Испечати | Затвори го прозорот

ОТПОР КОН Б.Ц.

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=19184
Датум на принтање: 01.Октомври.2024 во 20:25
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ОТПОР КОН Б.Ц.
Постирано од: Boogie
Наслов: ОТПОР КОН Б.Ц.
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 23:28
Ние граѓаните на Република Македонија, жртви на сите транзициски игри, ние граѓаните кои директно ја почувствувавме транзицијата на свој грб, ние граѓаните кои изгубивме се во транзицијата, кои ги изгубивме најдобрите години, велиме: доста е молчење, време е да возвратиме, време е да пружиме отпор кон сите оние кои сакаат да ја вратат транзицијата назад. Време е да се обединиме во граѓанското здружение ОТПОР кон Бранко Црвенковски, време е заедно да се спротиставиме. Приклучете се на нашата праведна цел и придонесете транзицијата, корупцијата, криминалот никогаш повеќе да не се вратат во Македонија.
Во изработка е и веб страницата www.otporkonbc.org ќаде ќе можете да се информирате за сите акции што ќе следат. Земете учество и не стојте на страна, како што стоевме во изминатите 15 години додека Бранко Црвенковски беше на чело на владата кога се спроведуваше најозлогласената приватизација во Европа, уништувајќи стотици фабрики како Железара, Славија, Центро, Тетекс, МЗТ, Алумина, Сувенир, Порцеланка и други.
Време е да пружиме отпор кон времињата кои не сакаме да се вратат, време е да пружиме отпор транзицијата да не се повтори.

ВРЕМЕ Е ЗА ОТПОР
ОТПОР КОН КРИМИНАЛНАТА ПРИВАТИЗАЦИЈА
ОТПОР КОН ПИРАМИДАЛНИТЕ ШТЕДИЛНИЦИ
ОТПОР КОН ОКТОПОДОТ
ОТПОР КОН ОЛИГАРХИЈАТА
ОТПОР КОН КРЕАТОРОТ НА АРМИЈАТА СТЕЧАЈЦИ
ОТПОР КОН ШВЕРЦОТ НА ЦИГАРИ
ОТПОР КОН БОГАТЕЊЕТО НА ДРЖАВНА СМЕТКА
ОТПОР КОН ЛАГАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА УШТЕ ПО ЕДЕН ЧЛЕН ОД СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО
ОТПОР КОН НАЈПОЗНАТИОТ ТРАНЗИЦИСКИ БРЕНД

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство



Коментари:
Постирано од: anakin
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 23:29
ВРЕМЕ Е ЗА ОТПОР
ОТПОР КОН КРИМИНАЛНАТА ПРИВАТИЗАЦИЈА
ОТПОР КОН ПИРАМИДАЛНИТЕ ШТЕДИЛНИЦИ
ОТПОР КОН ОКТОПОДОТ
ОТПОР КОН ОЛИГАРХИЈАТА
ОТПОР КОН КРЕАТОРОТ НА АРМИЈАТА СТЕЧАЈЦИ
ОТПОР КОН ШВЕРЦОТ НА ЦИГАРИ
ОТПОР КОН БОГАТЕЊЕТО НА ДРЖАВНА СМЕТКА
ОТПОР КОН ЛАГАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА УШТЕ ПО ЕДЕН ЧЛЕН ОД СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО
ОТПОР КОН НАЈПОЗНАТИОТ ТРАНЗИЦИСКИ БРЕНД

aj da gi izvikam i jas parolite
epten mi se jakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii              нека%20ти%20е%20срам


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 23:32
Originally posted by anakin anakin напиша:

ВРЕМЕ Е ЗА ОТПОР
ОТПОР КОН КРИМИНАЛНАТА ПРИВАТИЗАЦИЈА
ОТПОР КОН ПИРАМИДАЛНИТЕ ШТЕДИЛНИЦИ
ОТПОР КОН ОКТОПОДОТ
ОТПОР КОН ОЛИГАРХИЈАТА
ОТПОР КОН КРЕАТОРОТ НА АРМИЈАТА СТЕЧАЈЦИ
ОТПОР КОН ШВЕРЦОТ НА ЦИГАРИ
ОТПОР КОН БОГАТЕЊЕТО НА ДРЖАВНА СМЕТКА
ОТПОР КОН ЛАГАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА УШТЕ ПО ЕДЕН ЧЛЕН ОД СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО
ОТПОР КОН НАЈПОЗНАТИОТ ТРАНЗИЦИСКИ БРЕНД

aj da gi izvikam i jas parolite
epten mi se jakiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii              нека%20ти%20е%20срам

Ова е погрешно разбрано, никогаш Црвенковски не рече дека ќе вработува уште по еден, туку дека ќе работи еден член од секое семејство. Човекот убаво си мислеше дека таму кај што работат двајца едниот ќе биде отпуштен. Кој не разбрал што сакал да каже се зафркнал.изненадување


-------------


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 23:39
Mala, mala, malaaaa...... grupa p.......
 
газење%20од%20смеење


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 23:43
Колку провидно.....  плазење

Колку наивно......  плазење

Колку бедно.....  плазење

Требало наместо "Отпор кон БЦ" да си ја крстат екипата "Едвај се собравме" ...... ѓавол


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 23:44
a be "otoporot " treba kon tie "nadvor"........
od nadvor idat site turbulencii............
taman rabota nekoja edinka vo MKD da bide odgovorna ...
nema sansa....... нека%20ти%20е%20срам


-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 23:58
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

Колку провидно.....  плазење

Колку наивно......  плазење

Колку бедно.....  плазење

Требало наместо "Отпор кон БЦ" да си ја крстат екипата "Едвај се собравме" ...... ѓавол

Се поделија на два дела, едни ваму други тамунамигнување


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 00:02
mamamd jas sum na sredina...........ni tamte ni vamte........голема%20насмевка  i pravilno !губитник 

-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 00:04
не ми е само јасно зошто се крева толкава паника
абе луѓе СДСМ е ОПОЗИЦИОНА партија
не е партија на власт
ако муабетиме за затварање фабрики и двете партии кои не водат 20 години позатворија и испродадоа еден куп фабрики со изговор дека така треба за да влеземе во ЕУ
во Прилеп во времето на минатиот мандат на ВМРО се продаде на Грк Мермерен комбинат
Грчето ја ископа цела планина,изнесува мермер ко луд,секоја година пријавува загуба,не плаќа ништо,од 800 вработени ги намали на 300
Тутунски комбинат се пљачкаше и во времето на СДСМ и во време на ВМРО...кај да е ќе го затворат
работат милион конфекции чии газди се ГРЦИ.вработените не се пријавени.работат од 6 до 3.си одат дома,во 18 часот се враќаат и работат до 22.утре јово на ново
истот што се случува во време на СДСМ се случува и сега,со ВМРО
за кој црн отпор правите муабет овде?


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 00:09
Џабе објаснуваш Andjelina......
Не дека не можат да те сфатат.... не сакаат да сфатат.... Така им  чини на многумина....



-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 00:10
Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

mamamd jas sum na sredina...........ni tamte ni vamte........голема%20насмевка  i pravilno !губитник 

И јасголема%20насмевка, ама понекогаш малку забегувам на кај деснонамигнување


-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 00:11
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by bijonse1 bijonse1 напиша:

mamamd jas sum na sredina...........ni tamte ni vamte........голема%20насмевка  i pravilno !губитник 

И јасголема%20насмевка, ама понекогаш малку забегувам на кај деснонамигнување

Мајче тебе ќе ти треба едно добро центрирањесмеење...да не забегуваш де...ни лево ни деснонамигнување


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 00:12
Старите велат...Поарно да те спомнуваат, отколку да те забораватизненадување
Ајте немојте да си молчиме па после ке биде немаат што да кажат. А имаме и за едните и за другите, не за отпор, туку за цела селска буна (онаа од Аугуст Шеноа) ама немаме Матија Губец. тага


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 00:12
Ај центрирајте се на темата, ни лево ни деснонамигнување

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 14:46
Станува эбор эа ОТПОР кон човек кој со эакони донесени од себе продадоа се на свои луѓе кои подоцна под влијание на политиката управуваат со шака луѓе уценувачки эа парче леб.
Станува эбор эа човек кој уништи се она што беше соэдавано во Македонија од страна на Македонскиот народ.
Станува эбор эа човек кој беэ срам повторно иэлегува на политичка сцена правејки се опоэиционер а добро энаеме како иэгледа човекот и кога е опоэиционер и премиер и претседател.

ОТПОР кон тој човек эа да не иэгледаме како магариња кои можат да бидат влечени эа опашката како што тој посакува

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 14:51


Така е мајсторе.....

Поубаво се осеќам кога за опашка ме влече овој "недокваканиов"......голема%20насмевка

Само напред....ПРЕРОДБАТА ПРОДОЛЖУВА....А НАС НИ СЕ БЛИЖИ КРАЈОТ


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 15:15
ем смешно  ем жалосно! отпор ке му праеле на некој што нема повекје влијание во државата, мислам не завзема некое место од кое што ке го дупи народот! а , што вас ве боли дали тој ке биде пак газда таму кај што отсекогаш бил?!збунетост кога векје, пак  ке сака да ги дупи широките маси тогаш организирај некаков отпор.

-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 15:32
па и јас се чудам тоа
кај се видело некој да се буни против поставување на лидер на некоја си опозициона партија...ионака ним СДСМ не им може ништо...бар така велат...освен ако не сака Грујо да биде лидер и на позиција и на опозицијане%20знам...каков е амбициозен,ништо чудно и тоа да еплазење


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 16:10
и место да и прават отпор на бедата и глупоста што ја преплави земјата во последно време , овие "отпорници" ке им солат памет на неколку стотини илјади души  кој да ги води. Сешто !


скопско!....и се било можно!  е ,како да не!

пре би било:

македонци и ......се е можно !


-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 19:00
Lugeto imaat pravo da si go kazat svoeto mislenje, shto ne znaci deka mora da bide prifateno. Tuka sme da vidime koi promeni ke nastanat. Ke imame li jaka opozicija koja ke go rasipi komoditetot na vladeackata garnitura. ke uspee li Crvenkovski vo toa? ke bide li opravdan stravot od negovoto vrakjanje

-------------


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 19:09
Може и го заслужувате Б.Ц. - може и ја заслужувате ситуацијата во државата сепак многу може да се заклучи од коментариве погоре.

Него јас да образложам може на некој толку му сече па не разбира - Не станува збор за бунт против опозиција,против демократија или повекепартискиот систем туку станува збор за ОТПОР кон Б.Ц. лично - кон неговиот начин на однесување кон народот - секој нормален човек би се засрамил,повлекол од јавниот живот или во најдобар начин би се самоубил откако својот народ ке го вовлече во пропаст - но ете Б.Ц. тоа не го прави - дури има доблест и повторно да се постави самиот себе си на јавна позиција - читајки ги погорниве коментари и јасно ми е зошто тоа го прави но не се сите безгрижни и неповредени во последниве 20 год како овие погорниве - затоа -

ВРЕМЕ Е ЗА ОТПОР
ОТПОР КОН КРИМИНАЛНАТА ПРИВАТИЗАЦИЈА
ОТПОР КОН ПИРАМИДАЛНИТЕ ШТЕДИЛНИЦИ
ОТПОР КОН ОКТОПОДОТ
ОТПОР КОН ОЛИГАРХИЈАТА
ОТПОР КОН КРЕАТОРОТ НА АРМИЈАТА СТЕЧАЈЦИ
ОТПОР КОН ШВЕРЦОТ НА ЦИГАРИ
ОТПОР КОН БОГАТЕЊЕТО НА ДРЖАВНА СМЕТКА
ОТПОР КОН ЛАГАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ НА УШТЕ ПО ЕДЕН ЧЛЕН ОД СЕКОЕ СЕМЕЈСТВО
ОТПОР КОН НАЈПОЗНАТИОТ ТРАНЗИЦИСКИ БРЕНД


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 19:15
Vo razgovorite so privrzanicite na Branko Crvenkovski se otkriva eden entuzijazam deka toj ke uspee da gi zamrsi rabotite. Koga gi prshuvam kako se tolku ubedeni, tie odat so kontra prashanje- kako toa vie sme ubedeni deka sega e dobro. Od shto ste hipnotizirani?

-------------


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 19:37
Originally posted by Boogie Boogie напиша:




Уффф....
Дури сега видов дека си имам работа со Г-дин Модератор...  голема%20насмевка

Епа Г-дине Модератор, незнам Ти што убавини имаш видено од оваа сегашна гарнитура,  ама има луѓе кои едноставно сметаат дека овие сегашни се многу полоши од претходните властодржци во државава.
 Затоа помирете се со фактот дека во Македонија има и ќе има луѓе кои не размислуваат како вашиот преценет ПАСТИР..... кои не се слагаат со неговиот национал-социјалистички (нацистички)  начин на водење политика... Ние сме тука, и тоа е факт со кој Вие "патриотите" ќе мора да живеете.....
Затоа терајте си ги вашите   - 100 чекори, додека уште котирате добро на анкетите,  и оставете не Нас, да си ја работиме својата работа....
Не треба да е човек многу интелигентен да го сфати вашиот патолошки страв од Бранко Црвенковски....Свесни сте дека крајот на -100-те чекори го доодевте....




-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 20:07
Јас не упатив никаква лоша мисла или збор кон тебе а ти ете се замараш со мене - ама очигледно ти пречи моето размислување па нека ти биде - уживај.

Него да си продолжам за да не мислиш дека некој некого овде излажал - Дали паметиш колку фабрики имаш Македонија,дали паметиш колку работници имаше Македонија во тие фабрики и дали паметиш дека Б.Ц. вети и исполни дека од секое семејство ке избрка по еден член од работно место за да има во секое семејство барем по еден вработен - но малку и утна,од не добрата политика негова го излажаа па почнаа и секој вработен Македонец да го бркаат од работа и да му крадат од вредно заработената заштедена пара - памтиш ТАТ нелинамигнување


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: магаре
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 21:08
абе луѓе сите знаеме кој е бранко (а бога ми и љупчо)не се замарајте, нема ни денар да ви дадат од „тешко спечалените ситниши“.не ми е јасно како се уште им даваме подршка на веќе докажаните преваранти какви во нормални држави ги покажуваат подругливо со прст.

-------------


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 21:34
јас се прашувам цело време...што ни фали бе нас луѓе?
20 годи на политичката сцена се вртат едни те исти фаци
никој од нив не заслужил ниту трунка од нашата доверба.
Буги јас мислам дека и сега не е ништо поразлично
се случува исто што и досега,пљачка на народот,полнење на буџетските каси на сите можни и неможни начини,партиски вработувања,отпуштања од работа...
и немој да ми речеш дека е до рецесијата
тоа им е само добар параван за она што го прават
доста ми е од октоподи,чоколадни компјутери,100 чекори,патриотизми и сл.
ми треба мирен живот без стресови,пристојна плата и нормално работно време,сигурна иднина за моите деца....
ама за тоа политичариве некако немаат сенс...
треба ОТПОР,секако
ама отпор према сите излитени фаци кои си играат политичари на сметка на нашите животи



-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 21:41
ne e isto nikako ne e isto

imam samo edno prasanje

kazete edna edinstvena ekonomska rabota so napravi branko????

edna

jas ne se sekjavam na niedna, nituuuuu ednaaaaaaaaaaaaaaaaaa






-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 22:45
Прашавте дали ја паметам изјавата на Бранко, дека ќе вработи по еден член од секое семејство ?  Да ја паметам многу убаво....како и неговата изјава дека поради разни фактори, не успеал да ја реализира....
Ама го паметам и ткн. Бранков закон, со кој се вработија 30000-34000  луѓе, и тоа вистински се вработија, не како Груевски што ја намалува невработеноста со бришење од Заводот за вработување.....
А исто така го паметам и економскиот бум во Македонија што се случува овие три години, го паметам и фантастичниот бум во сточарството (тече млеко на секој чекор) крава , од трамваи и двокатни грдосии не можам ни да поминам улица, кризата што сите ги погоди, нас не одмина и ние станавме светско чудо во економијата (според премиерот) ...газење%20од%20смеење
Мислам дека нема доволно простор да ги доопишам ветувањата од сегашнава влада...намигнување
Изгледа од сенката што ми ја фрлаат врз зградата трите стокатници, не можам да видам во каква убавина живееме.....  болен


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 22:51
Политичкиот живот треба да врви и да ја живееме Македонската демократија - овде поставив тема эа отпор кон СтароНовиот претседател на СДСМ а читам овие денес па овие денес - демократијата е така поставена да ние ги иэбираме овие денес но треба да энаеме дека многу эначи и кога имаме опција ако овие денес не се добри да ги смениме со нови подобри - Б.Ц. не го доэволува тоа,тој повторно се наметнува и не прави будали со тоа што треба да поверуваме дека тој е подобрата варијанта а энаеме каков не криминал стои поэади него.

ОТПОР кон Б.Ц. эа да го снема,да си отиде и повлече од јавниот живот,да ни остави эдрава демократија эа да може да имаме стабилна опција и во десниот и во левиот блок на Македонската политика.

Не е овој народ эеленко па некој да не убедува дека по 20 год. владеење и крадење конечно му дошол моментот эа да раэмислува эа народот и државата - ОТПОР кон преварантот Б.Ц. кој со неговата постапка докажува дека мисли эа народот Македонски дека пие старонова ЈУВА - најдоблесно эа Б.Ц. е да се самоубие эа да ни е јасно дека му е жал эа элото кое го направи на Македонија и Македонскиот народ.

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 22:55
Се додека некои луѓе живеат за минатото а не за иднината, ние ќе тапкаме во место...
Сега за жал ни се случува баш тоа...
Затоа најдобро е на тој што му лежи историјата, да си се занимава со неа, а иднината да ја препушти на тие што сакаат подобар живот....плазење


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:10
Буги се поставува како народот да му дал овластување да зборува во негово име !
Паранојата во вмро е повеќе од очигледна...шо има сеа некој да покренува движење ?
Пружајте отпор на гласачко ливче и вашите стравови кријте ги од очите на јавноста оти сте смешни кога се плашите .
За некого е добар за некого е лош , по едноставно од ова нема .


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:13
Абе ти Минџа ли беше оној стариот или некој нов си.Што толку ти смета моето пишување - па не ме читај бе човек - јас како љубител на Историјата само потсетувам да не се повтори пак - еве прочитај убаво па ке видиш

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Политичкиот живот треба да врви и да ја живееме Македонската демократија - овде поставив тема эа отпор кон СтароНовиот претседател на СДСМ а читам овие денес па овие денес - демократијата е така поставена да ние ги иэбираме овие денес но треба да энаеме дека многу эначи и кога имаме опција ако овие денес не се добри да ги смениме со нови подобри - Б.Ц. не го доэволува тоа,тој повторно се наметнува и не прави будали со тоа што треба да поверуваме дека тој е подобрата варијанта а энаеме каков не криминал стои поэади него.

ОТПОР кон Б.Ц. эа да го снема,да си отиде и повлече од јавниот живот,да ни остави эдрава демократија эа да може да имаме стабилна опција и во десниот и во левиот блок на Македонската политика.

Не е овој народ эеленко па некој да не убедува дека по 20 год. владеење и крадење конечно му дошол моментот эа да раэмислува эа народот и државата - ОТПОР кон преварантот Б.Ц. кој со неговата постапка докажува дека мисли эа народот Македонски дека пие старонова ЈУВА - најдоблесно эа Б.Ц. е да се самоубие эа да ни е јасно дека му е жал эа элото кое го направи на Македонија и Македонскиот народ.



-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:16
sega e vreme da se nasmeam

BRANKOV ZAKoooooON газење%20од%20смеење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:20
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Абе ти Минџа ли беше оној стариот или некој нов си.Што толку ти смета моето пишување - па не ме читај бе човек - јас како љубител на Историјата само потсетувам да не се повтори пак - еве прочитај убаво па ке видиш


Три исправки...

1.  Б.Ц. не е историја, туку иднина.....намигнување

2.  Јас сум Ninja_34.....не минџа.....плазење

3. Во право си....нема да те читам повеќе...газење%20од%20смеење



-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:22
А може ли веќе еднаш да се одлепите од тие вмровско-сдсмовски препукувања и да сфатите дека има народ што не е политички определен, а истовремено не го сака Бранко?
Како што има и такви што не го сакаат Грујо или било кој друг?
Зошто не сфатите дека не мора да си вмровец за да не го сакаш Бранко?!
Толку ли е тешко да се разбере дека има обичен народ, партиски неопределен, кој едноставно е напатен од Бранковото владеење на било кој начин, непосреден: дали поради некоја затворена фабрика, дали поради тоа што бил штедач, дали поради некое лажно ветување, дали поради нешто трето, четврто...?
Има бре луѓе народ кој од некоја лична мака не го сака и готово!
Или светот е црно-бел  т.е. сдсмовско-вмровски?!

И јасно е дека и вмровците не го сакаат, ама тоа ли е темата за дискусија овде?
На темите за Груевски го мешате Бранко...
На темите за Бранко го мешате Грујо....
Зошто?!





-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:23


BRANKO idnina???
ako slikata so ja pamtam za tie 15 godini, kje bide nasa IDNINA ja napustam drzavata ,


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:25
Анастеа....
Не може Бранко без Грујо  и не може Грујо без Бранко......
Тоа е како црно и бело, ден и ноќ, jin i jang.....големо%20гушкање


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:26
Благодарам многу што нема да ме читаш - ете читај ја иднината со Б.Ц. ама ве молам у некоја друга држава ако може најубаво - верувам дека Б.Ц. како љубител ке те спонэорира само да бидеш покрај него на некој остров да му миеш грб кога е испотен од сончање

Имаше еден Минџа-Нинџа пред едно година две исто така да не кажам водеше љубов со идеите эа Б.Ц. ама ме иэрадува што барем ти не си старо нов како твојот миленик Б.Ц.

И на крај би ти посакал да се потсетиш каква иднина беше Б.Ц. од 1992/3 па до ден денес,сакам да се потсетиш бидејки на тебе како эадоволен од таа иднина ке ти посакам никогаш да не к*ртулиш од истата - секогаш таа иднина да те снаоѓа эа добробит на твоите сонародници эа да нив ги эаобиколи.

Благодарам

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:30
Ај за последен пат ќе ти одговорам....
Чул те господ, цел живот да ми се случуваат 92/93....
92, добив на лото, па си купив кола....голема%20насмевка
93, се вработив.....газење%20од%20смеење


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:34
Ако те вработил Бранко тогаш имаш право да го сакаш.
Како што имаат право сите оние што биле отпуштени од работа во време на неговото владеење да не го сакаат.
Многу едноставнонамигнување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:38
Originally posted by anastea anastea напиша:

Ако те вработил Бранко тогаш имаш право да го сакаш.
Како што имаат право сите оние што биле отпуштени од работа во време на неговото владеење да не го сакаат.
Многу едноставнонамигнување


Не ме вработи Бранко, се вработив благодарение на своето образование...  при конк*ренција 42:1
Во негово време татко ми остана без работа....

Дали тоа значи дека па автоматизам треба да го сакам спротивното ????
НЕ....  Јас само сум за тоа што ми изгледа попаметно од другото...


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:44


Попаметно иэгледа тоа што татко ти,татко ми и уште многу татковци останаа беэ работа или попаметна иэгледа твојата себичност што эа раэлика од другите ти си ситуиран и баш те боли эа ТАТ и илјадниците фабрики што беа покрадени од Б.Ц.

Се согласувам господ на сите по дома да ви ја даде иднината Б.Ц.

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:50
koj dal 150 000 drrzavljanstva na kosovarite od 1995 do 1998 grujo?
koj e zamesan vo atentatot na Kiro, grujo?
koj brkal oktopodi kaj sonja, grujo?
koj go turil imeto firom, grujo?
koj dozvolil covek da raboti a 8 godini da nema ni denar uplateno vo penzisko Grujo?
koj gi zatvori hemteks, metalski, mikron, pola zelezara, alumina,...Gujo?
koj go smenil znameto grujo?
koj svercal nafta i cigari i napravil afera ASIBA grujo?
koj go privatiziral semos , grujo?
koj aboliciral sakom i kapom partijci svoi grujo?

koj go izgradil palusnik? branko?
koj vovel ddv branko?
koj vovel karticki branko?
koj gi namaluva danocite branko?
koj izgradil mileniumski krst branko?
koj zatvara svoi gradonacalnici koi kradat branko?
koj vovel bruto plata da nemoze da se pojavat 8 godini neplateni penziski branko?
koj  izgradil sala boris trajkovski Branko?
koj sakal da favorizira makedonski proizvodi branko?

ako sakate da znaete kakov e branko
pobarajte si go muabetot na mirka velinosvka kaj milenko

so da zboram
preku stap od kriminalot ,


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:51
мислите ли дека моментално народот е во подобра ситуација од досегашната?
знам,знам,темата е за Октоподот ама чисто онака ме интересира...да бидам на чисто со себеси


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:53
Нинџа, мојот муабет беше повеќе да ве вратам на темата, па го искористив твојот постнамигнување
Јас добив впечаток дека овие луѓе се некакви жртви од периодот на приватизација и транзиција (во кој Бранко без конк*ренција е најпознат бренд).
Тука ги гледам нивните причини за отпор кон неговото враќање во политиката како лидер на најголема опозициона партија, односно иден аспирант за власт.
Тие луѓе како и сите други имаат право да искажуваат свој протест или отпор против било кој активен политичар.
Смешни ми се тврдењата дека истите се вмровци, бидејќи навистина немаат потреба од такво нешто, кога веќе имаат своја партија која патем е на власт.
Ако сепак се покаже дека е така, тоа е веќе друга работа...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:54
Нинџа и Буги, ве молам и двајцата да се воздржите од лични препукувања и вулгарности!



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 23:56
Народот ако не е подобро барем на нула е а не како во времето на Б.Ц. секогаш во минус,секогаш во криминал,секогаш во пијана состојба со Џони и бело(одело)



-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 00:00
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Народот ако не е подобро барем на нула е а не како во времето на Б.Ц. секогаш во минус,секогаш во криминал,секогаш во пијана состојба со Џони и бело(одело)



takaaaaaaaaaa eeeeeeeeeeeee bugiiiiiiiiiiiiiiiголемо%20гушкање


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 00:00
а значи кога народот е на нула се е ок...аплауз
не е во минус како во времето на СДСМ
кредитите и минусното салдо од 2-3 плати на картици не се важи?
во оваа држава никој не се грижи за народот
млекарите,тутунарите,конфекционерите,земјоделците,просветарите....
и со Бранко и со Грујо исто срање




-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 00:04
Не него кога народот е на нула барем може да се движи напред а не да оди се повеке и повеке во минус.
Абе луѓе каде живеевте вие последниве 20 год. како може да кажете и со Бранко и со Грујо исто е - па имаме банки,имаме валута,имаме некаква економија,имаме факултети,обраэованието го рани општеството - каде беше ова пред 20 год.

Каде живеевте вие овие 20 год

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 00:07
dobro be
site znaeme deka branko rakovodel so sdsm i koga bil pretsedatel

dobro de, alooooooo lugje toa so doziveal debakl tri pati po red ne vi kazuva nesto
aloooooooooooo
dali navistina smetate deka narodot sto glasal e lud samo vie ste prosvetleni od site svetci
alooooooo
debakl bre debakl 5 opstini???? boze jas da oformev partija pred izbori kje imav podobar rezultat

no toa za vas ne znaci nisto... narodot e lud...vas zaklucok



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 00:15
алоооо  у реду е
реков ни октоподот не го сакам
алоооо
Буги,абе факултети имаше и пред 20 и пред 30 години
па од тие факултети излегоа денешниве пастири...штом водачите се толку добри сигурно и факултетите вределе
немој да кажеш дека од Грујо потекнува светот,а после него потоп
и дај боже,дај боже да се придвижиме напред
засега сеуште тапкаме во место...бар така ми се чини...можеби сте попаметни...можеби сум кратковидане%20знам
и да,Бранко го смени името
и знамето
и атентатите беа во негово време
и тат
и пустошење на фирмите
ќе го зачуваме ли сега името?



-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 00:20
Јас се трудам да ве вратам на темата, вие пак Бранко-Грујо...тајм%20аут
Дај кажете нешто за конкретната акција ОТПОР, за организаторите, за мотивите...
Има други теми за Бранко-Грујо, немојте сите теми да заличат на една единствена.


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 00:22
Не почнува светот од Грујо - и неэнам дали прочита ама јас убаво напишав

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Политичкиот живот треба да врви и да ја живееме Македонската демократија - овде поставив тема эа отпор кон СтароНовиот претседател на СДСМ а читам овие денес па овие денес - демократијата е така поставена да ние ги иэбираме овие денес но треба да энаеме дека многу эначи и кога имаме опција ако овие денес не се добри да ги смениме со нови подобри - Б.Ц. не го доэволува тоа,тој повторно се наметнува и не прави будали со тоа што треба да поверуваме дека тој е подобрата варијанта а энаеме каков не криминал стои поэади него.

ОТПОР кон Б.Ц. эа да го снема,да си отиде и повлече од јавниот живот,да ни остави эдрава демократија эа да може да имаме стабилна опција и во десниот и во левиот блок на Македонската политика.

Не е овој народ эеленко па некој да не убедува дека по 20 год. владеење и крадење конечно му дошол моментот эа да раэмислува эа народот и државата - ОТПОР кон преварантот Б.Ц. кој со неговата постапка докажува дека мисли эа народот Македонски дека пие старонова ЈУВА - најдоблесно эа Б.Ц. е да се самоубие эа да ни е јасно дека му е жал эа элото кое го направи на Македонија и Македонскиот народ.



-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 00:24
ок....прочитано...се предавамнамигнување

-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 06:11
Отпор против нечие враќање на политичка сцена може да се организира и тоа е неспорно. Но кога таков отпор ке организираат 20тина души (од 400 000 невработени- жртви на 20 годишната транзиција) излегува смешно.
Сите набројани работи на душа и на едните и на другите се точни, како што е точно дека многумина кои учествуваа во тие транзициски дејанија ги има на двете страни.
Го спомнуваме ТАТ, а го забораваме првиот ни премиер ( Кљусев и неговиот зет, колку ме држи помнењето токму Неновски сносеше одговорност за ТАТ)
Спомнуваме приватизации а го забораваме Кратово со кое раководи лице кое е член на сегашната владеачка коалиција, како и сопственик на тв куќа која е отворен подржувач на сегашната влада, Куманово и сите перипетии со нечии мајки, татковци и приватизирањето на сите фабрички гиганти, Велес (Порцуланка и Трифун Костовски), Штип и Амди Бајрам и да не набројувам.
Отпор да, ама  за сите подеднакво, а не за едните да,  а за другите кои се приклонуваат кон моменталните владеачки структури- амнестија.
За јадот и бедата сите наши политичари имаат подеднаква одговорност.
Продавањето магла кај нас ќе продолжи уште долго.
И со две плати во минус, и со неплатени сметки и со невработени членови во семејството ние си тврдиме дека ни е добро. Црно ли добро.



-------------


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 15:27
Да беше 2-3 години во политичката сцена на МК и сега да сака повторно да дојде на власт - би имал разбирање. Ете, немал време човекот, имал опструкции ... Ама тој, на оваков или онаков начин, владееше со МК речиси 15 години и, за тоа време можеше да покаже што знае, колку умее и колку сака. И покажа!
Буги спомна дека македонскиот народ не е зеленко. Навистина ќе ми биде тешко да признаам, но ако на следните избори се повтори истата еуфорија кон Бране, како при неговото неодамнешно повторно востоличување на престолот, ... незнам дали Буги ќе биде во право!тага


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 15:45
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:

Да беше 2-3 години во политичката сцена на МК и сега да сака повторно да дојде на власт - би имал разбирање. Ете, немал време човекот, имал опструкции ... Ама тој, на оваков или онаков начин, владееше со МК речиси 15 години и, за тоа време можеше да покаже што знае, колку умее и колку сака. И покажа!
Буги спомна дека македонскиот народ не е зеленко. Навистина ќе ми биде тешко да признаам, но ако на следните избори се повтори истата еуфорија кон Бране, како при неговото неодамнешно повторно востоличување на престолот, ... незнам дали Буги ќе биде во право!тага


Zlatnik
nema teorija da se sluci oti jasno e NARODOT ni e prost NO NE E glupav


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 16:21
 
Тема: ОТПОР КОН Б.Ц.
 
Не разбирам зошто е нужен организиран отпор спрема опозициска партија која и онака е на умирање. Обично таков отпор се организира против владеачката партија.
 
На Македонија и треба јака втора партија - инаку ќе биде еднопартиска држава, на чело со Фијејот. Се надевам дека тоа нема да биде СДСМ на чело со Бранко, Рада, Јани, Бузле и други арогантни мангупи кои немаат врска со реалноста, израснати во петособни станови, кои мислат дека ако нема леб и колачите се добри.
 
 


-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 16:25
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Тема: ОТПОР КОН Б.Ц.
 
Не разбирам зошто е нужен организиран отпор спрема опозициска партија која и онака е на умирање. Обично таков отпор се организира против владеачката партија.
 
На Македонија и треба јака втора партија - инаку ќе биде еднопартиска држава, на чело со Фијејот. Се надевам дека тоа нема да биде СДСМ на чело со Бранко, Рада, Јани, Бузле и други арогантни мангупи кои немаат врска со реалноста, израснати во петособни станови, кои мислат дека ако нема леб и колачите се добри.
 
 


а шо ако ова не е толку отпор колку нарород сака да си каже со мисли за него

јас например мислам дека бРАНКО е втора по ред најголема светска катастрофа веднаш после потопот



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 16:34
Originally posted by anakin anakin напиша:

...јас например мислам дека бРАНКО е втора по ред најголема светска катастрофа веднаш после потопот...

... ама од него штета претрпевме само ние, а не целиот свет!плазење


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 17:09
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

 
Тема: ОТПОР КОН Б.Ц.
 
Не разбирам зошто е нужен организиран отпор спрема опозициска партија која и онака е на умирање. Обично таков отпор се организира против владеачката партија.
 
На Македонија и треба јака втора партија - инаку ќе биде еднопартиска држава, на чело со Фијејот. Се надевам дека тоа нема да биде СДСМ на чело со Бранко, Рада, Јани, Бузле и други арогантни мангупи кои немаат врска со реалноста, израснати во петособни станови, кои мислат дека ако нема леб и колачите се добри.
 
 


а шо ако ова не е толку отпор колку нарород сака да си каже со мисли за него

јас например мислам дека бРАНКО е втора по ред најголема светска катастрофа веднаш после потопот

 
Народот не треба да се замајува со Бранко и СДСМ во моментов - погледот треба да му е во власта. Бранко и СДСМ сега се ирелевантни  - немаат ама баш никакво значење. Народот може и треба да го покаже своето неслагање на следните избори.
 
 
 


-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 19:13
se chudam shto ,..dosega,...i zemjotresine ne mu gi natovarija na vrat,...ama , ima vreme , neli?,..намигнување,................забаваголема%20насмевка

 


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 27.Мај.2009 во 20:23
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

<SPAN =lgText>
 

Тема: ОТПОР КОН Б.Ц.


 

Не разбирам зошто е нужен организиран отпор спрема опозициска партија која и онака е на умирање. Обично таков отпор се организира против владеачката партија.

 

На Македонија и треба јака втора партија - инаку ќе биде еднопартиска држава, на чело со Фијејот. Се надевам дека тоа нема да биде СДСМ на чело со Бранко, Рада, Јани, Бузле и други арогантни мангупи кои немаат врска со реалноста, израснати во петособни станови, кои мислат дека ако нема леб и колачите се добри.

 

 
</SPAN>


Navistina,zashto se digna tolkava dzeva okolu vrekjanjeto na Branko Pa neli   e toj samo lider na kolabirana partija?Dajte da gi smirime strastite,sega neli celo vnimanie treba da e nasocheno edistveno kon nashiot ''siromashen'' Premier koj e navistina ''siromashen''...pa ima samo nekolku umetnichki sliki kako lichna spostvenost...


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 28.Мај.2009 во 14:32
Originally posted by anakin anakin напиша:

Zlatnik
nema teorija da se sluci oti jasno e NARODOT ni e prost NO NE E glupav

мечтаење Колку само посакувам да си во право!големо%20гушкање


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 28.Мај.2009 во 14:50
-prostiot,..mozebi ,.i ne e glupav,...ama ,zatoa shto e prost,..ne razmisluva voopshto,..tuku si misli deka "popametnite' od nego,..znaat..

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 06:34
Овие луѓе изгледа имаа право што организираа отпор.голема%20насмевка
Гледај уште не седнат на фотеља опозициска што почна да прави.изненадување http://www.vecer.com.mk/default.asp?ItemID=A85554AE374C1B4286D03794627B9558 - Германците провоцираат паѓање на владината коалиција
И ни помалку и ни повеќе , Германците.
До кога сите ке ни бидат криви за нашата неспособност, за нашата алчност за фотељи.
Ако ги нема сите овие афери, тендери, промашувања, непензионирања или пензионирања форма ради,
Нели е време да прекинеме сите да ги осудуваме и да си погледнеме на вистината во очи?!
Отпорот кон Германија, не е отпор кон БЦ. Од Германија ке го кркаме и тоа дебело. Нема да ни биде ни до смеење, ни до вицови. Само очигледно дека некому и не му е гајле што ке се случи по нив.тага


-------------


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 07:43
Nikoj nikogo NEOSNOVANO krivi, tuku ja kazhuva Germanskata namera (vo sluchajov) shto NE e nitu prv pat...a ne mi se veruva deka ke bide i niven (megu drugite) posleden obid za destrukcija na nashata zemja, usmeruvanje na zemjata PO NIVEN terk i probi za nivno kontroliranje na istata.  намигнување голема%20насмевка
 
Bezsramnite izjavi na Germanskata ambasadorka pred nekolku meseci...nejzinite "lobiranja" i promocija na nivnata PLAN/kniga koja TAA lichno i drsko se obide da ja PREDAVA DURI na nash*te univerziteti, zarem NE E potvrda na segashniov novo/star obid? збунетост Dobro e koga se kazhuva vistinata....a ne da se prikriva "od strav da ne go krkame" od Germancite ili bilo koj drug, ne?  Vakvite stranski kroenja na nashta "sudbina" ne se voopshto novost od vchera ili pred 15 godini. Sekogash tochno se znaelo koj i kako ja kroel nashta kapa...kako shto Germanskata ambasadorka go nareche "staro palto"...namesto "kapa".  Ete samo toa e razlikata vo nadvoreshnite probi za destrukcija i kroenje; edni ja narekuvaat kapa a drugi pak "staro palto". голема%20насмевка 
 
Samo so vakvi javni i vo ochi izjavi mozheme da se spotivstavime na bilo koi nadvoreshni krojki!  Taka im davame do znaenje deka NE SME OD VCHERA i deka tochno znaeme shto se sluchuva. Nie sme samostojna drzhava i kako takva treba i da si gi branime svoite interesi a NE da im potkleknuvame na tugjite, zatoa shto bile "pogolemi od nas".  NIE SME GOLEMI ONOLKU KOLKU SHTO SAKAME DA BIDEME I DA SE POKAZHEME KAKO TAKVI! намигнување
 
 


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 07:59
p.s. Branko vo sluchajov samo gi menuva "nadlezhnite organi" za koi toj i negovata partija SLUGUVAAT.  Sega raboti za Germancite, Grcite se vo parichna kriza, pa ochigledno nemozhat veke da gi naplakaat nivnite uslugi. намигнување Zatoa ja stavi i tupanicata namesto ruzhata....Germancite se po oshtri i decidni za razlika od Grcite, koi so "ljubov" osvajaat. голема%20насмевка
 
 


Постирано од: novace
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 09:26
Originally posted by Popi Popi напиша:

p.s. Branko vo sluchajov samo gi menuva "nadlezhnite organi" za koi toj i negovata parija SLUGUVAAT.  Sega raboti za Germancite, Grcite se vo parichna kriza, pa ochigledno nemozhat veke da gi naplakaat nivnite uslugi. намигнување Zatoa ja stavi i tupanicata namesto ruzhata....Germancite se po oshtri i decidni za razlika od Grcite, koi so "ljubov" osvajaat. голема%20насмевка
 
 
Среќа е што Македонските Избирачи конечно ја (у)видоа богатата „понуда„ од кадар за водење на државните работи..и еве заред во 5 изборни циклуси и ги „наградува„ соодветно..секому според личните „придонеси„ за Македонија.
И се помалку ќе се определуваат за тој и таков „сој„ понуда од политичари..а за(д) кои е познато дека некој „стои„ и се..благо кажано .. „теледиригирани„..односно се под (сеуште) недокажано сомнение дека и се на нечиј платен список..
Истово важи и кај македонските независни и остри „пера„..секако „новинарски„..
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 10:39
 
Б.Ц. се врача кучи
Зашто га сви сакав, Лишко се па доклепа в кашчи!
И ќе ги победемо, гаратујем!!!

 
  http://www.youtube.com/watch?v=c_w7yK1fTE4 - Леси се врача кучи...!!!      голема%20насмевка     намигнување


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 10:42
,...da,..i djukelite se ,...ispanichija,..od negoviot  come*ack!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: deshad
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 10:45
otpor kon 100 cekori nanazad.otpor kon lagata za vizna liberizacija.otpor kon spomenicite vo skopje koga ludzeto nemaat shto da jadat.                     

-------------
"Ако питаш који сам странац, поносно кажем:ЈА САМ БОСАНАЦ!"


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:23
Me zaintrigrira da prasham, dali BC si zema plata i site ostanati benificii kako ex-predsedatel i sega ovaa plata kako "vojskovodec" na SDSM mu doagja kako bonus ili sepak ima nekoi reguliranja? Zoshto AKO segashnata mu doagja kako bonus....mi se chini deka NE e vo red. збунетост
 
Toa ke mu dojde isto kako nekoj da zema penzija a vo isto vreme da raboti "full time" i zaraboruva celosno od toa, ne? голема%20насмевка Pogotovo ne vo istata dejnost, politika. Spored mene toa ne e pravilno vo nikoj sluchaj. намигнување
 
 
 
 


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:24
 голема%20насмевка    намигнување
 
Македунија-Скопје, ФИРОМ, двојна-тројна-четворна формула, отстапи ваму, отстапи таму, држ недај... Сите бре викате по Мене, Ја сум ви крив за се. А никој незнае дека си иам љубавна мука на срце... Не е до името, љубов е у питање!
 
http://setajbranko.blog.com.mk/node/195446">


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: lane62
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:24

ne veruvam...deka e tolku prost!



-------------
Daj više odmora jeziku nego rukama!


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:32

Lane...pa zarem se somnevash? газење%20од%20смеење

Glej shto ubav par se. голема%20насмевка 


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:32
намигнување....плазење
 
За помладава неизживеана копиљачаана, која нишо незнае, нишо не видела и која упорно неправилно гласа за вмровчиштана, тоа му иде нешо као 4  јули за америте. Тогаш можевме секаде да идиме со еден пасош, можевме слободно да шверцуеме фармерки од Трст, рибите се палеа на ѕулуфи, секој сељак добиваше диплома, секоја будала стана интелектуалец, секоја подобра фуфа навраќаше у ЦК на испитуење на можностите, Београд беше крај  на светот. Нормално, тогаш се крстевме бесплатно у Тито и Лазо наместо у господ, а сега откоа вмровчиштава наложија да се иде у црква тоа чини пари со кои се купуат хотели на стушкој уместо на дубровачкој ривиери. Тогаш секој можеше да биде фраер само ако знаеше да пишуе (денес вмровчиштата бараат да се учело на компјутери), а оној кој шо знаеше да пишуе песни беше екстра фраер кај рибите, као на пример, нормално, Ја!....Б.Ц.....!!!голема%20насмевка


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:33
najgolemite otkritija se "sluchuvaat" ,..sluchajno,.ili po greshka!..makedunija,....eve eden izdrzan predlog,..i ne veruvam deka na grchinjata nema da im  e po keifot,....

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: lane62
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:36
Originally posted by Popi Popi напиша:

Lane...pa zarem se somnevash? газење%20од%20смеење

Glej shto ubav par se. голема%20насмевка 
 
 
komentarot mi bese za platata ne za slikataплазење
sliceto si e ok


-------------
Daj više odmora jeziku nego rukama!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:37
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

намигнување....плазење
 
 ....................секој сељак добиваше диплома, секоја будала стана интелектуалец, ............................. Тогаш секој можеше да биде фраер само ако знаеше да пишуе (денес вмровчиштата бараат да се учело на компјутери),....................
  pre bi kazal,..deka denes e bash taka!,...a, togash nemalo kompjuteri ,..kolku shto jas  znam,...so petoletkata,..


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Popi
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:38
Jas sum sepak poveke za Obedineta Makedonija (shto e slichno na predhodniov predlog).....navistina malku podolgo ime, ama znam deka EPTEN ke im go napravime merakot na Grcite. голема%20насмевка Kejfoj ke bide shto da ti pricham. трепкање
 
 


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:41
 голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка.....намигнување
http://www.uptiki.com/">
 
7267.JPG Почитувани граѓани на БЈРМ, ФИРОМ или Северна Македонија,

Ја Б.Ц. П на БЈРМ, ФИРОМ или Северна Македонија (на кој како поише му лежи) ви се обраќам на овој голем ден,  за да ве убедам и уверам дека ова вака не оди, ова вака не може...

Откако вработив по еден член у секоја фамилија, откако мушки се изборив за да живее оваја раја ко шо треба у слога и југомагнат, откако остив успешни фирми у оваа економија ко шо се: Фершпед, Скопски Пазар, Пивара и други олигар...овај бизнисмени, откако на пола Битола им го убрзав срцето у ритам ТАТ, ТАТ, ТАТ... Ја, кој што никаТ не сум сменил ни име ни знаме. Ја, шо неам ни едам сметка у Швицарска банка. Ја , кој  што никат неам напраено криминал. Ја, што ловам октоподи, и од ЕсДеЕс и од Свети ЕсДеЕС. Ја, на кој што никад грам дрога од депоа на МВР не ми фалеа...ЈА, БАНЕ...оној харизматичниот што жени кубат коси по мене... решив, па ја да ве спасуем, овој пут од овој со стоте корака..!!!



-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: lane62
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:43
arno li ti e?изненадување

-------------
Daj više odmora jeziku nego rukama!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:47
"Фершпед, Скопски Пазар, Пивара и други,...TAT,..i slichni "bakrachi"..mene ,..ne me tangiraat voopshto,...i 95% od naselenieto,

..ama , site se "dopreni" od,...rafinerijata ,..telekomot,...strujata,..i slichni opshti "zadovolstva",..aman vishe  so toa глупирање

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:52
среќа...голема%20насмевка...
 

Шо е кључно у муабетов? Па, ја стварно не можам више да трпам и немо да глеам као овие „бамбуча“, што би рекле фолклористиве, ми се дриблат со мојов народ кој секогаш занеше да донесе права одлука у право време. Шо им е, ја стварно не знам, али и р'чкаат на мечка у г'с, па откао се изнарвирав им спремам и ја неколку уличарки финти и програма у 200 корака, пошо Бане никат не се заебава!  

(ШМРРРРРРРРРРРККККК...)

Е сеа, ќе им кажам на овие моиве на Бихачка, да седат и да обзнанат:

- ПО ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ У СВАКО СЕМЕЈСТВО....па да видам оној боксерон шо ќе каже

- ЕКОНОМСКИ БУМ ко четрес пета у Хирошима

- Не им крадев ја на пензионери (јадните они) по осам посто ко шт зборат овие клетите вмровци по народ ЈА ЌЕ ЗГОЛЕМАМ ПЕНЗИИ за 75% и тоа ЖИМИ МАЈКА!...

... и много други ствари што на ова вмроцчиштава никаТ (со Т де) нема да им текнат... ама да не пишуем сеа, за да не ми ќарат некој финта!намигнување

Ваш Бане!
За оние граѓанин, (значи ко вас), али Прецедник и Државник (као Стаљин)!   голема%20насмевка



-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:57
голема%20насмевка    голема%20насмевка     голема%20насмевка     голема%20насмевка     голема%20насмевка     голема%20насмевка     голема%20насмевка     голема%20насмевка    голема%20насмевка

голема%20насмевка    голема%20насмевка ... Некој ќе пукне од мака... голема%20насмевка    голема%20насмевка   

голема%20насмевка    голема%20насмевка     голема%20насмевка     голема%20насмевка     голема%20насмевка     голема%20насмевка     голема%20насмевка     голема%20насмевка    голема%20насмевка




-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 11:58
изненадување,...kakvo глупирање

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 12:06
изненадување...кој ли е тој...смеење
 
     хи,%20хи.......плазење


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 12:07
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

изненадување...кој ли е тој...смеење
 
     хи,%20хи.......плазење


некој.... намигнување плазење


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 12:10
edno e povekje od sigurno ... povekje mislat i se zagrizeni so vrakjanjeto na BC otkolku so aktuelnite nesta koi se slucuvaat vo drzavata i posiroko .... ocigledno e deka sepak se raboti za edna tracarsko - ogovaracka partija ( onaa na vlast ) otkolku za partija so vistinski idei i celi ...... a imajki predvid deka piljci ne mozat da kvacat, nisto cudno sto tolku se zagrizeni od vrakjanjeto na stariot misir голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 12:13
Да ти кажам искрено Миро, подобро нека се занимаваат со него, отколку да работат.... Видовме што резултати имаат од работењето...голема%20насмевка

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 12:16
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

Абе каков отпор какви бакрачи - БРАНЕ е за овој народ и тоа ко ТИТО дајте му мандат за цел живот,од еднаш педер не се станува

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: brza
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 12:20
dojde,..spasitelot,..газење%20од%20смеење

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Polar Bear
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 16:41
 
Е Бранко, Бранко... Гледаш ли што ти прават тоа фашистичките сељаци, комплетна промена на тези - демек ти си бил со германцине, ТИ, наследникот на славната антифашистичка борба. Та не си бил ТИ поданик на Цар Борис па да бидеш со германците. Тие у коалиција со балистите, а ТИ демек шуруваш со германците, ебаго. НИВ им е јајцето на газот за промена на името, па сакаат ТЕБЕ да ти го подметнат. ОНИ прават дипломатски скандали, а ТИ си крив за тоа.
 
Најбоље е СДСМ да се расформира. Да видиме тогаш што и кој ќе му сметаат на Фирерот. За Фирерот и неговите може само да се каже: rđavom k*rcu, dlake smetaju.
 
голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!


Постирано од: Boogie
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 16:59
А БРАНЕ БРАНЕ што им се случува на овие - та како ти да го смени знамето и името во согласност со народот - демек некој смее тебе да те праша дали имаш ти право на тоа или не - море а Бране Бране се замислуваат како они да го донесоа Ахмети у парламент па сега и р`ѓавом к*рцу длаке сметају.

Ма само један је ПРЕСЕНИКголема%20насмевка


-------------
http://www.TattooArtists.org/boogie" rel="nofollow - Борбата продолжува,поробениот за слобода а слободниот за совршенство


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 17:45
Мило ми е што некој конечно сфати дека "Еден е Бранко".....голема%20насмевка голема%20насмевка голема%20насмевка

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 18:38
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

А БРАНЕ БРАНЕ што им се случува на овие - та како ти да го смени знамето и името во согласност со народот - демек некој смее тебе да те праша дали имаш ти право на тоа или не - море а Бране Бране се замислуваат како они да го донесоа Ахмети у парламент па сега и р`ѓавом к*рцу длаке сметају.

Ма само један је ПРЕСЕНИКголема%20насмевка


А што као Грујо нема да го смени името?


-------------
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 18:41
Не.....

Грујо  ќе го стори тоа...

Ама Ѓорге ќе го јаде....


-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Ateist
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 18:58
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

Не.....

Грујо  ќе го стори тоа...

Ама Ѓорге ќе го јаде....



газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

Добра ти е оваа......

А и ќе биде така


-------------
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk