Испечати | Затвори го прозорот

Убаво деколте...

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16985
Датум на принтање: 03.Март.2021 во 19:40
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Убаво деколте...
Постирано од: Анастеа
Наслов: Убаво деколте...
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 16:58
Убаво деколте... не треба објаснување за темаванамигнување
Дали си го негувате деколтето, носите - не носите, какво...
Може и слики... но, само деколте!голема%20насмевка
 
 


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.Коментари:
Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 17:00
abe anastea, ova e letna tema......не%20знам

-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 17:03
Е шо ма, во зима нели се носи деколте???збунетост
Јас носамголема%20насмевка


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 17:09
Не мислам дека е летна тема, напротив... не е важно годишното времеИнаку, совет кој го прочитав во женската библија - Cosmopolitan - туширање со ладна вода, за да се избегне прерано опуштање на градите - на почеток ми беше тешко, ама се навикнав...

и секако, маските што ги употребуваме на лицето, од природни состојки, се добри и за деколтето

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 17:10
vidi ja ti ednas - provokatorka!

i jas nosam i vo zima, ama vrz rolkaзагриженост
pa si vikam, ajde de, koj si e sexy, sexy si e duri i vo kalcuni da eнамигнување


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 17:12

Види го како зјапналголема%20насмевка

 


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 17:15
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

vidi ja ti ednas - provokatorka!

i jas nosam i vo zima, ama vrz rolkaзагриженост
pa si vikam, ajde de, koj si e sexy, sexy si e duri i vo kalcuni da eнамигнување
 
 
лажго
Види нешто вакво... за Нова година... било каденамигнувањетрепкање
 


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 17:24
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

vidi ja ti ednas - provokatorka!

i jas nosam i vo zima, ama vrz rolkaзагриженост
pa si vikam, ajde de, koj si e sexy, sexy si e duri i vo kalcuni da eнамигнување
 
 
лажго
Види нешто вакво... за Нова година... било каденамигнувањетрепкање
 


a ovoj fustanov zaedno se kupuva so se' sto e na slikava?загриженост
ako e taka, kazi kolku pari eплазење
inaku, dzabe mi eнамигнување
-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 17:26
газење%20од%20смеењеголемо%20гушкање
А мори... заборавив оти си на татко ти...намигнувањеплазење

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 17:28
Originally posted by anastea anastea напиша:

газење%20од%20смеењеголемо%20гушкање
А мори... заборавив оти си на татко ти...намигнувањеплазење


i ako sakas da znaes toa ic ne e smesnoлутина


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 17:43

ne da se falam ...ama si go obozavam dekoltetoтрепкање...oceneto so 5+-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Анастеа
Датум на внесување: 13.Декември.2008 во 18:11
За убаво и негувано деколте:
 
1. Секојдневна масажа
За нежна и мека кожа, масажа со луфа-ракавица, и тоа масирање од лактовите кон рамењата, на рамењата со кружни движења.
 
2.Масажа со пилинг крем
Ако кожата во пределот на рамењата, рацете и деколтето е безживотна и сива, потребен е пилинг крем. Се нанесува на саканото место, се масира нежно неколку минути и се отстранува со млака вода. Така се отстрануваат мртвите клетки а кожата добива на еластичност. По пилингот се става крем
 
3.Маска на деколтето
Изразито тенка, нежна и сува кожа на деколтето бара додатна нега, како што се негува и лицето. Еднаш неделно ставете маска, богата со вредни состојки кои ја хранат кожата.
 
4.Четка за циркулација
При секое туширање и капење, масирајте се со четка (не премногу остра) и не прегрубо, колку да се заруменее кожата. Така се поттикнува циркулација на крвта, се масира и истовремено се чисти. По четкањето ставете хидратантен крем.
 
5.Млеко за влажност на кожата
Секојдневно мачкање со млеко избрано според типот на вашата кожа или хидратантен крем за лице, а најдобро после капење кога порите се најотворени.
 
6.Туширање наизменично со топла и ладна вода
Неколку минути наизменично туширајте ги градите со топла, па неколку минути со ладна и на крај туширајте ги со ладна вода, се спречува прерано опуштање и се подобрува циркулацијата на крвта.
 

 -------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:37-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:37-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:38-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:38-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:42
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:


 
 
 
   http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&lpver=3&ref=10">  
-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:43
не плачи другар еве и за тебе...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:45
оф,оф оф оф оф оф лелееееееееееееееееееееееееееееееее

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: fiks
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:50
за макијато ко ќе пијам може,фала блу

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:51
голема%20насмевка повели и друг пат. кој е за колачиња? голема%20насмевка-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: fiks
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:53
абе имат нешто поубо од убава жена?
-не верувам!
погледнија срценце,абе милина,абе немам зборови.

ама зато имам јазик

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:54
 голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:54


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 19:56-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 15.Декември.2008 во 01:39


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 15.Декември.2008 во 02:18


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 15.Декември.2008 во 02:19


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 15.Декември.2008 во 02:20


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 16.Декември.2008 во 03:09


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јануари.2009 во 21:46
  

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 02:12
Како за политичарка има добро деколте баба Ангеланамигнување
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:20
Sexy,neguvano...

-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 20:22
мене ми го оценија за на топ 10 голема%20насмевка дефинитивно презадоволна сум од него голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Јануари.2009 во 01:59


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Јануари.2009 во 02:00


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 02.Мај.2009 во 01:00

http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=6853457BB16A844FA83C5C6C521D4ABF -

Актерката Скарлет Јохансон има најдобри гради во Холивуд според анкетата на телевизиската емисија „Аксес Холивуд“. На второ место е Салма Хаек, а на трета позиција е деколтето на Хали Бери.

- Никогаш не сум ги оперирала градите. Често добивам комплименти во врска со тој дел од моето тело, но за тоа сум им благодарна само на моите родители и мајката природа - изјави Јохансон. На четвртата позиција е Џесика Симпсон, која лани беше на самиот врв на листата. Најдобрата петорка е заокружена со Џенифер Лав Хјут.-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: nikita
Датум на внесување: 08.Мај.2009 во 11:55


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 21:49
Originally posted by anastea anastea напиша:

Убаво деколте... не треба објаснување за темаванамигнување
Дали си го негувате деколтето, носите - не носите, какво...
Може и слики... но, само деколте!голема%20насмевка
 
 


се познаваме реално?трепкањебакнеж


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 03:24
Ако си ти лепојката на сликата, те знам од некадеразмислување плазење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Sho-Sana
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 12:47-------------
Ако сретнеш човек со кој:
- вреди да зборуваш а не зборуваш, си го изгубил човекот,
- не вреди да зборуваш а зборуваш, си го изгубил зборот.
Мудриот човек не ги губи ни човекот ни зборот. Конфучиe


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 23:38-------------
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 23:45-------------


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 29.Јуни.2009 во 18:31
Inspirirano od gospodarot ma prstenite
-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 03.Јули.2009 во 14:25
-

-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 06.Јули.2009 во 00:08-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 27.Јули.2009 во 10:51-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 27.Јули.2009 во 13:11


Salma Hayek ima strava dekolte, usvari cela e super zgodna.

Ahhh jas kakvi cicki, ovaj dekolte si imav koga bev +4/5 kila...Bi se zdebelila samo za da si go vratam dekolteto.

Doduse, kako sto sme site podrazgolenki letovo... nekoi raboti ne mozat bas da se sokrijat, kako mladi devojki so opusteni gradi, strii, nesto sto ni dobar brushalter ne go sokriva
Definitivno treba da se vnimava i da se neguva dekolteto, i dodeka sme mladi. Bidejkji posle poroduvanje, gradite i stomakot se prvite koi stradaat.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 06.Август.2009 во 02:38-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 06.Август.2009 во 11:52
Носам отворено деколте само на фустани тие за по свадби и прослави и толку.
Не сакам да се експонирам и не се чувствувам пријатно на улица со длабок изрез помеѓу градите дури ни на памучни мајци.
Иначе немам ништо против жени со убаво разголено деколте, празник е за очисреќа, секако со вкус.


-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 06.Август.2009 во 13:17
Ааа убаво, во мислите и пикам рака у деколте и така се деконцетрирам и мозе да се удрам некаде и да ме боли и да плацам плачење

-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 07.Август.2009 во 01:23


Ajde ako ima staticari, neka presmetaat koja sila ja trpi ona kutro kopce...

-------------
DeepBlue


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 07.Август.2009 во 01:29
silata e od saloto.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 07.Август.2009 во 01:33
Ili silikonite...
Ama, aj...

-------------
DeepBlue


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 11.Септември.2009 во 23:36
http://www.mojnet.com/korisnik/jagi/slika/snjezana-mehun/85083">Uvijek%20lijepa%20Nives


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 00:20-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Neptun74
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 00:58


-------------
DeepBlue


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 01:28-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Calipso
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 01:31Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 01:33-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 14.Септември.2009 во 02:20-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 14.Септември.2009 во 19:09Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 19.Септември.2009 во 13:54
hahahah, edno vreme nosev razgoelno dekolte, sega poretko zavisi od situacija


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 19.Септември.2009 во 14:25-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 19.Септември.2009 во 16:18-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 20.Септември.2009 во 03:02Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 29.Септември.2009 во 21:59


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 30.Септември.2009 во 00:40-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 10.Октомври.2009 во 17:54Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 15.Ноември.2009 во 22:33


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 23.Ноември.2009 во 23:10
-------------


Постирано од: Ane09
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 09:56
Decko mi sekojdnevno me masira. Toa e dobro za cirkulacija i cvrstina.


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 24.Ноември.2009 во 10:51


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 26.Ноември.2009 во 00:10


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 26.Ноември.2009 во 00:34-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Анастеа
Датум на внесување: 28.Ноември.2009 во 22:59-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 29.Ноември.2009 во 14:54


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 09.Јануари.2010 во 11:12
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 09.Јануари.2010 во 11:30


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 10.Јануари.2010 во 08:45
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 21.Февруари.2010 во 17:26
Monica_Bellucci_2.jpg%20image%20by%20grish10

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 22.Февруари.2010 во 02:46-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 22.Февруари.2010 во 16:23


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 23.Февруари.2010 во 18:55
http://www.uptiki.com/">


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 24.Февруари.2010 во 11:16-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 24.Февруари.2010 во 12:53
-------------
http://jazbunet.blogspot.com/" rel="nofollow - http://jazbunet.blogspot.com/


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 24.Февруари.2010 во 23:05


-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 27.Февруари.2010 во 22:14-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 11:42


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 01.Март.2010 во 14:27
Како до совршен градник

Добриот градник е пресуден за цврстината на вашите гради, но и добриот изглед на вашето деколте.

Дури 80 проценти од жените носат погрешен број на градник, а најчеста грешка е прешироката лента која што се наоѓа под градите. Доколку задниот дел од градникот стои премногу високо, а корпите се спуштаа напред, носите градник со преширока лента. Сите гради имаат различен облик и големина, па затоа кога избирате градник треба да имате предвид некои нешта.

Разликувајте ги корпите

Корпите „balcony“ се однесуваат на градници кои во потполност ги покриваат градите, додека границите „plunge“ се наменети за развивање и за подигање на градите. Вторите се наменети за носење на маички со длабоко деколте. Ако имате големи гради, ќе ви одговара првиот крој бидејќи тој ќе ви ги подигне градите од долу. За помали гради се препорачува вториот крој.

Мерење на големината на градникот

Измерете го опсегот под градите и околу грбот. На тој начин ќе ја пресметате основната големина 65, 70, 80 или 85 см +/- 2 см. Па така на пример градник со големина 80 одговара на обем од 78 до 82 см. Потоа го мерите обемот на градите преку рамената во висина каде што се закопчува градникот, преку брадавиците до вдлабнувањето меѓу градите. Потоа обемот на градите се споредува со обемот под градите и на тој начин се добива големината на градникот.

Пресметка

Доколку обемот на градите е поголем од обемот под градите за 12-14 см, тогаш ви одговара корпа А, за 14-16 см корпа Б и за 18-20см корпа Ц.

Како се носат?

Кога носите бели или проѕирни маички би требало да носите градник во боја на кожа, додека за прилепени фустани се препорачува градник без видливи рабови.

Доколку се подготвувате за некоја посебна прилика изберете градник со ленти за подигнување. Жените кои носат А и Б корпа би требало да избираат градници кои се меки и без жица. Од друга страна корпата Ц која е наменета за поголеми гради секогаш треба да биде во комбинација со жица за да градите имаат соодветна потпора.

 
-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 02.Март.2010 во 10:39
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 
 
 
 
...mnoguuuu ubavi ....cicki!среќаљубов


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 04.Март.2010 во 10:54
 


-------------


Постирано од: dream girl
Датум на внесување: 10.Март.2010 во 00:52
Многу е неубаво чувството да си надарен од Господ а да не можеш на раат да си облечеш модел на маичка или фустанче со убаво и длабоко деколте, од проста причина што ќе зјапнат сите во деколтето наместо да те слушат што им зборуваш...-------------
CONFIDENCE IS WHAT MAKES A GIRL SEXY!


Постирано од: Iron Man
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 20:48
Originally posted by dream girl dream girl напиша:

Многу е неубаво чувството да си надарен од Господ а да не можеш на раат да си облечеш модел на маичка или фустанче со убаво и длабоко деколте, од проста причина што ќе зјапнат сите во деколтето наместо да те слушат што им зборуваш...
епа затоа ке си облечиш ролка па нема да зјапаат голема%20насмевка


е како сега оваа подолу да ја гледаш во очи збунетост

добро јас ке ја гледам во очи (ама во другите очи) смеење

значи јас ги гледам сите во очите црвенеење

-------------


Постирано од: Tiggy Vicious
Датум на внесување: 23.Април.2010 во 22:06
За поцврсто деколте,
знам дека може да се масира деколтето со мраз..
брр... ладно..  голема%20насмевка

фала богу неам такви проблеми..
пу пу.. голема%20насмевка


-------------
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 16:39


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 17:03


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 26.Април.2010 во 18:45
zbogum-na-golemite-gradi-2


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 26.Април.2010 во 19:11


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 26.Април.2010 во 20:35
плазењеИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk