Испечати | Затвори го прозорот

Претседателот уценува и прети!

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: АРХИВА
Име на форумот: Историја и политика
Опис на форумот: историски, политички, изборни дебати
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=14778
Датум на принтање: 01.Октомври.2024 во 20:57
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Претседателот уценува и прети!
Постирано од: moira
Наслов: Претседателот уценува и прети!
Датум на внесување: 31.Јули.2008 во 19:55
Претседателот Црвенковски излезе со став:

„Прво, доколку СДСМ заедно со своите коалициони партнери од опозицијата гарантира прекин на бојкотот на Собранието и другите институции, подготвен сум да го искористам своето уставно и законско право и да го помилувам градоначалникот Зоран Заев и неговите соработници кои се наоѓаат во притвор“, изјави Бранко Црвенковски, Претседател на Македонија.

„Второ, доколку ДПА гарантира прекин на бојкотот на Собранието и другите институции, подготвен сум да не го потпишам Указот за стапување во сила на законот за употреба на јазиците“, додаде Црвенковски.

„Трето, нема да ги потпише ниту законите за работници, енергетика и експропријација, кои беа експресно донесени, доколку опозицијата гарантира враќање во Парламентот„.

Зачудува фактот што и кај власта и кај опозицијата отсуствува иницијатива за разрешување на состојбата. Со ваков фаличен парламент и со ваква половична демократија датум за преговори со Европската унија нема да добиеме, рече Црвенковски.

Претседателот добил впечаток дека власта е задоволна што се ослободила од опозицијата. На раководството на СДСМ му порача дека со бојкот политички битки не се добиваат, а дека на СДСМ како партија вакви методи не му доликувале.

Дали со оваквиот став Претседателот уценува и истовремено демонстрира сила која е непримерна за еден претседател на држава, бидејки директно се инволвира во независноста на судството, кое нели е еден од таргетите кои треба да ги исполниме за добивање на позитивно мислење од комисијата на ЕУ?

Доколку градоначалникот Заев е невин, што секако ке се докаже и утврди со судската постапка, од што се плаши Претседателот и чуму аболиција, зарем не треба да биде пример во државата и пред светот дека навистина верува во македонското судство, па макар било и  со маани?

На овој начин само се кршат основните права на демократијата и независноста на институциите кои сите треба да ги респектираме!

Ова е класично минирање на сите демократски процеси и уцена од страна на еден претседател на држава, демонстрирање на сила, директно мешање во работата на Парламентот и судството, што секако е непримерно и срамно, особено во моменти кога од сите страни како држава сме под силен меѓународен мониторинг !


















-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...



Коментари:
Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 31.Јули.2008 во 20:25
Претседателот пред некој ден кај Злате.....и оваа изјава ја даде под дејство на.........

http://www.hostanimage.com/files/bbwssp96as3f257xlz7v.jpg

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: zidarski
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 06:43
Ова беше апсолутно најидиотскиот потег што било кој може да го направи во Македонија.
Повторно покажаа дека ако некој изврши минимален притисок, веднаш треба да се попушти и да им се удоволат барањата.
ДПА незадоволна - леле, ајде да им удоволиме, греота се, ќе поништиме закон донесен од 80 пратеници.
СДСМ незадоволна - нема проблем, ќе му простиме на Заев за криминалот за кој судот сеуште не потврдил дали е виновен. И плус, за да не се осеќаат дека другарчињата не ги играат - ќе поништиме уште два-три закона, онака, ради рекреација.
Уште некој нешто да не има проблем во Македонија? Кажувајте, додека е Бане во настроение, може ќе ви упали. "Друже претседателе, ако може да ми учиниш..."


Мислам дека со ова де-факто престана да биде претседател на државата. Освен тоа - може да не ги потпише законите, парламентот пак ќе ги изгласа, вториот пат ќе мора да ги потпише. Само после сметката за дневници и трошоци за повторно изгласување и печатење на законите - дали тој ќе ја плати, СДСМ, ДПА или пак од буџет ќе оди?!

-------------
Do what is right, come what may...


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 09:29
kade bese da ucenuva za ljube boskovski?









од моира: те молам без воинствени повици, непримерно е!


-------------


Постирано од: Паланчански
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 11:31
Бранко е зрел за импичмент.
Наместо предвремени локални избори, треба да има предвремени претседателски избори.


-------------
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.


Постирано од: devil6
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 13:30
ne bi rekol deka ucenuva, ednostavno gi potsetuva gragjanite koi se negovite ustavni i zakonski prava. a dokolku ima predvremeni pretsedatelski izbori i dokolku branko bide kandinat ne moze da izgubi od nitu eden vmrovec

-------------


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 15:40
Бранко е зрел одамна за импичмент, само нема кој да му го стокми изгледа. Бедник!... Не ни знаел некогаш да води политика, уште помалку држава!.. Единствено оружје во неговиот арсенал се уцени, сплетки, подземни игри... а, да не заборавам, тука е и неговиот “шарм“болен,  на кој паѓаат многу фрустрирани домаќинки...
Да беше во друга држава, досега ќе заборавеа дека некогаш бил претседател.... он е и над правда и над закони и над судови... а бе он ти е како самопрогласен бог... Толку е арогантен и дрзок што смета дека нему никој не смее да му забележи за отвореното навивање за поранешната му партија... па тој ништо и не работи друго како претседател, освен што “од високо“ се грижи за своите, да не пропаднат во бездната која им е се поблиску...

Ќе го искористел своето право.. А кој му го даде тоа право ?... Граѓаните?... Затоа ли му дадоа доверба, оние што му ја дадоа, за да си игра со законот, да си игра калимеро нема правда и да си ги спасува своите миленици и сопартијци... од што?... Од правдата?... Па ако се толку чисти, што не го остават судот да си ја заврши работата?... Или се плашат од нешто?...

Идиотски потег... како што и му доликува на Бране “државникот“!...



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 15:47
auuu,
da ne tipuknala,
zolckata?!изненадувањетага


-------------
You live only ONCE!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 15:58
газење%20од%20смеење Не... ми пукна еден нокт... типкајќи по тастатура...

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 16:04
zalam,газење%20од%20смеење

ete,
sega imas uste i toa ,
da mu go ,
natovaris!


-------------
You live only ONCE!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 16:09
Да... бране е крив и за мојот нокт... ќе барам отштета... дури е расположен... ајде сите, кажувајте кој шо има да бара... на кој шо му фали... правец бране... да ви потпише некое законче... ако не, сите марш на протест... пред судовите... или пред неговата резиденција... да види он шо значи уцена!...намигнување 

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 16:20
sega pretsedatel kje dobie CRN BUMBAR
sega go gledalm toa
vise gi ima 4 komada



-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 16:28
bumbarcinja se mnozat
kje bide BANO prav BUMBAR
големо%20гушкање


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: butel2
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 16:32
CRN BUMBAR , pa normalno od vmrovska televizija sto moze drugo da dobie. cudo e to Latasot uste neobjaveni sudskite odluki na negovite vesti se slusaat


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 16:40
komunjarko kjuti
oti kje te napram bumbarголемо%20гушкање


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 17:21
vo pravo e Branko,
za abolicijata sum malku skepticen, ama za zakonite sosema e vo pravo
mora da se slusa i glasot na opozicijata


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 17:29
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

CRN BUMBAR , pa normalno od vmrovska televizija sto moze drugo da dobie. cudo e to Latasot uste neobjaveni sudskite odluki na negovite vesti se slusaat


sakas da kazes , od strogo informirani carsiski kuloari ili mozebi otkako amdi vleze U pozicijata , preku izvorite na SUTEL .......... kakov CRN novinar ... obicen JEBIVETAR ( zrakoprc ) ...............


-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Pacifist
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 18:25
Branko go jadel,pa sega saka da mu pomogne na vladata i sobranieto
hahahahahhahah...kakvo licemerie
znaci ovoj e vo sostojba da amnistira eden kriminalec(ako toa se dokaze) i da ne mu dava pecat na eden los zakon za albancite, samo dpa i sdsm da se vratat vo sobranietoi( da ne mu precat na gruevski vo negovata rabota)
ovoj ni mislel za drzavata?!?!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 18:35

Мисли он на државата... ама не на арно.... си ја гледа он државата од своја перспектива... на семоќен бог...

DJAKONDO, јас Бранко не го доживувам како татко на нацијата... море ни како трет братучед, не па татко...

А дека е татко татко е, ама само на делот од нацијава кои си имаат книшки од СДСМ.... или се нивни вечни симпатизери.



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 19:22
Originally posted by anastea anastea напиша:

Мисли он на државата... ама не на арно.... си ја гледа он државата од своја перспектива... на семоќен бог...

DJAKONDO, јас Бранко не го доживувам како татко на нацијата... море ни како трет братучед, не па татко...

А дека е татко татко е, ама само на делот од нацијава кои си имаат книшки од СДСМ.... или се нивни вечни симпатизери.


padni na grudi moi vamp големо%20гушкање


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: zidarski
Датум на внесување: 02.Август.2008 во 00:57
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

vo pravo e Branko,
za abolicijata sum malku skepticen, ama za zakonite sosema e vo pravo

mora da se slusa i glasot na opozicijata

Да, се разбира дека треба да се слуша гласот на опозицијата! Но таа опозиција сама избра да не и се слуша гласот. Нема потреба никој да се извинува заради тоа освен - опозицијата!

-------------
Do what is right, come what may...


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 02.Август.2008 во 01:12
Да, никој не ги тераше да се одлучат за бојкот и да напуштат терен.
Се однесуваат како мало дете, ќе го налути нешто мама и ќе избега во соба да плаче... кај тато. “Тато, тато, мама нејќе да ми купи авион. Ај оди натерај ја да ми го купи, оти нема да јадам.“
И таткото ако си е таков недоквакан како нашиов “татко“ на нацијата, одма кај мајката: “Жено, јас сум спремен да дадам и куќа и викендичка и дуќани... се што имаме ќе продадам, само дај да му купиме едно боингче на детево, белким ќе седне со нас да јаде!“...глупирање


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 02.Август.2008 во 01:15
kaj mi e
 " komentarot",
be?!

лутина




-------------
You live only ONCE!


Постирано од: moira
Датум на внесување: 02.Август.2008 во 19:08

Аболицијата е потпишана, сега никогаш нема да дознаеме дали имаше вина или не кај струмичкиот градоначалник и  неговите соработници!

Но претседателот става вето на Законот за јазиците!


И секако опозицијата е хепи и се враќа во Собранието!


Што ти е моќ!


Нема ни  истрага ни суд, ни правда, само уцена и секако реализација на истата!

И после некој нека каже дека претседателот не е човек од збор!







-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: invader
Датум на внесување: 02.Август.2008 во 19:11
i posle grcite vi bile krivi?!

znaci ,poslep narod ,nema od ovoj tuka!


Постирано од: zidarski
Датум на внесување: 03.Август.2008 во 04:20
Со колку гласа се изгласува импичмент?

-------------
Do what is right, come what may...


Постирано од: maestro13
Датум на внесување: 03.Август.2008 во 18:40
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:


kade bese da ucenuva za ljube boskovski?


љубе сам рече дека бранко е најзаслужен за неговото ослободување

-------------


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 01:45
Тоа е само уште една приказна за неговиот начин на работа во политиката.

Нема закони.
Само договор помеѓу тие што имаат моќ. И пари.
Не за џабе СДС-овци кога не се на власт плачат каде стигнат и за што стигнат.

Немаат моќ.
А само така знаат да "работат" и да прават пари... Со договор....




Постирано од: invader
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 02:06
pa sto ne go trgnete togas?! i nego i site slicni na nego. ili "gospod" vi go postavil,pa ne go mozete toa? e,vo normalni zemji i toa go mozat,ako e stvarno taka kako sto vikas.

-------------
在美居住和工作 ——快来参加官方举办的美国绿卡抽奖!


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 19:07
Originally posted by invader invader напиша:

pa sto ne go trgnete togas?! i nego i site slicni na nego. ili "gospod" vi go postavil,pa ne go mozete toa? e,vo normalni zemji i toa go mozat,ako e stvarno taka kako sto vikas.


Ти од каде си момче...???
Од Европа....????!!!!!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 09:12
kako ocekuvate svetot da ve pocituva koga sami ne si se pocituvate.

jas moze nekogo da na sakam i da ne se slozuvam voopsto so nego, no ako toj nekoj e predsetadel, kako predsedatel ke ja ima mojata pocit.

ne e vazno dali Branko ili Stanko, stanuva zbor za funkcijata predsedatel, koja VMRO_ovcive izgleda ne ni znaat sto znaci.


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 11:39
Ова се вика селективна меморија!

Инаку "граѓанинот" Трајковски, Бог да го прости, им беше омилен граѓанин на симпатизерите и членовите на СДСМ, но кој памети, памети, кој не ке се потсети!

И нема ништо лошо доколку се критикува било кој носител на државна функција, напротив здраво е...

Англичаните дури и кралицата ја критикуваат...

Но кај нас нели, се е непримерно, па  и критика на однесувањето и вршењето на должноста кај функционерите, тие мораат да останат недопирливи, секако во завосност од кој блок политички партии потекнуваат!

А тие ВМРО-вци...ништо не знаат...дури ни да критикуваат не знаат...








-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 13:05
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Со колку гласа се изгласува импичмент?
 
 
galiba so 40 (edna tretina od vkupniot broj pratenici)


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 13:09
Originally posted by zidarski zidarski напиша:

Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

vo pravo e Branko,
za abolicijata sum malku skepticen, ama za zakonite sosema e vo pravo

mora da se slusa i glasot na opozicijata

Да, се разбира дека треба да се слуша гласот на опозицијата! Но таа опозиција сама избра да не и се слуша гласот. Нема потреба никој да се извинува заради тоа освен - опозицијата!
 
 
bez opozicija nikojnema da gi sledi sednicite od sobranieto,
lugje, sfatete, ne sme nie Rusija ili Kina
edinstven cirkus ni e sobranieto
a bez opozicija nema cirkus,ida ima kratko trae голема%20насмевка
 


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 13:25
А зошто опозицијата не е онаму каде и е место, во Палрламентот?

Некој ја избрка?

Не паѓајте на ситни конструкцијии...никој не ја избрка...самите се решија на таков чекор, се со цел да си го прекријат својот неуспех и дебакл кој го доживеаа.  А, конструкциите од типот позицијата сака Парламент без опозиција за полесно да ги носи законите и да прави што сака, не држат вода затоашто и со неа и без неа, власта што наумила тоа и ќе го изгласа, мнозинство се и без коалиционите партнери. И токму поради тоа, опозицијата треба да биде на своето место, во Парламентот. бидејки некој им дал доверба, да бидат конструктивна опозиција, а не од улица да демонстрираат демократија, да глумат жртвени јагниња и да плачат по медиуми.









-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 13:31
... teshko im odi prestruktuiranjeto... sami na sebe si se kontradiktorni... treba da kontriraat na svoite dovcerashni koalicioni partneri... SDSM na DUI...DPA na VMRO... DPA se ushte vo poteshka pozicija...treba da gi kudat zakonite koi do vcera gi falea...a SDSM treba da odat kontra ona za koe do vcera od petni zili se tepaa da dokazat... zatoa pretsedatelot... gi prestroi... "im pomogna" da se vratat kako na izbegana nevesta... i si zamina na odmor... 


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 13:31
Nekoj vo ovaa drzava ne se sposobni nitu OPOZICIJA da bidat, mi se ezi kozata koga ke mi tekne deka istite drzavata ja vodea.


Постирано од: moira
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 13:38
...сите се исти, глумат лудило...и опозицијата и позицијата...у симбиозна врска се...




за kultuzin:
...Welcome back...големо%20гушкање


-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 15:13
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Nekoj vo ovaa drzava ne se sposobni nitu OPOZICIJA da bidat, mi se ezi kozata koga ke mi tekne deka istite drzavata ja vodea.
 
 
ma i kozii ovci, site se ezat


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: mileg
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 15:49
абе претседателот ни уценува се!За да се врати опозицијата во собраието може и собранието да го запали ама не сака.Зосто ке ни е опозиција кога ние си имаме мнозинство од 63 пратеници?


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 15:51
Originally posted by mileg mileg напиша:

абе претседателот ни уценува се!За да се врати опозицијата во собраието може и собранието да го запали ама не сака.Зосто ке ни е опозиција кога ние си имаме мнозинство од 63 пратеници?
 
a koi ste vie
ili pak koi sme nie
 
zarm ovaa tema e samoza vmro-ovci


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 15:53
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by mileg mileg напиша:

абе претседателот ни уценува се!За да се врати опозицијата во собраието може и собранието да го запали ама не сака.Зосто ке ни е опозиција кога ние си имаме мнозинство од 63 пратеници?
 
a koi ste vie
ili pak koi sme nie
 
zarm ovaa tema e samoza vmro-ovci
 
ne ova tema za VMRO- ovci tuku za luge sto realno razmilsuvaat!!!Pretsedatelot e GAd ne da ucenuvaaaa.... ke pukne od maka siromaskiot


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 16:12
Originally posted by moira moira напиша:

Претседателот Црвенковски излезе со став:

„Прво, доколку СДСМ заедно со своите коалициони партнери од опозицијата гарантира прекин на бојкотот на Собранието и другите институции, подготвен сум да го искористам своето уставно и законско право и да го помилувам градоначалникот Зоран Заев и неговите соработници кои се наоѓаат во притвор“, изјави Бранко Црвенковски, Претседател на Македонија.

„Второ, доколку ДПА гарантира прекин на бојкотот на Собранието и другите институции, подготвен сум да не го потпишам Указот за стапување во сила на законот за употреба на јазиците“, додаде Црвенковски.

„Трето, нема да ги потпише ниту законите за работници, енергетика и експропријација, кои беа експресно донесени, доколку опозицијата гарантира враќање во Парламентот„.

Зачудува фактот што и кај власта и кај опозицијата отсуствува иницијатива за разрешување на состојбата. Со ваков фаличен парламент и со ваква половична демократија датум за преговори со Европската унија нема да добиеме, рече Црвенковски.

Претседателот добил впечаток дека власта е задоволна што се ослободила од опозицијата. На раководството на СДСМ му порача дека со бојкот политички битки не се добиваат, а дека на СДСМ како партија вакви методи не му доликувале.

Дали со оваквиот став Претседателот уценува и истовремено демонстрира сила која е непримерна за еден претседател на држава, бидејки директно се инволвира во независноста на судството, кое нели е еден од таргетите кои треба да ги исполниме за добивање на позитивно мислење од комисијата на ЕУ?

Доколку градоначалникот Заев е невин, што секако ке се докаже и утврди со судската постапка, од што се плаши Претседателот и чуму аболиција, зарем не треба да биде пример во државата и пред светот дека навистина верува во македонското судство, па макар било и  со маани?

На овој начин само се кршат основните права на демократијата и независноста на институциите кои сите треба да ги респектираме!

Ова е класично минирање на сите демократски процеси и уцена од страна на еден претседател на држава, демонстрирање на сила, директно мешање во работата на Парламентот и судството, што секако е непримерно и срамно, особено во моменти кога од сите страни како држава сме под силен меѓународен мониторинг !





















Токму отсуството на иницијатива кај власта и опозицијата за разрешување или надминување на состојбите Црвенковски мудро ја користи и и нанесе штета на Македонија, како политичка така и економска.
Заев, е приказна за себе и по себе. Но, како и да е има траен белег- Црвенковски стратешки му удри црвен печат кој цело време за неговиот живот ќе го носи како локва која не се брише. Но, зачудува фактот што доколку Заев е сигурен во својата невиност зошто дозволи аболиција- или како наводно е против а во суштина му е добре дојдена за да се ослободи од канџите на законот.
Како и да е, државникот си го обезбеди лидерското место во партијата кога ќе му заврши претседателскиот мандат, а Шекеринска доколку не се кандидира или изгуби на претседателските избори доваѓа на местото на Заев, а Заев пак неможе да се кандидира за претседател.
А, не е далеку и сомнежот дека тие се имаат договорено за криминалот вреден осум милиони евра а потоа си ги имаат поделено.
Сепак државникот направи ДРЖАВЕН УДАР. Упадна незаконски во системот на власта.



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 16:20
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by mileg mileg напиша:

абе претседателот ни уценува се!За да се врати опозицијата во собраието може и собранието да го запали ама не сака.Зосто ке ни е опозиција кога ние си имаме мнозинство од 63 пратеници?
 
a koi ste vie
ili pak koi sme nie
 
zarm ovaa tema e samoza vmro-ovci
 
ne ova tema za VMRO- ovci tuku za luge sto realno razmilsuvaat!!!Pretsedatelot e GAd ne da ucenuvaaaa.... ke pukne od maka siromaskiot
 
 
jas glasavza nego, xzatoa go pocituvam se dodeka mu trae mandatot


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: mileg
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 16:25
како можевте да гласае за тој човек.Па тој ни ја украде државата како не му е срам да ослободува виновни луѓе.Оваа е срамота за македонскиот народ бе луѓе.Дајте свестете се малку.


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 16:31
Откај знаете, можеби Заев е стварно невин...Ама у кревет...

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 17:53
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Откај знаете, можеби Заев е стварно невин...Ама у кревет...
 
 
pa sega plasticarite, cuda pravat голема%20насмевка


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 17:54
Originally posted by mileg mileg напиша:

како можевте да гласае за тој човек.Па тој ни ја украде државата како не му е срам да ослободува виновни луѓе.Оваа е срамота за македонскиот народ бе луѓе.Дајте свестете се малку.
 
 
vo nardenite izbori ke te prasam tebe za kogo da glasam
 
 


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 18:00
ne mora da prasuvas .... ce ti vgradat nanovo programa ... kako i pred sekoi izbori намигнување

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: lpartik
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 18:26
За гревоте е Заев... не му дозволија да се брани. Веднаш го помилуваа.


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 05.Август.2008 во 23:27
Nedopirlivi nema

kritiki da, no nepocituvanje i prepukuvanje po mediumi sekako ne


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 01:44
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Nedopirlivi nema

kritiki da, no nepocituvanje i prepukuvanje po mediumi sekako ne
 
 
Има, има недопирливи...
Можеш ли да кажеш еден пример, кој може да го допре Бранко без притоа да добие изгореници од трет степен?...
Освен жена му, се разбира...голема%20насмевка 
И некои негови дворски шутови...


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 01:46
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

За гревоте е Заев... не му дозволија да се брани. Веднаш го помилуваа.
 
a sigruno imase mnogu da kaze vo negova odbrana голема%20насмевка


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 01:47
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Nedopirlivi nema

kritiki da, no nepocituvanje i prepukuvanje po mediumi sekako ne
 
 
Има, има недопирливи...
Можеш ли да кажеш еден пример, кој може да го допре Бранко без притоа да добие изгореници од трет степен?...
Освен жена му, се разбира...голема%20насмевка 
И некои негови дворски шутови...
 
 
Branko e eden


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 01:59
Ќути, среќа сме имале шо е еден...
И тоа е за тешење...

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:05
Originally posted by anastea anastea напиша:

Ќути, среќа сме имале шо е еден...
И тоа е за тешење...
 
 
zato ga tre*amo cuvati kao zenicu oka


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:08
a da te prasam nesto ,
bas eden drugar denes me prasa kogo ke kandidira vmro za pretsedatel.
 
klimnav so glavata (demek vrska nemam)
 
se zacudi covekot, kako e mozno jas da ne znam, ne naviknal
 
 
 
 
 
 
 


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:14
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:

Ќути, среќа сме имале шо е еден...
И тоа е за тешење...
 
 
zato ga tre*amo cuvati kao zenicu oka
 
Аха, да го чуваме... во кафез во зоолошка... како ретка зверка...
 
Ако ме прашуваш мене кој ќе кандидира ВМРО за претседател, појма немам... ниту сум член на ВМРО... ниту пак сум видовита...намигнување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:32
Со 90-настотна сигурност велам дека ВМРО ќе го кандидира Зоран Ставрески на претстојните претседателски избори.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:32
se spekulira za Konjanovski

-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:34
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Со 90-настотна сигурност велам дека ВМРО ќе го кандидира Зоран Ставрески на претстојните претседателски избори.
 
 
arno velis,
 
ima sansi i da pobedi
 
ama ako sds go kadidiraat Tito, gusto ke bide
 
sepak Tito e Tito,
jas i Miroslav ke glasame za Tito, eve uste od sega vi kazuvam


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:36
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

se spekulira za Konjanovski


Ако, ако ,гласајте ти и Мирослав за Тито, јас не знам, да сме живи и здрави, има уште доста време. Инаку, мислам дека нема да го кандидираат Коњановски, не е баш некој политичар. Јас се чудам како можеа и министер за одбрана да го стават.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:39
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

se spekulira za Konjanovski


Ако, ако ,гласајте ти и Мирослав за Тито, јас не знам, да сме живи и здрави, има уште доста време. Инаку, мислам дека нема да го кандидираат Коњановски, не е баш некој политичар. Јас се чудам како можеа и министер за одбрана да го стават.
 
 газење%20од%20смеење


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:41

me interesira, dali Pentagon e Ministersvo za odbrana na Ameika ili nesto drugo, ozbilno prasuvam



-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:44
Па така некако. Пентагон е седиштето на Министерството за одбрана.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:45
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Па така некако. Пентагон е седиштето на Министерството за одбрана.
 
 
cisto sumnjam,
 
Amerika ima samo Ministerstvo za napad голема%20насмевка


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: dudulovski
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:47
Хе, хе, добра ти е финтава. Имаш право. Министерство за напад.

-------------
Еден литар ракија на ден и секогаш ќе бидеш здрав како дрен.


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 02:49
Originally posted by dudulovski dudulovski напиша:

Хе, хе, добра ти е финтава. Имаш право. Министерство за напад.
 
 
vprocem toa se dokaza na 11 septemvri 2001
mamuim jebem, naviknai samo da napagjaat, ne znaeja kako da se odbranat голема%20насмевка


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 09:17
..se dumam...ama ne najdov odgovor... na ova hipoteticko slucuvanje.... koga bi go zatvorile gradonacalnikot na Sv. Nikole... zaradi ...
Со општински пари Даневски купил „мерцедес“ од 70.000 евра

Луксузен „мерцедес“ вреден безмалку 70.000 евра со општински пари купил Слободан Даневски, градоначалник на Свети Николе, без да спроведе постапка за јавни набавки, утврдиле во Државниот завод за ревизија. Лимузината била купена на лизинг на 36 рати, а само за првата рата лани од општинската каса биле одвоени над 17.000 евра. Точно 77.000 евра ќе ја чини општината Свети Николе овој незаконски луксуз по исплаќањето на последната рата. Спорната набавка била извршена без одлука на Советот на општината.
dali pretsedatelot na Republika Makedonija gospodinot Branko Crvenkovski ke bara abolicija i za nego... ili barem ke ucenuva so nepotpishuvanje na  nekoj zakon... 


Постирано од: Паланчански
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 10:55
Сепак мораме да признаеме дека позицијата и опозицијата имаат исто мислење:
ВМРО предвреме го прогласи Заев за виновен.
СДСМ (Бранко) потврди дека е виновен. (Инаку немаше потреба од аболиција. На суд ќе ја докажеше својата невиност.)

-------------
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 11:45
... i narodot... se podeli... edni za...drugi ne... verojatno premnogu lagi i zimi majka se iznaslusha... pa veke ne veruva vo nicija nevinost... verojatno za ovoj period vazi...Koj se izgori od mlekoto, duva i na matenicata... 


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 17:13
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

За гревоте е Заев... не му дозволија да се брани. Веднаш го помилуваа.
 
a sigruno imase mnogu da kaze vo negova odbrana голема%20насмевка



Заев е виновен. И да не бил Црвенковски му овозможи да биде виновен. Но и ван се ЈАс децидно ти тврдам дека е виновен. Само Бранко му овозможи да не биде во затвор.
.......А, вашиот- гостиварскиот, виновен ли е?голема%20насмевка



-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 17:57
Originally posted by orlov orlov напиша:

Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

За гревоте е Заев... не му дозволија да се брани. Веднаш го помилуваа.
 
a sigruno imase mnogu da kaze vo negova odbrana голема%20насмевка



Заев е виновен. И да не бил Црвенковски му овозможи да биде виновен. Но и ван се ЈАс децидно ти тврдам дека е виновен. Само Бранко му овозможи да не биде во затвор.
.......А, вашиот- гостиварскиот, виновен ли е?голема%20насмевка

 
prasaj go pretsedatelot na sudot, zas mu gi drzi krivicnite prijavi vo fioka
 
jas sepak mislam deka pred prvi septemvri ke mora da odgovara
 
daj Boze da ne e vinoven
 


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 17:58
Zaev go povikal Gruevski na tv duel

-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 17:58
a da go pokani na strumicki karneval збунетост.............

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Zajcef
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 18:05
Таман немора да се маскира само чевли 49 нека стави и црна капа 

-------------
Кога неправдата станува закон,отпорот станува должност....


Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 19:28

President of Macedonia is Big Boss

toj pobedil so albanski glasovi
potocno so glasovite na DUi
pa sega e protiv niv ehhehe
 
 


-------------


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 19:35
Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

President of Macedonia is Big Boss

toj pobedil so albanski glasovi
potocno so glasovite na DUi
pa sega e protiv niv ehhehe
 
 
 
 
 
a Boris so civi glasovi pobedi ?


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 19:46
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:


President of Macedonia is Big Boss


toj pobedil so albanski glasovi

potocno so glasovite na DUi

pa sega e protiv niv ehhehe

 

 

 

 

 

a Boris so civi glasovi pobedi ?


Па најверојатно со гласовите на Косоварите кои тогаш добија МК државјанство и пасош...

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 23:36
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Zaev go povikal Gruevski na tv duel





Зар можат нив двајца да пеат во дует?голема%20насмевка


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 00:58
Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:


President of Macedonia is Big Boss


toj pobedil so albanski glasovi

potocno so glasovite na DUi

pa sega e protiv niv ehhehe

 

 

 

 

 

a Boris so civi glasovi pobedi ?


Па најверојатно со гласовите на Косоварите кои тогаш добија МК државјанство и пасош...
 
 
do nova godina 20 000 gragani od Kosovo ke dobijat makedonsko drzavjanstvo, doznava sitel od sigurni izvoriголема%20насмевка
 


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: slide
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:14
sho merak e toa ili moda e nekoja?

-------------
The following program contains sexually explicit
material, course language, mature matters, and violent behaviour.
It may not be suitable for children.
Parental and viewers discretion is advised.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:22
DJAKONDO: do nova godina 20 000 gragani od Kosovo ke dobijat makedonsko drzavjanstvo, doznava sitel od sigurni izvoriголема%20насмевка






Ги уценил претседателот ни наш... да дојдат до Нова година... оти за Божиќ ќе ги аболицирал...голема%20насмевка

 
 



-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:27
kako ke se blizat izborite, ke jaknat spekulaciite i dezinformaciite
 
od sigruni izvori, od visoki pretstavnici, anonimen izvor, povikuvanje na nepostoecki novinski agencii, visokotirazni vesnici (120 primeroci) itn.
 
 


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. Dzaki



Постирано од: Vladimir88
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 06:00
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:

Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:


President of Macedonia is Big Boss


toj pobedil so albanski glasovi

potocno so glasovite na DUi

pa sega e protiv niv ehhehe

 

 

 

 

 

a Boris so civi glasovi pobedi ?
Па најверојатно со гласовите на Косоварите кои тогаш добија МК државјанство и пасош...

 

 

do nova godina 20 000 gragani od Kosovo ke dobijat makedonsko drzavjanstvo, doznava sitel od sigurni izvoriголема%20насмевка

 


A да постираше линк..

-------------

http://www.youtube.com/watch?v=B9-eAYHooUo -
Linkin Park - Crawling


Постирано од: Паланчански
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 11:19
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Zaev go povikal Gruevski na tv duel

Ова станува сериозно, а воедно и интересно. Дали
Заев пред ТВ камерите ќе ја докажува својата невиност, или ќе ја докажува вината на Груевски???

-------------
Не знаев што е среќа, додека не се оженив. Но сега веќе е доцна.


Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 18:42
Originally posted by DJAKONDO DJAKONDO напиша:

Originally posted by Red`Black Red`Black напиша:

President of Macedonia is Big Boss

toj pobedil so albanski glasovi
potocno so glasovite na DUi
pa sega e protiv niv ehhehe
 
 
 
 
 
a Boris so civi glasovi pobedi ?
i boris so glasovi na DPA
no DPA da e vo vlast isto e za albanskiot narod kako da nema albanska partija vo vlast


-------------


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 18:45
a sega demek ima смеење

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: Red`Black
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 18:52
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

a sega demek ima смеење
iskerno da kazam ne cekam nesto specijalno
 
od Dui
no cekam da nema spektakularni ubistva i tepanje na albanski mladi luge kako vo vreme na rankovic izvi taci


-------------


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 08:47
poleka se ke si dobiete, bez razlika dali e dui ili dpa .... ona sto bese presedan pred 17 godini koga na parlamentarnata govornica se prozbore albanski i ona za sto nekogas se lezese vo zatvor i se smetase protivdrzaven akt , denes se smeta za duvanje vo balon ....

taka da dodeka makedonskiot narod svati deka ne bilo duvanje vo balon, balonot ke pukne



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 09:34
Секој нареден ден непотпишување на Законот за енергетика од страна на Бранко Црвенковски ја чини Македонија нови 136.986, 30 евра. Или 273 компјутери дневно за македонските ученици.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
..ova izjava e dadena od vicepremierot Stavrevski vo svojata kolumna vo Dnevnik... inaete...detsko odnesuvanje... prepukuvanje koj e pogolem predavnik...koj e pogolem patriot... uceni od tipot ... nemanje nezavisno sudstvo... lazirani sudski procesi...senzacionalni  apsenja... igranje rasipan telefon so novinarite od strana na portparolite... mnogu gluposti...od lica koi se na mnogu odgovorni funkcii...lica na koi narodot im ja dade doverbata so svojot glas na neposrednite izbori... Premierot Nikola Gruevski licno...ne negovite ministri...ne negovite sopartijci... dobi ogromen broj glasovi zaradi veruvanjeto deka toj ima ekonomska programa so koja ke go podobri zivotot. Narodot mu veruvashe... nekoi veke ne ..nekoi seushte da... zatoa ne smee da si dozvoli da nasednuva na provokacii...uceni od celnite luge na opozicijata...pa i od "nezavisniot" ni pretsedatel... ako nasedne...tie ke  ja postignat svojata cel... ke dokazat deka site politicari vo Makedonija se isti... Gruevski mora pod hitno... da gi zabrani ovie spektakularni apsenja...
..pod hitno mora da si go smeni...ili da mu udri nekolku cvrgi na potparolot na MVR zatoa shto malku zabega... mora pod hitno da gi zamoli da ne go branat... Latas...Tomik...Janko jadi burek...zatoa shto ovie "selski protugeri" go iritiraat narodot...
premierot Gruevski...pod hitno treba da si prodolzi so rabotata... i da ne dozvoli da stane ...Radio Mileva... nego narodot go saka tokmu zatoa shto ne "ogovarashe"... ne beshe kavgadzija... taa privilegija... ja imashe...ja ima  i ke ja ima opozicijata... i "nezavisniot" pretsedatel na "site gragani"



Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 09:40
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

poleka se ke si dobiete, bez razlika dali e dui ili dpa .... ona sto bese presedan pred 17 godini koga na parlamentarnata govornica se prozbore albanski i ona za sto nekogas se lezese vo zatvor i se smetase protivdrzaven akt , denes se smeta za duvanje vo balon ....

taka da dodeka makedonskiot narod svati deka ne bilo duvanje vo balon, balonot ke pukne

 
 
голема%20насмевка konecno da se slozam vo nesto sto tebe ama i na ova ke dodadam
 
no presedan bese i toa sto pred 18 godini imase eden kopuk sto togas vo 1990 na site tie vo parlamentot teski socijalisti i komunjari im zborese....ejjj makedonija ke bide samostojna ke ima drzava,vojska,valuta....a tie nego mu se smeea i go pravea mrdnat  so mu e na ovoj pilistarecov.... ete bas site tie socijalisti....a na eden od niv na refenredumot mu se placese od maka sto makedonija stana samostojna znaci ne od merak tuku od maka sto se oddelivme od SFRJ!!!
Ispadna toj kopuk bil vo pravo makedonija e samostojna!!!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 09:53
bajiskreno i mene mi e mnogu zal ( a ti tvrdam na 80% od naraodot mu e zal, samo retki se onie koi priznavaat vaka kako mene) sto Jugoslavija se raspadna.

a znaes li zosto? zatoa sto togas Makedonija bese mnogu posuverena i posamostojna od denes, pa ti sega malku razmisli. snajderite merat nekolku pati pred da presecat.


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 10:00
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

bajiskreno i mene mi e mnogu zal ( a ti tvrdam na 80% od naraodot mu e zal, samo retki se onie koi priznavaat vaka kako mene) sto Jugoslavija se raspadna.

a znaes li zosto? zatoa sto togas Makedonija bese mnogu posuverena i posamostojna od denes, pa ti sega malku razmisli. snajderite merat nekolku pati pred da presecat.
 
 
 
tokmu vo taa Jugoslavija vo koja  se se izgradiii i patista i televizija od 26 sprata za koja nema potreba od 3 a ne pa od 26, i zeleznicka stanica koja ostana nedogradena da da znam i ne dogradeni stadioni...topilnica za olov i cink vo Veles a rudnik vo Sasa a kako ke se nosi rudata???? zelezo i nikel vo Kavadarci a rudnik vo Kicevo...e tokmu poradi takvite raboti nie sega sme tuka kade sto sme....!!!!
e tokmu vo taa Juoslavija!!!


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 10:11
toa e tvoe mislenje


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 10:13
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

toa e tvoe mislenje
 
 
Za moja ,tvoja, i cela nasa makedonska zal
Butel ne mislenje ne e mislenje tuku fakt тага
Fabrikite se izgradeni a sega maka macime kako da se spasime od niv da gi prodademe na nekogo...maka macime da go dogradime stadionot....maka macime da se otarasime od mtv...maka macime da se sapsime od areata od pod zeleznicka.....za zal nasa toa ne e mislenje toa se fakti


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 11:31
za zal , sekogas za nasata nesposobnost se vinovni drugi .... i sega , sakas da kazes deka seto ona namerno unistuvanje na sevkupnoto MKD stopanstvo e opravdano poradi " promasenite " investicii od vremeto na Jugoslavija ? ........ e moj kukoc, zarem i okta , i telekom , bea neprofitabilni pa morase da se prodadat ? .... ili pak zgradata na Nova Makedonija ? ili celi fabriki da se unistat za da podocna se rasprodadat a najpovece od toa da se " ofajdat " vladinite " strucni " lica ? ....... pojasni mi te molam , kako e mozno da " propadne " nekoja industriska klanica koja svoevremeno izvezuvala milioni toni meso nasekade niz svetot ? i istata taa da bide "prodadena" za 500.000 evra , a ako dobro se znae deka samo tehnologijata za prerabotka na meso vredi povece milioni evra? ....... GRABEZ ...... PLJAKOSUVANJE .... od site vladi koi bea i ce bidat ........... 

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: KUKOC7
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 11:37
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

za zal , sekogas za nasata nesposobnost se vinovni drugi .... i sega , sakas da kazes deka seto ona namerno unistuvanje na sevkupnoto MKD stopanstvo e opravdano poradi " promasenite " investicii od vremeto na Jugoslavija ? ........ e moj kukoc, zarem i okta , i telekom , bea neprofitabilni pa morase da se prodadat ? .... ili pak zgradata na Nova Makedonija ? ili celi fabriki da se unistat za da podocna se rasprodadat a najpovece od toa da se " ofajdat " vladinite " strucni " lica ? ....... pojasni mi te molam , kako e mozno da " propadne " nekoja industriska klanica koja svoevremeno izvezuvala milioni toni meso nasekade niz svetot ? i istata taa da bide "prodadena" za 500.000 evra , a ako dobro se znae deka samo tehnologijata za prerabotka na meso vredi povece milioni evra? ....... GRABEZ ...... PLJAKOSUVANJE .... od site vladi koi bea i ce bidat ........... 
 
Pocituvannn ogsopodin Miroslav seta ta privatizacija vo ostantaitot del od svetot e napraven uste od opooodamna i mnogu zemji vo svetot funkcioniraat so privatizirani telekomi so privatizirani nafteni kompanii i sto ti ja znam T-Home na primer da ne se zalat germancite od nego????????? kako i kaj nas vo telekom i tamu drzavat ima akcii no vo glabaala toj e privaten no sve e toa veke tamu oddamna rasprodadeno...koga kaj nas se gradele promaseeni investicii na zapad ostanatite kupuvale...!!!Za jugoslavija sum jugonsotalgicen samo za nejzinata mok vo sportskite naptrevari a drugot sve sto bilo bilo samo izopcena forma na nesto izmegu kapitalizam i socijalizam sto ne dovede do tuka do kade sto sme sega!!!


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 11:40
ne svacas li deka MKD vo izminative 15 godini e nisto drugo osven privatna drzava ? .... vo sopstvenost na onie koi se na vlast ... i nivnite partiski poslusnici ? ..... niedna vlast do sega ne se pogrizi za standardot na narodot .... samo go vlosi namesto da go podobri ..... ne se vinovni albancite sto koristat sekoja pruzena moznost da plukaat vrz drzavata i da baraat se sto im se posakuva ...... samo ekonomski stabilna e istovremeno i politicki i bezbednosno sigurna drzava ...... sakas vo eu a nemas stopanstvo .... sakas vo eu , a nemas politicka i bezbednosna sigurnost ..... sakas da se sprotivstavis na grckiot sovinizam a nemas poddrska ...... ne e zivotot samo od izbori do izbori ... i povece i podolg e ........ 

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 08.Август.2008 во 11:45
socijalizmot te dovede do tuka od tesko feudalno ruralno zaostanato podracje ..... bez kanalizacija , struja , vodovod , patista , bolnici , ucilista , aerodromi , univerziteti i uste mnogu sto sta ... a tvojata upornost da go opravdas plukanjeto vrz socijalizmot e svatliva i razbirliva ..... PARTISKI POSLUSNIK I VOJNIK ....... i koi akcii vo telekom spomenuvas? .... drzavni ? hahahahahahaahahahahaha ...... ebati akciite koga dividendata sto ja dobiva na ime niv ne moze da gi pokrie trosocite za tel . razgovori na pratenicite ............. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH .............

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk