Испечати | Затвори го прозорот

ТЕ ДОПИРАМ - само со слика

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19454
Датум на принтање: 22.Јули.2024 во 07:39
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ТЕ ДОПИРАМ - само со слика
Постирано од: Sho-Sana
Наслов: ТЕ ДОПИРАМ - само со слика
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:44
Понекогаш, илјада зборови се премалку за да те допрам со целата себе...
Понекогаш, и еден збор е премногу за да ти се подарам целата себе...
Понекогаш, една слика е доволна замена и за еден и за илјада зборови...
Затоа, понекогаш, тебе, љубов моја, те допирам - само со слика...

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. КонфучиeКоментари:
Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:45
http://i269.photobucket.com/albums/jj42/wacka45/White_Wine_by_Beatita.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:48-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: anakin
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:49
The%20image%20“http://gallery.photo.net/photo/6841785-md.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: fragola
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:49


-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:51
The%20image%20“http://gallery.photo.net/photo/6057991-md.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:53
  oboime  !!!-------------


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:54
http://www.elizabethperry.com/woolgathering/archives/day508.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:57


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 23:57
http://nd.blog.cz/w/woni.blog.cz/nahledy/25712650.jpg

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:01
http://4.bp.blogspot.com/_k0FuJmQ1Piw/R3DoZxIuy6I/AAAAAAAABow/dSotkB2pH_g/s400/pool-girl-illusion.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:02
http://www.rtvslo.si/_up/photos/2008/06/06/u47544/46360_4.2.08-sprehod-po-provi-v-ledu-24-_show.jpg

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:02Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:09

OBOIME !!!
-------------


Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:23
samo krevet gledam тагаПостирано од: bijonse1
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:25


LEKA NOK  среќа


-------------


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:42
http://fc06.deviantart.com/fs32/i/2008/211/8/0/My_Whole_World_For_YOU___WP_by_Lilyas.jpg

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:43


OBOIME !!!


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:50Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:51


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 00:56


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 01:03


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 01:12


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 13:12


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 13:16


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 13:20


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 13:22


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 13:35


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: brza
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 16:43
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a be druze joze,..pa vo chasha zarem ne gi chuvash?изненадување


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 21:02
http://www.shutterpoint.com/photos/O/20080517_151945_lily_view.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 22.Јуни.2009 во 23:17
The%20image%20“http://www.karinclercq.com/new3/krin.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: invader
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 00:04


-------------
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 13:40


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 13:48


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 17:41
http://picture.yatego.com/images/3ef727e15b1151.0/yatego---mangekyo.gif

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 17:42
https://www.menschen-das-magazin.de/photos/Kaleidoskopklee.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 18:49


-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 19:03


-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 22:27


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 22:29


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 24.Јуни.2009 во 00:05-------------


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 24.Јуни.2009 во 00:09
http://farm4.static.flickr.com/3163/2578435870_3f276ce909.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 24.Јуни.2009 во 16:29
.


Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 24.Јуни.2009 во 19:11

голема%20насмевкаголемо%20гушкање


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 24.Јуни.2009 во 19:17


-------------


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 25.Јуни.2009 во 00:48


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 25.Јуни.2009 во 12:24


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 25.Јуни.2009 во 12:26
трепкање

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 25.Јуни.2009 во 12:33


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 25.Јуни.2009 во 12:36
kiss-8.jpg%20kiss%20kiss%20baby%20image%20by%20chicka504

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 25.Јуни.2009 во 12:38


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 25.Јуни.2009 во 12:41


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 10:57Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 11:03


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 11:09Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 11:11


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 15:54


-------------


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 16:07
http://photography.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/StaticFiles/Photography/Images/POD/h/014-heart-light-sw.jpg

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 17:09
http://www.popgadget.net/images/heart-champagne.JPG

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 17:26


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 17:34
http://www.mccullagh.org/db9/1ds2-2/red-gerber-daisy.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 17:36
http://photography.nationalgeographic.com/staticfiles/NGS/Shared/StaticFiles/Photography/Images/Content/red-leaves-petteway-112709-ga.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 17:37
http://astronomy.swin.edu.au/sao/astronomynews/2007S1/RedSquare.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 17:45
http://cache.gawker.com/assets/images/2009/02/custom_1233835596732_USBPlasmaHeart_2_640.jpg

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 19:14
Originally posted by pagane pagane напиша:
Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 19:19
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:
Постирано од: anakin
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 19:22
http://www1.sulekha.com/mstore/pavementfreud/albums/default/hand-art-bird-flying.gif

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 19:28
http://yalesustainablefoodproject.files.wordpress.com/2009/04/red-tailed-hawk-flying.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 19:31
http://farm1.static.flickr.com/56/133975579_ab96a010a9.jpg

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 19:35-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 22:42


-------------


Постирано од: igi 3
Датум на внесување: 26.Јуни.2009 во 22:55

задоволство


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 01:02-------------


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 08:43
http://img61.imageshack.us/img61/4395/fefc6515e8c8bc163fb2b01uh4.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 08:51
http://www.peruvianembassy.us/images/interiores/mariposa-azul-G.jpg

-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: brza
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 10:09-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 10:11


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:03


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:04


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:06


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:09


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:13


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:15


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:17


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:18


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:24


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:26


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:28


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:30


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:32


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:34


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:37


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 11:39


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 17:36


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 17:39


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 17:41


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 17:48


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 18:00-------------


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 18:01


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 18:03


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАНИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk