Испечати | Затвори го прозорот

Online учење

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=18142
Датум на принтање: 22.Јули.2024 во 16:01
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Online учење
Постирано од: bela
Наслов: Online учење
Датум на внесување: 18.Септември.2006 во 22:31

Najnovi dostignuvanja od oblasta na hemijata, ve molam!

Baram nesto sto e kratko i koncizno napisano, a e vrzano za denesnicava. - Moze uste vecerva?
- Postoi li nekoj takov link na makedonski?
Mn. blagodaram, ako nekoj se potrudi da najde. Mene ne mi uspeva.Коментари:
Постирано од: svetlana
Датум на внесување: 18.Септември.2006 во 22:47
http://www.hemija.net - http://www.hemija.net
 
побарај информации на сајтот хемија


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 10.Октомври.2006 во 12:30
Pa se nadevam ke vi bide od pomos ovaa strana


http://studenti.com.mk/ - http://studenti.com.mk/


-------------


Постирано од: maki_seker4e
Датум на внесување: 03.Март.2009 во 20:56
aj kazete nekoi linkovi za razni ucilisni predmeti(matematika,fizika...)kade sto moze da se uci

-------------
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 04.Март.2009 во 01:00
da ima i za decata so posebni potrebi

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 04.Март.2009 во 01:38
Originally posted by maki_seker4e maki_seker4e напиша:

aj kazete nekoi linkovi za razni ucilisni predmeti(matematika,fizika...)kade sto moze da se uci

збунетост  За седмо одделение, за матуранти или за апсолвенти на ПМФ?плазење голема%20насмевка
голема%20насмевка

-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: maki_seker4e
Датум на внесување: 04.Март.2009 во 20:30
za 7

-------------
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 05.Март.2009 во 00:43
А за кое училиште?плазењеголема%20насмевкасмеење

-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 05.Март.2009 во 03:12
За Маца Овчарова.....

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 05.Март.2009 во 11:26
Ќути бе па ти!плазење Детево ќе помисли дека го заебавамеголема%20насмевкасмеење

-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 05.Март.2009 во 11:47
леле ама сте па и вие

-------------


Постирано од: maki_seker4e
Датум на внесување: 05.Март.2009 во 19:14
abe so e vazno koe uciliste...ako znaete kazete ako ne kuti

-------------
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!


Постирано од: Kasnakoski
Датум на внесување: 07.Март.2009 во 12:29
За учење географија па и др.

http://www.purposegames.com/ - тука

Може сами да креирате.


-------------
Татко ми, дедо ми, предедо ми, ако се велеле по недоразбериiа бугари, то ушче не значит, оти и iас требит да сум као ниф во мрак за моiата народност.


Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 07.Март.2009 во 15:11
епа ко не знајш не пиши ништо!

еве за хемија..
http://www.hemija.net/ - http://www.hemija.net/

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 07.Март.2009 во 15:40
http://www.svethemije.com/ - http://www.svethemije.com/
isto i za fizika

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: Zlatnik
Датум на внесување: 08.Март.2009 во 01:52
Originally posted by maki_seker4e maki_seker4e напиша:

abe so e vazno koe uciliste...ako znaete kazete ako ne kuti

Е како не е важно бе дете? Учебниците се разликуваат од клас до клас (зависно од професорите), а не пак од училиште до училиште.
Освен тоа, тебе не ти се доволни учебниците па бараш додата литература со која ќе го збогатиш своето знаење? Искрено, малку ми е чудно, но сепак, ако е така, секоја ти чест. Затоа од мене еве ти еден линк по математика: http://www.wolfram.com/products/player/download.cgi - http://www.wolfram.com/products/player/download.cgi


-------------
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!


Постирано од: blackeye
Датум на внесување: 18.Март.2009 во 16:14
http://chemistry.schools.edu.mk/ - http://chemistry.schools.edu.mk/
 
hemija za osnovno i sredno obrazovanie


-------------
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....


Постирано од: maki_seker4e
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 19:37
danke

-------------
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk