Испечати | Затвори го прозорот

Правила на MAX Arena серверите!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Технологија
Име на форумот: MaxARENA Gaming
Опис на форумот: сервери за online gaming (овозможено од MAXadsl)
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15858
Датум на принтање: 16.Јануари.2022 во 19:28
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Правила на MAX Arena серверите!
Постирано од: Figgy
Наслов: Правила на MAX Arena серверите!
Датум на внесување: 01.Октомври.2008 во 01:05
Забрането е:

- Користење на чит
- Обвинување за чит
- Вреѓање, пцуење, заканување
- Политика и национализам
- Рекламирање други сервери и сајтови
- Стекање во база
- Користење на багови на мапите
- Расправии со админи

Секое прекршување на правилата ќе биде санкционирано од страна на админите.

Поздрав.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk