Испечати | Затвори го прозорот

Рејтингот на политичарите

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Избори
Опис на форумот: Локални, парламентарни, претседателски...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13629
Датум на принтање: 26.Ноември.2020 во 07:50
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Рејтингот на политичарите
Постирано од: Averoes
Наслов: Рејтингот на политичарите
Датум на внесување: 11.Мај.2008 во 12:33

Според резултатите од анкетата на Центарот за меѓуетничка толеранција и бегалци (ЦМТБ) на тема „Политичкото насилство врз граѓаните во пресрет на предвремените парламентарни избори 2008 годинаv

Во однос на симпатиите кон политичарите, најголем број граѓани, 22 отсто, се изјасниле за Никола Груевски, 18 отсто го поддржале Тито Петковски, 14 отсто - Радмила Шекеринска и уште толку Мендух Тачи, 11 отсто - Фијат Цановски, 9 отсто - Али Ахмети, 7 отсто - Јован Манасиевски, 3,2 отсто - Амди Бајрам, 0,8 отсто - Стојан Андов, 0,6 отсто - Бардуљ Махмути и 0,3 отсто - Лилјана Поповска. (П.Р.)

 -------------
NE POSTOJAT LUDI LUGE, TUKU SAMO TAKVI, KOI NE SE VO POTPOLNOST SFATENI OD OSTANATITE !Коментари:
Постирано од: nenno
Датум на внесување: 11.Мај.2008 во 12:48
Ako e taka Sonce i Dpa pravat vlada.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 11.Мај.2008 во 12:59
Originally posted by Averoes Averoes напиша:

Според резултатите од анкетата на Центарот за меѓуетничка толеранција и бегалци (ЦМТБ) на тема „Политичкото насилство врз граѓаните во пресрет на предвремените парламентарни избори 2008 годинаvВо однос на симпатиите кон политичарите, најголем број граѓани, 22 отсто, се изјасниле за Никола Груевски, 18 отсто го поддржале Тито Петковски, 14 отсто - Радмила Шекеринска и уште толку Мендух Тачи, 11 отсто - Фијат Цановски, 9 отсто - Али Ахмети, 7 отсто - Јован Манасиевски, 3,2 отсто - Амди Бајрам, 0,8 отсто - Стојан Андов, 0,6 отсто - Бардуљ Махмути и 0,3 отсто - Лилјана Поповска. (П.Р.)
haha...naracana anketa.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 11.Мај.2008 во 13:22


i jas ne im davam. ni na bugari ni na tatari, ni na srboslavci.

a anketata ti e naracana, od avion se gleda.

-------------


Постирано од: AlbanianGirl
Датум на внесување: 11.Мај.2008 во 15:05
така е,,,се согласувам,,,ексклузивно нарачана анкета за исполнување нечии желбии,,,,

но не ми е јасно ,,што трошат време на анкети???,,,кога на крајот на краиштата вистината ке се покаже на изборите,,,,
но ај сепак донекаде ги разбирам,,,немаат попаметна работа,,,па си играат...си прават кејф самите себе...

ех деца деца,,,

-------------
You think I am a devil. But only because I have lived in hell. I want to get out.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 12.Мај.2008 во 10:50
koalicijata na vmro, sigurno ke osvoi nad 61 pratenik. greskata na vmro e sto dobar del od tie 61 pratenik se prodadeni dusi (trajanov, zingo, bajram)... ne treba da cudi, ako vo idniot sostav na parlamentot si ja prodadat kozata na sdsm za nekoja pozamasna sumicka.


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 12.Мај.2008 во 19:14
VMRO ke ima pomegu 55 i 59 pratenici... aj se kladime

-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. DzakiПостирано од: nenno
Датум на внесување: 12.Мај.2008 во 19:17
De be sto napraivte, Vmro i Sdsm treba da podelat 90 pratenici. Vmro preku sila ke ima 45-46 pratenika.


Постирано од: nenno
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:14
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

koalicijata na vmro, sigurno ke osvoi nad 61 pratenik. greskata na vmro e sto dobar del od tie 61 pratenik se prodadeni dusi (trajanov, zingo, bajram)... ne treba da cudi, ako vo idniot sostav na parlamentot si ja prodadat kozata na sdsm za nekoja pozamasna sumicka.
Ciao, Dpmne-OVCI


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:17
,....more,...ne se tie ovci,....oni ,..ovcite ,...gi strizat!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:17
50% : 13%

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: BUGS
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:18
Ne delat VMRO i SDSM pratenicki mesta,VMRO gi dobiva 60 a,DPA 12 ili 13,e za ostanatite drugiot del od kolacot ili troshkite koj kako zasluzil.


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:19
50% : 13%

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:21
more,...site jas bi gi ,...pozakachil,....nasred ploshtad!лутина

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: BUGS
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:22
nema mesto za site


Постирано од: brza
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:24
kako be nema?!,...ima ,barem drva kolku sakash,...

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: nenno
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:27
Originally posted by BUGS BUGS напиша:

Ne delat VMRO i SDSM pratenicki mesta,VMRO gi dobiva 60 a,DPA 12 ili 13,e za ostanatite drugiot del od kolacot ili troshkite koj kako zasluzil.
Ne mozam da ve razberam, dobivate 60 ili 61 pratenik?

-------------


Постирано од: BUGS
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:28
Nemoj be posle nema da ima koj da ne zasmejuva.

-------------


Постирано од: BUGS
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:30
Originally posted by nenno nenno напиша:

Originally posted by BUGS BUGS напиша:

Ne delat VMRO i SDSM pratenicki mesta,VMRO gi dobiva 60 a,DPA 12 ili 13,e za ostanatite drugiot del od kolacot ili troshkite koj kako zasluzil.
Ne mozam da ve razberam, dobivate 60 ili 61 pratenik?

Kako ni odgovara poveke,ke iskombinirame,so ovoj rejting nishto cudno .Neka se podzamisli Ratka piratka mozda i ke dobie 5 pratenicki mesta ,no so site koalicioni partneri,a tolku i gi ima,sirota.

-------------


Постирано од: nenno
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:33
Originally posted by BUGS BUGS напиша:

Originally posted by nenno nenno напиша:

Originally posted by BUGS BUGS напиша:

Ne delat VMRO i SDSM pratenicki mesta,VMRO gi dobiva 60 a,DPA 12 ili 13,e za ostanatite drugiot del od kolacot ili troshkite koj kako zasluzil.
Ne mozam da ve razberam, dobivate 60 ili 61 pratenik?    

Kako ni odgovara poveke,ke iskombinirame,so ovoj rejting nishto cudno .Neka se podzamisli Ratka piratka mozda i ke dobie 5 pratenicki mesta ,no so site koalicioni partneri,a tolku i gi ima,sirota.
BUGS, se vikas vaka zaradi higienata sto ja sproveduvate vie Dpmne-OVCITE, ili zaradi bubackite koj sto vi gi ftepal Nikoa Gruevski vo vasite plitki umovi.
od moira: Pocna da preteruvas so navredi, ova smetaj go deka ti e posledna opomena!
Dosega ne znam kolku pati te opomenav na PP, no ocigledno imash zelba samo da navreduvas!!!
-------------


Постирано од: BUGS
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 01:43
Kako e mojot nik ne e tvoj problem!
Mozda plitki umovi no,so golemi idei,barem ne ni tezat mnogu,dokolku bi tezele,bi imale problem kako vashiot,(ogranicenost).


Постирано од: Karamazov
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 14:41
Originally posted by Averoes Averoes напиша:

Според резултатите од анкетата на Центарот за меѓуетничка толеранција и бегалци (ЦМТБ) на тема „Политичкото насилство врз граѓаните во пресрет на предвремените парламентарни избори 2008 годинаvВо однос на симпатиите кон политичарите, најголем број граѓани, 22 отсто, се изјасниле за Никола Груевски, 18 отсто го поддржале Тито Петковски, 14 отсто - Радмила Шекеринска и уште толку Мендух Тачи, 11 отсто - Фијат Цановски, 9 отсто - Али Ахмети, 7 отсто - Јован Манасиевски, 3,2 отсто - Амди Бајрам, 0,8 отсто - Стојан Андов, 0,6 отсто - Бардуљ Махмути и 0,3 отсто - Лилјана Поповска. (П.Р.)Spored ovaa anketa Sonce bi trebalo da ima okolu 40% od glasackoto telo, a koalicijata Makedonija znae 20%. Se postavuva prasanjeto zosto togas drugarot Tito se odluci da rizikuva nestabilnost i odlevanje na clenstvoto od partijata so toa sto nema da odi sam na izborite. Spored anketata so dobra kampanja Tito bi mozel i da pobedi. Od kade li samo mu gi najdoa ovie 7% na Jovo Mrak, garant se javuvale kaj negovi rodnini.


Постирано од: novace
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 15:23
Originally posted by nenno nenno напиша:


od moira: Pocna da preteruvas so navredi, ova smetaj go deka ti e posledna opomena!
Dosega ne znam kolku pati te opomenav na PP, no ocigledno imash zelba samo da navreduvas!!!


 
Кого може ова пиунче да навреди..секој ден им расте СТРАВОТ..наместо рејтингот..оти ПОСЛЕ за нив настапува МРАК..нема да види СОНЦЕ..со очи..
Тие што ги излажал..сигурно  ќе го суредат.
голема%20насмевка


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: DJAKONDO
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 19:16
Originally posted by nenno nenno напиша:

De be sto napraivte, Vmro i Sdsm treba da podelat 90 pratenici. Vmro preku sila ke ima 45-46 pratenika.
 
ke ima mnogu poveke, ama, za kratko vreme ke kazat: da mise isusi rakata sto glasav za niv  


-------------
Изјавувам дека ги прочитав условите за користење на форумот и со истите се согласувам и ги прифаќам
s.r. DzakiПостирано од: Duduk
Датум на внесување: 23.Мај.2008 во 19:44
Originally posted by brza brza напиша:

more,...site jas bi gi ,...pozakachil,....nasred ploshtad!лутина

Hahah To bre ,... zakachalko ,.... nasha !!


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 24.Мај.2008 во 08:49
Originally posted by Duduk Duduk напиша:

Originally posted by brza brza напиша:

more,...site jas bi gi ,...pozakachil,....nasred ploshtad!лутина

Hahah To bre ,... zakachalko ,.... nasha !!

...ti bi gi zakacil...zakacalko forumski...ako uspeesh da se dobliziz do niv... gi vide li onie batkite okolu niv... kolkavi se vo vratovite...vo muskulite... more sedi si madro ...da ne nosish modro...sami tie ke si se ispozakacat...


Постирано од: moira
Датум на внесување: 31.Мај.2008 во 13:48


Бидејки како што знаете предизборниот молк настапи од нокеска од 00 h, темава се затвара.

Се читаме и коментираме на истата, во Недела по 19h.


ДА ПОКАЖЕМЕ И ДОКАЖЕМЕ ДЕКА МАКЕДОНИЈА Е ЦИВИЛИЗИРАНА И ДЕМОКРАТСКА ДРЖАВА ВО КОЈА ГРАЃАНИТЕ УМЕАТ И ЗНААТ КАКО НА ДОСТОИНСТВЕН НАЧИН ДА ГО ОСТВАРАТ СВОЕТО ДЕМОКРАТСКО ПРАВО!

НЕКА ПОБЕДИ ВОЉАТА НА МАКЕДОНСКИОТ ЕЛЕКТОРАТ!-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 11.Јуни.2011 во 10:32
Рејтинг...рејтинг , збор на  кој  сите замавнуваме со рака и го анулираме.
Но не сме ни свесни колку тоа е важно некаде онаму во земјите во чие друштво  ние се стремиме да влезиме  алијас колку тие од корен им ги тресат биографиите на тие кои се спремаат за титулата “слуга на народот“.
Сега постизборно се замислувам кој се кај нас ја доби таа титула.Продесорката Ванковска постави едно интересно и многу реално прашање за изборот на нашите пратеници
http://www.vest.com.mk/?ItemID=D5CBCF6ECB3FE141B068A47E32D2807C - Судот нема коментар колку партиски лидери се прислушувани
******
"Ако некој пред два месеца добил налог за употреба на специјални ис­траж­ни мерки и ако полицијата го прислушувала Љубе Бошкоски 60-ина де­на и притоа гледала како во два други наврата нелегално зел пари за фи­нан­си­ра­ње на кампањата, зошто тогаш ни дозволила да имаме ко­рум­пи­ран кандидат за пратеник? Зошто Бошкоски не го уапсиле? Сме можеле да го избереме за пратеник", прашува политикологот д-р Билјана Ван­ков­ска, редовен професор на Филозофски факултет на Институтот за без­бед­ност, одбрана и мир во Скопје.
*********
И нормално се поставува прашањето-Како се формира рејтингот на нашите политичари- Со чудна реторика? Со вулгарна реторика и навреди кон противниците? Со лежење затвор? Со прогласување кодоши, Со откривање афери колку украл?
Знаеме ли ние воопшто за кого гласаме на избори?
Што знаеме ние за кандидатите, освен она што тие ќе ни го сервираат за себе или ни го сервираат нивните противници?
Постои ли некој преќутен договор меѓу нив кога да си пуштаат бубачка едни на други  знаејки го менталитетот на овие луѓе тука дека “пали само мангуплакот“?збунетост


-------------Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk