Испечати | Затвори го прозорот

WEB страни на нашите факултети

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Образование
Опис на форумот: Улично, основно, средно, високо...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=16613
Датум на принтање: 14.Април.2024 во 22:31
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: WEB страни на нашите факултети
Постирано од: *moon*
Наслов: WEB страни на нашите факултети
Датум на внесување: 15.Ноември.2008 во 00:26
dali vi se veruva deka na pedagoska nema WEB STRANA

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светотКоментари:
Постирано од: nelson
Датум на внесување: 15.Ноември.2008 во 01:42
da!

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 15.Ноември.2008 во 01:44
e uste ova e del od tvojata garnitura...ke im dojde kraj i na niv...se nadevam naskoro

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 15.Ноември.2008 во 02:37
Da bea od mojata ke imase!

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 15.Ноември.2008 во 08:29
... na pedagoshki mnogu shto nema...ama ima studenti.. koi molcat i glas ne digaat oti kje mora da preminat vo grupa "veciti studenti". i shto e najtragicno ne e makata vo starite (komunjarite) tuku bash vo mladite.. kolku li studenti zaglavija na ispitite po matematika, po makedonski?


Постирано од: defma
Датум на внесување: 15.Ноември.2008 во 11:00
А зошто чудно, па и на оние факултети кај што има веб страна, не секогаш можеш да најдеш нови информации.


Постирано од: caldi33
Датум на внесување: 17.Ноември.2008 во 02:31
luge ne treba da vi e cudno. do vcera ne znaea mnogu luge sto e toa internet. sega toa im e skapo za pravenje i treba da vrabotat uste 2 luge za da im go odrzuva sistemot a toa za nas se troskovi. i sto deka ima nekoj fakultet web strana koga ne e azurirana od koga e postavena. ne mozes da gi prasas profesorite po mail deka poveketo od niv ne zaat da otvorat mail ili da go procitaat. ne se cudete toa e daleu ama ke ne stigne. ke imame i ne nekoj den toa ama togas nema da ni treba . barem nasite deca ke imaat i ke mozat da naogaat informacii i se sto sakaat da znaat za skoloto ili fakultetot


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 27.Декември.2008 во 09:46Jugoistocno Evropski Univerzitet  http://www.seeu.edu.mk - http://www.seeu.edu.mk


A za kolegi pokraj makedonci , vo grupa imame  i albanci ,,turci  i grci љубов

Multietnicki univerzität среќа-------------


Постирано од: KungFuPanda
Датум на внесување: 29.Декември.2008 во 13:47
Da da nasiot fakultet ima najbolja web stranicka SEEU :D:D:D


Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 02.Јануари.2009 во 14:44
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:
Jugoistocno Evropski Univerzitet  http://www.seeu.edu.mk - http://www.seeu.edu.mk


A za kolegi pokraj makedonci , vo grupa imame  i albanci ,,turci  i grci љубов

Multietnicki univerzität среќа


a na koj jazik ucite ?ps: www.fon.edu.mk


-------------


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 03.Јануари.2009 во 19:30
stvarno me nervira faktot so nema web strana za sekoj fax t.e ima za poveketo ama ne rabotat..eve na pr.za muzicka akademija ako sakam da se informiram neso stranata ne raboti..mnogu loso poso ne se site vo moznost licno da idat do akademija i da se rasprasuvaat

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: Ssssssssssssss
Датум на внесување: 04.Јануари.2009 во 15:01
Na Makedonski ucime na Stul inace za tvoja informacija


Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 06.Јануари.2009 во 18:34
Originally posted by Ssssssssssssss Ssssssssssssss напиша:

Na Makedonski ucime na Stul inace za tvoja informacija


super
zs koga se otvori imase samo albanski i angliski
-------------


Постирано од: dras
Датум на внесување: 11.Јануари.2009 во 17:50
не можам да сватам што е поентата, дали некој немал сајт!?, Јас се зпрашав, при толку сметачи,  бесплатни од г-дин Г... за студентите, нема некој сајт!?... И Јас бев некогаш студент ......пред 30 г., тогаш никој не даваше сметачи „ЏАБЕ“  а и г-дин Г... заедно со екипата од „политичкиот врв“ се производ на тоа време.
Ако имате време и проверите на сајтот „на Универзитет К и М“ на корисните линкови ќе видите дека сите факултети на универзитетот Кирил и Методи имаат свои сајтови,.....се прашувам сметачите од г-дин Г.... зошто ги користите господа млади интелектуалци!?....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Јануари.2009 во 17:58
http://fvm.ukim.edu.mk/ - http://fvm.ukim.edu.mk/

Ветеринарен Факултет


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 11.Јануари.2009 во 18:07
....убаво за студентите поради многу информации кои можат таму да ги најдат. Со оглед дека на ветеринарен факултет 90% од студентите се од други градови беа задоволни од овој сајт. 


Постирано од: dras
Датум на внесување: 11.Јануари.2009 во 18:22
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

убаво за студентите поради многу информации кои можат таму да ги најдат. Со оглед дека на ветеринарен факултет 90% од студентите се од други градови беа задоволни од овој сајт. 
 
што вие како студент презедовте да работи сајтот!?... тука ни Министрот за „Информатичко општество“ не може да Ви помогне,..иако човекот можеби има добри идеи ...но ова не е САД туку нашата Македонија ... а тука има пари само за него .... и можеби за неговите идеи..за студентите верувај нема ништо....освен да Ви го побара гласот за нивната опција.....да живее македонската демократска иднина....


Постирано од: Sunny
Датум на внесување: 19.Март.2009 во 21:00
na mojot ima  http://www.pmf.ukim.edu.mk/ - http://www.pmf.ukim.edu.mk/ , duri od nasiot institut na mail ni gi prakaat rezultatite iako na samiot sajt moze da se najdat голема%20насмевка-------------
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    


Постирано од: ThePPPTrooper
Датум на внесување: 19.Март.2009 во 21:17
Да, да, ми се допаѓа на ПМФ сајтот и како се информираат студентите...лично видов како тоа функционира, секоја чест...кај мене, обичен сајт, не може многу да се најде па ако е нешто итно, се случува да имам проблеми

http://www.fzf.ukim.edu.mk/mirovni/opsto.htm - Институт за Одбранбени и мировни студии

-------------
Those who wants to live, let them fight, and those who does not want to fight in this world of eternal struggle, do not deserve to live!


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 09.Мај.2009 во 12:45
Originally posted by CST CST напиша:
Jugoistocno Evropski Univerzitet  http://www.seeu.edu.mk - http://www.seeu.edu.mk


A za kolegi pokraj makedonci , vo grupa imame  i albanci ,,turci  i grci љубов

Multietnicki univerzität среќа
Денес има open day  за сите нови студенти кои сакаат да се запишат на Штул среќа  Полно е нови студенти од цела Македонија , Албанија и Косово среќа


-------------


Постирано од: elektro
Датум на внесување: 12.Мај.2009 во 22:40
uaa ajde koj saka neka se zapise :D


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 31.Јули.2010 во 17:56
Во наредниот период во тек ќе бидат уписите на факултетите...па добро е да стојат интернет страниве тука...

Универзитети

http://www.fon.edu.mk - ФОН
http://www.uacs.edu.mk/ - Американ колеџ
http://www.eurm.edu.mk - Европски Универзитет
http://www.esra.com.mk - Eвропска филмска академија ЕСРА
http://www.ukim.edu.mk - Универзитет Кирил и Методиј
http://www.seeu.edu.mk - ЈИЕУ или познат како Штулов
http://www.unite.edu.mk - Државен Универзитет во Тетово
http://www.slavinst.edu.mk - Меѓународен Славјански Институт
http://www.uklo.edu.mk - Универзитет Св. Климент Охридски -Битола
http://www.ugd.edu.mk - Универзитет Гоце Делчев - Штипhttp://www.accademiaitaliana.com - Академија Италијана
http://www.bas.edu.mk - Бизнис академија Смилевски   (БАС)


Универзитет Кирил и Методиј http://www.ukim.edu.mk/mk_struktura_contact.php?inst=6 -

http://www.arh.ukim.edu.mk - Архитектонски факултет

http://www.gf.ukim.edu.mk - Градежен факултет

http://www.eccf.ukim.edu.mk - Економски факултет

http://www.mf.ukim.edu.mk - Машински факултет

http://www.medf.ukim.edu.mk - Медицински факултет

http://www.pf.ukim.edu.mk - Правен факултет „Јустинијан Први“

http://www.pmf.ukim.edu.mk - Природно-математички факултет

http://www.stomfak.ukim.edu.mk - Стоматолошки факултет   малку запуштена странасреќа

http://www.fvm.ukim.edu.mk - Факултет за ветеринарна медицина

http://www.tmf.ukim.edu.mk - Технолошко-металуршки факултет

http://www.fdu.ukim.edu.mk - Факултет за драмски уметности

http://www.feit.ukim.edu.mk - Факултет за електротехника и информациски технологии

http://www.fznh.ukim.edu.mk - Факултет за земјоделски науки и храна

http://www.flu.ukim.edu.mk - Факултет за ликовни уметности

http://www.fmu.ukim.edu.mk - Факултет за музичка уметност

http://www.ffk.ukim.edu.mk - Факултет за физичка култура

http://www.flf.ukim.edu.mk - Филолошки факултет „Блаже Конески“

http://www.ff.ukim.edu.mk - Фармацевтски факултет

http://www.sf.ukim.edu.mk - Шумарски факултет

http://www.uklo.edu.mk/faculties/view/1 -
Универзитет “Св. Климент Охридски” -Битола

http://www.tfb.edu.mk - Технички факултет - Битола
http://www.eccfp.uklo.edu.mk - Економски факултет - Прилеп
http://www.ftu.uklo.edu.mk - Факултет за туризам и угостителство - Охрид
http://www.pfbt.uklo.edu.mk - Педагошки факултет - Битола
http://www.fbn.uklo.edu.mk - Факултет за биотехнички науки - Битола
http://www.famis.edu.mk - Факултет за администрација и менаџмент на информациски системи
http://www.vmsb.uklo.edu.mk - Висока медицинска школа - Битола
http://www.fb.uklo.edu.mk - Факултет за безбедност - Скопје
http://www.pfk.uklo.edu.mk/ - Правен факултет - Кичево
http://www.ttfv.uklo.edu.mk - Технолошко-технички факултет - Велес


Не ми текнува на ништо другосреќа
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: Bronhi
Датум на внесување: 31.Август.2010 во 19:17
Православен богословски факултет http://pbf.edu.mk/

Придружна членка на УКИМ


-------------
Земете БРОНХИ полесно се дишеИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk