Испечати | Затвори го прозорот

Уредување на својот двор

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Дом и градина
Опис на форумот: Уредување, фенг шуи, ентериер
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=18895
Датум на принтање: 26.Септември.2020 во 17:25
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Уредување на својот двор
Постирано од: mamamd
Наслов: Уредување на својот двор
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 15:31
Сите кои живеат во зграда/стан секогаш фантазираат дека кога би живееле во куќа би имале уреден двор. И навистина некои куќи имаат многу уредени дворови. каков двор имате, или каков двор сакате да имате?голема%20насмевка


Коментари:
Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 17:12
imame golem dvor,trevnikot e skoro kolku dvorot,cvekinja,borcinja,razni drvca,svetilki(navecer e preubavo) ...mnogu si go sakam dvorot

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 17:25
Имам двор пред куќа од околу 100 квадрати,тревниче,цвеќиња  и така.
Зд куќата имам двор од 200 квадрати со  голем тревник и овошки.
Само во земјата има многу црви и лом ја напраја тревата,се само ридчиња има.
Денски ги рамнам а навечер црвите повторно си излегуваат,војна водам со нив,ги чекам со светилка за да ги фатам ама многу ги има и се откажав.
Кажете некое средство против нив.


-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Wonderful_Life
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 17:52


-------------
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 19:54
Имај го ова па ај да видам дали ќе влезеш домаизненадување

-------------


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 20:18
Originally posted by fiks fiks напиша:

Имам двор пред куќа од околу 100 квадрати,тревниче,цвеќиња  и така.
Зд куќата имам двор од 200 квадрати со  голем тревник и овошки.
Само во земјата има многу црви и лом ја напраја тревата,се само ридчиња има.
Денски ги рамнам а навечер црвите повторно си излегуваат,војна водам со нив,ги чекам со светилка за да ги фатам ама многу ги има и се откажав.
Кажете некое средство против нив.


размислување стани рибар!!!


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 20:22
претпоставувам дека не се обични прстенести црви, туку оние црните со тврдо тело збунетост


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 20:26
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:


Originally posted by fiks fiks напиша:

Имам двор пред куќа од околу 100 квадрати,тревниче,цвеќиња  и така.
Зд куќата имам двор од 200 квадрати со  голем тревник и овошки.

Само во земјата има многу црви и лом ја напраја тревата,се само ридчиња има.

Денски ги рамнам а навечер црвите повторно си излегуваат,војна водам со нив,ги чекам со светилка за да ги фатам ама многу ги има и се откажав.

Кажете некое средство против нив.
размислување стани рибар!!!


А мор кејт, ако не не` насмееш ти - КОЈ?
А инаку да не биде само оф топик да си кажам
дека и ние дома имаме среќа да имаме поголем двор
со трева и т.н жива ограда!
со цвеќиња, и овоштарник
ма да јас немам голем удел во тоа средувањето
и грижата околу тоа

-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 20:28


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 22:35
мечтаење-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 22:36
мечтаење prekrasno mama 

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 22:38
Na filmadzikata eнамигнување jas samo go staviv tukaголема%20насмевка

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 22:41
pak e ubo мечтаење

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:02
Кога би мозеламечтаење
-------------


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:15Постирано од: OUST
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:19Постирано од: pagane
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:20Постирано од: brza
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:24
ima tolku skrishni mesta,...a, pagane? намигнување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:24Постирано од: OUST
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:28Постирано од: OUST
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:32Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:46
Pa ova vaka koga ke se smesti vo nekoe kosenceголема%20насмевка-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:47
pa masicka so stolcinja vo dvorмечтаење
-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 13:50
http://www.damebiraju.com/slike.php?slika=118044582742-18032729.jpg"> http://www.damebiraju.com/slike.php?slika=118044582742-18032729.jpg">    

-------------


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 16:01


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 16:02


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 16:14


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 16:30
нешто наше


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 07.Мај.2009 во 16:31


Постирано од: apce
Датум на внесување: 08.Мај.2009 во 14:56

i so sega

treva, gluposti
ne ke pasete od trevata
i tie kamenja, da se sopinjaat decata
 
more posadi slivka, jabuce
pa bocni nekoj koren krastavici
pa lea magdanos
pa nekoe korence tikvi
 
.....muabet (i delo) na svekrvami....тага
jas krenav race тага


-------------
apce


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Мај.2009 во 15:17
...a kompirche,..patlidjan ,..krastavica?!,..............збунетост

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 08.Мај.2009 во 17:42
Originally posted by apce apce напиша:

i so sega


treva, gluposti

ne ke pasete od trevata

i tie kamenja, da se sopinjaat decata

 

more posadi slivka, jabuce

pa bocni nekoj koren krastavici

pa lea magdanos

pa nekoe korence tikvi

 

.....muabet (i delo) na svekrvami....тага

jas krenav race apce izvini shto te te citirav,no ovaa isto se slucuva i kaj mene doma,eve vekje 4 godini ama bash nishto ne pipam po dvor da sadam,zashto ne sakam bespotrebni raspravvтага


-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 08.Мај.2009 во 17:49
Originally posted by apce apce напиша:

i so sega


treva, gluposti

ne ke pasete od trevata

i tie kamenja, da se sopinjaat decata

 

more posadi slivka, jabuce

pa bocni nekoj koren krastavici

pa lea magdanos

pa nekoe korence tikvi

 

.....muabet (i delo) na svekrvami....тага

jas krenav race тага


па ти сади тоа што ти е по мерак и уживај си во тоа!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 09.Мај.2009 во 21:44
Некои луѓе умеат фантазијата да ја  преточат на дело
-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 09.Мај.2009 во 21:48
Фантазија
-------------


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 10.Мај.2009 во 10:52
Originally posted by OUST OUST напиша:

нешто нашеми се допаѓа....... уствари..... се што има вода ми се допаѓа голема%20насмевка каде е ова ?? ако не е тајна трепкање


-------------


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 21:48


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 13.Мај.2009 во 06:06


-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 13.Мај.2009 во 14:42
Originally posted by OUST OUST напиша:

 
 
....ova mi se dopaga...ubavo e ...ama vrie od zmii..!garant..


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 15.Мај.2009 во 18:22
Ова да го имам дома не влегувам ни за јадење ни за пиењеголема%20насмевка
-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 15.Мај.2009 во 18:24
Која ли драж дава каменотсреќа
-------------


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 15.Мај.2009 во 20:48
Originally posted by BisernA BisernA напиша:

Originally posted by OUST OUST напиша:

нешто нашеми се допаѓа....... уствари..... се што има вода ми се допаѓа голема%20насмевка каде е ова ?? ако не е тајна трепкање


Ова е во дворот на Шумарскиот факултет во Скопје, Бисерчеголема%20насмевка


Постирано од: OUST
Датум на внесување: 15.Мај.2009 во 20:48
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Фантазија
Прекрасно! Многу ми се допаѓа среќа


Постирано од: lane62
Датум на внесување: 16.Мај.2009 во 11:39


-------------
Daj više odmora jeziku nego rukama!


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 16.Мај.2009 во 16:52
eve i mala dekoracija za dvorot


-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 16.Мај.2009 во 17:04
Оди па влези домасреќа
-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 16.Мај.2009 во 17:11
Јас би заретчила малку тука ама реално цвеќе никогаш многуизненадување

-------------


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 17.Мај.2009 во 00:59
Originally posted by mila28 mila28 напиша:
eve i mala dekoracija za dvorot
 
 
Leleзагриженост ke umram ako vidam nekoja vakva dekoracija vo mojot dvorтагатага


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 17.Мај.2009 во 01:07
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

Originally posted by mila28 mila28 напиша:

eve i mala dekoracija za dvorot
 
 

Leleзагриженост ke umram ako vidam nekoja vakva dekoracija vo mojot dvorтагатага


e kaj mene vcera najdov edna vakva samo mnogu pomala...i mrtva .....i sepak..... mnoguuuuuuu strasna bese

-------------


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 18.Мај.2009 во 10:04


-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 18.Мај.2009 во 10:14


-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 18.Мај.2009 во 13:15
ova voajerski sliknato голема%20насмевка

 

-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 18.Мај.2009 во 13:20
За тие со поголеми дворови...идеја за дворско езерце  среќа

http://web.vip.hr/vragolasti.vip/SLIKE/IMG_2314.jpg


-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 19.Мај.2009 во 10:25


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Мај.2009 во 07:59
Убави е кога човек има пари и може да си дозволи стручни лица за уредување на домот. Слика од една реклама за уредување дворовиголема%20насмевка-------------


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 27.Мај.2009 во 16:39
Originally posted by OUST OUST напиша:

Originally posted by BisernA BisernA напиша:

Originally posted by OUST OUST напиша:

нешто нашеми се допаѓа....... уствари..... се што има вода ми се допаѓа голема%20насмевка каде е ова ?? ако не е тајна трепкање


Ова е во дворот на Шумарскиот факултет во Скопје, Бисерчеголема%20насмевка


прекрасно трепкање

озбилно размислувам... макар еден ден живеела и во стан... морам да имам нешто водлесто во станот..... обожувам фонтани, чешмички, езерца, бунарчиња.....
-------------


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 23:33


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 29.Мај.2009 во 23:40


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 04.Јуни.2009 во 21:54
Edno vakvo ne e na odmet vo dvorot


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 05.Јуни.2009 во 16:21
или едно вакво нештосреќа


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 10.Јуни.2009 во 19:17


-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 11.Јуни.2009 во 16:57
мечтаење

-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 12.Јуни.2009 во 17:39


Raj za ochi i dusha...


Постирано од: apce
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 11:44


-------------
apce


Постирано од: apce
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 11:45


-------------
apce


Постирано од: apce
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 11:46


-------------
apce


Постирано од: apce
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 11:48


-------------
apce


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 16.Јули.2009 во 12:03
Ova vredi da se spomneголема%20насмевка

Семејството Јовановски има најубав балкон

Семејството Јовановски од населбата Хиподром е првонаградено од пријавените девет за најубав балкон во општината Гази Баба. Локалната самоуправа, која трет пат го организира настанот, им подари градинарски алат и украси. Кате и Стојан Арсиќ од населбата Ќерамидница имаат најубав двор и за него добија систем за наводнување. Станбениот блок на улицата „Пехчевска“ број 3/7 има најубаво уредено зеленило, а за неговото одржување доби косилка.


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 30.Јули.2009 во 18:45
http://www.mojvideo.com/uporabnik/orion2/slika/slika-121984/121984">

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 30.Јули.2009 во 18:48
http://www.mojvideo.com/uporabnik/milanb/slika/razstava-cvetja-09/120144 - , http://www.mojvideo.com/uporabnik/milanb/slika/razstava-cvetja-09/120144">Razstava%20cvetja%2008 http://www.mojvideo.com/uporabnik/milanb/slika/razstava-cvetja-10/120145">,Razstava%20cvetja%2009

-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Август.2009 во 10:47
мечтаење-------------


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 21.Август.2009 во 23:42
Fontanata vo dvorot e gotova...samo da ja slikam da ja viditeтрепкање

-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 23.Август.2009 во 10:55


-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 26.Август.2009 во 23:26


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 26.Август.2009 во 23:28


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 26.Август.2009 во 23:31


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 01.Септември.2009 во 18:03
http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-82591/82591">


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 02.Септември.2009 во 19:11
http://www.mojnet.com/korisnik/ssxxx/slika/slika-56009/56009"> http://www.mojnet.com/korisnik/ssxxx/slika/slika-56008/56008">


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 02.Септември.2009 во 19:15
http://www.mojnet.com/korisnik/ssxxx/slika/slika-56011/56011"> http://www.mojnet.com/korisnik/ssxxx/slika/slika-56008/56008">


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 02.Септември.2009 во 19:16
http://www.mojnet.com/korisnik/ssxxx/slika/slika-56011/56011"> http://www.mojnet.com/korisnik/ssxxx/slika/slika-56010/56010">


Постирано од: bice
Датум на внесување: 21.Септември.2009 во 20:44


Постирано од: Дак
Датум на внесување: 21.Септември.2009 во 20:59
bice кога ги имаш сликано цвеќињата?се гледа дека е во ноќ,дали само ноќе се гледаат...го имам видено цветот и баш вчера го сликав...
Ќе ја пуштам сликата попосле.
И да,добредојде на форумот

-------------
Љубов и само љубов


Постирано од: Дак
Датум на внесување: 21.Септември.2009 во 21:01
Еве го истиот цвет.


-------------
Љубов и само љубов


Постирано од: bice
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 19:26
Daki ,vampirce cveta samo navecer zatoa eslikano navecer.Znam deka sigurno si go videla ova cveke,no si se zbunila ako mislis deka kana ti lici na vampirce.Sepak ,vaka se uci neli...


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 19:39Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 19:45
http://www.mojnet.com/korisnik/bigbara/slike/moje-mjesto/1802">pogled%20na%20župni%20dvor

-------------


Постирано од: bice
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 20:15


Постирано од: bice
Датум на внесување: 22.Септември.2009 во 21:14
da se potsetime na prolet


Постирано од: bice
Датум на внесување: 24.Септември.2009 во 19:20


Постирано од: bice
Датум на внесување: 25.Септември.2009 во 20:10


Постирано од: Дак
Датум на внесување: 25.Септември.2009 во 21:41
Originally posted by bice bice напиша:

Daki ,vampirce cveta samo navecer zatoa eslikano navecer.Znam deka sigurno si go videla ova cveke,no si se zbunila ako mislis deka kana ti lici na vampirce.Sepak ,vaka se uci neli...

Е тоа ќе да е како што ти велиш...

-------------
Љубов и само љубов


Постирано од: Дак
Датум на внесување: 25.Септември.2009 во 21:50
Еве bice слики од дворот...го знаеш местото нели-------------
Љубов и само љубов


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 18.Октомври.2009 во 21:02
http://www.pbase.com/morganne/foret -     http://www.pbase.com/morganne/foret - http://www.pbase.com/morganne/foret">Poste%20dobservation http://www.pbase.com/morganne/foret -

-------------


Постирано од: AcaRank.
Датум на внесување: 23.Октомври.2009 во 17:43
За среќа немам двор.

-------------
Toa shto ne se postigna vo 1966 da go npravime sega....


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 31.Октомври.2009 во 14:46
http://www.mojnet.com/korisnik/ddudaj/slika/kineski-vrt/110086">Kineski%20vrt http://www.mojnet.com/korisnik/ddudaj/slika/kineski-vrt/110088">Kineski%20vrt

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 00:40
http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-111409/111409"> http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/park-novi-zeland/55129">

-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 01:17


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: super babicka
Датум на внесување: 10.Декември.2009 во 20:18
    prekrasno!


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 12.Декември.2009 во 13:19


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 12.Декември.2009 во 13:22


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk