Испечати | Затвори го прозорот

Како до мажишта ?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Секс
Опис на форумот: Неисцрпна, најчитана... најжешка тема...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=15288
Датум на принтање: 13.Јули.2024 во 12:23
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Како до мажишта ?
Постирано од: Biolica
Наслов: Како до мажишта ?
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 17:33
Devojki , kako gi lovite , dobivate i eventualno zadrzuvate onaj tip na maski koj se vecno single pr, G Clooney , onaj tip na maski polni so samodoverba , stil i koj zracat samodoverba i sexapil, mislam deka me razbirate za koj tip na maski mislam....
Spodelite madami soveti kako lovite i kako zadrzuvate takov partner ......
Ako ima takvo masko na forumov neka si kazi na sto pagaКоментари:
Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 17:35
Баш на тие не паѓам и ич не ме привлекуваат.
Јас сум спротива од тие девојки


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 17:37
Nema vrska blue , na tie maski sto pagas de , mislev da e temata poveke okolu lovot i flertot.
Kako do vnimanie ? Flert? Vrska ? so decko od tvoj kaliber...

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 17:39
никогаш не почнувам со флерт.
прво се упознавам најдругарски и без никаква намера за нешто повеке
ако ми се допадне начинот на кој размислува тек тогаш може за нешто појке да мислам...
а како го постигнувам тоа потоа?
хммм
поим немам голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 18:55
прво му го спознавам карактерот.......и после го погодувам на неговите слабости.....


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 19:10
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Ako ima takvo masko na forumov neka si kazi na sto paga
 
Јас паѓам само на испит (кога не ми е научен), ама досега никоја не пробала преку лична порака да ме "падне". Ајде, еве ти шанса, само побрзо праќај пошо треба да излегувам...


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 19:15
Na sto saka neka pagja...i koga bi znaela nema da go napravam toa za da go privlecam,ako ne se sovpagja so moite stavovi i karakter.

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 19:20
Originally posted by fragola fragola напиша:

Na sto saka neka pagja...i koga bi znaela nema da go napravam toa za da go privlecam,ako ne se sovpagja so moite stavovi i karakter.
па нормално само ако сум заинтересирана............ако е за нешто друго сигурно ќе ме мрзи


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 19:47
najubavite krushi gi jadat svinjite, a krush*te pagaat tokmu pred svinjiteголема%20насмевка

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 19:52
...хехехехе...како...?...го чекам да се истрча...хахахаха...намигнување...да се умори... и потоа самиот паѓа пред мене...трепкање

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: Јордан Шумарот
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 20:45
Нешто ми вели дека прашањево е за мене...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Август.2008 во 21:00
Нешто ми вели дека причата на овој над мене ми е позната голема%20насмевкаголемо%20гушкање

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 29.Август.2008 во 00:46

Ne bre lugje... Takov maz ne moze da bide plen. Treba da se znaat pravilata na igrata ,toj e lovecot:-)))-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: dream girl
Датум на внесување: 29.Август.2008 во 00:55
Pa malku ke se izmori trchkajki po mene, pa potoa ako mi se vide pameten kako shto e ubav mozebi ke mu dadam nekoja shansa. Inaku pagaat na zavodliv pogled, sexy obleka (toa ne znachi da bidesh vulgarno i nevkusno oblechena) moze samo da ti biidat istaknati najubavite delovi od teloto...
Tolku mi teknuva vo momentot.
Pozdravche-------------
CONFIDENCE IS WHAT MAKES A GIRL SEXY!


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 29.Август.2008 во 01:03
А што ќе ти е таков? Може си е супер, ама бргу ќе му досадиш, верувај, не седат тие долго време на едно место... само трепни и оп! ќе видиш птичката одлетала

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 29.Август.2008 во 14:03
So takov mozam samo da si ja odmeram silata...za da se vidi koj e posilen .....i posle sekoj na svoja strana.....takov za doma ne se zema газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
I love life!!!


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 29.Август.2008 во 19:11
ccccccccc...za edna upotreba kao prezervativ, iskoristi i frli...плазењеглупчо...vikam ja se prevrte svetov naopachki, ama ne mi verujatголема%20насмевка

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 29.Август.2008 во 20:20
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

ccccccccc...za edna upotreba kao prezervativ, iskoristi i frli...плазењеглупчо...vikam ja se prevrte svetov naopachki, ama ne mi verujatголема%20насмевка
 
Pa srcko na tie rokot na upotreba im e mal, ako go zadrzis podolgo ke se rasipe голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкагазење%20од%20смеење


-------------
I love life!!!


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 29.Август.2008 во 22:08
Originally posted by Lady Blue Lady Blue напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

ccccccccc...za edna upotreba kao prezervativ, iskoristi i frli...плазењеглупчо...vikam ja se prevrte svetov naopachki, ama ne mi verujatголема%20насмевка
 
Pa srcko na tie rokot na upotreba im e mal, ako go zadrzis podolgo ke se rasipe голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкагазење%20од%20смеење
 
ok, ondak ako e taka...konzerviraj go nekako, a ako e shekerash ne mu treba ... u shpajz cuvaj goгазење%20од%20смеење


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 29.Август.2008 во 22:53
A be sto se toa mazetini.....збунетостзбунетостзбунетост


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 01:29
Русинките најбоље знаат....

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 02:32
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Devojki , kako gi lovite , dobivate i eventualno zadrzuvate onaj tip na maski koj se vecno single pr, G Clooney , onaj tip na maski polni so samodoverba , stil i koj zracat samodoverba i sexapil, mislam deka me razbirate za koj tip na maski mislam....
Spodelite madami soveti kako lovite i kako zadrzuvate takov partner ......
Ako ima takvo masko na forumov neka si kazi na sto paga
 
 
Ако е ова дефиниција за мажетина...збунетост...таков ниту ми треба, ниту се мачам да го ловам...не%20вреден


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 02:44
Ги има бе...мажетини...кај и да се свртиш...а и не мора за нив нешто да пањимаеш...намигнување
Мажите се ретки...голема%20насмевка


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 02:46
aaaaa.....
ova stanuva zapletkano......
nisto ne razbiram........збунетостзбунетост


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 02:48

...т.е. се правиш на тошо...

...или мажетина...збунетостплазење-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 02:50
kakoa toso malerot.....
batka....
ili mazetina...
збунетост
збунетост


Постирано од: strowberis
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 02:51
sakas da kazas MACHO(onie sto dremat "tuka"),a ne papucko


Постирано од: paris25
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 19:10
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Devojki , kako gi lovite , dobivate i eventualno zadrzuvate onaj tip na maski koj se vecno single pr, G Clooney , onaj tip na maski polni so samodoverba , stil i koj zracat samodoverba i sexapil, mislam deka me razbirate za koj tip na maski mislam....
Spodelite madami soveti kako lovite i kako zadrzuvate takov partner ......
Ako ima takvo masko na forumov neka si kazi na sto paga


jas sum takov намигнување
ama treba da me zapoznaes i ke vides na sto pagam големо%20гушкање


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 21:18
Ako samiot ne prijde i me zasemeti so svojot sarm i harizma...nema ni da go zabelezam

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 21:25
Originally posted by fragola fragola напиша:

Ako samiot ne prijde i me zasemeti so svojot sarm i harizma...nema ni da go zabelezam
 
sakash da kazesh deka, ke si u delirium-staza...well ok...pa taka i e...ne se zabelezue koa pagash, ko decana mali...posle toa zaboravaat---a taka se rasneплазење


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 30.Август.2008 во 21:39
Ne ne mislev na toa Tuku deka mozebi nema ni da go zabelezam takviot "macho"tip koj gi sarmira site okolu sebe,dokolku ne mi prijde i pokaze nekoi drugi vrednosti osven svojot izgled...Taka da nikogas ne sum razmisluvala kako da osvojam nekoja "mazetina" po koja site luduvaat,dokolku samata ne go zapoznaam i licno mene ne mi se dopadne.

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 03.Септември.2008 во 16:06
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Ako ima takvo masko na forumov neka si kazi na sto paga

 

Јас паѓам само на испит (кога не ми е научен), ама досега никоја не пробала преку лична порака да ме "падне". Ајде, еве ти шанса, само побрзо праќај пошо треба да излегувам...

Imav mislenje za tebe deka si eden od pofininite i popametnite na forumov , ke se pravam deka ova ne go procitav ...
Odime ponatamu , no za zal nekako ubiena e temava ili jas loso po makedonski se izrazuvam ne znam , mislev ke diskiturame onaka so smek okolu lovot i zadrzuvanje vnimanie na partnerot ama nisto od to , never mind ...

-------------


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 00:51
Samo ako poseduvas soodvetna municija

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 19:05
prodavat na pazar ,, na naduvuvanje
goooooolemi mazetini
samo so se lesni
vazduhot ne tezi
toa e provereno
zatoa se vika leta so umo-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 19:10
Prvo neka go proba dali znae da igra lastik ili skolica, nema prav maz sto ne gi znae tie raboti


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 05.Септември.2008 во 19:13
ako ne legne ispod kolata neznae so i falit

isto e toa
da
смеење


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 06.Септември.2008 во 07:35

prav maz e onoj koj umee da ja stavi pod zakrila svojata zena, da ja cuva i zastiti od naleti i nanosi, a od iskustvo vi kazuvam, macho tipovite ne se toa!-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 06.Септември.2008 во 09:58
Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

prav maz e onoj koj umee da ja stavi pod zakrila svojata zena, da ja cuva i zastiti od naleti i nanosi, a od iskustvo vi kazuvam, macho tipovite ne se toa!Hmmm... Ne bi se soglasil so ova. Postojat zzeni koj e nevozmozzno da se vrzat za eden mazz - pa shto i da pravi mazzot. Sum imal edno takvo iskustvo - i ti velam jas kje mu chestitam na toj mazz shto kje ja zadrzzi pokraj sebe nejze.

-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 10:43
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Originally posted by kejt-d-grejt kejt-d-grejt напиша:

prav maz e onoj koj umee da ja stavi pod zakrila svojata zena, da ja cuva i zastiti od naleti i nanosi, a od iskustvo vi kazuvam, macho tipovite ne se toa!Hmmm... Ne bi se soglasil so ova. Postojat zzeni koj e nevozmozzno da se vrzat za eden mazz - pa shto i da pravi mazzot. Sum imal edno takvo iskustvo - i ti velam jas kje mu chestitam na toj mazz shto kje ja zadrzzi pokraj sebe nejze.

Ne bila nikogas iskreno zaljubena , barala non stop nesto drugo. Zaljubena i zadovolna zena kranot od REK ne ja pomestuva od svojot partner!

-------------


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 10.Септември.2008 во 22:40
abe, sekoj na kraj se zaljubue...i toa tri puti...najmalce, sea zavisi kako koja/koj...

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: dzoni1
Датум на внесување: 11.Септември.2008 во 13:36
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Prvo neka go proba dali znae da igra lastik ili skolica, nema prav maz sto ne gi znae tie raboti

Hahahaha znaci da fatam da ucam lastik ili skolica..

-------------


Постирано од: rabani
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 15:18
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Devojki , kako gi lovite , dobivate i eventualno zadrzuvate onaj tip na maski koj se vecno single pr, G Clooney , onaj tip na maski polni so samodoverba , stil i koj zracat samodoverba i sexapil, mislam deka me razbirate za koj tip na maski mislam....
Spodelite madami soveti kako lovite i kako zadrzuvate takov partner ......
Ako ima takvo masko na forumov neka si kazi na sto paga

pogled podolg od voobichaeniot
dopir podolg od voobichaeniot
nasmev podolg od voobichaeniot
vitkajne kosa podolgo od voobichenoto
visoko krenata glava
visoko krenati ramenici
glumi nedostapnost
vo negovo drustvo demonstriraj seksualna inteligencija
ne mu obrnuvaj premnogu vnimanie
koristi metodi na blaga ironija za direktno da mu go napadnish egoizmot(mnogu si jak, mnogu si silen, mnogu si mazenstven,seto ova so blaga ironija i sarkazam)
i toa e toa
naskoro ke pochni da te gleda so proshirena zenica, a toa e siguren znak za seksualna privlechnost
a kako da go zadrzish?
e toa neznam?-------------
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 15:36
sekoj si ima svoj kriteriumi...ne mozez da globaliziras takvo prasanje...

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: rabani
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 15:42
temata e kako da se zavedat, mislam
ne e prashajneto za vkus


-------------
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 15:43
Originally posted by rabani rabani напиша:

temata e kako da se zavedat, mislam
ne e prashajneto za vkus


epa bas tuka vliaje vkusot.....

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: rabani
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 15:50
e pa dobro sega
jas sum mashko
davam zenski soveti
pa sega ti vidi


-------------
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 15:52
ja vidov, zatoa odgovoriv....

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: rabani
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 15:59
Originally posted by LouWeed LouWeed напиша:

ja vidov, zatoa odgovoriv....

a ti sho mislish?
kako do MAZETINI bi doshle nashive makedonski zeni?


-------------
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 18:26

brlo e nekoj da trca po nekoa    samo glup maz trca po zena.ima i drugi zeni ne se malku


Постирано од: Biolica
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 19:21
Originally posted by rabani rabani напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Devojki , kako gi lovite , dobivate i eventualno zadrzuvate onaj tip na maski koj se vecno single pr, G Clooney , onaj tip na maski polni so samodoverba , stil i koj zracat samodoverba i sexapil, mislam deka me razbirate za koj tip na maski mislam....
Spodelite madami soveti kako lovite i kako zadrzuvate takov partner ......
Ako ima takvo masko na forumov neka si kazi na sto paga

pogled podolg od voobichaeniot
dopir podolg od voobichaeniot
nasmev podolg od voobichaeniot
vitkajne kosa podolgo od voobichenoto
visoko krenata glava
visoko krenati ramenici
glumi nedostapnost
vo negovo drustvo demonstriraj seksualna inteligencija
ne mu obrnuvaj premnogu vnimanie
koristi metodi na blaga ironija za direktno da mu go napadnish egoizmot(mnogu si jak, mnogu si silen, mnogu si mazenstven,seto ova so blaga ironija i sarkazam)
i toa e toa
naskoro ke pochni da te gleda so proshirena zenica, a toa e siguren znak za seksualna privlechnost
a kako da go zadrzish?
e toa neznam?


Znajs , znajs ama ne sakas da mi kazis :)
Bagi interesen post , isto kako so drugarkite da sme na brunch i da muabetime okolu askmen.com :)
Nedostapna vikas , zosto vie maski ne ste nikogas umorni od igri vo stil na toplo -ladno?
I uste ednas fala za interesniot post

-------------


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 22:09
pa nekoi se otporni na sharmot, toa e toa...zatoa se nezainteresirani, tie obichno ne sakaat igra toplo-ladno, sakaat direktno i nedvosmilseno...ima i takvi sekako...

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: rabani
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 23:29


[/QUOTE]
Znajs , znajs ama ne sakas da mi kazis :)
Bagi interesen post , isto kako so drugarkite da sme na brunch i da muabetime okolu askmen.com :)
Nedostapna vikas , zosto vie maski ne ste nikogas umorni od igri vo stil na toplo -ladno?
I uste ednas fala za interesniot post [/QUOTE]


vidi vaka sega:
so drugarkite mozi za zenski muabeti da si muabetite
a so mashkite za mashki
a ti megu drugoto ja pushti temava za da slushnish i mashki misleina,NELI?
a za toplo-ladno:
ako i stavish na zena premnogu otvoreno ili odednash deka ja sakash ili slichno , najchesto ke se zaebava so tebe, posebno pred drugarkite

ke ti kazuva deka ima mnogu mashki koi i se pushtaatdeka mashkite se shovinisti koi mislat samo na seks(ne velam deka nema vistina vo toa), ama ne e sekogash taka
i taka ti e toa malce da i pushtish na zena jadiche nema nishto losho, naprotiv preporachlivo e za da vidish kako ke reagira
toa ti e shkolska mudrost od tinejgerskite denovi
a vie zenite toa go definirate "toplo_ladno"
jas ti gi napishav znacite koi mazite gi citaat kaj zenite i nachinot da go napadnish mashkoto ego kaj MACHO TIPOVITE
PA SEGA TI VIDI
SAKASH PROBAJ , SAKAS NE PROBUVAJ
ZA PROBA PARI NE ZEMAAT

-------------
DOAGA ISUS SO 200000 SVETII
ZA DA IM STAVI KRAJ NA SITE PROKLETII


Постирано од: Brutal
Датум на внесување: 29.Август.2010 во 05:14
одамна е прашањевоа ама исто така е и вечна тема:

-ко прво знаеш што сакаш и тоа те издвојува од останатите девојки и е привлечно за правите мажи
-привлечи му го вниманието - задени го, боцни го
-биди она што сакаш да го освоиш и што те привлекува. На прим. сакаш самоувереност -биди таква.
-биди полна страст во она што го правиш - работа, хоби, секс
-НЕ ги прави работите за да го импресионираш туку од ќеф
-НЕ изводи незаинтересиранот, игнорирање `не те видов кога беше онде` и останати глупости - смрди на длабока несигурност = се пали црвено светло кај него.
-НЕ барај врска туку убаво поминато време заедно
-НЕ се плаши дека ќе си отиде, биди сигурна дека ти си најубавото нешто во неговиот живот

со среќа!

-------------
само резултатот е важен


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 29.Август.2010 во 11:27
 "Jas go sakam a Ljubovta e slepa" .... Ne rusi stereotipi голема%20насмевка..... iako ubavo sto si go zel blokceto za skiciranje .... голема%20насмевка

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 29.Август.2010 во 12:53
Au, temava... ne sum ja primetil dosega...

..."kako do muzishcha"...


Постирано од: Brutal
Датум на внесување: 29.Август.2010 во 13:19
темава е неисцрпна и за ука и за заебавање на жениве.
само некој од админиве да не се најде загрозен па да ја исклучи

-------------
само резултатот е важен


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 29.Август.2010 во 13:23
Originally posted by Brutal Brutal напиша:

темава е неисцрпна и за ука и за заебавање на жениве.
само некој од админиве да не се најде загрозен па да ја исклучи
 
"заебавање на жениве" ... aj te molam obrazlozi mi go delcevo podetalno ... neso ne mi e jasno ... Kako toa?


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 29.Август.2010 во 13:26
licno smetam deka temava e dosta edukativna .......... od pricina sto ima dosta koi BI a ne znaat KAKO голема%20насмевка

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 29.Август.2010 во 13:28
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

licno smetam deka temava e dosta edukativna .......... od pricina sto ima dosta koi BI a ne znaat KAKO голема%20насмевка
 
Srcus ... kolku e pametno toa .... znaes deka stom ke im otvoris oci , oci ke ti iskopaat .... голема%20насмевкаплазење


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Brutal
Датум на внесување: 29.Август.2010 во 13:33
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Originally posted by Brutal Brutal напиша:

темава е неисцрпна и за ука и за заебавање на жениве. само некој од админиве да не се најде загрозен па да ја исклучи


 
"заебавање на жениве" ... aj te molam obrazlozi mi go delcevo podetalno ... neso ne mi e jasno ... Kako toa?


па небива да ви се дава само ука туку и малку љубов

-------------
само резултатот е важен


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 29.Август.2010 во 13:37
http://www.youtube.com/watch?v=VaQkaY5-OVk&ob=av3n">What's love got to do with it ? .... голема%20насмевка

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Brutal
Датум на внесување: 29.Август.2010 во 13:59
си знаеш ти, си знаеш... само права жена може да издржи толку љубов без да се надурли

-------------
само резултатот е важен


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 14:22
Како да го натерате да полуди за секс?
 

Иако тоа е тешко да се поверува, но понекогаш и момците се незаинтересирани за секс. За да го доведете во вистинско расположение и да ја потикнете акцијата, послужете се со неколку практични трикови.

Ретки се таквите ситуации, но знаат да се случи - стрес на работа, умор или финансиските проблеми доволни се мажот да заборави на сексот. За да го орасположите и да направите сексот да биде единствена работа на која ќе мисли, еве што можете да пробате.

Сцените со храна од филмовите не се без причина толку популарни и впечатливи. Нахранете го со грозје, јагоди или чоколадо. Спојот на храната и сексот никогаш не може да биде лош!

Масажата на грбот и рамената претворете ја во сензуално искуство. Лесната масажа дополнете ја со бакнежи и допири. Набрзо масажата ќе се претвори во вистински вулкан на страста!

Музиката е секогаш еден од најдобрите начини за подигање на атмосферата. Пуштете некое ЦД со омилени љубовни песни, кои ќе направат незаборавна атмосфера. За посебно дожувување може и да му танцувате.

Мала, но значајна порака ставена во неговиот џеб од јакната кога оди на работа, може да покрене цела лавина на секси мисли додека му заврши работното време. Тогаш едноставно нема да дочека да стигне дома, а за тоа дека нема да биде расположен нема да има ниту збор.

Заедничката вечера може да биде многу поромантична, ако запалите неколку свеќи и пуштите добра музика. По таквата вечера сигурно ќе бидете порасположени, отколку да ќутите пред телевизор.

Изненадувачкиот подарок кој сте му го купиле без повод, ќе му измами насмевка. Подарокот не мора да биде ни голем, ни скапоцен, доволна е ситница која ќе му покаже дека мислите на него.

Не заборавајте понекогаш да го почестите со заедничка купка во кадата. Запалете неколку миризливи свеќи, ставете пенлива купка во кадата и пуштете музика. Потоа ви преостанува само да се препуштите на моментот.

Детската заиграност е исто така одлична за врската. Понекогаш едноставно опуштете се, вратете се во безгрижните моменти и заборавете на се околу вас. Пиштолите на вода се одлична идеја, а брзо се` може да се претвори во секси борба во влажни маички.

Одлично ’оружје’ сигурно е и доручек в кревет. Направете го неговото омилено јадење, убаво сервирајте го и гледајте како се буди со насмевка на лицето. По ова ретко кој маж не би бил спремен за акција.

Изненадете го со посета на неговото работно место и искористете ја можноста за флертување. Кога ќе си заминете единствено нешто за кое ќе размислува, ќе бидете вие!-------------


Постирано од: valentina-pp
Датум на внесување: 08.Декември.2010 во 21:59
sto e ova olku mnogu trud?nebare ni treba poseben fakultet ili obuka kako do mazista.Edno ubavo dekolte,2 - 3 pametni muabeti,po moznost od pravoto ili medicinata,poznavanje ili zanes deka si jaka vo sexot i ete mazot kako ripce vo tavce...........mazi!nema lutis!


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 00:45
Ma kako trgnala rabotava ke treba da se delat i upatstva za koristenje ... газење%20од%20смеење

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 01:08
a?


Pametni muabeti? dovolen e delot so dekolteto...

-------------
Incredible Blue


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 02:52
Originally posted by емил емил напиша:

Како да го натерате да полуди за секс?
 


Иако тоа е тешко да се поверува, но понекогаш и момците се незаинтересирани за секс. За да го доведете во вистинско расположение и да ја потикнете акцијата, послужете се со неколку практични трикови.

Ретки се таквите ситуации, но знаат да се случи - стрес на работа, умор или финансиските проблеми доволни се мажот да заборави на сексот. За да го орасположите и да направите сексот да биде единствена работа на која ќе мисли, еве што можете да пробате.

Сцените со храна од филмовите не се без причина толку популарни и впечатливи. Нахранете го со грозје, јагоди или чоколадо. Спојот на храната и сексот никогаш не може да биде лош!

Ova i moze da projde....do negde...ako e prskano grozjeto ce ja userete rabotata...bukvalno

Масажата на грбот и рамената претворете ја во сензуално искуство. Лесната масажа дополнете ја со бакнежи и допири. Набрзо масажата ќе се претвори во вистински вулкан на страста!

Ako ne zaspie....

Музиката е секогаш еден од најдобрите начини за подигање на атмосферата. Пуштете некое ЦД со омилени љубовни песни, кои ќе направат незаборавна атмосфера. За посебно дожувување може и да му танцувате.
 
Negative...Forata so ljubovnata muzika pali samo kaj zeni....

Мала, но значајна порака ставена во неговиот џеб од јакната кога оди на работа, може да покрене цела лавина на секси мисли додека му заврши работното време. Тогаш едноставно нема да дочека да стигне дома, а за тоа дека нема да биде расположен нема да има ниту збор.
 
Nema ni da se secava na porakata posle 30 min....

Заедничката вечера може да биде многу поромантична, ако запалите неколку свеќи и пуштите добра музика. По таквата вечера сигурно ќе бидете порасположени, отколку да ќутите пред телевизор.
 
Sveci aj i nekako....samo ne probuvajte da go przite so vosok od svecite...Imame i nie mazite dusa...тага

Изненадувачкиот подарок кој сте му го купиле без повод, ќе му измами насмевка. Подарокот не мора да биде ни голем, ни скапоцен, доволна е ситница која ќе му покаже дека мислите на него.
 
Moze , moze....samo pa ne mora epten sitnica....da se vidi...i da bide korisno...Srafciger, Cekan, Francuski kljuc....

Не заборавајте понекогаш да го почестите со заедничка купка во кадата. Запалете неколку миризливи свеќи, ставете пенлива купка во кадата и пуштете музика. Потоа ви преостанува само да се препуштите на моментот.
 
Apsolutno, ako cel den secel drva u planina ili lezel pod avto u garaza, taman e za u zaednicka kupka... голема%20насмевка...

Детската заиграност е исто така одлична за врската. Понекогаш едноставно опуштете се, вратете се во безгрижните моменти и заборавете на се околу вас. Пиштолите на вода се одлична идеја, а брзо се` може да се претвори во секси борба во влажни маички.
 
Vlazni maicki.... ma daj... Pazete da ne vi kaze:- Tolkava krava si a uste so pistolcinja se igras...

Одлично ’оружје’ сигурно е и доручек в кревет. Направете го неговото омилено јадење, убаво сервирајте го и гледајте како се буди со насмевка на лицето. По ова ретко кој маж не би бил спремен за акција.
 
Uhuuu... Dorucek vo krevet...Sum gi drapal jajcata cela noc i sabajle mora da fatam hrana so tie race...Yeeeeeahhhh...

Изненадете го со посета на неговото работно место и искористете ја можноста за флертување. Кога ќе си заминете единствено нешто за кое ќе размислува, ќе бидете вие!
 
I uste ako mi sere sefot posle ili sum u nevidena guzva e sigurno ce mislam na nea da ja oteram u pm koga ce se vratam doma...

 
 
Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....намигнување
Ajd prijatno...


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 23:51
Originally posted by gonzo
<DIV> </DIV>
<DIV><FONT color=#ff0000>Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....<img src=http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/3.gif height=18 width=18 border=0 align=absmiddle alt=намигнување></FONT></DIV>
<DIV><FONT color=#ff0000>Ajd prijatno...</FONT></DIV>[/QUOTE gonzo
 
Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....намигнување
Ajd prijatno...
[/QUOTE напиша:


Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијатасмеење
Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијатасмеење

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 09.Декември.2010 во 23:59
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Originally posted by gonzo 
<DIV> </DIV>
<DIV><FONT color=#ff0000>Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....<img src=http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/3.gif height=18 width=18 border=0 align=absmiddle alt=намигнување></FONT></DIV>
<DIV><FONT color=#ff0000>Ajd prijatno...</FONT></DIV></td></tr></table> 
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>
<DIV></DIV>Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијата<img src=http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/21.gif height=18 width=18 border=0 align=absmiddle alt=смеење>[/QUOTE gonzo
 
Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....намигнување
Ajd prijatno...
Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијатасмеење[/QUOTE напиша:

 
 
Negative...Togas dobivas 'heavy truck driver' u krevetot...Kakvi zajcinja kakvi mrmotnjaci....плазење
 
 
Negative...Togas dobivas 'heavy truck driver' u krevetot...Kakvi zajcinja kakvi mrmotnjaci....плазење


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 00:27
газење%20од%20смеење lellee temata e hit...
mazista...more ne ostanaa veke mnogu takvi..
OVA KE TI PRAAM ONA KE TI PRAAM I рамнодушност


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: Andjelina
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 01:01
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

газење%20од%20смеење lellee temata e hit...
mazista...more ne ostanaa veke mnogu takvi..
OVA KE TI PRAAM ONA KE TI PRAAM I рамнодушност

а никако да ти напраат,а?газење%20од%20смеење


-------------
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасуваПостирано од: Kali
Датум на внесување: 10.Декември.2010 во 11:22
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Devojki , kako gi lovite , dobivate i eventualno zadrzuvate onaj tip na maski koj se vecno single pr, G Clooney , onaj tip na maski polni so samodoverba , stil i koj zracat samodoverba i sexapil, mislam deka me razbirate za koj tip na maski mislam....
Spodelite madami soveti kako lovite i kako zadrzuvate takov partner ......
Ako ima takvo masko na forumov neka si kazi na sto paga

хммм

....ако успеам да го погалам по раката... готов е!
иначе...ништо голема%20насмевка

П.С. Ова за Џорџ Клуни правиме муабет, нели...мада не е он некое  посебно...мажиште!


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 11.Декември.2010 во 02:10
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

газење%20од%20смеење lellee temata e hit...
mazista...more ne ostanaa veke mnogu takvi..
OVA KE TI PRAAM ONA KE TI PRAAM I рамнодушност

а никако да ти напраат,а?газење%20од%20смеење


ma na muabet naj jaki se siteгазење%20од%20смеење


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 11.Декември.2010 во 02:16
лутиналутиналутина

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: MyWay
Датум на внесување: 11.Декември.2010 во 02:21
Originally posted by gonzo gonzo напиша:

лутиналутиналутинагонзо што ти станаизненадување


-------------

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 11.Декември.2010 во 02:25
Не ви кажувам.....после сите истите финти
е неможе

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 11.Декември.2010 во 02:25
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by gonzo gonzo напиша:

лутиналутиналутинагонзо што ти станаизненадување
 
 
E ce vidis sto ce ti praam...плазење


-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: afrodit
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 16:43
Појма немам, и во двете ситуации сум била. Само зависи од расположение и типот како ќе се погоди, која улога ќе ја имам. Ма да, сепак повеќе сакам да бидам заведена.

Само жалното е што денеска се менуваат улогите и девојките стануваат се почесто ловци, а момците срамежливо чекаат таа да им прииде, таа да ги шармира, таа да се труди оклоу нив. Срамота!


Постирано од: hariing
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 16:50


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 18.Декември.2010 во 16:55
Еве Афродит едно мажиште ти пријде со широка насмевка,внимавај на која тема ќе одиш.намигнување....голема%20насмевка

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: Brutal
Датум на внесување: 19.Декември.2010 во 22:12
Originally posted by afrodit afrodit напиша:

Појма немам, и во двете ситуации сум била. Само зависи од расположение и типот како ќе се погоди, која улога ќе ја имам. Ма да, сепак повеќе сакам да бидам заведена.

Само жалното е што денеска се менуваат улогите и девојките стануваат се почесто ловци, а момците срамежливо чекаат таа да им прииде, таа да ги шармира, таа да се труди оклоу нив. Срамота!


... особено на „срамежливото„ чекање ти да пријдеш...
моме, си го утнала типот мажи. Тука Биолица не праи муабет за срамежливи ....

-------------
само резултатот е важен


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 21.Март.2018 во 20:03
Originally posted by rabani rabani напиша:

Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Devojki , kako gi lovite , dobivate i eventualno zadrzuvate onaj tip na maski koj se vecno single pr, G Clooney , onaj tip na maski polni so samodoverba , stil i koj zracat samodoverba i sexapil, mislam deka me razbirate za koj tip na maski mislam....
Spodelite madami soveti kako lovite i kako zadrzuvate takov partner ......
Ako ima takvo masko na forumov neka si kazi na sto paga

pogled podolg od voobichaeniot
dopir podolg od voobichaeniot
nasmev podolg od voobichaeniot
vitkajne kosa podolgo od voobichenoto
visoko krenata glava
visoko krenati ramenici
glumi nedostapnost
vo negovo drustvo demonstriraj seksualna inteligencija
ne mu obrnuvaj premnogu vnimanie
koristi metodi na blaga ironija za direktno da mu go napadnish egoizmot(mnogu si jak, mnogu si silen, mnogu si mazenstven,seto ova so blaga ironija i sarkazam)
i toa e toa
naskoro ke pochni da te gleda so proshirena zenica, a toa e siguren znak za seksualna privlechnost
a kako da go zadrzish?
e toa neznam?
газење од смеењегазење од смеењегазење од смеење sala na strana ova ne loso,ova e zavodlivoПостирано од: lotus flower
Датум на внесување: 01.Ноември.2018 во 19:20
na repid ke se stavis газење од смеење
za da go zadrzisгазење од смеење


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 01.Ноември.2018 во 20:08
Originally posted by rabani rabani напиша:
Znajs , znajs ama ne sakas da mi kazis :)
Bagi interesen post , isto kako so drugarkite da sme na brunch i da muabetime okolu askmen.com :)
Nedostapna vikas , zosto vie maski ne ste nikogas umorni od igri vo stil na toplo -ladno?
I uste ednas fala za interesniot post [/QUOTE]


vidi vaka sega:
so drugarkite mozi za zenski muabeti da si muabetite
a so mashkite za mashki
a ti megu drugoto ja pushti temava za da slushnish i mashki misleina,NELI?
a za toplo-ladno:
ako i stavish na zena premnogu otvoreno ili odednash deka ja sakash ili slichno , najchesto ke se zaebava so tebe, posebno pred drugarkite

ke ti kazuva deka ima mnogu mashki koi i se pushtaatdeka mashkite se shovinisti koi mislat samo na seks(ne velam deka nema vistina vo toa), ama ne e sekogash taka
i taka ti e toa malce da i pushtish na zena jadiche nema nishto losho, naprotiv preporachlivo e za da vidish kako ke reagira
toa ti e shkolska mudrost od tinejgerskite denovi
a vie zenite toa go definirate "toplo_ladno"
jas ti gi napishav znacite koi mazite gi citaat kaj zenite i nachinot da go napadnish mashkoto ego kaj MACHO TIPOVITE
PA SEGA TI VIDI
SAKASH PROBAJ , SAKAS NE PROBUVAJ
ZA PROBA PARI NE ZEMAAT [/QUOTE]

газење од смеењегазење од смеењегазење од смеење


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 01.Ноември.2018 во 20:12
Originally posted by Glenn Glenn напиша:

Originally posted by gonzo
<div> </div>
<div><font color=#ff0000>Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....<img src=http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/3.gif height=18 width=18 border=0 alt=намигнување title=намигнување /></font></div>
<div><font color=#ff0000>Ajd prijatno...</font></div></td></tr></table> 
<div></div>
<div></div>
<div></div>Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијата<img src=http://forum.idividi.com.mk/smileys_novi/21.gif height=18 width=18 border=0 alt=смеење title=смеење />[/QUOTE gonzo
 
Bla, bla , bla... Zeni , ako sakate da poludi za seks ednostavno ne mu davajte....намигнување
Ajd prijatno...
Да сигурно, па после натекуваат јајцата од неактивност, па кога ќе му дадеш ни зајче не му е рамно со брзина на акцијатасмеење[/QUOTE напиша:
газење од смеење Nemam sili veke za smeenje газење од смеењегазење од смеењегазење од смеење Nemam sili veke za smeenje газење од смеењегазење од смеење


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 21.Ноември.2018 во 11:01
Еден мал совет од мене
Кога жената го брка мажот тоа никогаш не успева


-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: pajser
Датум на внесување: 21.Ноември.2018 во 13:02
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:


Еден мал совет од мене
Кога жената го брка мажот тоа никогаш не успева

,,,e de i sega chare,,,

,,Eden sovet da dadeshe kako do zhenishta,,

-------------
nesluchajno ne veruvam vo sluchajnosti<>sekoja sluchajnost e kontrolirana


Постирано од: Katina2019
Датум на внесување: 24.Јануари.2019 во 21:07
Originally posted by lotus flower lotus flower напиша:


Еден мал совет од мене
Кога жената го брка мажот тоа никогаш не успева
Зошто не ти успева не ми е јасно??
Мене кој ми се допаѓаше не чекав, прва регирам, но не бегаа и неморав да ги бркам


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 25.Јануари.2019 во 16:27
Tebe ti uspeva samo za samo sex ili ljubov so sex?-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 25.Јануари.2019 во 16:37
Te pocituvaat li?

-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: Katina2019
Датум на внесување: 25.Јануари.2019 во 21:03
Сите мои партнери со кои сум била ми се пријатели, се почитуваме, си помагаме ако на некој нешто му затреба...А зошто не би ме почитувале, не гледам причина за таков однос!?


Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 26.Јануари.2019 во 03:02
Originally posted by Katina2019 Katina2019 напиша:

Сите мои партнери со кои сум била ми се пријатели, се почитуваме, си помагаме ако на некој нешто му затреба...А зошто не би ме почитувале, не гледам причина за таков однос!?


Тоа е затоа што кај луѓето постои верување дека ако не е љубов (најдобро ако е брак), а се работи само за секс (веројатно с'е уште има кои се наоѓаат исклучиво за еднократен секс), тогаш не се почитуваат. 

Јас не го делам тоа верување.

Оти ако се работи само за еднократен секс, пред кој не се познавале и повеќе нема никогаш да се видат, тогаш нема место да се говори за почитување. А ако луѓето веќе се знаеле тогаш нема зошто сексот негативно да смени било што во нивниот натамошен однос.  Напротив, само може да го подобри.

-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 26.Јануари.2019 во 09:40
Da toa taka bilo porano.
Neznam koi generacii ste sigurno ste postari i neznam kolku iskreni.

Interesot kako eden trend kaj denesnata mladina poradi mnogu pricini site vodi gi pomatuva.
Ja bi razjasnuvala no navistina nemam vreme.
Ne e se crno ili belo.-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 26.Јануари.2019 во 19:20
Шо разбираме ние мажите
Не џабе се рекло жената му го дотера умот.Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk