Испечати | Затвори го прозорот

Обетки

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=17460
Датум на принтање: 27.Февруари.2024 во 04:35
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Обетки
Постирано од: CONTESSA
Наслов: Обетки
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 02:57Коментари:
Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 02:58


Постирано од: makedonkaaa
Датум на внесување: 13.Јануари.2009 во 01:30
luge kazete nesto za mengjusite i ukrasuvanje na usi sakam mengjusi i mn sakam racno izraboteni ako nekoj znae neso za ova neka pise:):)


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 13.Јануари.2009 во 01:33
во скопје има едне дуќан..... направи сам
имаш се и сешто таму и сама си ги составуваш обетките какви сакаш и мислам дека се напкаќа во грамови и евтино е

само уште некој да каже каде е точно дуќанов зошто ни јас незнам


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 13.Јануари.2009 во 17:18
Мислам дека знам за кој зборуваш, поим немам како се вика, ама знам каде е затоа што имам купувано многупати од таму, па сама си имам направено неколку пара обетки...
иначе, дуќанов е спроти Кинг Бургер,на уличката Максим Горки...

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 13.Јануари.2009 во 17:23
рачно изработени на плоштад ги имаш дузина голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 13.Јануари.2009 во 17:45
Тоа да, ама искрено, сакам некогаш сама да си направам нешто како што сум си замислила
Баш следниот пат кога ќе дојдам во Скопје, може ќе си купам нешто од таму

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 13.Јануари.2009 во 18:59
Patem ako sakas i jas mozam da ti napravam среќа

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: maki_seker4e
Датум на внесување: 18.Јануари.2009 во 18:28
ја знам да правам и мн обожавам имаш неколку продавници во скопје за монистри и разни работи за обетки

-------------
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 18.Јануари.2009 во 19:22
едни обетки омилени што ми беа.......
на едната ми паднале црните циркончиња


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 18.Јануари.2009 во 19:31
NE NOSAM NISTO OD TOA ,A I NE OBOZAVAM


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 18.Јануари.2009 во 19:35
Moze imam edno 200 parcinja .........porano mi bese hobi i manjia sekoj den da kupuvam razlicni, sekakvi ............
sega nekako poveke gi obozavam minijaturnite so bisercinja .....ama se menuva vkusot?????

-------------


Постирано од: nnikol
Датум на внесување: 19.Јануари.2009 во 11:55
ne sum ljubitel na obetki,mozebi zatoa sto treba da kupuvam po dva para!?imam tri alki na ednoto i uste edna alka na drugoto uvo.

-------------
подобро е да ти завидуваат одколку да те сожалуваат


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 01:35
Originally posted by nnikol nnikol напиша:

ne sum ljubitel na obetki,mozebi zatoa sto treba da kupuvam po dva para!?imam tri alki na ednoto i uste edna alka na drugoto uvo.И јас имам три на десното увотрепкање, ама не купувам по два пара...
Оние, додатните секогаш се различни... и често ги менамголема%20насмевка


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 20.Јануари.2009 во 08:55
Zavisi od prilikata no denes nosam cista klasika , biseri a za izlez jaoo cigance ne mie ravno

-------------


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 24.Јануари.2009 во 16:04
Стално истите си ги носам и си ги сакам многу.Три на едното и три на другото уво.


Постирано од: galenaa
Датум на внесување: 15.Февруари.2009 во 15:49
Originally posted by Milaa Milaa напиша:

Стално истите си ги носам и си ги сакам многу.Три на едното и три на другото уво.
I jas Milaa isto ,a moite se topcinja


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 16.Февруари.2009 во 02:18
сугурно имам повеќе од 30 пара обетки


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 16.Февруари.2009 во 09:56
ne nosam obetki


Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 16.Февруари.2009 во 10:28
jas sakam obetki sto visat


Постирано од: Командантица
Датум на внесување: 19.Февруари.2009 во 21:06
сакам обетки но неможам да носам, ми се појавува алергија од секаков вид на обетки

-------------
..Живеам за да умрам..!


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 22.Февруари.2009 во 21:11
mnogu sakam obetki.ima niz gradot prodavnici/mesta kade sto ima srebren nakit racno izraboten,toj najmnogu mi se sviga od site,po moznost da e krupenплазење-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 22.Февруари.2009 во 21:16
ne nosam ..alergicna sum na zlato i se


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 17:11
http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-34294/34294">w
http://unikatno.com.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________4b2cc18502b1b.jpg -


-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 17:12

http://unikatno.com.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________4b2cc2d43f0de.jpg">Тренди%20обетки

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 17:12
http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-34296/34296 -
http://unikatno.com.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________4b2cc28004358.jpg">Ѕвездени%20обетки

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 17:13
http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-34297/34297 -
http://unikatno.com.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________4b2cc21706a66.jpg">Цветни%20обетки

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 17:52
http://www.mojnet.com/korisnik/bubamara59/slika/slika-34298/34298 -
http://unikatno.com.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________4b2cc1ca86774.jpg">Дабов%20лист http://unikatno.com.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________4b2cc18502b1b.jpg -
http://unikatno.com.mk/components/com_virtuemart/shop_image/product/_________________4b2cc18502b1b.jpg -


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 19:55


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 21:17
Не носам обетки...Единствено некогаш кога ќе ме фркнат будалите...ќе ставам некои...
Ама тогаш изгледам повозрасно...а во повеќето случаи кај мене, тоа не е  пожелносреќа


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 22:39
Не можам да се замислам себе без обетки. Не можам да се замислам да се разбудам а на ушите да немам обетки, како да сум родена со нив.
Стално ги менувам, златни носам постојано класика со бисерчиња, а убава бижутерија за прилики.

Ма...нема поубава работаголемо%20гушкање


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 17.Ноември.2009 во 23:52

Имам секакви од бело злато класични,сребро, бижутерии а највеќе носам сребрени пирсинг алки (тие ми се стални) и сакам богати ѕрнѕави, шарени висечки минџуши а најдобро ми стојат полни дискови или оние како алки. Големите менѓуши се мој избор но да не се подолги од средината на вратот.задоволство-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 00:52
сугурно имам двеста пара
сите во различни кутии
топчиња,средни,долги и алки


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 09:53Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 09:56
 


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 19:35
ne nosamголема%20насмевка


Постирано од: NaturalBlonde
Датум на внесување: 23.Ноември.2009 во 14:10
ги обожавам ... веќе и не се бројат колку ги имам во колекција

-------------
Our bodies are prisons for our souls. Our skin and blood, the iron bars of confinement. But fear not. All flesh decays. Death turns all to ash. And thus, death frees every soul.


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 17:15
Obozhavam obetki, a najchesto nosam bizhuterija...

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: blagorodna
Датум на внесување: 27.Ноември.2009 во 19:07
ja nosa samo belo zlato so briljanti


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 12:11
edno vreme ne mozev da se zamislam bez obetki, imam mnogu obetki doma, koga mi zdosadi od nekoi gi poklonuvam, sega vo posledno vreme slabo nosam.


Постирано од: Glammur
Датум на внесување: 02.Декември.2009 во 22:44
Обожавам обетки!
Имам преку 100 обетки...
Најразлични!
Сребро, злато, бижутерија!


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 05.Декември.2009 во 17:02-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 12.Декември.2009 во 16:21


Постирано од: moni33
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 16:12
samo za na rabota i za nekoja prigoda,koga sum doma ne nosam, inaku gi obozavam od belo zlato


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 17:01
плазењеne nosam obetki


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 13.Декември.2009 во 22:48


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 19.Декември.2009 во 21:35

мечтаење

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 19.Декември.2009 во 21:39

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 19.Декември.2009 во 21:41

мечтаењеoh oh ќе ги одболедувам, што ви требаше ваква тема

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 19.Декември.2009 во 21:48
па па памечтаење.....идеја....Ах Онуре, како да не те љубамљубовлакомост


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 19.Декември.2009 во 22:04
http://www.zdravo.com.mk/zhiveenje/lifestyle/1826-obetki-od-cauri-za-k*rsumi.html - - Обетки од чаури за к*ршуми     

bulletearrings
Ова се најновите “к*ршум обетки“, кои за празнициве што доаѓаат станаа вистински тренд и одлично се продаваат.
Направени се од чаури на к*ршуми, посребрени или позлатени.

Секој пар е уникатен, а може да си ги закачите на уши ако ги купите за 85 евра.-------------


Постирано од: Lithium
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 22:00
Ах, кога ја видов темава милина мечтаење
значи ништо друго не сакам да носам на себе од накит освен обетки. Ги имам многу, пари само за тоа трошам црвенеење Ако ми се допаднат некои морам да ги имам. Само не сакам некои премногу нападни, со многу камчиња или циркони, или доста големи. Ми делуваат премногу нападно. Гледам да бидат некои нежни, малечки и да ги носам и во школо. Барав на гугл и најдов слични на моите што ги имам....трепкање

Вакви само не олку дебели, туку тенки трепкање

http://images.guardianecostore.co.uk/images/resize300/203872-flower_earrings.jpgИ вакви

http://image.lightinthebox.com/images/File/pearl/DSZZ059-1-shuoming.jpg

Вакви долги за вечерни излегувања


http://mhjewellery.co.uk/earrings/gfx/chain%20earrings%20long290.jpg


И барајќи на гугл најдов некои доста интересни обетки. Фантазијата на некои луѓе проработела доста многу голема%20насмевка
http://www.jrosebud.com/designs/images/blogstuff/redgolddots.jpg


http://de.acidcow.com/pics/20090825/pics/12/earrings_01.jpg

http://store.drumbum.com/media/guitar-earrings-black.jpg

Уф, овие гитарскиве љубов


-------------
You think you are perfect? Well, try walking on water...


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 23:35


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 22.Јануари.2010 во 20:41


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 28.Јуни.2010 во 13:42


вакви си купив денес 2 пара

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 28.Јуни.2010 во 23:35


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 29.Јуни.2010 во 10:50
Не сум фанатик по вакви ствари веќе, секојдневните одамна ги извадив и сеа ништо не носам. Нејќам многу-многу да носам менѓуши пошто или ќе ми се заплеткаат во коса па ќе се испокубам или ќе ми биде непријатно ради тоа што ми тежат.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: mimicria
Датум на внесување: 29.Јуни.2010 во 10:56
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


мечтаење
 
 
 
ovakvi mi se sekojdnevnite.. inace ne nosam bizuterija.. samo zlato.. i nosam 5 (3+2)..jbg..среќа


-------------
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 30.Јуни.2010 во 20:45
Minđuše%20UV05093.mindjuse,%20minđuše,%20nausnice,%20naušnice,%20trougao,%20UV05093,%20Minđuše%20UV05098.mindjuse,%20minđuše,%20nausnice,%20naušnice,%20UV05098,%20Minđuše%20UV05091.mindjuse,%20minđuše,%20nausnice,%20naušnice,%20cvet,%20cvetic,%20cvetić,%20UV05091,%20Minđuše%20UV05048.mindjuse,%20minđuše,%20nausnice,%20naušnice,%20mali,%20slon,%20slonovi,%20sloncici,%20slončići,UV05048,%20Minđuše%20UV05107.mindjuse,%20minđuše,%20nausnice,%20naušnice,%20papuca,%20papuča,%20papuce,%20papuče,%20UV05107,%20%20Minđuše%20UV05044.mindjuse,%20minđuše,%20nausnice,%20naušnice,%20kljuc,%20ključ,%20katanac,%20lokot,%20UV05044,%20Minđuše%20BZN1029.mindjuse,%20minđuše,%20nausnice,%20naušnice,%20seksi,%20BZN1029,%20Minđuše%20UV05077.mindjuse,%20minđuše,%20nausnice,%20naušnice,%20srce,%20srca,%20UV05077,%20


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 30.Јуни.2010 во 23:45


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Charmedgirl18
Датум на внесување: 01.Јули.2010 во 10:26
многу сакам обетки!во разни форми, бои, величини...последниот пар што го купив, беа средно долги, сиво-сребрени бижутерски обетчиња, во форма на цветови

-------------
I'm not afraid to take a stand
Everybody come take my hand
We'll walk this road together, through the storm
Whatever weather, cold or warm
Just let you know that, you're not alone


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 02.Јули.2010 во 03:50
Носам секојдневни од бело злато - 2 на лево и 3 на десно уво, ама малецки голема%20насмевка
Бижутерија ставам кога ќе ми ќефне да се наџиџам... според гардеробата и шминката.


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 21:39
Erickson%20Beamon Dune%20Swarovski%20crystal%20earringsDaisy%20Knights Lornie%20oxidized%20silver%20feather%20earringsBijoux%20Heart Plique%20a%20Jour%20glass%20earringsAlex%20Monroe Ruthenium-plated%20sterling%20silver%20feather%20earringsDannijo Daryn%20Swarovski%20crystal%20earringsBijoux%20Heart 24-karat%20gold-plated%20crystal%20earringsBijoux%20Heart 24-karat%20gold-plated%20turquoise%20earringsOscar%20de%20la%20Renta Gold-tone%20leaf%20earrings


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 21:47
Dannijo Finley%20silver-plated%20earringsKenneth%20Jay%20Lane Peacock%20feather%20Swarovski%20crystal%20earringsLee%20Angel Pilar%20oxidized%20brass-plated%20earringsKenneth%20Jay%20Lane 22-karat%20gold-plated%20droplet%20earringsKenneth%20Jay%20Lane Swarovski%20crystal%20drop%20earringsErickson%20Beamon Conquistador%20Swarovski%20crystal%20earringsDannijo Anette%20Swarovski%20crystal%20earringsKenneth%20Jay%20Lane Swarovski%20crystal-embellished%20earrings


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 21:50
Anita%20Ko White%20gold%20panther%20stud%20earringsAnita%20Ko Snake%2018-karat%20gold%20diamond%20earringsJohn%20Hardy Naga%2018-karat%20gold%20and%20sterling%20silver%20hoop%20earringsJohn%20Hardy Tiger%20Head%20sterling%20silver%20hoop%20earrings


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 04.Август.2010 во 00:19-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 04.Август.2010 во 00:20
-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Август.2010 во 00:29
леле и на ушите да ти висат цигари изненадување голема%20насмевка

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 18:28
%20


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 18:34
%20


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 18:34
%20%20


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 18:35
%20%20


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 18:35
%20%20


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 19:06
%20


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 19:07
%20


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Август.2010 во 19:09
%20


Постирано од: Ѕвончица
Датум на внесување: 07.Август.2010 во 19:35
Јас сум обетко-манијак, ако воопшто постои тој збор, whatever, имам премногу парчиња на обетки, некои ги носам, некои висат како украси, ама важно ги имам, и ми го направиле меракот.Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 15.Август.2010 во 17:33
Marie-Hélène%20de%20Taillac 18-karat%20gold%20rainbow%20moonstone%20earrings


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 15.Август.2010 во 17:34
Erickson%20Beamon Brave%20New%20World%20Swarovski%20crystal%20earrings


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 15.Август.2010 во 17:35
Isabel%20Marant Family%20Stone%20drop%20earrings


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 15.Август.2010 во 17:35
Tom%20Binns Silver-plated%20Swarovski%20crystal%20safety%20pin%20earrings


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 15.Август.2010 во 17:36
Lanvin Fleur%20Strassee%20crystal%20hoop%20earrings


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 15.Август.2010 во 17:37
Giles%20&%20Brother Sterling%20silver%20wing%20earrings


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 15.Август.2010 во 17:41
Tom%20Binns Silver%20foil%20chandelier%20earrings


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 18.Август.2010 во 17:41


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 22.Август.2010 во 10:40


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Ѕвончица
Датум на внесување: 17.Септември.2010 во 14:22
^Ооо што се слатки.


-------------


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 23.Септември.2010 во 00:52


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 23.Септември.2010 во 07:43

Оу, овие како би ги носела.

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 23.Септември.2010 во 15:55
Versace Kara%20by%20Kara%20Ross Marni Oscar%20de%20la%20Renta 


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 26.Септември.2010 во 00:44


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Октомври.2010 во 16:28


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 21.Октомври.2010 во 16:48
Yves%20Saint%20Laurent Lee%20Angel Oscar%20de%20la%20Renta 


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 22.Октомври.2010 во 23:56-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 24.Октомври.2010 во 07:26


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 14.Ноември.2010 во 18:05
Erickson%20Beamon Daisy%20Knights Marc%20by%20Marc%20Jacobs 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 14.Ноември.2010 во 18:09
Alex%20Monroe 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 21:49
http://www.facebook.com/photo.php?op=1&view=global&subj=460422175283&pid=1439638&id=1148957441&oid=460422175283">


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 12.Декември.2010 во 21:51
http://www.facebook.com/photo.php?pid=11309670&id=460422175283"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=11211417&id=460422175283"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=12133719&id=460422175283"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=11022301&id=460422175283">


Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 05:44


-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk