Испечати | Затвори го прозорот

Костими за капење...

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Мода и убавина
Опис на форумот: Креатори, козметика, фризура, целулит, трендови...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=14585
Датум на принтање: 27.Јануари.2021 во 17:08
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Костими за капење...
Постирано од: An4i
Наслов: Костими за капење...
Датум на внесување: 17.Јули.2008 во 20:37
Kakvi kostimi za kapenje sakate da nosite?
ili da gledate

-------------
...i taka sega princezite go baraat princot koj demek bil zaba i nekoja princeza trebalo da go bakne za toj pak da se pretvori vo princ...

Pred da go najdes princot, treba da baknes mnogu zabi :DКоментари:
Постирано од: black angel
Датум на внесување: 19.Јули.2008 во 15:30
dvodelni poi moznost bikini i toa crni kakvisto i imam

-------------
you'll be right here in my arms,stop pretending,because in joy and sorrow i'll be only with you,you know your love 's the funeral of hearts!


Постирано од: misseli4ka
Датум на внесување: 29.Јули.2008 во 20:49
и јас бикини...по можност зелени зш тоа ми е омилена боја...всушност такви и имам

-------------
You wanna catch me..? Well kill yor self! We'll meet in hell... I'm going there anyway...     


Постирано од: Keri
Датум на внесување: 29.Јули.2008 во 21:19
Секако дводелни! Сите купачи ми се бикини...добро освен оние кога бев мала,кога шетав само по долен дел-класична гаќа


Постирано од: marija-92
Датум на внесување: 09.Август.2008 во 13:35
bikini beli super deluva koa ke pocrne zenska


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 09.Август.2008 во 13:41-------------
You live only ONCE!


Постирано од: elen4e-eli
Датум на внесување: 14.Декември.2008 во 22:28
бикни имам зелено-бело-портокалови голема%20насмевкатрепкањенамигнување

-------------
Nobody is perfect.....well I am nobody!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 08.Февруари.2009 во 13:20
Кога одам надвор од Македонија (а кога одам на одмор сигурно одам надвор од Македонија плазење) Тангата ми е задолжителна во куферот како костим за капење. Можно е да се случи и обични купачи да облечам или пак женски боксерки...но сепак не сакам шаренила низ тело...така да може првите денови на плажа да носам нормален костим, а потоа дефинитивно танга и топлес.

Не можам да се одвојам од моите 3 пара танги-црно бела (зебреста), светло плава со црвено  и една портокалово-жолта (зајдисонце претставено). голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Не сакам од оние едноделни купачи со врвци и триста глупости ко за на фешн писта, сепак одам на одмор да се одморам и да уживам а не да рекламирам костими за капење...намигнување

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 01:02
 -------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: abnormalen
Датум на внесување: 24.Мај.2009 во 21:08


и овој е интересен.среќа


Постирано од: mina_d
Датум на внесување: 25.Мај.2009 во 19:51
и јас сум за бикини! имам жолто-потрокалови! и едни бело-сребрени! ова лето ако одам некаде на одмор се разбира дека ќе се подновам со уште едни!

-------------
Сите луѓе знаат да сакат, тоа е вродено. Некои го прават природно, но повеќето треба одново да го научат!


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 20:59


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 21:01


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 26.Мај.2009 во 21:19


-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Eli
Датум на внесување: 28.Мај.2009 во 22:10
Бикини дефинитивно..не сакам многу шарени,секогаш глеам да се некои мирни пастелни бои..такви сакам..

-------------
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 00:53


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 01:03Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 01:14
Нешто и за машкитеголема%20насмевка
-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 01.Јуни.2009 во 01:23
   

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Bok4etooO
Датум на внесување: 04.Јуни.2009 во 16:10
definitivno sum za bikini imam crni,rozevi,sini so belo i zeleni.


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 05.Јуни.2009 во 02:58-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Јуни.2009 во 11:19
 

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 07.Јуни.2009 во 11:21
 

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 09.Јуни.2009 во 20:04
BikinibovenstukjeTriangel%20bikini

-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 09.Јуни.2009 во 20:06
%5bResim:%2050.jpg%5d%5bResim:%2021308965rz8.jpg%5d

-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 09.Јуни.2009 во 20:07
интересноразмислувањеголема%20насмевка


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: Enigma
Датум на внесување: 09.Јуни.2009 во 20:32
sve atletski gradeni vo kostimive,dajte neshto za elegantno popuneti

-------------
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 09.Јуни.2009 во 21:14Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 14.Јуни.2009 во 16:49-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 18.Јуни.2009 во 11:00


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 11:14


-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 11:15


-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 12:22
сакам купаки што ќе ѓи покриваат само градите без врвци околу врат,маки мачам со тоа и никако да најдам,никаде нема..........
Едвај на лиска најдов еден пар,само што се мешани со некоја превртена кожа,па тоа партал ќе стане од солта,уште некупени изгледаа лити


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 12:47
Predlog do damite
samo hrabro - sonceto e zdravo...-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 12:50
Антони, ова ми личи на долен вешголема%20насмевка

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: Milaa
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 17:31
газење%20од%20смеење Anthony ми ги отвори очитегазење%20од%20смеење
Сум имала уште + еден пар бикини,а не сум била свеснаголема%20насмевка


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 17:44
Ne e dolen vesh!
Poglednete go gorniot del od bikinito
Kaj ima eleche (=prsluche= brushalterche...)
na vrzuvanje ???

-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: becenevem
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 17:47
konec na zadnikot
papuci na noga
ostanatoto e vishok...


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 17:53
za onie shto znaat da uzzivaat vo slobodata-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 18:09
Za onie shto se vo trend


-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 18:17
Za onie shto smetaat deka se avangardniP.S Ovie kostimi za kapenje se izraboteni od najkvalitetni materijali.
Ne se sobiraat pri perenje na temperatura od 60 stepeni celziusovi
P.S.S Ajde devojki - imate li smelost da se pojavite
vo vakov kostim za kapenje na Ohridskoto krajbrezzje? Koga kje se soberat seljachishta ,voajerishta ...

-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: Anthony
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 18:19
Za onie shto pretpochitaat klasika
i ne im prechi malku povekje
tekstil dodeka se kapat-------------
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!


Постирано од: blue666
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 22:36
uste da kazese koj ti gi preferiras


Постирано од: Tanjuska
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 13:05
Еве ви линк за најновите костими за капење на Помпеа
http://www.pompea.it/eng/index.html


Постирано од: Siuxi
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 16:42
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

сакам купаки што ќе ѓи покриваат само градите без врвци околу врат,маки мачам со тоа и никако да најдам,никаде нема..........
Едвај на лиска најдов еден пар,само што се мешани со некоја превртена кожа,па тоа партал ќе стане од солта,уште некупени изгледаа лити


dojdi kaj mene i ja ke ti pomognem da si najdes takvi kupaki sto sakas.u nas ima golem izbor i mislam deka ke ti bide trudan izborot.Ti kade ke odis na more ovo leto?


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 17:38

Прво одам Грција, а потоа најверојатно Хрватска


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 17:45
http://www.pompea.it/eng/index.html - 1 http://www.pompea.it/eng/index.html - 2
Баш овие ги имам,само 2-те кај мене се црвени


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 21:31
Меѓусебни муабети на ЛП.-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 24.Јуни.2009 во 20:30
ok
конечно си најдов купаки без врвци околу врат


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 09:15-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 09:22-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: brza
Датум на внесување: 27.Јуни.2009 во 09:58
a,...kade se ,..telata?! збунетост,....тага

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 28.Јуни.2009 во 09:43


-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 03.Јули.2009 во 14:07


-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: NiNa1
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 06:37

dvodelni se razbira i najveke kako trijagolnicinja i sareni-------------


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 05.Јули.2009 во 13:55
Originally posted by Anthony Anthony напиша:

Za onie shto pretpochitaat klasika
i ne im prechi malku povekje
tekstil dodeka se kapatova e sexy.....Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 06.Јули.2009 во 18:10
http://www.mojnet.com/korisnik/ddudaj/slika/nyami/24966">Novi%20bikini

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 06.Јули.2009 во 18:18
http://www.mojnet.com/korisnik/ddudaj/slika/kecka/24943">Krasne%20očale

-------------


Постирано од: bijonse1
Датум на внесување: 06.Јули.2009 во 18:34
http://www.mojnet.com/korisnik/ddudaj/slika/bilogdje/24906">Bijeli%20bikini

-------------


Постирано од: zabegan
Датум на внесување: 06.Јули.2009 во 20:10
многу се добри...костимиве за капење голема%20насмевка


-------------
размисли пред да напишеш глупост


Постирано од: Glenn
Датум на внесување: 07.Јули.2009 во 10:57
Бикини никад не сум носела, оти не сум од тие што носат бикини
Спортски дводелен или едноделен.

-------------
Beauty fades, dumb is forever


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 08.Јули.2009 во 11:40
   

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 25.Јули.2009 во 12:46-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 01:30
Мислам дека во темата Убави на плажа треба да се постираат комплетни слики...Костим за карење, во комбинација со очила, модни додатоци и сл...а темава очигледно била наменета за слики САМО од костими за капење...

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 01:33

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 01:36

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 01:41

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 01:42

Имам вакви,и сакам нешто слично да немаат рамки ама неможам да најдам

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 01:47
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


 

Како третите,ух

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 01:47
Вака нешто мрзла?


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 01:49
ДААААААААААА!!!!!!!!

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 06.Јули.2010 во 15:38
137 evra on sale
Ич не се скапи,ич дури штета ќе биде ако не ги земам

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: mrzla
Датум на внесување: 07.Јули.2010 во 02:19
Најдов нешто слично како овие
многу сличен модел,само друга боја

-------------
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 07.Јули.2010 во 04:51


и јас сакам мрзле

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 08.Јули.2010 во 16:45


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 09.Јули.2010 во 17:20
Абеее брза...стара сум..јас не читам, гледам сликички , ако ме бендиса некоја


Еве ме..си купив ...ми рекоа дека се со..незнам каков диоптер...ама црни да мислат луѓето дека ми се за сонце-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 09.Јули.2010 во 17:28
aha,...a, ova beshe,изненадување...onaa kuklata vo optikata,..kaj shto si gi kupila,...ne?збунетост

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 09.Јули.2010 во 17:40
neli morav da isprobam na nekogo..kako ke mi stojat

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 10.Јули.2010 во 17:53


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: mariija
Датум на внесување: 11.Јули.2010 во 11:14


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 11.Јули.2010 во 14:10
Убав е костимов,сакам тиркизна боја....само на девојкава малку и е мал во горниот дел.голема%20насмевка
-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.Постирано од: brza
Датум на внесување: 11.Јули.2010 во 14:20
uff,...jas pa mislam deka i e...potaman!да

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: brza
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 00:46
eve neshto novo

http://www.idividi.com.mk/stil/Woman/613230/index.html - Хит: Бикини што повеќе откриваат отколку што покриваат
-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 12:32
-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 12:42
лелееее бабееее.....

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 13:06

-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 13:30
+ na starava,намигнување..za oblekava ...ama , vika,...ne sum smeel ushte ednash ,..изненадување

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: BellaGrandma
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 13:39
изненадувањеизненадувањеизненадување изненадувањеизненадување изненадување

Hang them..brzaголема%20насмевканамигнување


-------------
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.


Постирано од: brza
Датум на внесување: 12.Јули.2010 во 13:45
uff..изненадување.zoshto chovek ne moze da ima ...desetina zeni,...za sekoj chas od denot,...i nokjta?тага

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: brza
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 00:19-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 00:31


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 14:45


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 16:14


Постирано од: brza
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 17:59-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 22:17
Shay%20Todd Triangle%20bikiniEmilio%20Pucci Neoprene%20zigzag%20swimsuitUndrest Contrast-trim%20bikini%20topMelissa%20Odabash Luxor%20bandeau%20halterneck%20bikiniRosa%20Chá Polka-dot%20bandeau%20bikiniJETS%20by%20Jessika%20Allen Halterneck%20bikini%20topRosa%20Chá Strapless%20striped%20bikiniMissoni Alcantara%20bikini


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 13.Јули.2010 во 22:25
Undrest Ruffle%20bandeau%20bikini%20topEmilio%20Pucci Zigzag%20printed%20swimsuitVix London%20bandeau%20bikini%20topJ.Crew Gingham%20bikini%20briefsJ.Crew Striped%20bikini%20briefsUndrest Liberty-print%20bikini%20briefsUndrest Liberty%20print%20bikini%20topJETS%20by%20Jessika%20Allen Twist-front%20bandeau%20bikini%20top


Постирано од: Marko Polo 1
Датум на внесување: 14.Јули.2010 во 23:33
mashala, ubavi mod... ovaaaa, tema...


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 15.Јули.2010 во 13:48


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: brza
Датум на внесување: 15.Јули.2010 во 13:55
ufffизненадување,..ama se "mazniii"..pogotovo poslednava...да

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 15.Јули.2010 во 14:49
mi treba nov, samo sakam so bokserki   ....mini se razbira!да

-------------
always look on the bright side of the life!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk