Испечати | Затвори го прозорот

Што е смислата на животот

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Филозофија и психологиjа
Опис на форумот: „Разно“ ама на повисоко ниво
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=1552
Датум на принтање: 07.Август.2022 во 20:32
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Што е смислата на животот
Постирано од: Zoki_S
Наслов: Што е смислата на животот
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 08:28
За некој тоа се парите, за некој љубовта а за вас?Коментари:
Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 08:30
Za mene e iskljucivo ljubovta, razbiranjeto i pocitta.....
Parite voopshto ne mi se bitni i ne gi cenam.....


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 08:33
Љубов,разбирање,почитување,толеранција,компромис...и нормално остварување на се она што ќе си го замислиме

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 08:35
Vaka sega spored nekoj filozofijata na zivotot za da bides sreken e da imas tri raboti : drustvo okolu tebe( prijateli , familija ,Drugari) , Devojka i pari . Ako gi imas site tri raboti mnogu si sreken , ako gi imas dve od trite si sredno sreken i ako imas samo edna od ovie tri i ostanatite dve gi nemas si ziva nesreka.

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 08:37
Има една приказна стара, оди вака:
Прво господ создал едно суштество кое не било ниту маж ниту жена, било толку совршено што и самиот бог се исшплашил дека еден ден ке стане посилно и попаметно од него па решил да го подели на два дела
И направил така. Ги добил мажот и жената и ги однел на две различни страни.
Овие пак решени да се спојат повторно почнале да се бараат и ....
Так човекот цел живот си ја бара својата половина
, својата сродна душа и ако успее во таа потрага
и ја најде, го доживува совршенство .......


Постирано од: kafka
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 08:38
kolku i da se vrtish gazot pak ti e odpozadi.
Zivotot nema smisla

-------------
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 08:50
Denot po utroto se poznava

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: kafka
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:04
Originally posted by natalija natalija напиша:

Mislam navistina nema smisla...i dvajcata imate karton crven od mene......
ovde se kazuva za smisolot na zivotot...a vie ste na pogreshna tema so replikite...ok?
abe osvestete se : jas kazav zivotot nema smisla...i zatoa ne ja barajte... uzivajte

-------------
трократен победник на трките и еден од основачите на форумот


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:07
Многу си грешка Кафка
еден ден ке разбереш
кога ке ја најдеш смислата


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:07
Zivotot IMA mnogu golema smisla Kafka samo zavisi so kakvi oci gledash..
A za Hektorce...milo vo forumot postojat LP.....


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:12
А знаете нели дека:
За летот на птицата и се потребни и ДВЕТЕ КРИЛА


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:20
Originally posted by Zoki_S Zoki_S напиша:

А знаете нели дека:
За летот на птицата и се потребни и ДВЕТЕ КРИЛА

Поубаво звучи летот на пеперутката

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:20

smislata na zivotot ima mnogu smisla...zoki...


Постирано од: WORHOLL
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:38
.....TE6KO PRA6ANJE..OVA NE GO ODGOVORILE NI GOLEMITE UMOVI NA OVOJ SVET....AMA AJDE..EVE DA PO4NEME OD ONA DA SE PRODOLZI VIDOT....


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:39
ПЕПЕРУТКА, ПТИЦА, БУМБАР
ВЧЕРА ИМАШЕ МНОГУ ДОБРИ МОМЕНТИ ВО ФИЛМОТ STAR TREK
....


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:41
Па дај раскажи го моментот

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:49
aaaa. moment...sekvenca mala na toj moment koj zavrshuva so pregratka, peperutka, bumbar ili neshto


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:52
не го гледаше филмот?
Е па еден од оние моменти
кои би сакале да траат вечно
Оние моменти кога ги гледаш очите на љубената
и се што сакаш да кажеш веке си го кажал
и се што сакаш да знаеш веќе ти е одговорено
и се што сакаш да имаш веќе ти е дадено


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:54
Па така баш и не еинтересно

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:56
АЈ прочитај уште еднаш
ама полека, мислам дека не ме разбра
баш најдобро!!!!!!!
Бејб!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:56
ne e ic interesno...jas sakam misterii, da istrazuvam da go baram toj prekrasen moment od zivotot....


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 09:58
Originally posted by Zoki_S Zoki_S напиша:

не го гледаше филмот?
Е па еден од оние моменти
кои би сакале да траат вечно
Оние моменти кога ги гледаш очите на љубената
и се што сакаш да кажеш веке си го кажал
и се што сакаш да знаеш веќе ти е одговорено
и се што сакаш да имаш веќе ти е дадено

Убаво сватив ама кога веќе се однапред знаеш....
нешто као ДЕЖА ВУ

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:00
Леле луге
па тоа е момент
кога се чуствувате нај исполнети
кога сте ON THE TOP OF THE WORLD
СТВАРНО НЕ ВЕ РАЗБИРАМ
КАКО НЕ МОЖЕТЕ ДА МЕ РАЗБЕРЕТЕ


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:06

не ми се чита сеа ....ако може некој скрипта да ми даде

смислата на животот е да уживаш колку можеш највеќе-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:09
Originally posted by Zoki_S Zoki_S напиша:

Леле луге
па тоа е момент
кога се чуствувате нај исполнети
кога сте ON THE TOP OF THE WORLD
СТВАРНО НЕ ВЕ РАЗБИРАМ
КАКО НЕ МОЖЕТЕ ДА МЕ РАЗБЕРЕТЕ

tE RAZBITRAME POTPOLNO ZOKI...I JAS GO SAKAM TOJ MOMENT NA ISPOLNETOST....


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:11
Е па тогаш ...
Тоа е само момент и толку
затоа е и скапоцен
ех ...


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:16
Toj mal skapocen moment koj sakam da trae dolgo i dolgo i dolgo..e togash ke ima nekoja smisla....


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:16
Зоки што си толку сериозен денес?

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:22
ПА ЗНАМ И ТАКОВ ДА БИДАМ КОГА ТРЕБА
АМА ЗНАМ И ДА СЕ ЗЕЗАМ
ЕЕЕЕЕЕ


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:23
...ma bejb on e mila vo tema Filozofi..pa neshto filozofira..


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:24
Да,да тоа ќе да е

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:25

БЛАГОДАРАМ НА РАЗБИРАЊЕТО
МИЛИ МОИ!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:26
Zoki...raskazi nekoj moment od tvojot zivot shto ima smisla za tebe ....


Постирано од: babyy
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:26
Ти уште рано посабајле кажи кога си филозофски настроен да не се рчкаме со те*е

-------------
http://www.glitterkiss.com">


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:30
ИМАЛО НЕКОЛКУ ТАКВИ МОМЕНТИ
САМО НЕМА ДОВОЛНО УБАВИ, ВИСТИНСКИ ЗБОРОВИ
ЗА ДА ГИ ОПИШАМ
БЕСКРАЈНО СУМ БЛАГОДАРЕН НА БОГА ЗА ТИЕ МОМЕНТИ
А КЕ ГИ ИМА ПОВТОРНО, ЗНАМ!


Постирано од: natalija
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 10:34

Prekrasno milo...prekrasno kazano...me rasplaka od toj prekrasen moment na kompleks zborovi...


Постирано од: gzleus
Датум на внесување: 14.Септември.2005 во 21:23
Smislata na zivotot,hahahahaha!Mnogu dobra tema!
Kje pisam nekoj drug den, koga zivotot kje me iznervira malku povekje pa kje vi kazam koja e smislata na postoenjeto,samo vo megjuvreme paztete da ne se izgubite vo "realnosta"

-------------
Lugje razbudete se!;-)


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 18.Септември.2005 во 22:53
Smislata na zivotot.... da znaes da bides srekjen, da znaes da uzivas vo sekoj den kako da e posleden, od site iskustva da ucis po nesto....epa taka ednostavno da pravis se da ti e ubavo i da si zadovolen i srekjen se dodeka toa ne gi povreduva drugite:-))


Постирано од: batt's
Датум на внесување: 18.Септември.2005 во 22:57
Da si pomines kolku e mozno poubavo:)
Da ostavish nesto po sto ke se sekavaat na tebe:)

-------------


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 18.Септември.2005 во 22:59
so e vazno dali kje se sekjavaat na tebe, ubavo e da se sekjavaat na tebe ama za dobro:-)). Najbitno e ti da se sekjavas na se ubavo so si pominal i na site iskustva so si gi proziveal:-)


Постирано од: veda
Датум на внесување: 19.Септември.2005 во 20:25

za sekoj covek e vazna negovata istorija-vazno e kako lugjeto ke go zapametat,vazna e sekoja kapka vo barata zosto e zeden, ne sekogas se vazni parite pa zatoa i ne site sme materijalno bogati-ne mora da bidam objektivna

sorry sto upagjam!Постирано од: mikus
Датум на внесување: 19.Септември.2005 во 20:36
site sto me znaat
znaat deka na sekoja tema imam sto da napisam
no smislata na zivotot .... uf

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: veda
Датум на внесување: 19.Септември.2005 во 20:39
zosto? se uste ne si ja otkril?


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 19.Септември.2005 во 20:42
Originally posted by veda veda напиша:

zosto? se uste ne si ja otkril?

se plasam deka ne
sekoj izgleda ima svoja smisla na zivotot
ne mi izgleda deka e univerzalna da se dade objasnuvanje

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: veda
Датум на внесување: 28.Септември.2005 во 04:57

Originally posted by mikus mikus напиша:

Originally posted by veda veda напиша:

zosto? se uste ne si ja otkril?

se plasam deka ne
sekoj izgleda ima svoja smisla na zivotot
ne mi izgleda deka e univerzalna da se dade objasnuvanje

vo pravo si potpolno se soglasuvam taka edinstveno covek moze da se oddeli od zivotnite-so posebnostaПостирано од: Barbika
Датум на внесување: 21.Октомври.2005 во 12:45
Temata Moto mi dade za pravo da odgovoram i vaka:
Smislata na zivotot ni go dava postoenjeto na Verata-Nadezta i Ljubovta!
Sepak i moite decinja za koi imam obvrska da im go pokazam praviot pat na zivotot...pa duri i na smislata na zivotot i naseto postoenje!


-------------


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 21.Октомври.2005 во 12:58
smislata na zivotot
pojma nemam
a mozebi DA NEZHALISH SHTO ZI ZIVEEL?

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: Maro
Датум на внесување: 22.Октомври.2005 во 01:26

smislata na zivotot-da gledam formula, kako pobeduva kimi. ne sala na strana

ljubovta, setanjeto po svetot - zapoznavanje na kulturi, pari...-------------


Постирано од: drakula
Датум на внесување: 22.Октомври.2005 во 08:48
смислата на зивотот, е токму тоа да најдеш ///
најголема уметност на зивотот е да знаеш да го зивееш колку во тоа успеваме,толку сме ја пронашле и самата смисла на нашето зивеенје,,,,

-------------
drakula


Постирано од: Barbika
Датум на внесување: 22.Октомври.2005 во 13:22
Mnogu jako Drakula!
 
Samata smisla na zivotot znaci Jas postojam,imam cel i zadaca kon najmilite(decinjata) da gi naucam da postojat!


-------------


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 28.Октомври.2005 во 09:03
A да ја активираме малку темава

секој од нас си има некоја своја дефиниција за смислата на животот,
арно ама има ли некој глобална која важи за сите нас добри луѓе????


Постирано од: loni
Датум на внесување: 28.Октомври.2005 во 21:38
smislata na zivotot moze mnogu da se zboruva od site sferi na zivotot no na kraj samo na edno se sveduva ,opstani


Постирано од: laura
Датум на внесување: 28.Октомври.2005 во 22:09
no sense

-------------


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 28.Октомври.2005 во 22:16
da meaning of life is to think all da fkin time "what is da meaning of life".........

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: angelce
Датум на внесување: 28.Октомври.2005 во 22:30
ne sonuvaj go zivotot tuku zivej go tvoijot son

-------------
was ist los?


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 29.Октомври.2005 во 23:13
pa normalno -- prezivej najdobro sto mozes

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Barbika
Датум на внесување: 31.Октомври.2005 во 13:42

Originally posted by angelce angelce напиша:

ne sonuvaj go zivotot tuku zivej go tvoijot son

Denes sum pesimista i sekoj komentar so pozitiva mi e nedostizen!Sakam da go ziveam svojot son...da sakam...ubavo napisano angelce!-------------


Постирано од: angelce
Датум на внесување: 31.Октомври.2005 во 13:45

nemoj taka barbi.

Ajde nov den nova sreka.-------------
was ist los?


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 04.Ноември.2005 во 21:06

zivej, ebaaj se, ostaj slicni na tebe pozadi, i normalno, gitla onamu gore  rabotata e zavrsena-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: sard
Датум на внесување: 06.Ноември.2005 во 19:46
Немам потреба од ова прашање бидејќи животот го живеам со полна смисла.


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 06.Ноември.2005 во 21:40
Smislata na zivototzavisi od momentot na samiot zivote,denes razmisluvam poinaku i smislata mi e edna,utre ke imam sosema poinakvo razmilsuvanje za zivotot.....zavisi od momentalnata raspredelba na hierarhijata na motivite.


Постирано од: Ana^^
Датум на внесување: 06.Ноември.2005 во 22:37
Smislata na zivotot mi e zelbata da ovoj zivot go ziveam najdobro sto mozam zaedno so onie najbliskite.Taa zelba mi e najgolemata smisla vo zivotot, a pokraj nea e i ljubovta.

-------------
MeSs WiTh ThE BeSt,DiE LiKe The ReSt!


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 07.Ноември.2005 во 00:13
Originally posted by Ana^^ Ana^^ напиша:

Smislata na zivotot mi e zelbata da ovoj zivot go ziveam najdobro sto mozam zaedno so onie najbliskite.Taa zelba mi e najgolemata smisla vo zivotot, a pokraj nea e i ljubovta.

Што е она „најдобро што можам“? Или некој ќе рече, сакам да бидам среќен. Што е среќата во тој случај. Многу релативно нели?
Кога збориме за смисла на животот, мислам дека тоа не трпи релативни искази, туку ако навистина го сакаме најдоброто треба да имаме прецизна идеја.


Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 07.Ноември.2005 во 20:14
   I nekogas ke svatis deka imas se a vsusnost nemas nisto zatao sto zivotot e samo pat do smrtta!


Постирано од: k.loni
Датум на внесување: 07.Ноември.2005 во 21:31

Ne e BAS taka  tuku smislata na covekot koja e del od prirodata kako i site zivi sustestva e OPSTANOK  zvuci ne logicno i sekoj si ima svoja formula no generalno od site aspekti e taka .Постирано од: nedopirliv
Датум на внесување: 09.Ноември.2005 во 16:12
Lugeto iljada pati poveke se trudat da steknata materijalno otkolku duhovno bogatstvo,iako sosmea sigurno e deka nasata sreka ja pravi ona sto sme a ne ona sto go imame!


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 17.Ноември.2005 во 13:59
Смислата на животот е баш тоа, да ја бараш смислата на животот! Оти за секој тоа изгледа различно!

-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 20.Ноември.2005 во 17:08
spored mene smislata na zivotot e da ostajs traga na svoeto postoenje,a ne samo nekolku godini po tvojata smrt da bidis zaboraen.zarem ne bi sakale posle iljadnici godini seuste da se pamti vaseto ime?e sega interesno e i to dali ke si zapamten po arno ili po loso.ama ko ke razmislam Hitler go naprajl edno od najgolemite zlodela vrz covestvoto,ama sepak nemat nitu eden coek na planetava so ne znajt koj e toj i so imat napraeno.edno vreme mnogu gi slusav NIRVANA i se interesirav za k*rt Cobain.i mislam deka coekot si dojde na "ovaj svet",si napraj besmrtnost i ko go sfati to si zamina.na nekoj nacin si ja ispolna misijata na zemjava.


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 21.Ноември.2005 во 18:09

Originally posted by Carnation Carnation напиша:

spored mene smislata na zivotot e da ostajs traga na svoeto postoenje,a ne samo nekolku godini po tvojata smrt da bidis zaboraen.zarem ne bi sakale posle iljadnici godini seuste da se pamti vaseto ime?e sega interesno e i to dali ke si zapamten po arno ili po loso.ama ko ke razmislam Hitler go naprajl edno od najgolemite zlodela vrz covestvoto,ama sepak nemat nitu eden coek na planetava so ne znajt koj e toj i so imat napraeno.edno vreme mnogu gi slusav NIRVANA i se interesirav za k*rt Cobain.i mislam deka coekot si dojde na "ovaj svet",si napraj besmrtnost i ko go sfati to si zamina.na nekoj nacin si ja ispolna misijata na zemjava.

Abe ako ti mislis deka treba da se samoubies za dabides besmrten i da te pametat site so cekas aj ti ubise a jas ke siram za tebe po svetov e sea neznam dali dobro ili loso ama ke se najde neso za klosarce kako tebe ima so da se zbori  P.S. Toti sugeti pula neli Carnation-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 23.Ноември.2005 во 22:23

 P.S. Toti sugeti pula neli Carnation

[/QUOTE]
tokmu taka samo daj mlim potseti me koj go imase kazano ova.
inaku kolku so se sekjavam na edna od temive na Alekta i imase pisano da ne sfakjat se bukvalno.e sega bi sakal da ja iskoristam istata tvoja replika"ne me sfakjaj seriozno"sepak to bese samo eden primer na covek koj so si stvori besmrtnost i ko sfati deka e taka resi da si zaminit,ili mozda drugi resija da go izbrket.sepak negovata smrt na nekoj nacin e misterija.


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 24.Ноември.2005 во 13:20
Mislam deka bese Makijaveli ne sum siguren Sepak mislata e mnogu zakon neli ili ovaa Vreau sa va fut din noaptea pana la dimineata pana va doare gatulOvaa e na Mane

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 24.Ноември.2005 во 15:11
mnogu dobra filozofija prenesvet ova ljugjevo.kakvi umoj se ne ke izlezat.bi sakal i jas da kazam nekogas takva misla po koja site ke me pametat


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 24.Ноември.2005 во 15:54
еве еден муабет
да го работиш она што го сакаш
да ја љубиш онаа која те љуби
и да го бараш бога во секоја добрина


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 24.Ноември.2005 во 15:58
да надополнам дел од горниот муабет за љубењето:Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 24.Ноември.2005 во 23:29
abe zoki kako mu ja pogodi smislata na zivotot na Karamfilco toa ne mi se veruva epten da ti kazam pravo mu go razubavi denot koa ja vide slikavaAli spored mene poarno ke e da vi bide smislata na zivotot malku porealna a ne ko na deteno vo filmot Malena-Carnation e takov(daj be opraj se more)

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 25.Ноември.2005 во 13:24
"Malena ,kako cu bez tebe sutra,malena"
e ova vekje imat nekakva smisla.jas stvarno si mislev deka ljugjevo ovde nemet nikakva smisla vo zivotot,ama eve me razubedivte.wow kolku e jaka "smislata"


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 25.Ноември.2005 во 14:07
abe jaka e vaka od pozadi smislata ama od napred sigurno e pojaka a? so ke kazes Karamfilco

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 25.Ноември.2005 во 17:56
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

abe jaka e vaka od pozadi smislata ama od napred sigurno e pojaka a? so ke kazes Karamfilco

ovaa smisla e jaka vo sekoj mozen pogled.i ti si go znajs to.blagodarenie na mene sekoe sabajle ko ke se razbudis prvo neso so gledas e taa smisla zalepena na zidot nad tvojata glava


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 25.Ноември.2005 во 19:26
E da taka sie za toa nema so da ti protivrecam mi go razubavuva zidot edna slika od tvojata smisla na zivotot

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Dogi
Датум на внесување: 25.Ноември.2005 во 19:30
Може така ја разбираат некои смислата на животот. Да си постават цел, како сликава на зоки и да ја бараат!   

Ама јас пак ќе речам, дека, смислата на животот ја гледам во тоа, нон стоп да ја бараш вистинската смисла на животот.
Кога бевме деца, друго ни беше се во животот, нашите родители, сега кога сме родители, или кога ќе станеме родители, тоа се нашите деца, и то, што би рекол Миле Паника!


-------------
Јас сум мајстор!

http://widget.meebo.com/mm.swf?asMwhdKtFb" rel="nofollow - Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 25.Ноември.2005 во 19:40
RAzlicna vozrast razlicna cel mnogu normalno

-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 26.Ноември.2005 во 16:54
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

RAzlicna vozrast razlicna cel mnogu normalno

da,se slozvam so tebe.interesno razmisluvanje SENIORCO


Постирано од: mitko
Датум на внесување: 26.Ноември.2005 во 18:47

zamene zivotot prestavuva ZADOVOLSTVO vi teknue na reklamana da go srkas so golemi lazici......

 -------------
fintata e da nemas devojka a silno da ja ljubis........


Постирано од: maja
Датум на внесување: 26.Ноември.2005 во 19:12
За мене животот е ВРЕДНОСТ дар божји кој треба да знаеш како да го живееш.И малите работи во животот да те прават среќна.Секој дел од него да го поминеш со својте најблиски, со оние кои ги сакаш, со оние кои ги почитуваш.Мене овој живот ми е малку и секој пропуштен дел од него со оној кој ми значи премногу, морам и сакам да го надополнам и тоа без да земам здив:)Затоа што животот навистина е краток.

-------------


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 28.Ноември.2005 во 14:52
Originally posted by maja maja напиша:

За мене животот е ВРЕДНОСТ дар божји кој треба да знаеш како да го живееш.И малите работи во животот да те прават среќна.Секој дел од него да го поминеш со својте најблиски, со оние кои ги сакаш, со оние кои ги почитуваш.Мене овој живот ми е малку и секој пропуштен дел од него со оној кој ми значи премногу, морам и сакам да го надополнам и тоа без да земам здив:)Затоа што животот навистина е краток.


togas dojdi da se citame na besmrtnost moze ke najdeme nacin da go prodolzime a?


-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 28.Ноември.2005 во 19:30
ej decki reklami na forumov ne se dozvoleni
by the way,prodavam tocak poloven za mnogu niska cena.informacii na LP


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 28.Ноември.2005 во 20:37
слушај а замена за тротинет со доплата може?????

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Carnation
Датум на внесување: 02.Декември.2005 во 20:46
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

слушај а замена за тротинет со доплата може?????

samo ako smislata na zivotot ti e biznis


Постирано од: Alekta
Датум на внесување: 02.Декември.2005 во 22:55

 imate LP, imate trista drugi temi.....i da znaete kje brisaaaaaaaamako prodolzite so repliki so nemaat vrska so temite!!!!!!!!!!!!!-------------
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....


Постирано од: Ghost
Датум на внесување: 03.Декември.2005 во 00:18
ауууууууу полека полекаааааа... Чуриш  ај верувај дека ќе ти даам некое крукче, само не прекинувај те молам, зашо осекам напраив добар бизнис

-------------
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 13.Декември.2005 во 08:34
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

Може така ја разбираат некои смислата на животот. Да си постават цел, како сликава на зоки и да ја бараат!   

Ама јас пак ќе речам, дека, смислата на животот ја гледам во тоа, нон стоп да ја бараш вистинската смисла на животот.
Кога бевме деца, друго ни беше се во животот, нашите родители, сега
кога сме родители, или кога ќе станеме родители, тоа се нашите деца, и
то, што би рекол Миле Паника!
се согласувам потполно
а сликата беше ставена само малку да ја разубави темава
ама Моника си е Моника
аххххххххххххх............

-------------

Come on and be my little good luck charm -Постирано од: ivana
Датум на внесување: 13.Декември.2005 во 09:00
Репродукција е ПРВАТА И ЕДИНСТВЕНАТА смисла на животот!

ама пошто сме ние цепидлаки бараме и ,,влакно во јајцето,,


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: v i v i
Датум на внесување: 13.Декември.2005 во 09:08
da go otkries sopstveniot izvor na sreka e smislata na zivotot.....

-------------
tuka nekade....


Постирано од: Pharaoh
Датум на внесување: 13.Декември.2005 во 17:52
Originally posted by ivana ivana напиша:

Репродукција е ПРВАТА И ЕДИНСТВЕНАТА смисла на животот!

ама пошто сме ние цепидлаки бараме и ,,влакно во јајцето,,
da koga bi bile zivotni i koga bi se vodele samo po instinkti mozebi toa bi ni bila smislata na zivotot ama kako sto znam jas lugeto se edinstvenite svesni sustestva na planetava i ne se vodat samo po instinkti tuku od mnogu povazni raboti koj se nadevam gi imas i ti vo tvojot zivot


-------------
Fortune favores the bold - Среќата ги прати храбрите


Постирано од: ivana
Датум на внесување: 14.Декември.2005 во 08:47
Originally posted by Pharaoh Pharaoh напиша:

Originally posted by ivana ivana напиша:

Репродукција е ПРВАТА И ЕДИНСТВЕНАТА смисла на животот!

ама пошто сме ние цепидлаки бараме и ,,влакно во јајцето,,
da koga bi bile zivotni i koga bi se vodele samo po instinkti mozebi toa bi ni bila smislata na zivotot ama kako sto znam jas lugeto se edinstvenite svesni sustestva na planetava i ne se vodat samo po instinkti tuku od mnogu povazni raboti koj se nadevam gi imas i ti vo tvojot zivot


и делфините, мислам веќе кога се фаќаме за кусур.
Инаку да животот на човекот се води низ чувства, емоции разум свест совест итн, итн,бла бла бла... АМА сепак смислата  ЗОШТО живееме е заради РЕПРОДУКЦИЈА а се друго е НУС-ПОЈАВА


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Декември.2005 во 09:32
Делфините Иванче немаат свест
сето тоа што се препишува на нивните способности(интелегенција, можност за комуникација....)
е уствари условен рефлекс
- тоа го учевме на факултет ти текнува ....

-------------

Come on and be my little good luck charm -Постирано од: ivana
Датум на внесување: 14.Декември.2005 во 09:38
Originally posted by Zoki_S Zoki_S напиша:

Делфините Иванче немаат свест
сето тоа што се препишува на нивните способности(интелегенција, можност за комуникација....)
е уствари условен рефлекс
- тоа го учевме на факултет ти текнува ....


Зочко..пред некое време на дискавери глеав...имаат и свест. Тотално се имаат осознаено за и околу се*е.


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Декември.2005 во 09:40
добро тогаш
само ке ми треба малку повеке убедување
нормално поткрепено со докази
(абе како научник зборам, бе)

-------------

Come on and be my little good luck charm -Постирано од: ivana
Датум на внесување: 14.Декември.2005 во 09:45
Originally posted by Zoki_S Zoki_S напиша:

добро тогаш
само ке ми треба малку повеке убедување
нормално поткрепено со докази
(абе како научник зборам, бе)


ќе елаборираме...


-------------
Motivation is game in my hands


Постирано од: Zoki_S
Датум на внесување: 14.Декември.2005 во 09:49
МА АКО ТРЕБА И ДИСЕРТАЦИЈА КЕ НАПРАВИМЕ ПА АКО МНОГУ СЕ ЗАМУАБЕТИМЕ И КЕ ДОКТОРИРАМЕ


-------------

Come on and be my little good luck charm -
Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk