Испечати | Затвори го прозорот

Далечна љубов

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Љубов
Опис на форумот: Верност, другарство, страст, љубомора, мерак... или се’ заедно?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=14403
Датум на принтање: 28.Април.2024 во 05:24
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Далечна љубов
Постирано од: Tankica
Наслов: Далечна љубов
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 17:12
Sto bi napravile ako sakanata licnost e daleku od vas (ne e vo vasiod grad).... Se gledate 2-3pati vo godinata...a samo togas custvuvate ljubov kon nego...i sakate da bidete so nego...?A vaseto srce zatreperuva samo koga ke vi titne ili pisuva na msn...?



Коментари:
Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 17:40

Абе иди прочитај некоја лектира таму, а не љубов да ми водиш тука на интернет. смеење Само ако му кажам на татко ти, ќе видиш ти убаво дечко мечко ово оно плазење



-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 17:42
Петре не биди толку зол бе па не може сите тебе да те сакаат...плазење бреееј сите жени у маало ми ги сврте и пак му е малку ма%20ајде
На темава нема да одговорам...


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 18:04
Е зошто ма Блу несакаш да искоментираш ништо на темата?
Јас не сум имала такво искуство инаку би и’ пишала некој утешен збор на Танкица!



-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 18:05
Подобро да си кутам....големо%20гушкање

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 18:12
Немој така ма...Па одлично ви оди на вас...


-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 18:42
I uste podobro ke ni odi

-------------



Постирано од: seka
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 18:50
Originally posted by Tankica Tankica напиша:

Sto bi napravile ako sakanata licnost e daleku od vas (ne e vo vasiod grad).... Se gledate 2-3pati vo godinata...a samo togas custvuvate ljubov kon nego...i sakate da bidete so nego...?A vaseto srce zatreperuva samo koga ke vi titne ili pisuva na msn...?
 
Dalecinata e golema precka za Ljubovta, no mozno e Ljubovta da se oddrzi i das funkzionira. Ne mora sekogas osobata sto ja sakas i posakuvas da e pokraj tebe za da znaes deka e sakas i deka e dlaboko vo tvoeto srce! Ljubovta nema graniciцрвенеење.... Uzivajte vo tie momenti koga ste zaedno, malecki paznosti preku udenot, sms poraka, titkanje ili E-Mail doedeka ne ste zaedno se tie mali no vazni stvari za da moze da funktionira


-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 19:40
2-3 pati vo godinata e maaalku epten.ja lichno ne bi mozela taka, ama poznavam dosta takvi vie si znaete

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 19:44
Originally posted by IQ IQ напиша:

2-3 pati vo godinata e maaalku epten.ja lichno ne bi mozela taka, ama poznavam dosta takvi vie si znaete



...i jas mislam deka e malku...barem 5-6 pati ,da e barem voobicaeniot prosek,...domasen....

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:02
Originally posted by Tankica Tankica напиша:

Sto bi napravile ako sakanata licnost e daleku od vas (ne e vo vasiod grad).... Se gledate 2-3pati vo godinata...a samo togas custvuvate ljubov kon nego...i sakate da bidete so nego...?A vaseto srce zatreperuva samo koga ke vi titne ili pisuva na msn...?


...imash dve varijanti, ili da se otkazesh ili da gi poebesh parite na karti sve...


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: seka
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:11
zosto be decki zboruvate taka? vas ne vi se veruva deka e mozno? no samo vljuben covek znae niz sto sve moze da projde za ljubovta, ako e stvarno ljubov

-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:18
..znam jas,kako i obicno se ...!!! komsivkata mnogu patese po mazot i koga ovoj bese na pecalba..!ne se site isti,taka da generalno i ne moze nisto da kazeme pokonkretno...!zavisi koj se e vo igra...

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:20
Originally posted by seka seka напиша:

zosto be decki zboruvate taka? vas ne vi se veruva deka e mozno? no samo vljuben covek znae niz sto sve moze da projde za ljubovta, ako e stvarno ljubov


...mene, ne mi se verue, koa ljubota e daleku od ochi-daleku e od srce...a crvot na somnezot, prai gric...gric...se dodeka, ne se prefli na nova zrtva-trup-drvo-cepanica...what ever...голема%20насмевка


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:26
Originally posted by Tankica Tankica напиша:

Sto bi napravile ako sakanata licnost e daleku od vas (ne e vo vasiod grad).... Se gledate 2-3pati vo godinata...a samo togas custvuvate ljubov kon nego...i sakate da bidete so nego...?A vaseto srce zatreperuva samo koga ke vi titne ili pisuva na msn...?
 
 
Па... ако срцето ти титка само тогаш кога ќе ти титне телефонот... или компјутерот... сака да ти каже нешто... срцето... најверојатно дека не се работи за љубов...намигнување
Иначе, да, можна е љубов на далечина, и тоа како!..плазење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:28
Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by Tankica Tankica напиша:

Sto bi napravile ako sakanata licnost e daleku od vas (ne e vo vasiod grad).... Se gledate 2-3pati vo godinata...a samo togas custvuvate ljubov kon nego...i sakate da bidete so nego...?A vaseto srce zatreperuva samo koga ke vi titne ili pisuva na msn...?
 
 
Па... ако срцето ти титка само тогаш кога ќе ти титне телефонот... или компјутерот... сака да ти каже нешто... срцето... најверојатно дека не се работи за љубов...намигнување
Иначе, да, можна е љубов на далечина, и тоа како!..плазење


...a kako toa...?збунетост


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:32
Друже ете гледаш..по мсн по форум по тел и то голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:35
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by anastea anastea напиша:

Originally posted by Tankica Tankica напиша:

Sto bi napravile ako sakanata licnost e daleku od vas (ne e vo vasiod grad).... Se gledate 2-3pati vo godinata...a samo togas custvuvate ljubov kon nego...i sakate da bidete so nego...?A vaseto srce zatreperuva samo koga ke vi titne ili pisuva na msn...?
 
 
Па... ако срцето ти титка само тогаш кога ќе ти титне телефонот... или компјутерот... сака да ти каже нешто... срцето... најверојатно дека не се работи за љубов...намигнување
Иначе, да, можна е љубов на далечина, и тоа како!..плазење


...a kako toa...?збунетост
 
 
 
Ако се сака се се може...намигнување
Знаеш тоа, нели?...
Само треба да се сака...
Искрено...среќа


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:35
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Друже ете гледаш..по мсн по форум по тел и то голема%20насмевка


...da, ama toa e se ne realno, vituelno, a jas imam edna golema mana od podznakot Vagast-dok ne pipnam ne veruem na nisho zivo...i sea sho praime...голема%20насмевка


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:40

Доста го лажете девојчето, нека седне нека учи или нека и помага на мајка и по дома, а не тука уште од мали нозе да се учи љубов да води и да си го витка рбетот пред монитор.



-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:44
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Доста го лажете девојчето, нека седне нека учи или нека и помага на мајка и по дома, а не тука уште од мали нозе да се учи љубов да води и да си го витка рбетот пред монитор.



...u pravo si druze, ozbilno...ima vreme za se, neka si odbere ljubav nadvor od virtuelnoto i dalechnoto, toa e moja preporaka...


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:51

Не е проблемот во виртуелноста... сепак се познаваат во живо... се гледаат колку-толку.... проблемот е во емоциите... кои девојката ги опишува како љубов....голема%20насмевка

Ако срцето ти затреперува само кога ќе ти титне телефонот... или само кога ќе го видиш... јас тоа не би го нарекла љубов... барем не онаа љубов...намигнување

Од искуство...плазење


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 20:53
...abe mozda ima slabo srce ona, pa nesmee stalno da se vozbudue...плазење

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: seka
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 23:11
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

zosto be decki zboruvate taka? vas ne vi se veruva deka e mozno? no samo vljuben covek znae niz sto sve moze da projde za ljubovta, ako e stvarno ljubov


...mene, ne mi se verue, koa ljubota e daleku od ochi-daleku e od srce...a crvot na somnezot, prai gric...gric...se dodeka, ne se prefli na nova zrtva-trup-drvo-cepanica...what ever...голема%20насмевка
 
ne moras da veruvas, no srceto ne bira kade zivee taa osoba голема%20насмевка... i znase kako velat, ljubovta te pravi cor намигнување


-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 23:16
баш така Сека тага

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: seka
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 23:18
Iskusto mila, iskustvo...znam kako e dalecinata....razdelba, nadezd, cekanje i.t.n ...da ne nabrojuvam 1800 km dalecina 2.5 godini црвенеење

-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 23:19
не ми спомнувај....ај за една недела ке дојде тагатагатагатага

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: seka
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 23:21
i taa nedela proaga kako vo let, kako eden kratok no praubav mig...najteska e razdelbata, no vo denesno vreme so msn, kameri i poraki polesno e... zamisli porano so pisma голема%20насмевка pa cekaj so nedeli pa ne stignalo... vo ubavo vreme ziveeme nieнамигнување uzivajte vo sekoj mig... dalecinata ne smee prepreka da bide

-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 23:22
големо%20гушкање


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: biljana.madrid
Датум на внесување: 04.Јули.2008 во 23:35
Eve i jas da prokomentiram od iskustvo...
 
Ljubov na dalechina GLUPOSTI e!!! Ne mozam i ne sakam da si zamislam.
 
Uste od prviot den koga se zapoznavme bevme sekoj den zaedno. Edinstveno se razdelivme eden i pol mesec. I vo toj mesec tolku potroshivme na telefon taka shto poevtino ni beshe da se vidime i da si kazime se lichno (jas imav eden ispit za polaganje zatoa ne pojdov so nego). I ottogash sme sekoj den zaedno pak i ne sakam da si zamislam da bidam bez nego...
 
Bea najloshiot mesec i pol vo mojot zivot. Ne mozam da poveruvam deka mozi nekoj da istrae da ne go vidi toj shto go saka, so meseci. Jas ne mozev... Ne sakam da bidam so nekoj sto ke go gledam 2-3 pati godishno. Toa ne e ljubov... SE GLEDA KOLKU SE SAKAME KOGA SME ZAEDNO, a taka odeleni mozat ¨da se sakaat¨ tie shto vsushnost ne se sakaat...
 
 
 
 


-------------
Прилепчанка


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 00:01

Се убаво, Билјана, ама некогаш... од некои причини... објективни... не можеш да бидеш заедно... колку и да сакате и двајцата... едноставно не може...тага

Не дека се согласувам тоа да трае... со години... ама понекогаш и тоа може да се случи... ако е љубовта искрена... и јака... нема да одолее на искушенијата... и кога тогаш... ќе си дојде се на место... ќе си се приберете во едно гнездо... па пиленца ќе зачрчорат... и така..намигнување

Верувај, многу поубаво може да се види... дали се сакате... кога не сте заедно... лесно е да ти затрепери срцето... кога е до тебе... прашање е дали исто ќе трепери... кога ве делат илјадници километри...љубов
 
Јас не би дефинирала... како глупост... таква љубов...среќа


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: biljana.madrid
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 00:14
Pak da povtoram deka JAS ( A VERUVAM I MAZOT MI) TOLKU LOSHO GI POMINAV TIE DENOVI taka stho ne mozam da zamislam pak...
 
A nie sme zaedno zoshto i dvajcata taka sakavme a  ne zoshto jas sakav. ljubovta e rabota na dvajca... Pa tie shto se delat neka razmislat malku shto e povazno... ljubovta ili parite... ne mozam da zamislam nekoj da te ostavi da cheksh tolku, a veli deka te saka...
 
Jas voopshto ne sum po ova romantichive zborovi ( vidi slika) pa polesno mi e da kazam pcovki otkolku¨romantichni zborovi... zatoa mozebi ako go kazev istovo so poromanticni zborovi ke bev podobro razbrana...
 
Kakvi be objektivni prichini... Jas se zaljubuvam i sakam da bidam sekoj den so nego i TOCHKA... Ako me ostavi da chekam neka ide u p.m. Zoshto jas ne bi ostavila da me cheka nekoj shto go sakam....
 
Pozdrav големо%20гушкање i SAKAJTE SE!!!!
 
 


-------------
Прилепчанка


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 00:26
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Pak da povtoram deka JAS ( A VERUVAM I MAZOT MI) TOLKU LOSHO GI POMINAV TIE DENOVI taka stho ne mozam da zamislam pak...
 

A nie sme zaedno zoshto i dvajcata taka sakavme a  ne zoshto jas sakav. ljubovta e rabota na dvajca... Pa tie shto se delat neka razmislat malku shto e povazno... ljubovta ili parite... ne mozam da zamislam nekoj da te ostavi da cheksh tolku, a veli deka te saka...

 

Jas voopshto ne sum po ova romantichive zborovi ( vidi slika) pa polesno mi e da kazam pcovki otkolku¨romantichni zborovi... zatoa mozebi ako go kazev istovo so poromanticni zborovi ke bev podobro razbrana...

 

Kakvi be objektivni prichini... Jas se zaljubuvam i sakam da bidam sekoj den so nego i TOCHKA... Ako me ostavi da chekam neka ide u p.m. Zoshto jas ne bi ostavila da me cheka nekoj shto go sakam....

 

Pozdrav големо%20гушкање i SAKAJTE SE!!!!

 

 




..se slozuvam so ova....se drugo e gola voda!...za lubov se potrebni dvajca ,sega i tuka...!prosto pravilo na fizikata a i hemijata....

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 00:44
Хахахахаха... смеење не мислев на пари... тоа за мене не е причина да се разделиш од саканата личност... никогаш... не си ме разбрала...намигнување
Објективни причини... на кои не можеш да влијаеш... ако не си ги доживеала... не значи дека не постојат...
И не мислев некој да те остави да чекаш... такво нешто не прифаќам... никој не може да ти наметне... да го чекаш..збунетост
Убаво за вас што испаднало така... ама кај секого не е исто...
А сепак и тоа е љубов...
И тие луѓе се сакаат...среќа


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 00:55
...ako si na poluostrov vazat drugi normi....

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 01:07
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Pak da povtoram deka JAS ( A VERUVAM I MAZOT MI) TOLKU LOSHO GI POMINAV TIE DENOVI taka stho ne mozam da zamislam pak...
 
A nie sme zaedno zoshto i dvajcata taka sakavme a  ne zoshto jas sakav. ljubovta e rabota na dvajca... Pa tie shto se delat neka razmislat malku shto e povazno... ljubovta ili parite... ne mozam da zamislam nekoj da te ostavi da cheksh tolku, a veli deka te saka...
 
Jas voopshto ne sum po ova romantichive zborovi ( vidi slika) pa polesno mi e da kazam pcovki otkolku¨romantichni zborovi... zatoa mozebi ako go kazev istovo so poromanticni zborovi ke bev podobro razbrana...
 
Kakvi be objektivni prichini... Jas se zaljubuvam i sakam da bidam sekoj den so nego i TOCHKA... Ako me ostavi da chekam neka ide u p.m. Zoshto jas ne bi ostavila da me cheka nekoj shto go sakam....
 
Pozdrav големо%20гушкање i SAKAJTE SE!!!!
 
 


...u pravo si, ako ljubovta e definicija na odenje na dvata partnera vo ist pravec, zasho pa da se razdeleni po bilo koj osnov, jas lichno iskreno kazuem, 30 dena da sum najveke od bilo koja, fakam odma na strana shtikli...???


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 01:10
Море... тебе и 3 дена ти се многу... а за 30 магла ќе фатиш...плазење

-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 01:40
Originally posted by anastea anastea напиша:

Море... тебе и 3 дена ти се многу... а за 30 магла ќе фатиш...плазење


...e sea ne e taka, sakav da kazam deka choek karierista i materijalista, mene ne me zanima, ako me saka ke bide sekade so mene, ako ne, ke si nadam nekoja ali ne za 3 dena, nego za 30...плазење


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 01:44
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by anastea anastea напиша:

Море... тебе и 3 дена ти се многу... а за 30 магла ќе фатиш...плазење
...e sea ne e taka, sakav da kazam deka choek karierista i materijalista, mene ne me zanima, ako me saka ke bide sekade so mene, ako ne, ke si nadam nekoja ali ne za 3 dena, nego za 30...плазење

...i ke dojde po tebe

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 01:45
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:


Originally posted by anastea anastea напиша:

Море... тебе и 3 дена ти се многу... а за 30 магла ќе фатиш...плазење
...e sea ne e taka, sakav da kazam deka choek karierista i materijalista, mene ne me zanima, ako me saka ke bide sekade so mene, ako ne, ke si nadam nekoja ali ne za 3 dena, nego za 30...плазење

...i ke dojde po tebe

NA KRAJ NA SVETOT NA PUST OSTROV KE TE NAJDE

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 03:11
...a, kako ke doe ako veke otishla?збунетост

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: seka
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 10:39
Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Eve i jas da prokomentiram od iskustvo...
 
Ljubov na dalechina GLUPOSTI e!!! Ne mozam i ne sakam da si zamislam.
 
Uste od prviot den koga se zapoznavme bevme sekoj den zaedno. Edinstveno se razdelivme eden i pol mesec. I vo toj mesec tolku potroshivme na telefon taka shto poevtino ni beshe da se vidime i da si kazime se lichno (jas imav eden ispit za polaganje zatoa ne pojdov so nego). I ottogash sme sekoj den zaedno pak i ne sakam da si zamislam da bidam bez nego...
 
Bea najloshiot mesec i pol vo mojot zivot. Ne mozam da poveruvam deka mozi nekoj da istrae da ne go vidi toj shto go saka, so meseci. Jas ne mozev... Ne sakam da bidam so nekoj sto ke go gledam 2-3 pati godishno. Toa ne e ljubov... SE GLEDA KOLKU SE SAKAME KOGA SME ZAEDNO, a taka odeleni mozat ¨da se sakaat¨ tie shto vsushnost ne se sakaat...
 
 
Ako e vistinska Ljubov togas ke cekas... no sekoj ima svoe mislenje!
Mislam deka nikoj koi ima takva vrska ne saka da e vo taa situacija, sekoj bi sakal da e pokraj ljubovta!
 
Ne sekoj si naoga ljubov vo svoj ili blizok grad, za da posto moznost sekojdnevno ili cesto da se zaedno!
 
Zamisli zapoznavas nekogo preku internet, Chat, forum ili slicno, od pocetok sosema normalo, od kaj si, sto si, kako si i.t.n (da ne nabrojuvam sega) si muabetis ednostavno za se i sesto, razgovorot ti prija, nitu baras ljubov nitu sakas vo toj moment da e najdes, no so vremeto, so razgovorite primetuvas deka nesto custvuvas, pocnuvas da ja baras sekogas osobata, pocnuvas da se slusas, ti nedostasuva koga nema poraka i.t.n...zanci nikogas ne bil/a pokraj tebe... i koga togas doaga denot koga ke se vidis, i togas svakas deka toa e ljubov... sto potoa? sto togas?
 


-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: sweety_f
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 18:24
D A L E K U O D O C I D A L E K U O D S R C E


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 19:09
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Eve i jas da prokomentiram od iskustvo...
 
Ljubov na dalechina GLUPOSTI e!!! Ne mozam i ne sakam da si zamislam.
 
Uste od prviot den koga se zapoznavme bevme sekoj den zaedno. Edinstveno se razdelivme eden i pol mesec. I vo toj mesec tolku potroshivme na telefon taka shto poevtino ni beshe da se vidime i da si kazime se lichno (jas imav eden ispit za polaganje zatoa ne pojdov so nego). I ottogash sme sekoj den zaedno pak i ne sakam da si zamislam da bidam bez nego...
 
Bea najloshiot mesec i pol vo mojot zivot. Ne mozam da poveruvam deka mozi nekoj da istrae da ne go vidi toj shto go saka, so meseci. Jas ne mozev... Ne sakam da bidam so nekoj sto ke go gledam 2-3 pati godishno. Toa ne e ljubov... SE GLEDA KOLKU SE SAKAME KOGA SME ZAEDNO, a taka odeleni mozat ¨da se sakaat¨ tie shto vsushnost ne se sakaat...
 
 
Ako e vistinska Ljubov togas ke cekas... no sekoj ima svoe mislenje!
Mislam deka nikoj koi ima takva vrska ne saka da e vo taa situacija, sekoj bi sakal da e pokraj ljubovta!
 
Ne sekoj si naoga ljubov vo svoj ili blizok grad, za da posto moznost sekojdnevno ili cesto da se zaedno!
 
Zamisli zapoznavas nekogo preku internet, Chat, forum ili slicno, od pocetok sosema normalo, od kaj si, sto si, kako si i.t.n (da ne nabrojuvam sega) si muabetis ednostavno za se i sesto, razgovorot ti prija, nitu baras ljubov nitu sakas vo toj moment da e najdes, no so vremeto, so razgovorite primetuvas deka nesto custvuvas, pocnuvas da ja baras sekogas osobata, pocnuvas da se slusas, ti nedostasuva koga nema poraka i.t.n...zanci nikogas ne bil/a pokraj tebe... i koga togas doaga denot koga ke se vidis, i togas svakas deka toa e ljubov... sto potoa? sto togas?
 


...e togash, koa ke treba da se ide po cigari i leb, ke se ispotepate koj da stane prv od kopjuterot, i ke se skarate, i ke si barate nova zrtva na net...abe ja vikam, koj e za mazenje i zenenje, neka ne se zeza so toa netoite, posho seushte barem ima luge na mesto sho ne se baftaat so flertuenje po net, barem edniot ako ne e takov ke uspee vrskata, i ke se oformi normalno semejstvo eventuelno, inache krsh rabota e ova so netoive, ama seriozno mislam...za ova...nazalost, i se izvinuem za toa...изненадување


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: biljana.madrid
Датум на внесување: 05.Јули.2008 во 23:04
moram da se soglasam so ...well...
 
Toa chatovite mi izgledaat mnogu neseriozna rabota, nezdrava rabota i kako sto veli ...well... ako sakam vistinska vrska nema da baram po internet. I toa ljubov li se vika...збунетостVo shto se zaljubuvame tochno koga zapoznavame nekoj po internet... ne znam... збунетост
 
Mislam deka potpolno sum na stranata na maskite tuka sto komentiraa... Devojchinja,  slushajte gi shto vi velat na primer ..well... ili zagor zoshto vi ja kazuvaat vistinata a vie uporno go tvrdite sprotivnoto...  
 
 


-------------
Прилепчанка


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 03:03
eh, poznavam lugje sho se zapoznale na net, ne barale vrska tuku tepale vreme... i si se nashle vo muabet i si se nashle posle i vo zivo i se zapoznale realno i podobro i na kraj se fatle, i ushte se vo vrska, SO GODINI znachi ne mora sekoj sho sedi na chat da e freak, nekoj ednostavno tepa vreme

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 05:21
...site se shvrknati skoro na net, problemot se pojavue, ne pri vrski i seks, nego koa ke treba da se oformi zdrava familija, e togash...opaaaaa...problem...zasho...pa zasho i dvajcata ke treba da se smenat od koren, familijata decata i rabotata, ne idat so netot, ili imash veke porasnati deca i dremesh na net, ili ne ni mislish da imash deca, spored mene tuka lezi problemot, koj sho saka nema kaze ama ovaa rabota e opasno zarazna, za muvanje i razonoda je, ama za sozivoten partner, ne bi, ja fala...toa...

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: biljana.madrid
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 09:50

 za toa shto se zapoznale po chat i jas imam slushnato ili zapoznato luge, ama jas lichno ne sakam taka... poradi toa mozebi i ne treba da komentiram zoshto jas ne znam kako e da se zapoznaesh so nekoj po chat... ili da koristish chat... Eve toa moze da bide primer za edna t.n. ljubovna vrska shto mozi da se razvie na dalechina ama imam mnogu losho mislenje za toa chatovite pa da ne pishuvam poveke podobro... mozebi na drugo mesto.

Jas zboruvam za edna ZDRAVA LJUBOVNA VRSKA kako treba da bide. Najubavo e lichno taka popoleka, pa posle da ne se iznenadish koga ke go vidish posle chatot. Chatot e golem  RIZIK i sekogash ne izleguva na ubavo... Mislam ne e fer vaka ¨da lazime deca¨ so ova chatovite...
 
Sekoja chest za vrski shto uspeale, a se zapoznale preku chat, ama jas ne preporachuvam. I da se vratam na temava deka smislata na ljubovat e da sme zaedno i sekojdnevno da gi delime ubavite i neubavite raboti... e togash se gleda dali navistina se sakame ili ne. Koga ke ti izlezat problemite koga znaesh deka imash nekoj pokraj tebe da gi spodelish, i da te saka nekoj so site tvoi nedostatoci i pozitivni strani. Ako ste daleku eden od drug ni se gledate ni se poznavate... mislite deka e sovrshen/a deka ste zaljubeni ama koga podobro ke go zapoznaete ke vidite deka rabotite ke se promenat (na podobro ili polosho)
 
Sekako deka tuka nema da napisham deka ZDRAVA LJUBOVNA VRSKA  e ako 2-3 pati godishno se gledate i da mu preporachuvam na lugeto preku chat da baraat... Neka baraat ama samo EDNO GOOOOOOOLEMO razocharuvanje mozat da si dobijat.
 


-------------
Прилепчанка


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 14:14
ja zborev za lugje sho samo se SRETNALE preku chat a posle se zapoznale i vo zivo, i ne se fatile odma tuku posle nekoe vreme.znachi se zapoznale ubavo pred da se fatat, a toa zapoznavanje ne bilo preku chat, tuku so druzenje nekade nadvor

inaku i jas ne bi preporachala vrska da se bara na chat, 99 % tamu sepak se freaks

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: seka
Датум на внесување: 07.Јули.2008 во 07:33
Originally posted by ...Well... ...Well... напиша:

Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by biljana.madrid biljana.madrid напиша:

Eve i jas da prokomentiram od iskustvo...
 
Ljubov na dalechina GLUPOSTI e!!! Ne mozam i ne sakam da si zamislam.
 
Uste od prviot den koga se zapoznavme bevme sekoj den zaedno. Edinstveno se razdelivme eden i pol mesec. I vo toj mesec tolku potroshivme na telefon taka shto poevtino ni beshe da se vidime i da si kazime se lichno (jas imav eden ispit za polaganje zatoa ne pojdov so nego). I ottogash sme sekoj den zaedno pak i ne sakam da si zamislam da bidam bez nego...
 
Bea najloshiot mesec i pol vo mojot zivot. Ne mozam da poveruvam deka mozi nekoj da istrae da ne go vidi toj shto go saka, so meseci. Jas ne mozev... Ne sakam da bidam so nekoj sto ke go gledam 2-3 pati godishno. Toa ne e ljubov... SE GLEDA KOLKU SE SAKAME KOGA SME ZAEDNO, a taka odeleni mozat ¨da se sakaat¨ tie shto vsushnost ne se sakaat...
 
 
Ako e vistinska Ljubov togas ke cekas... no sekoj ima svoe mislenje!
Mislam deka nikoj koi ima takva vrska ne saka da e vo taa situacija, sekoj bi sakal da e pokraj ljubovta!
 
Ne sekoj si naoga ljubov vo svoj ili blizok grad, za da posto moznost sekojdnevno ili cesto da se zaedno!
 
Zamisli zapoznavas nekogo preku internet, Chat, forum ili slicno, od pocetok sosema normalo, od kaj si, sto si, kako si i.t.n (da ne nabrojuvam sega) si muabetis ednostavno za se i sesto, razgovorot ti prija, nitu baras ljubov nitu sakas vo toj moment da e najdes, no so vremeto, so razgovorite primetuvas deka nesto custvuvas, pocnuvas da ja baras sekogas osobata, pocnuvas da se slusas, ti nedostasuva koga nema poraka i.t.n...zanci nikogas ne bil/a pokraj tebe... i koga togas doaga denot koga ke se vidis, i togas svakas deka toa e ljubov... sto potoa? sto togas?
 


...e togash, koa ke treba da se ide po cigari i leb, ke se ispotepate koj da stane prv od kopjuterot, i ke se skarate, i ke si barate nova zrtva na net...abe ja vikam, koj e za mazenje i zenenje, neka ne se zeza so toa netoite, posho seushte barem ima luge na mesto sho ne se baftaat so flertuenje po net, barem edniot ako ne e takov ke uspee vrskata, i ke se oformi normalno semejstvo eventuelno, inache krsh rabota e ova so netoive, ama seriozno mislam...za ova...nazalost, i se izvinuem za toa...изненадување
 
ti ova od iskustvo?голема%20насмевка
Moznostite se menuvaat, ne e samo preku net. Nekoj/a od stranstvo si ide i se zapoznavas, se vljubuvas vo tie 3-4 nedeli, i posle? Sto ako bas TAA/TOJ e osobata koja si e cekal? ne veruvam deka tek taka lesno ke se odkazes poradi toa sto ete vo toj moment ne e mozno da bidete zaedno!
 
Jas samo uste ednas mozam da kazam deka dalecinata ne smee da pide razlog za da ne bides so nekogo zaedno!


-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: seka
Датум на внесување: 07.Јули.2008 во 07:35
Originally posted by IQ IQ напиша:

eh, poznavam lugje sho se zapoznale na net, ne barale vrska tuku tepale vreme... i si se nashle vo muabet i si se nashle posle i vo zivo i se zapoznale realno i podobro i na kraj se fatle, i ushte se vo vrska, SO GODINI znachi ne mora sekoj sho sedi na chat da e freak, nekoj ednostavno tepa vreme
 
Taka e IQ голема%20насмевка, ne samo sto se fatile i sto se vo vrska .... i falilija uspeale da formiraat голема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 00:40
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by IQ IQ напиша:

eh, poznavam lugje sho se zapoznale na net, ne barale vrska tuku tepale vreme... i si se nashle vo muabet i si se nashle posle i vo zivo i se zapoznale realno i podobro i na kraj se fatle, i ushte se vo vrska, SO GODINI znachi ne mora sekoj sho sedi na chat da e freak, nekoj ednostavno tepa vreme


Taka e IQ голема%20насмевка, ne samo sto se fatile i sto se vo vrska .... i falilija uspeale da formiraat голема%20насмевкаголема%20насмевка


bash mi e milo ete primer deka moze i nekoj normalen da se zapoznae na net

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 01:16
Mi doaga povremeno edna od idninata so vremeplov za da ima staromodno pleskanje


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 01:32
Se nadevam vo dogovoreni termini...da ne se pojavi vo nezgoden moment

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 01:44
Pa ona e od idninata i znae sto ke bide pred da dojde


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 01:47
Ama ti ne znaes...

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 08.Јули.2008 во 01:51
Ne e takva, ja znam ja


Постирано од: is no good
Датум на внесување: 27.Јули.2008 во 06:04
Ljubov preku zica, ili pak ljubov dodeka partnerite se odaleceni ne postoi od iskustvo vi kazuvam..

-------------
www.komiti.org


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 27.Јули.2008 во 07:47
Daleku od oci, daleku od srce, mislejki deka toa bilo samo nekoj nejasen son


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 10:48
секој за себе па и јас за мене....
ако некој не знае да задржи љубов во срце нема потреба да биде далеку партнерот за да престане да го сака...
ако некој знае да сака и навистина да трае тоа па и 20 000 светлосни години нека е одалечен од него повторно ке го сака. ФАКТ!
Се е до човекот-не е ништо до километрите!


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 14:46
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

секој за себе па и јас за мене....
ако некој не знае да задржи љубов во срце нема потреба да биде далеку партнерот за да престане да го сака...
ако некој знае да сака и навистина да трае тоа па и 20 000 светлосни години нека е одалечен од него повторно ке го сака. ФАКТ!
Се е до човекот-не е ништо до километрите!
 
 
Така е Блу... километрите не влијаат на љубовта!...
Ако влијаат, тогаш е нешто друго во прашање, не љубов...
А понекогаш може љубовта да биде уште посилна колку што повеќе километри те делат од саканата личност...намигнување


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: bluebell
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 15:11
mojata e  za srekja ( ili na zalost!) ,tukaнамигнување   бакнеж

-------------
always look on the bright side of the life!


Постирано од: Lady Blue
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 18:32
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

секој за себе па и јас за мене....
ако некој не знае да задржи љубов во срце нема потреба да биде далеку партнерот за да престане да го сака...
ако некој знае да сака и навистина да трае тоа па и 20 000 светлосни години нека е одалечен од него повторно ке го сака. ФАКТ!
Се е до човекот-не е ништо до километрите!
 
не%20вреденголемо%20гушкање


-------------
I love life!!!


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 04.Август.2008 во 18:58
Анастеа и Лејди-големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Zdravko81
Датум на внесување: 06.Август.2008 во 20:26
dalecna ljubov moze da uspee dokolku ljubov ima i nema lagi i prevari, lazni vetuvanja i bla bla ...

-------------
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор


Постирано од: marijauneva
Датум на внесување: 07.Август.2008 во 01:33
Jas vo ova daleku od oci -daleku od srce voopsto ne veruvam .Mene zivotot me nauci deka tie sto ne gi gledas sekoj den gi nosis so sebe vo mislite i vo srceto,i veruvajte deka toa poveke od se znaci.


Постирано од: fragola
Датум на внесување: 09.Август.2008 во 00:45
Originally posted by marijauneva marijauneva напиша:

Jas vo ova daleku od oci -daleku od srce voopsto ne veruvam .Mene zivotot me nauci deka tie sto ne gi gledas sekoj den gi nosis so sebe vo mislite i vo srceto,i veruvajte deka toa poveke od se znaci.

Taka e!A toa mozat da ti go potvrdat i golem del od moite bivshi koi sekogas nosele vo srceto nekoja dalecna...

-------------
I get enough exercise...just pushing my luck.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:11
Originally posted by Tankica Tankica напиша:

Sto bi napravile ako sakanata licnost e daleku od vas (ne e vo vasiod grad).... Se gledate 2-3pati vo godinata...a samo togas custvuvate ljubov kon nego...i sakate da bidete so nego...?A vaseto srce zatreperuva samo koga ke vi titne ili pisuva na msn...?
 
Вистинската љубов не признава километри. Светот денес е навистина големо село.
Кој многу мисли-веројатно не љуби доволно, во ваков случај се пакуват куфери и не се мисли многу многу намигнување


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:17
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by Tankica Tankica напиша:

Sto bi napravile ako sakanata licnost e daleku od vas (ne e vo vasiod grad).... Se gledate 2-3pati vo godinata...a samo togas custvuvate ljubov kon nego...i sakate da bidete so nego...?A vaseto srce zatreperuva samo koga ke vi titne ili pisuva na msn...?

 

Вистинската љубов не признава километри. Светот денес е навистина големо село.

Кој многу мисли-веројатно не љуби доволно, во ваков случај се пакуват куфери и не се мисли многу многу намигнување


куфер?!

што ќе ми е куфер за една четка за заби






Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:32

Тек да собере некој пар гаќи...додека стасаш до негоголема%20насмевка



-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:33
а што е со документите?
тие се најголемата фрка.
иначе и ја немаше да сум тука сега...


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:38
Документите одат во рачниот багаж, а од твојата љубов и волја-ќе зависи и визата,ако мислеше на тоа (убедливост, насмевка, искреност=виза)намигнување

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:38
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Тек да собере некој пар гаќи...додека стасаш до негоголема%20насмевка




хахаха, тоа ... за триесетина години, ако не можам да се додржам ... или ако добијам дијареа од возбуда


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:39
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Документите одат во рачниот багаж, а од твојата љубов и волја-ќе зависи и визата,ако мислеше на тоа (убедливост, насмевка, искреност=виза)намигнување

викаш?


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:40
И тоа може да се случи...тогаш место куферче со гаќи-ти земи некое деметринче во чантата што ќе ја имаш со себе.


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:41
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Документите одат во рачниот багаж, а од твојата љубов и волја-ќе зависи и визата,ако мислеше на тоа (убедливост, насмевка, искреност=виза)намигнување

викаш?
 
Тврдамтрепкање


-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 14:42
Ај ке пробам...
Па и да не бидне ништо битно сум пробала нели.
Мада ја приоритет давам на нешто друго .
ке ти пишам лп


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 15:13
Далечните љубови носат во себе огромна “магија“ на емоции, а нема поголема убавина кога стануваат реалност. Тоа е нешто најубавонамигнување

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: Анастеа
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 15:36
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Далечните љубови носат во себе огромна “магија“ на емоции, а нема поголема убавина кога стануваат реалност. Тоа е нешто најубавонамигнување
 
 
Ела да те гушнам за ова...големо%20гушкање


-------------
http://www.youtube.com/watch?v=QCQTr8ZYdhg&feature=related" rel="nofollow - Прав сме и ќе бидеме.
Ни воздух, ни оган, ни вода, туку земја,
само земја ќе бидеме и можеби
неколку жолти цветови.


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 15:39
големо%20гушкање

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 10.Август.2008 во 18:13
Dalecna idealizacija. Ako tolku gi bivalo ke bile zabelezani od tie sto se vo nivna blizina. смеење

Ama ima pa edna druga " Niko nije bio vrac u svom selu "

A pa treta : Najgolemite neprijateli na covekot se negovite najbliski.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 20.Август.2008 во 23:13
...pricam ti pricu..!!!....nekoj ke ispadne *ban!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: BisernA
Датум на внесување: 08.Јули.2009 во 20:28
бидејќи темата е голема, ќе помине долго време да ја спојам со врска на далечина.... затоа, ќе ја затворам, а новите коментари во другата тема среќа

-------------


Постирано од: BUMFRANK
Датум на внесување: 08.Септември.2016 во 20:44
По мое мислење далечната љубов повеќе опстојува од блиската
   



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk