Испечати | Затвори го прозорот

Каде за Нова Година???

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Ноќен живот
Опис на форумот: Што мислите за ноќниот живот во нашава ни Македонија?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=17107
Датум на принтање: 17.Јули.2024 во 15:09
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Каде за Нова Година???
Постирано од: emilyXX
Наслов: Каде за Нова Година???
Датум на внесување: 20.Декември.2008 во 18:43
Ако не ве мрзи напишете и во кои места ќе идете.

Ја ќе идам во пантер кафич во бисер.

-------------
Just Be Who You Wanna Be...Not What Others Wanna See!!!Коментари:
Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 25.Декември.2008 во 11:36
jas vo kafana so drustvo -blisku do biser


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 30.Декември.2008 во 11:53
doma

nema raspolozenie za drugo mesto
a i nema pod 2000-2500

-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: ladyzaki
Датум на внесување: 30.Декември.2008 во 12:39
doma so drustvo-jas domakinka i posluzitelголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
najslatkiot jazik ima najostri zabi


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 30.Декември.2008 во 12:53
doma so eden forumdjija i edna bivsa forumdjika i sestra mi голема%20насмевка na prvi e zurkata голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 30.Декември.2008 во 14:00
stvarno!
dali ke ima li zurka posle nova godina i ako ima kade

-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 30.Декември.2008 во 17:02
NOVA GODINA????!!!!!

Koga be?

-------------
DeepBlue


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 30.Декември.2008 во 17:23
samo sto pomina

ne ja vide koga pomina kaj tebe-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: vili2121
Датум на внесување: 30.Декември.2008 во 17:24
ako ne izlezi nadvor sea ke pomine

pozdravija od mene-------------
Скапа е мудроста што се плаќа со искуство


Постирано од: Wonderful_Life
Датум на внесување: 01.Јануари.2009 во 14:13
Pozdravena e,a ako sakas ke i kazam da pomine ute ednas


Постирано од: емил
Датум на внесување: 25.Октомври.2009 во 10:05
Уште ни сум го измислил ,али имам една идеа


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 31.Октомври.2009 во 00:15
Абе, ова ИСТОТО ОД ЛАНИ Е?

газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

п.с.
Зашо нема прашање: НА КИНО?


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 31.Октомври.2009 во 00:28
zaso samo teatarot  raboti za ng голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 18.Ноември.2009 во 17:46
за нова година во охрид на плоштад журки до сабајле и потака ве чекам со ширум се надевам дека ќе дојдете


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 00:04
Se nadevam deka ke zavrsam na nekoja ubavo organizirana parada na nekoj plostad
a moze i ne....ma stoznam, ne mi e bitno


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 00:11
Sega doma ....mi se sjebaa planovite...Nemam Geometriski pasos ..

-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 09:15
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Turcija ...Dobiv nagradno patuvanje намигнување

Aj so srekja ,ti garant gledash 1001  nokj,taka si ja dobil nagradataголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 16:07
во охрид на плоштад


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 21.Ноември.2009 во 16:14
Романиа останувам... голема%20насмевка

-------------


Постирано од: Flix
Датум на внесување: 27.Ноември.2009 во 14:05
Сакам да одам на white sensation дизелдорф ама најверојатно изгледа ќе се оди ск или во некој клуб или custom журка ќе се прај , сите заеинтересирани девојки се добредојдени

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 27.Ноември.2009 во 14:10
Originally posted by Flix Flix напиша:

Сакам да одам на white sensation дизелдорф ама најверојатно изгледа ќе се оди ск или во некој клуб или custom журка ќе се прај , сите заеинтересирани девојки се добредојдениmoze li i jaaaaaas na white sensation ama vo amsterdamмечтаење


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Flix
Датум на внесување: 27.Ноември.2009 во 14:11
готово договорено :)http://www.youtube.com/watch?v=YTkqPzYOVEE - Плус нешто за загревање

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 27.Ноември.2009 во 14:12
Originally posted by Flix Flix напиша:

готово договорено :)


jesssssssssмечтаење


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 29.Ноември.2009 во 13:58
на охрид во плоштад или на пријатели со кафанаголема%20насмевка

-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: Jovan.74
Датум на внесување: 04.Декември.2009 во 20:57
home sweet home :D :D


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 20.Декември.2009 во 04:14
убаво да си поминеш големо%20гушкање

-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 21.Декември.2009 во 01:21
Дома!

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 21.Декември.2009 во 11:17
izgleda Atina

-------------


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 21.Декември.2009 во 13:13
e kade de,
sekoja vecer izlezeni sme i po kafani i po kafici
i sega kaj da slavamтагатагатага
veke monotonija mi e sekaden.....


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Flix
Датум на внесување: 21.Декември.2009 во 14:12
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

e kade de,sekoja vecer izlezeni sme i po kafani i po kafici i sega kaj da slavamтагатагатагаveke monotonija mi e sekaden.....


И јас тоа го велам, најинтересно е негде надвор да се оди , ама уба пара треба да се фрли :)

-------------
http://flixter.deviantart.com/">


Постирано од: AleH
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 13:35
Продавам карти за на саем, кој сака нека прати пп.


Постирано од: Tony Clifton
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 14:50
pa karti za na saem nema samo gratisi ima


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 16:39
како и секогаш дома---со друштво...наj убава атмосфера.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 16:48
Како што тргнало.....
...Дома

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Џо
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 18:10
кај пријател у карпош...

-------------
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima

Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 19:18
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

на охрид во плоштад или на пријатели со кафанаголема%20насмевка
 
најјакиот одговор дефинитивносмеењегазење%20од%20смеење
инаку јас најверојатно дома, само дома си е домада кога нема пари за надвор од земјавахи,%20хи...


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 19:21
na skverot...oskvernaven , dodushe...тага

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 19:22
брза ти тоа озбилнозбунетост

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 19:34
 a shto toa?збунетост

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 19:36
па дека ќе бидеш за н.година на скверотзбунетост

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 19:39
..paa,..moze da naminam samo edno pola saat...na chist vozduh.намигнување

...inache , mislata mi beshe deka ploshtad nema ovaa godina , barem ne kakov  i do sega shto beshe.


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 19:44
мислата јасна ми беше уште на почетокнамигнување
како и да е убаво да си поминеш на даниела и петар и заборави на момент на коњите околу тебехи,%20хи...


-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 20:04
збунетост


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 20:57
Појма неам. Дома со друштво...
И Смирноф меѓу другото...

-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 22:26
nekade.....збунетостna nekoj plostad.......среќа


Постирано од: Phantomlord
Датум на внесување: 11.Декември.2010 во 00:46
Се уште не се знај, но најверојатно ќе биди дома кај мене со друштвото.

-------------
\m/>.<\m/ Thrash' till death \m/>.<\m/


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 11.Декември.2010 во 00:47
Sakam MKD ama u kafana... голема%20насмевка


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 11.Декември.2010 во 10:12
za Nova godina vo Beogradсреќа

-------------
"If you talk to God you're religious. If God talks to you, you're psychotic."


Постирано од: ANITA11
Датум на внесување: 29.Декември.2010 во 21:25
za Nova godina vo restoran...среќа

-------------
druzhba si e druzhba,a sluzhba si e sluzhba...


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 30.Декември.2010 во 13:57
Некаде напишав (не знам каде) дека ќе славам или дома или на плоштад... е неее... ќе славам во ,,Борис Трајковски,, голема%20насмевкасреќа ...


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 31.Декември.2010 во 00:21
ги мразам сите прослави на плоштад...

инаку ќе бидам во куќа со друштво, стандард...


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: kikipedia
Датум на внесување: 31.Декември.2010 во 01:35
luge da ne znae nekoj od kolku saat e pepi graso na plostad... :/


Постирано од: Omar
Датум на внесување: 31.Декември.2010 во 01:37
domaaaa (fala Bogu)голема%20насмевка


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 03.Јануари.2011 во 13:49
Originally posted by Omar Omar напиша:

domaaaa (fala Bogu)голема%20насмевка


не%20знам.........vo krusevo liзбунетост


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 02:50
на многу места бев...никако не бев организирана
затоа и никаде поточно не може да се рече

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: brza
Датум на внесување: 04.Јануари.2011 во 11:46
изненадување   ....

Лик ...kaj i da si stapnala ,...sigurno se tepale za tebe!намигнување


-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 20.Декември.2012 во 18:19
Понуди од некои кафичиплачење www.novagodina.lapaj.mk
И понуди на некои ресторани за (пред)новогодишна забава www.restorani.com.mk/offer.php


Трагично...2-3000 за една глупа нова годинаболен


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 21.Декември.2012 во 10:18
Originally posted by BellaGrandma BellaGrandma напиша:

Понуди од некои кафичиплачење www.novagodina.lapaj.mk
И понуди на некои ресторани за (пред)новогодишна забава www.restorani.com.mk/offer.php


Трагично...2-3000 за една глупа нова годинаболен
...a shjto drugo moze da se ochekuva od ovoj narod?да

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: vivi1
Датум на внесување: 22.Декември.2012 во 14:31
edno mesto e sigurnoтрепкање

-------------
vivi


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 22.Декември.2012 во 14:58
Originally posted by vivi1 vivi1 напиша:

edno mesto e sigurnoтрепкање

So mene намигнувањеда


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: vlad0
Датум на внесување: 22.Декември.2012 во 17:59
За нова година во куќа со друштво и многу јадење и пиење.

-------------
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 22.Декември.2012 во 19:13
Десетина години наназад,желба ми е само да легнам и одморам саглам тој фамозен 31 декември и 1 јануари.
И годинава тоа го посакувам...али имам мана лесно убедлив сум


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 09.Декември.2013 во 22:44
Ovaa Nova godina ke ja precekam vo Svajcarija...
....da vidam dali i tamu doagja kako kaj nas трепкање


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 11.Декември.2013 во 02:09
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Ovaa Nova godina ke ja precekam vo Svajcarija...
....da vidam dali i tamu doagja kako kaj nas трепкање


доаѓа, доаѓаплазење

сакав една недела во Париз ама ништо...
ми ги расипаа плановите сршено срце
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Schatzii7
Датум на внесување: 11.Декември.2013 во 02:16
Ааа премногу е рано...кај мене тоа во последен момент се решава,
не дека Нова Година е некој посебен ден за мене...
секоја вечер ми е Нова Година со добро друштво, со најблиските и најмилите.


Постирано од: FosterThePeople
Датум на внесување: 16.Декември.2013 во 02:44
Во домашна атмосфера како и обично со друштво. :)

-------------
I just wanna feel real love.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 28.Декември.2013 во 00:56
Кој сака по рестораниве како и лани што гледам дека имало, може да погледне да погледне и за оваа година што имаат да понудат.

http://www.restorani.com.mk/offer.php" rel="nofollow - http://www.restorani.com.mk/offer.php

За 1800 денари подобро ќе седам дома со мажето, отколку да одам во Имес на пример.


Во Томче Софка се направиле многу паметни па цената изнесува 2014 денари.-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 28.Декември.2013 во 15:21

Штом не отидов за Париз, ќе си седам дома и ќе си правам пижама-парти со деците.забава


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Декември.2013 во 15:26
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Штом не отидов за Париз, ќе си седам дома и ќе си правам пижама-парти со деците.забава
 

изненадувањеизненадувањеизненадување 

вака ли ќе те сретне нова  година гола-голишарче ?тага


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 28.Декември.2013 во 15:28

Добро ај ќе се дотерам, само не ми се карај. тајм аут


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 25.Декември.2014 во 02:01
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


Добро ај ќе се дотерам, само не ми се карај. тајм аут

Се дотера шефке?
-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 27.Декември.2014 во 01:20
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Се дотера шефке?


Да. Си купив нови пижами. плазење
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 27.Декември.2014 во 08:53
Jas za Nova Godina ke sum vo restoran Glamur....
.......pa ke vi ja spodelam atmosferata preku mojot FB profilнамигнување

p.s.  Imam tri karti , a sam ke odam ...dvete karti se slobodniтрепкање


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 27.Декември.2015 во 03:10
U Shkup nekade, najverojatno u kafic za docek a prva repriza u casa cubana

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 12.Декември.2017 во 20:25
Надвор од МК, некаде каде што ќе можам да пливам во сред зима.

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 12.Ноември.2018 во 16:09
Na more Italija 5 dena uplateno pred 1 mesecИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk