISTIGNAV VO NEA.

-------------
Toa shto ne se postigna vo 1966 da go npravime sega....


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 17.Октомври.2009 во 18:53
не, патриот сум си јас

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 18.Октомври.2009 во 19:03
да бе ја рокфелер сум, па ќе одам којзнае каде, еееее пуст менталитет на народов, и во време кога нема пари за ништо, си има фантазии за патување и селење, уствари и фантазијата е единствено нешто што му преостанува
а да не збориме што не ги укинале визите уште...


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Vlad Tepesh
Датум на внесување: 19.Октомври.2009 во 12:50
~,,~Koj sakal da zamine pronashol nachin a ovaa ne nachin da se zamine zasekogash, vtora bitna rabota e od koi prichini se zaminuva a postojat nekolku pa taka ako zaminuvate da se kulturno nadgradite ili vece vi e pretesno vo drzhavichkava togsh ce vi bide lesno a ako zaminuvate so mislata deka ce se obogatite vo dijasporata i so opsesija po sekoja cena da se ostane i raboti tamu te. od finansiski prichini e togash patot e trnliv i dushichkata ne e na mesto toa e zhrtva i e mniogu mnogu teshko~,,~

-------------
http://protravelguide.com/Images/VladTepesDraculaBranCastle.jpg


Постирано од: igorcence
Датум на внесување: 19.Октомври.2009 во 22:45
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Koj sakal da zamine pronashol nachin a ovaa ne nachin da se zamine zasekogash, vtora bitna rabota e od koi prichini se zaminuva a postojat nekolku pa taka ako zaminuvate da se kulturno nadgradite ili vece vi e pretesno vo drzhavichkava togsh ce vi bide lesno a ako zaminuvate so mislata deka ce se obogatite vo dijasporata i so opsesija po sekoja cena da se ostane i raboti tamu te. od finansiski prichini e togash patot e trnliv i dushichkata ne e na mesto toa e zhrtva i e mniogu mnogu teshko~,,~
A sto mislis deka patot vo Mk za ostvaruvanje na tvoite celi vo Mk ke bide lesen?


Постирано од: brza
Датум на внесување: 19.Октомври.2009 во 22:55
 a, kaj da odam ,...kutriot..."zla kob" mi bila....da ostanam...тага

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 20.Октомври.2009 во 10:46
само со пасошот ли да одам ? ....... и тоа и него дали ќе имам да го извадам откако ќе треба најмалку ДВА пати да го менувам ? збунетост

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: AcaRank.
Датум на внесување: 23.Октомври.2009 во 16:43
Немам причина и потреба дад го сторам тоа.

-------------
Toa shto ne se postigna vo 1966 da go npravime sega....


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 24.Октомври.2009 во 19:26
da bi zaminala samo da ja vidam sestra mi ,no pak bi se vratila domceголема%20насмевка


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 14.Ноември.2009 во 13:35

...gledam site se spremat da letnat za eden mesec,gi oslobodija od VIZA!....ne me ostavajte sam,rece ednas eden i ....jbg,seuste e ZIV!



-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: goki_sk
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 14:40
Ослободувањето од визите е одлично за сите македонски граѓани.

Јас би заминал но како турист - не дека не сум бил и порано - ама ништо повеќе од тоа.


Мој став - никогаш не би се иселил од Македонија , има многу проблеми овдека за сите граѓани - ама едно треба најјасно да е - ДОМА СИ Е ДОМА!

-------------
http://travel2macedonia.com.mk" rel="nofollow - Macedonia - name NOT for sale | http://macedonian-hotels.mk" rel="nofollow - Hotels in Macedonia


Постирано од: dejanpp
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 18:04
da  a  ako  se  moze  povejke  ne  se  vrajcam  ovde


Постирано од: brza
Датум на внесување: 20.Ноември.2009 во 18:16
eehhh.тага....da beshe pred ...dvaesetina godini....bi se zavrtel samo da.....pluknam!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: goki_sk
Датум на внесување: 23.Ноември.2009 во 08:47
Не ми се верува од коментариве :(

-------------
http://travel2macedonia.com.mk" rel="nofollow - Macedonia - name NOT for sale | http://macedonian-hotels.mk" rel="nofollow - Hotels in Macedonia


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 17:36
pa ako pisale vekje sigurno i go mislat toa.

-------------
You live only ONCE!


Постирано од: blagorodna
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 17:42
kaj da zamina mene ovde mi jet amerika svekoj so svoa sreca dan mislite negde ve cekat mesen obesen


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 17:47
i obesen i sogolen i ispecen! samo u usta treba da se pomacis da go stavis!

-------------
You live only ONCE!


Постирано од: blagorodna
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 17:52
more ne davet i tamu taka se mcit narod gra jada i kiselo mleko za kojce dojda ovde da se falja pred komsite


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 17:59
e da ! t30 godini na gra, ama posle nivnite sinovi ke doit tuka da izigravat nekoj si "belosvetski" fraeri na na nas selskite dusi.

-------------
You live only ONCE!


Постирано од: blagorodna
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 18:01
ako si spremen da se zrtujes i do kraj na zioto da jajs gra tea jet druga rabota bitno decata ke imet a decata sa najgolemo blago


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 12:50
плазење...erbasot ve ceka  na pistata!pobrzajte....

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 13:05
....ne brzajte!...drugiot vekje kruzi ...okolu...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 13:33
само стокмете парите и ич без гајле голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: brza
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 14:04
ma, bez gajle!...tamu...na nivnite granici ke im podelat po eden vaucher od....1000€....za dok ne se "akomodiraat"!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 15:27
тоа за првите 2 = 3 дена ........ после кога ќе разберат кој им дошол на гости , има фешта да прават ........ гордите  потомци на славниот аце голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 15:30
...ova e privremeno,kolku da ne uslovat sega za imeto!ako nema napredok,op,curik..ima da vadite vizi i nema da ja vidite evropa!плазење

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 15:39
paa, evropa i ne planiram mnogu da ja gledam . ama , ..sakam grcija,....solun ...sakam da vidam !задоволствонамигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: емил
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 15:47
Originally posted by brza brza напиша:

paa, evropa i ne planiram mnogu da ja gledam . ama , ..sakam grcija,....solun ...sakam da vidam !задоволствонамигнување
 
 
Барем су ти  во близина.


-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 15:57
e, toa nekoj ne moze da go sfati !....toa e najgolema prichina shto ovoj narod "zapnal" za grcija!...ednostavno ...nema drug izbor!...da ti e neshto do gazot,...a, ustvari tolku daleku...i nedostizno do sega...mislam deka nema slichen sluchaj vo svetot. a toa deka moze da odi  vo..hrvarska ,..bugarija..pa i crna gora,...ne "sto" voopshto...site tie se najmalku 2-3 pati podaleku,...plus loshi patishta.....ama , ako jas mozam pobrzo da stignam na more ,..otkolku vo ohrid...togash toa ezero vekje nema nikogash da me vidi...i toa ne samo mene...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: емил
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 16:02
Ни е тако Брза.И сега македонците патуваа каде си сакаат ,ама беше потешко.А сега прво нема да арчат пари за виза.Второ нема да чекат пред амбасадата и да си мислат:А бе дали ке ми дадат виза или пак ке ги пратам на пм?Трето лугете ке одат кога и ме sгодно ,а не кога им дадат визите.И четврто со парите за виза ,воместо да купат виза може да купат по еден поклон повеке за роднините си.Затоа е оваа еуфориja......  

-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 16:12
како и да е , визната либерализација барем во тој дел значи многу ....... особено за “ патриотите “ кои не ќе мора да  висат како опрани черги  по оградата на Грчката амбасада ...... сега ќе можат слободно да одат кај сакаат .. во Грција .........

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 01.Декември.2009 во 19:16
25 000 млади образовани луѓе по 19 Декември заминуваат од МКД.



-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 02.Декември.2009 во 13:06
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

25 000 млади образовани луѓе по 19 Декември заминуваат од МКД.

 
 
кои ќе се вратат откако ќе останат без пари ..........


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk