Испечати | Затвори го прозорот

Вашите имиња на Јапонски

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Форумски игри
Опис на форумот: Асоцијации, калодонти, азбука ваква, азбука онаква...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19519
Датум на принтање: 31.Мај.2020 во 11:13
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Вашите имиња на Јапонски
Постирано од: Hamza
Наслов: Вашите имиња на Јапонски
Датум на внесување: 30.Јуни.2009 во 18:31
Заменете ги буквите на вашето име или на вашиот ник.

А- ka * B-tu * C- mi * D- te * E-ku * F- lu * G- ji

H- ri * I- ki * J- zu * K- me * L- ta * M- rin *

N- to * O- mo * P- no * Q- ke * R- shi * S- ari *

T- chi * U- do * V-ru * W- mei * X- na * Y- fu * Z- ziМојот ник излезе: rikarinzika-------------
" Sto ocima vidim, toga se ne bojim!"Коментари:
Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 30.Јуни.2009 во 18:58
kijiki голема%20насмевкагазење%20од%20смеење


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 30.Јуни.2009 во 19:02
tukituka_ji   газење%20од%20смеење
инсистирам акцентот да се постави на она -
ji  газење%20од%20смеење
 

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 30.Јуни.2009 во 21:10
mikatakinoarimoгазење%20од%20смеење

Да се раздени додека го кажешголема%20насмевка


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 30.Јуни.2009 во 21:54
 tokitoka

-------------


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 30.Јуни.2009 во 22:41
Jas sum Shikutokachi-na


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 30.Јуни.2009 во 22:44
----


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 30.Јуни.2009 во 22:44
Tokitozuka_34-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 00:45
iron man


kishimoto rinkato
-------------


Постирано од: ana sk
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 00:51
katoka arime

-------------
...moze ne sum sovrsena ama sekogas sum jas...


Постирано од: Gabriela_S
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 01:10
JIKATUSHIKIKUTAKA ARI   ухгазење%20од%20смеење


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 01:23


Aririmo-Arikatoka збунетост
Sho-Sanaизненадување
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuгазење%20од%20смеење


-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: lane62
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 15:49
taka toku za broj nema

-------------
Daj više odmora jeziku nego rukama!


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 08.Јули.2009 во 19:34
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

JIKATUSHIKIKUTAKA ARI   ухгазење%20од%20смеење


lele ova tvoeto ime me iznamaci
sega zasega e najsmesno

ispotiv duri da go procitam-------------


Постирано од: DDarko
Датум на внесување: 18.Октомври.2009 во 14:56
Абе нема врска ова со буквите ако е за тоа и арабската буква забочнува со така повеќе букви како што се алиф, ба, та, тха... И ако почнема да ги пишуваме така ќе испадне како да имаме име од едно 20 букви...

Ама ајде за сефте: Дарко = Текашимемо.среќа


-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 10.Ноември.2009 во 12:26
Аричимотаку

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 10.Ноември.2009 во 12:37
Името- Текизикатока
Никот- риншизитака


Постирано од: Dina.
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 19:34
Текитока.   


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 20:06
notakarinkutotoka...изненадување


Постирано од: Valeta
Датум на внесување: 11.Јануари.2010 во 14:18
Rukatachika

-------------
Вистината е нашата најценета сопственост. Затоа ја употребуваме толку штедливо.


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 11.Јануари.2010 во 14:46
katokishikaголема%20насмевка

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 11.Јануари.2010 во 15:00

Aridototofu голема%20насмевка


-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: na oko
Датум на внесување: 11.Јануари.2010 во 15:07
tokamomemo

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 11.Јануари.2010 во 15:16
RINFY MEIKAFY голема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: емил
Датум на внесување: 31.Јануари.2010 во 09:10
k*rinkita

-------------


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 09.Септември.2010 во 20:15
Originally posted by Hamza Hamza напиша:

Заменете ги буквите на вашето име или на вашиот ник.

А- ka * B-tu * C- mi * D- te * E-ku * F- lu * G- ji

H- ri * I- ki * J- zu * K- me * L- ta * M- rin *

N- to * O- mo * P- no * Q- ke * R- shi * S- ari *

T- chi * U- do * V-ru * W- mei * X- na * Y- fu * Z- ziМојот ник излезе: rikarinzika

Dj Iron man на јапонски ќе дојди


tezu kishimoto rinkato


a за zelezen

zikutakuzikuto-------------


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 09.Септември.2010 во 20:37
   

lumoshidorinarimeka tukatuka

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 09.Септември.2010 во 21:52
katotezukutakitoka....ух
ај да чујам кој ќе ми го каже сега името во еден здивзамисленостгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 09.Септември.2010 во 21:56
МИФТАР ........ голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 09.Септември.2010 во 22:08
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

katotezukutakitoka....ух
ај да чујам кој ќе ми го каже сега името во еден здивзамисленостгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење


ох

не можев во еден туку во два здива го кажав смеење
-------------


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 09.Септември.2010 во 22:48
Мене и на јапонски ми излезе LiDivio изненадување
 
               
 
                       плазењеплазење


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 09.Септември.2010 во 23:01
Arimirikachizikiki газење%20од%20смеење

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 09.Септември.2010 во 23:15

 Teshibakakosaka...плазење....toa mi e prezimeto...намигнување

...Jimotozimo...среќа


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Klara-D
Датум на внесување: 29.Јули.2011 во 08:54
metakashika   голема%20насмевка


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Јануари.2014 во 00:30
Куринкита

-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk