Испечати | Затвори го прозорот

Пантолoни

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15481
Датум на принтање: 03.Март.2021 во 00:02
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Пантолoни
Постирано од: Синдарела
Наслов: Пантолoни
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 02:41
За оваа тема мислам дека можеме многу да збориме!
Посебно сега кога се менуваат милион стилови!


-------------
http://www.fantasytrend.blogspot.com - TRENDYКоментари:
Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 02:57
Јас сум за кратки панталони со набори.

-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: nikita
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 11:13

jas si staviv farmerki...zatoa sto najmnogu niv gi nosam i toa cevka..zasto u tie sirokite se davam


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 16:21
Da farmerka e neso so ne iskaca od moda..extra se,jas najveke gi nosam..

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 09.Септември.2008 во 16:30

фармерките се нешто као униформа,а и широките ленени панталони ги обожавам-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Valerija
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 12:41
Beli pantaloni najmnogu nosam..
Kombiniram so maicki,bluzichki,tuniki...


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 14:33
Extra-long%20tunic%20shirt  http://www.angiehearts.net/v/vspfiles/photos/mLYC797-2T.jpg-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 14:34
Ova leto....gi "ubiv" od nosenje

http://img.alibaba.com/photo/203952072/trendy_fashion_short_pants.jpg http://www.bolinat.com/unique/products/reg/8172.jpg

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 16:55
Kusite jeans pantoloni se sekogash atraktivni
Videte go primerot na devojcheto
Super i stojat


-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: nikita
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 19:13

vakvi letovo najmnogu nosev,i uste gi nosam ,najudobni mi se za preku den...


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 26.Ноември.2008 во 13:52


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 28.Ноември.2008 во 12:42

Zima,pantaloni do kolena,kombinirani so visoki chizmi....

Farmerki,isto..
a preku leto,beli pantaloni najcesto...


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: defma
Датум на внесување: 29.Ноември.2008 во 12:31
Обожавам панталони (освен фармерки)во сите бои, а модел-низок струк, џебови од страна и не многу тесни и не многу широки.


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 30.Ноември.2008 во 13:40
Mi se dopadnaa mnogu edni krem beli pantaloni vo SPRINGFIELD ama nemase pogolem broj...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 02.Декември.2008 во 09:14
На цевка фармерки, исто вакви штикли (ко сликата во средина) но со мрежести чорапчиња....А на ѕвонестите каубојки.....љубов
-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 02.Декември.2008 во 10:31

gucci

-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: karamandi
Датум на внесување: 03.Декември.2008 во 16:48
tesna farmerka so visoka cizma


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 03.Декември.2008 во 23:10


LEVI'S ВО БИЛО КОЈА КОМБИНАЦИЈА ...


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 04.Декември.2008 во 09:16


-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: maki_seker4e
Датум на внесување: 29.Април.2009 во 19:51
salvari,nekoi siroki pantaloni,farmerki cevka i vojnicki


-------------
I love saying yes...and doing the opposite. a friend is alweys there when you need them.NOT ME!


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 29.Април.2009 во 21:07

dve kombinaci.....vecerna i sekojdnevna sema

-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 24.Април.2010 во 18:57
http://www.misssixty.com/item/store/MISS+SIXTY/tskay/5999F2F1/rr/1/cod10/42151443GP/areaid//sts/">MISS%20SIXTY%20-%20Jeans http://www.misssixty.com/item/store/MISS+SIXTY/tskay/5999F2F1/rr/1/cod10/36179933UE/areaid//sts/">MISS%20SIXTY%20-%20Casual%20trousers http://www.misssixty.com/item/store/MISS+SIXTY/tskay/5999F2F1/rr/1/cod10/36180865NL/areaid//sts/">MISS%20SIXTY%20-%20Casual%20trousers http://www.misssixty.com/item/store/MISS+SIXTY/tskay/5999F2F1/rr/1/cod10/42154363MJ/areaid//sts/">MISS%20SIXTY%20-%20Jeans


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 24.Април.2010 во 19:13


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 24.Април.2010 во 19:14


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 27.Април.2010 во 14:53


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 27.Април.2010 во 14:55


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 23.Мај.2010 во 18:36


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 30.Јуни.2010 во 21:26


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:32
The%20Row Motorcycle%20suede%20pantsMaison%20Martin%20Margiela High-waisted%20skinny%20leather%20pantsBassike Organic%20cotton%20slim-leg%20pantsDiane%20von%20Furstenberg Draped%20stretch-crepe%20jumpsuitSee%20by%20Chloé Button-fastening%20track%20pantsStella%20McCartney Cropped%20wool%20pantsT%20by%20Alexander%20Wang Jersey%20cropped%20sweat%20pantsAcne Ganga%20crepe%20aviator-style%20jumpsuit


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:35
Burberry Slim-fit%20cropped%20cotton%20pantsCurrent/Elliott The%20Captain%20cotton%20pantsJ.Crew Ripstop%20cargo%20pantsChinti%20and%20Parker Cropped%20jersey%20pants


Постирано од: емил
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:36


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 21:38
J.Crew Striped%20silk%20playsuitTheory Artist%20Check%20wool%20playsuitTheory Artist%20Check%20wool%20playsuitZimmermann Chelsea%20scallop%20jumpsuit


Постирано од: емил
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 22:11


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 22:09
Diane%20von%20Furstenberg Jailie%20high-rise%20paint-effect%20skinny%20jeansDiane%20von%20Furstenberg Jailie%20high-rise%20paint-effect%20skinny%20jeansEmilio%20Pucci Fringed%20python%20cropped%20jacketValentino Silk%20organza%20strapless%20jumpsuit


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 22:17
Roberto%20Cavalli Cutout%20leather%20pantsPreen Paneled%20lace%20pantsBalmain Zipped%20paillette%20skinny%20pantsStella%20McCartney Indian%20net%20%20sequined%20pants%20Thakoon Lurex%20striped%20jumpsuitPreen Silk-waffle%20harem%20pantsStella%20McCartney Linen-piquet%20wrap%20jumpsuitRM%20by%20Roland%20Mouret Hyperion%20crepe%20dungarees


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 18.Јули.2010 во 22:32
Originally posted by sneska_v sneska_v напиша:

The%20Row Motorcycle%20suede%20pantsMaison%20Martin%20Margiela High-waisted%20skinny%20leather%20pantsBassike Organic%20cotton%20slim-leg%20pantsDiane%20von%20Furstenberg Draped%20stretch-crepe%20jumpsuitSee%20by%20Chloé Button-fastening%20track%20pantsStella%20McCartney Cropped%20wool%20pantsT%20by%20Alexander%20Wang Jersey%20cropped%20sweat%20pantsAcne Ganga%20crepe%20aviator-style%20jumpsuitнаj убаво ми стоjат.


Постирано од: емил
Датум на внесување: 19.Јули.2010 во 06:36


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 19.Септември.2010 во 22:36
By%20Malene%20Birger 


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Октомври.2010 во 13:53

wooow панталонивеизненадувањене

а коштаат околу 1000e-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Октомври.2010 во 15:02


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Октомври.2010 во 15:03


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Октомври.2010 во 15:07


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 15.Октомври.2010 во 15:09


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 02.Ноември.2010 во 21:22
MICHAEL%20Michael%20Kors MICHAEL%20Michael%20Kors MICHAEL%20Michael%20Kors 


Постирано од: Schatzii
Датум на внесување: 04.Ноември.2010 во 13:45
  

-------------
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 19:15
Isabel%20Marant Isabel%20Marant Isabel%20Marant 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 19:17
Hervé%20Léger Hervé%20Léger Hervé%20Léger 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 19:17
Proenza%20Schouler Proenza%20Schouler Proenza%20Schouler 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 05.Ноември.2010 во 19:21
Helmut%20Lang IRO DRKSHDW%20by%20Rick%20Owens Preen%20Line 


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Ноември.2010 во 06:15


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 20.Декември.2010 во 20:19


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 16:26


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 16:27


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 01:47
http://img573.imageshack.us/i/gabriela16.jpg/">

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 05:40


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Декември.2010 во 22:37


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Nadia
Датум на внесување: 03.Јануари.2011 во 17:42


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Јануари.2011 во 23:36
 
 
Mareste%20imaginea
 
 


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 16.Јануари.2011 во 20:43
Chloé Chloé Chloé 


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Јануари.2011 во 05:10


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 22.Јануари.2011 во 22:29
Etoile%20Isabel%20Marant Etoile%20Isabel%20Marant Etoile%20Isabel%20Marant 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 22.Јануари.2011 во 22:30
Etoile%20Isabel%20Marant Etoile%20Isabel%20Marant Etoile%20Isabel%20Marant 


Постирано од: brza
Датум на внесување: 22.Јануари.2011 во 23:26
...pantalonite se.............. nepraktichni za nekoim raboti!намигнувањеголема%20насмевка

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 19:59
Originally posted by brza brza напиша:

...pantalonite se.............. nepraktichni za nekoim raboti!намигнувањеголема%20насмевка

vo pravo si brza,imam isti takvi ubavi se mnogu i ubavo stojat,mi go pravat keifot koga gi nosam,ama se neprakticni ama pusto zenskooo......tafra me napinjaaaaaaa


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 11.Февруари.2011 во 20:56
Thomas%20Wylde Thomas%20Wylde Thomas%20Wylde 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 11.Февруари.2011 во 21:16
Bella%20Freud Tory%20Burch Jil%20Sander 


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 06.Март.2011 во 20:22
Definitivno hit za ovaa prolet se Kapri pantaloni,kaj nas se narekuvaat 7/8.
Eve nekoi predlozi:
Kapri%20pantaloneKapri%20pantaloneKapri%20pantaloneKapri%20pantaloneKapri%20pantalone


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 22.Март.2011 во 15:58
http://www.facebook.com/photo.php?pid=7077642&id=273281346920"> http://www.facebook.com/photo.php?pid=7077642&id=273281346920">


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 22.Март.2011 во 16:12


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 07.Април.2011 во 16:22
Juicy%20Couture Current/Elliott Current/Elliott Current/Elliott Current/Elliott Diane%20von%20Furstenberg Diane%20von%20Furstenberg Juicy%20Couture 


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 13.Април.2011 во 09:18


-------------


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 14.Април.2011 во 21:32
%20%20%20%20%20%20%20%20%20


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 12.Јуни.2011 во 23:43
http://www.cinemagia.ro/actori/ana-lucia-dominguez-125279/poze-hires/459142/">Poze%20Ana%20Lucía%20Domínguez

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 13.Јуни.2011 во 05:35


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јули.2011 во 23:14


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 07.Јули.2011 во 22:46
Elizabeth%20and%20James Roksanda%20Ilincic Roksanda%20Ilincic Elizabeth%20and%20James 


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Август.2011 во 06:47
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/02/modnite-dunki-G-Star-RAW-2011-2012-7.jpg">Модните%20дънки%20есен-зима%202011-2012%20от%20G-Star%20RAW

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Август.2011 во 06:47
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/02/modnite-dunki-G-Star-RAW-2011-2012-6.jpg">Модните%20дънки%20есен-зима%202011-2012%20от%20G-Star%20RAW

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Август.2011 во 06:49
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/02/modnite-dunki-G-Star-RAW-2011-2012-5.jpg">Модните%20дънки%20есен-зима%202011-2012%20от%20G-Star%20RAW

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Август.2011 во 06:49
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/02/modnite-dunki-G-Star-RAW-2011-2012-4.jpg">Модните%20дънки%20есен-зима%202011-2012%20от%20G-Star%20RAW

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Август.2011 во 06:50
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/02/modnite-dunki-G-Star-RAW-2011-2012-2.jpg">Модните%20дънки%20есен-зима%202011-2012%20от%20G-Star%20RAW

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Август.2011 во 06:51
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/02/modnite-dunki-G-Star-RAW-2011-2012-1.jpg">Модните%20дънки%20есен-зима%202011-2012%20от%20G-Star%20RAW

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 15.Август.2011 во 06:51
http://fashionbg.info/wp-content/uploads/2011/02/modnite-dunki-G-Star-RAW-2011-2012.jpg">Модните%20дънки%20есен-зима%202011-2012%20от%20G-Star%20RAW

-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Август.2011 во 07:15


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 17.Август.2011 во 07:17


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 17.Август.2011 во 23:13


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Август.2011 во 16:07

Fashion%20Style%20Dress%20Trends%202012%20Style%20Dress%20and%20trousers%20Spring%202011%20Fashion%20Trends%20for%20Women%20-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 25.Август.2011 во 15:36-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Август.2011 во 10:33

http://www.futures-eye.com/wp-content/uploads/2011/05/Pants-Womens-Fashion.jpg">Pants%20Womens%20Fashion-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 01:06


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 07:08


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 07:09


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 07:23


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 07:23


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 07:39


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 11:43


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 12:07


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 12:08


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 12:09


-------------


Постирано од: емил
Датум на внесување: 30.Август.2011 во 12:14


-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk