Испечати | Затвори го прозорот

Балконот-цветна градина

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Дом и градина
Опис на форумот: Уредување, фенг шуи, ентериер
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=18868
Датум на принтање: 04.Јуни.2020 во 23:22
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Балконот-цветна градина
Постирано од: mamamd
Наслов: Балконот-цветна градина
Датум на внесување: 01.Мај.2009 во 08:13

Со затоплување на времето се почесто своето слободно време го поминуваме на балкон. А со пролетта доаѓа и уредувањето на нашите балкони.Големиот избор на цвеќиња кој виреат во нашето поднебје дозволуваат од нашиот балкон да направиме вистинско место за одмор и уживање..

Коментари:
Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 01.Мај.2009 во 09:31
да јас веќе работам на тоа
Имам неколку кактуси кои прекрасно цветаат......
и љубичици,и уште 2-3 видови кои незнам како се викаат имаат црвени и жолти цветови
И убаво ми е кога си седам


Постирано од: bla bla
Датум на внесување: 01.Мај.2009 во 15:36
Мајка ми е по таа работа. Јас ја зезам некогаш и ја викам билкарката. Ама убаво изгледа, треба и јас да се зафатам да научам нешто.


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 02.Мај.2009 во 22:50


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: Wonderful_Life
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 13:50


-------------
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 14:42
Само што се затопли мајка ми веднаш почна
да ги изнесува саксиите со цвеќињата надвор
става на балконот саксии со петунии најмногу и
со едни мислам ``жарчиња`` дека ги викаат
јас само да ги полеам со вода, друго ништо
кога ќе расцветаат да ти е милина да седиш на балкон


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 17:07
Balkon so cvekinja-merak za oci,sarenilo od boi,mirisot na cvetovite...ubavini...

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: brza
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 17:31
na komshikata balkonot!,...prava visechka semiramidina gradina ! намигнување
-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 22:34-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 22:37
Еве една многу убава идеја за оние што си имаат дворови среќа

http://www.kalia.si/userfiles/images/clanki/slike/okrasni_vrt/cvetje_na_vozu.jpg


-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 03.Мај.2009 во 22:39
И за оние што си имаат големи балкони
http://www.misti.si/ruth/uploaded_images/Balkon---pomlad-2008-04-10-%2824%29_--702589.jpg


-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: Wonderful_Life
Датум на внесување: 04.Мај.2009 во 13:19


-------------
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor


Постирано од: THEPRINCESS
Датум на внесување: 04.Мај.2009 во 17:53
Imam na tarasate saksii so cvekinja, majkami e zadolzena za nivnoto odgleduvanje, ali se slucuva ponekogas i jas da im obrnam vnimanie


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 08:08
E da. Ne samo mala gradina tuku imam poveke mesta koi mi se kako gradina. Sva srekja sto sum vo kukja i mozevme da si dozvolime i ovostarnik i pogolem del kako trevnik, cempresi borovi elki.... Makar i vo stan da ziveam, znam deka terasata definitivno ke bide kako oaza na mirot od cvekinja трепкање

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 05.Мај.2009 во 19:20
За помалите балкони убава е оваа идеја-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 15.Мај.2009 во 18:04
Ах, голем балкон (или двор) па на него скаричка, фурничкаголема%20насмевка
-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 15.Мај.2009 во 18:11
Гледај и уживајмечтаење
-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 16.Мај.2009 во 07:52
Имав вакви сардели и најмногу си ги сакав, ам асега ги немам а и не можам да најдам ваква бојатага
Photobucket


-------------


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 18.Мај.2009 во 10:06


-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 19.Мај.2009 во 12:55
се надевам дека ке успеам оваа година вака да ми бидатцветни прозорцитеголема%20насмевка


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 19.Мај.2009 во 12:59
На 500 метра од мојот стан, на пат кон дома има отворено складиште за цвеќиња. Секој ден минувам тука и нормално си купувам 3 саксиички со цвекиња за 100 ден.голема%20насмевка
Кој ли да им одолее, секој ден има нешто ново од убаво по убавосреќа 

-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 19.Мај.2009 во 13:19
..pa normalno e da si kupuvas novi ,koga tie od prethodniot den se garant isuseni...za voda...голема%20насмевка

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 21.Мај.2009 во 19:01
stifarno malo............najmalo...........a tolku ubavo so ljubov namesteno среќа

-------------


Постирано од: kokomoko81
Датум на внесување: 22.Мај.2009 во 00:39
se otepav od cvekinja kupuvanje ... na krajot dojde edna baba i mi vika ... dete tebe zemjata ne ti cini лутина ....i sega ?

vo sabota ke odime ubava zemja da barame, a posle edna nedela sliki ke vi pratam od mojot balkon....

P.S. se iznervirav ... koprivite hibridni bile stetni t.e. karcenogeni , a cela Italija bese naredena so niv......


-------------
......


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 22.Мај.2009 во 08:02
Сарделите секогаш ми се многу убави и трајни. Некако не им смета жешкото и с епогодни за наши услови.-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 08:54
Од сабајле се израдував како мало дете кога видов дека процветале и бела и црвена-плиш црвена сардела а не ни знаев дека ги имам бидејки се мислев дека не се фатија.
Колку малку треба н ачовек да му се разубави денот голема%20насмевка
Еве неколку корисни совети за оние кои сакаат да се радуваат како мене (од Шпиц е, ме мрзеше а осмислувамнамигнување)
Растенијата во саксии не се развиваат толку лесно колку оние што растат во градина. Затоа секогаш треба да внимавате при изборот на цвеќињата што ќе ги чувате на балконот, бидејќи речиси е сигурно дека таму нема да успеат големите растенија. Вакви проблеми ќе немате со висечките видови цвеќиња, кои од пролетта до летото личат на цветни гроздови. Сепак, иако овие растенија се повеќегодишни, препорачливо е да не ги купувате ако немате каде да ги сместите преку зима. Најдобро е во балконските саксии да засадите летни цвеќиња кои за време од една година никнуваат, растат и венеат. Такви се, на пример, петуниите, лобелиите, украсниот грашок, салвиите и многу други видови, во чии цветови може да уживате од април до првите есенски мразови.
Страната на светот на која е поставен вашиот балкон битно влијае врз изборот на растенијата што ќе ги насадите. Важен фактор е и на кој кат во зградата се наоѓа вашиот стан. Доколку балконот е свртен на север, североисток или исток, искусните цвеќари сигурно ќе ве советуваат да купите бегунии, лантании и други видови цвеќе кои се отпорни на ниски температури. Вистински украс за терасите свртени кон запад се каранфилите, лобелиите, петуниите и другите летни цвеќиња. Важно е да се знае дека растенијата кои се наоѓаат повисоко од осмиот кат се изложени на силен ветар. Цвеќарите им препорачуваат на луѓето што живеат на повисоки катови, на балконите да не чуваат цвеќиња со високи стебла зашто многу е веројатно дека ќе се скршат или ќе се исушат од ветерот. На оваа висина без проблем можете да одгледувате бегунии и лобелии.
Доколку планирате балконот да го претворите во цветна градина, тогаш секако ќе треба да се водите според одредени естетски правила. Секогаш одбирајте растенија чии цветови се само со „ладни“ или само со „топли“ бои. Во случај неколку растенија да садите во една саксија, растојанието меѓу нив мора да биде повеќе од 15 сантиметри. Најубаво изгледаат цвеќињата кои во иста саксија се садени во два реда или по принципот „цик-цак“. Ако вашиот балкон е мал, тогаш најпаметно е да го украсите со исто растение кои има цветови во неколку бои и нијанси. Најдобро решение е на балкон да засадите цвеќиња во саксии направени од глина. Тоа не важи само за саксиите, туку и за жардињерите и големите цветни сандаци. Упатените велат дека сандаците за цвеќиња не смеат да бидат подолги од еден метар, пошироки од 20 и подлабоки од 18 сантиметри. Малите садови се практични и ако вашиот балкон е простран зашто лесно можат да се преместуваат. Кога, поради мразовите од балконот, ќе исчезнат разнобојните цветови, тогаш најдобро е садовите да ги наполните со мали растенија. Такви се, на пример, шимширот и јапонската дуња. Во овој период од годината на терасите убаво ќе изгледаат и ползавците со кожести листови и ниските рози. Во текот на есента паметно е да насадите зумбули, ниски лалиња, нарциси или ириси, бидејќи тие први ќе процветаат напролет.-------------


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 18:54
prekrasni se na terasa

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 31.Мај.2009 во 17:18


odejki po pat vidov ubav sreden balkon-na zivo nekako bese poubavголема%20насмевка


-------------


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 10:47
Ја го вадам цвечето дур се тегнам на балкон

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 11:16
eve si zbunet pravish odabir koe cvekje za na terasa,ama pazi gledam nekoi race pozadi kradec ke da e

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 11:35
Ja bi ruza sto na dlanka cveta

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 12:21


-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 05.Јуни.2009 во 16:23


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: Bronhi
Датум на внесување: 25.Јули.2009 во 15:01
На тераса имам Хибискус од 2 метра, 2 Фикуса од по 1,5м 2 големи саксии со Сансеверии, едно Крстовденско цвеќе и една долга саксија со некој кактус кој личи на ползавец има по 30 сатиметри „гранки“.

Проблем имам со Хибискусот кога треба да го внесам внатре не ми го собира па секоја година ко кастрам и секоја година откако ќе излезе на тераса израснува барем уште 30 см. Проблем имам со него со вода 1 ден да заборавам да му ставам и веќе почнуваат листовите да му венеат. Стави му вода (околу 3 литра) за еден час повторно е како нов голема%20насмевка.
Хибискусот ми цвета скоро во текот на целата година дури и зимно време.
Сансевериите цветаат бело и многу силно миирисаат.
Мака ми е што Крстовденското цвеќе цвета само ноќе и се уште немам видено како цвета, годинава прв пат го изнесов на тераса и тоа расте како лудо среќа
Кактусот како и сите останати, го пресадив во поголема саксија годинава, па и тој почна да расте навиостина брзо, но се уште не процветал ниту пак дава знаци дека воопшто ќе цвета.

Се на се многу ми е убаво на тераса, сите цвеќиња ми се високи и имам чувство на џунгла во позитивна смисла.

П.С. Алергичен сум на полен, но љубовтае голема.
П.С.2 Еднаш оставив женами да внимава на цвеќињата околу 20 дена, кога се вретив беа пред умирање, бо некако успеав да ги вратам во живот.

Совет: не оставајте ја грижата за цвеќињата на некој кој воопшто не се интересира за цвеќиња.
-------------
Земете БРОНХИ полесно се дише


Постирано од: mimicria
Датум на внесување: 20.Мај.2010 во 13:13
Originally posted by Delicia Delicia напиша:

 
 
vakva e mojata terasaголема%20насмевка


-------------
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 26.Јуни.2010 во 22:23
, незнам зошто оваа година не ми изникнаа ваквивезбунетост-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 27.Јуни.2010 во 00:32


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 13:22


-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 13:24
Уживање-------------


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 13:30
Аааахххх!

Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Уживање


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 14:46


Оваа вторава слика...како некој да го сликал мојот балкон...Исто и оваа


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Април.2011 во 15:31


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 02.Април.2011 во 15:35


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 04.Април.2011 во 05:21


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 03.Јуни.2011 во 22:55


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Октомври.2013 во 20:13
http://www.grow-it-organically.com/images/balcony-farm-bwb201008-1-l.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Октомври.2013 во 20:32
http://farm7.staticflickr.com/6009/6002087888_70641c6fae_z.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Октомври.2013 во 20:32
http://www.cepolina.com/photo/nature/plants/bouganville/5/bouganville-balcony-flowers.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Октомври.2013 во 20:34
http://balkonwunder.files.wordpress.com/2012/04/juliet-balcony-with-flowers.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Октомври.2013 во 20:35
http://files.pelargonie.webnode.cz/200000429-b0ce4b1c81/Balkon%20Maru%C5%A1ky%20Fialkov%C3%A9%202009%201.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Октомври.2013 во 20:39
http://farm1.staticflickr.com/168/439190474_1c714c6e7f.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Октомври.2013 во 20:40
http://balkonwunder.files.wordpress.com/2012/04/balcony-flowers.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 08:07
http://1.bp.blogspot.com/_4B1-HNu0_vo/TK2ME7SfF-I/AAAAAAAAAtI/-7T7Z7dR6R8/s1600/rephorm_Steckling_cube_1_blog.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Мај.2014 во 19:47-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Септември.2014 во 22:54


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Септември.2014 во 22:55


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 28.Ноември.2014 во 16:09-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 31.Март.2015 во 18:59


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 16.Април.2015 во 19:54


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 16.Април.2015 во 19:55


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 16.Април.2015 во 19:56


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 16.Април.2015 во 19:57


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 16.Април.2015 во 19:58


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 16.Април.2015 во 19:59


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 09:23


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 09:24


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 09:24


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 09:25


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 09:29


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: spiros
Датум на внесување: 14.Мај.2015 во 13:18

Валерија цвеќе прекрасно, го разубавуваш форумов!

-------------
https://www.youtube.com/watch?v=IYjUGBIpD8I" rel="nofollow - Through the Blood of His Grace,
we are Forgiven and Free,
in Time & Eternity!
БОГ да го благослови Авраам, Исаaк, Израил ...!

Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Септември.2015 во 13:16


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Септември.2015 во 13:17


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Септември.2015 во 13:19


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 23.Февруари.2017 во 21:53
8-prakticni-idei-za-mali-balkoni-5.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јули.2017 во 09:06
najubavite-cvetni-balkoni-i-terasi-od-pinterest-001.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Октомври.2017 во 08:50


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Октомври.2017 во 08:50


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 19.Октомври.2017 во 08:52


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Февруари.2018 во 09:16

s09


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Април.2018 во 19:27
Related image


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Април.2018 во 19:28
Image result for photos of spring in your BALKON


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Април.2018 во 19:30
Image result for photos of spring in your BALKON


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Април.2018 во 19:31
Related image


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Мај.2018 во 15:23
Image result for photos of flowers in terasa


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Мај.2018 во 15:25
Image result for photos of flowers in balkon


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Мај.2018 во 15:29
Related image


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Мај.2018 во 15:29
Image result for photos of flowers in balkon


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Мај.2018 во 15:30
Related image


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 05.Мај.2018 во 15:31
Image result for photos of flowers in balkon


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Септември.2018 во 20:11
Резултат со слика за photos of plantsflowers in your balkon


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Септември.2018 во 20:12
Резултат со слика за photos of plantsflowers in your balkon


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Септември.2018 во 20:13
Резултат со слика за photos of plantsflowers in your balkon


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Септември.2018 во 20:13
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Септември.2018 во 15:40


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Септември.2018 во 15:40


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Септември.2018 во 15:42


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Јануари.2019 во 10:08
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 14.Јануари.2019 во 10:12
Поврзана слика


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Февруари.2020 во 22:51


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Март.2020 во 12:46


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk