Испечати | Затвори го прозорот

Македонија или компромис

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Македонија и Свет
Име на форумот: Политика и вести
Опис на форумот: Вести од МК, партии, скандали, протести...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12954
Датум на принтање: 23.Мај.2024 во 02:08
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Македонија или компромис
Постирано од: kaplar
Наслов: Македонија или компромис
Датум на внесување: 28.Март.2008 во 20:05
Дали сте само за Македонија или за некој компромис, како што фпрочем заговараат некој си новинарчиња, самонаречени експерти, и пропаднати политичар.До душа и некој странци ни сугирираат али сепак тије не се Македонци можам да ги разберам али никако нашиве кодоши и предавници.



Коментари:
Постирано од: Aminta2
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 12:54
Гасите телевизори, баталете "новинари", "експерти" и к*рчеви карики.

ВО ПОНЕДЕЛНИК СЕ ОДЛУЧУВА СУДБИНАТА НА МАКЕДОНИJА! СУДНИОТ ДЕН Е ТОJ: КЕ НЕ ИМА КАКО НАРОД И КАКО НАЦИJА ИЛИ НЕМА ДА НЕ ИМА!

НАРОДОТ, т.е. СИТЕ НИЕ МОРАМЕ JАСНО ДА КАЖЕМЕ ДЕКА ИМЕТО ОСТАНУВА, ДЕКА ТОА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ДЕКА Е НАJОСНОВНО, ЗАГАРАНТИРАНО ПРАВО НА СЕКОJ НАРОД ДА СЕ НАРЕКУВА КАКО ШТО САКА!

Секоj оноj во Собраниетo коjшто нема да го почитуава тоа право има да сноси тешки последници!


СИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕ ВО 12 ПОПЛАДНЕ!


Постирано од: kultuzin
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 13:35
[QUOTE=Aminta2] Гасите телевизори, баталете "новинари", "експерти" и к*рчеви карики.

ВО ПОНЕДЕЛНИК СЕ ОДЛУЧУВА СУДБИНАТА НА МАКЕДОНИJА! СУДНИОТ ДЕН Е ТОJ: КЕ НЕ ИМА КАКО НАРОД И КАКО НАЦИJА ИЛИ НЕМА ДА НЕ ИМА!

НАРОДОТ, т.е. СИТЕ НИЕ МОРАМЕ JАСНО ДА КАЖЕМЕ ДЕКА ИМЕТО ОСТАНУВА, ДЕКА ТОА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ДЕКА Е НАJОСНОВНО, ЗАГАРАНТИРАНО ПРАВО НА СЕКОJ НАРОД ДА СЕ НАРЕКУВА КАКО ШТО САКА!

Секоj оноj во Собраниетo коjшто нема да го почитуава тоа право има да сноси тешки последници!

Ista kako sto snosat posledici ljubco i brane taka li?
Prviot skoro ni ja unisti drzavata , govorese javno za podelba, se deklarira kako bugar i nisto vlakno ne mu fali od glava.
Se seta po drzavata koga ke mu prdne si zima platicka i nikomu nisto.

Takvi posledici li ke snosi toj sto ke ni go smeni imeto.
Na zborovi sme mnogu jaki ama na dela ne nema nigde,
zatoa i pravat so sakaat i ic uvo ne gi boli, ne naucija politicarite druze, jasno im e so narod sme.

Tuku moli se naboga Gruevski da ne popusti oti posle ni sto mitinga ne te spasuvat.


Постирано од: baba mulon
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 17:01
Neka ne ne pravat budali nekojsi kvazi eksperti.Toa shto go sodrzi noviot predlog za imeto e sramen i samo moron moze da go prifati.Nemoze da se pravi kompromis so sudbinata na narodot.Sega edinstveno shto moze da se  sluci e komunjarite so nivnite valkani igri da izglasa vo sobranie da se prifati predlogot so shto ke ja zapecati sudbinata na Makedonskiot narod. 

-------------
Im YOUR NIGHTMARE


Постирано од: novace
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 17:12
Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

Neka ne ne pravat budali nekojsi kvazi eksperti.Toa shto go sodrzi noviot predlog za imeto e sramen i samo moron moze da go prifati.Nemoze da se pravi kompromis so sudbinata na narodot.Sega edinstveno shto moze da se  sluci e komunjarite so nivnite valkani igri da izglasa vo sobranie da se prifati predlogot so shto ke ja zapecati sudbinata na Makedonskiot narod. 
 
Ако е тоа така..тогаш тие дали знаат дека и тие се во иста каша?
И накрај: каде мислат после да (из)бегаат???.
Светот е премал...за да некој негде побегне!!!
намигнување


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: ZoranSk
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 17:48
Ние Народот сме последната брана на нашето име и нашиот идентитет.
Политичката, опшествената и научна сцена е преплавена од квази личности кои имаат иста цел за одредена сум на пари да предизвикаат народот нежно и во бунило да прифати силување.

Подршка за митингот, таму сум.

Ќе дадеме јасна порака само на референдум може да се дискутира за овакви прашања.



Постирано од: novace
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 17:55
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

Ние Народот сме последната брана на нашето име и нашиот идентитет.
Политичката, опшествената и научна сцена е преплавена од квази личности кои имаат иста цел за одредена сум на пари да предизвикаат народот нежно и во бунило да прифати силување.

Подршка за митингот, таму сум.

Ќе дадеме јасна порака само на референдум може да се дискутира за овакви прашања.

 
За другото е во ред..исто мислиме..НО..ова ме збунува:
околу  РЕФЕРЕНДУМОВ..
Како ќе ги прашаме на тој референдум веќе мртвите творци на Македонија..но и нејзините идни и сеуште неродени граѓани ??
Инаку референдумот нема да биде валиден..според мои гледања...
Поарно е ..закажување на ВОНРЕДНИ ИЗБОРИ веднаш...па поБЕДНИКОТ на нив..нека си води „мудра„ политика..ако сака така.
голема%20насмевка


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: ZoranSk
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 18:31
novace, Референдум за име за меѓународна употреба може да има.
Нимиц вели за домашна употреба не се менува Уставното име ама мора само на кирилица да се пишува.
А зарем во Собрание може да се изгласа име за меѓународна употреба различно од уставното ?

Грците во Егејска Македонија имаа свои луѓе кои во селата пазеа некој да не прогови Македонски, дури одеа до таму скришум клекнати под прозорите пазеа Македонците и дома да не го говорат Македонскиот јазик.
Дедо ми Алексо ќотеќ јадеше и глоба плаќаше за секој изговорен збор Македонски.

Епа семката грчка да ми ја сотрам они не смеат ни запирка да ставата а камоли име да ми диктираат.



Постирано од: novace
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 18:49
Originally posted by ZoranSk ZoranSk напиша:

novace, Референдум за име за меѓународна употреба може да има.
Нимиц вели за домашна употреба не се менува Уставното име ама мора само на кирилица да се пишува.
А зарем во Собрание може да се изгласа име за меѓународна употреба различно од уставното ?

Грците во Егејска Македонија имаа свои луѓе кои во селата пазеа некој да не прогови Македонски, дури одеа до таму скришум клекнати под прозорите пазеа Македонците и дома да не го говорат Македонскиот јазик.
Дедо ми Алексо ќотеќ јадеше и глоба плаќаше за секој изговорен збор Македонски.

Епа семката грчка да ми ја сотрам они не смеат ни запирка да ставата а камоли име да ми диктираат.

 
За мене само едно е валидно:
МАКЕДОНИЈА.
голема%20насмевка


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: baba mulon
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 18:49
Ne e samo imeto za megjunarodna upotreba koe treba da se promeni.Samata promena vlece i mnogu drugi promeni koj sekoj treba da gi uvidi vo takanareceniot "paket"od 8 tocki koi gi sodrzi.A vo istite tie tocki povtorno ima zamka vo koja treba da se promeni ustavot


-------------
Im YOUR NIGHTMARE


Постирано од: novace
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 18:53
Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

Ne e samo imeto za megjunarodna upotreba koe treba da se promeni.Samata promena vlece i mnogu drugi promeni koj sekoj treba da gi uvidi vo takanareceniot "paket"od 8 tocki koi gi sodrzi
 
Затоа и северните ни соседи велат:
Не чачкај мечку у п.чку.
И воопшто не грешеле...
 голема%20насмевка


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: baba mulon
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 18:56
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

Ne e samo imeto za megjunarodna upotreba koe treba da se promeni.Samata promena vlece i mnogu drugi promeni koj sekoj treba da gi uvidi vo takanareceniot "paket"od 8 tocki koi gi sodrzi
 
Затоа и северните ни соседи велат:
Не чачкај мечку у п.чку.
И воопшто не грешеле...
 голема%20насмевка
Nemojte da mislite deka Nimic e naiven i kao sega im go spopika na Grcite so predlogot.Samiot predlog dogovor povtorno predlaga pregovori koi bi traele vo nedogled.Ne e samo NATO vo prashanje.posle toa doagja EU i povtorno uceni i nepristojni predlozi.


-------------
Im YOUR NIGHTMARE


Постирано од: baba mulon
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 18:57
Najdobro e da se prekine so pregovorite i da se stavi kraj na celiot cirkus.

-------------
Im YOUR NIGHTMARE


Постирано од: ZoranSk
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 18:57
Така е, неможеш да имаш македонско сирење без согласност на Грција.
Неможеш да имаш македонска историја античка без согласност на заедничката комисија на Грција и Македонија.
Република Македонија смее само на кирилица во нашата земја.
Сите што не признале под уставното име им се ПРЕПОРАЧУВА новото име.
Ја знаеме Грција по тоа прашање колку е упорна, последното беше со песната за евровизија на Ирска мислам каде се спомнуваат неколку источни земји меѓу кои и Македонија.
Исфрлена е .

Луѓе, Грција сака да не сотре во корен да не постоиме.
Ние неможе да се одбраниме со постојани остапки.
Наша контра треба да биде Грција да не постои или да постои во нејзините природни граници без Егејска Македонија, Епир, Кипар итн...
Инаку овака полека ќе си умираме и ќе си кукаме.



Постирано од: polikarp
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 19:09
Originally posted by Aminta2 Aminta2 напиша:

Гасите телевизори, баталете "новинари", "експерти" и к*рчеви карики.

ВО ПОНЕДЕЛНИК СЕ ОДЛУЧУВА СУДБИНАТА НА МАКЕДОНИJА! СУДНИОТ ДЕН Е ТОJ: КЕ НЕ ИМА КАКО НАРОД И КАКО НАЦИJА ИЛИ НЕМА ДА НЕ ИМА!

НАРОДОТ, т.е. СИТЕ НИЕ МОРАМЕ JАСНО ДА КАЖЕМЕ ДЕКА ИМЕТО ОСТАНУВА, ДЕКА ТОА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ДЕКА Е НАJОСНОВНО, ЗАГАРАНТИРАНО ПРАВО НА СЕКОJ НАРОД ДА СЕ НАРЕКУВА КАКО ШТО САКА!

Секоj оноj во Собраниетo коjшто нема да го почитуава тоа право има да сноси тешки последници!


СИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕ ВО 12 ПОПЛАДНЕ!


E ova me nasmea голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевканамигнување

KOE IME OSTANUVA?????!!!!
BJRM, ili ako sakate FYROM

kako ne vi e jasno na site, deka bitkata za imeto e odamna izgubena i dolgo vreme nie ne sme Makedonija

Kolku pobrgu go sogledate toa tolku polesno  ke izlezete od kalta

аплаузpozdrav




-------------
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.


Постирано од: ntg2003
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 19:25
Originally posted by polikarp polikarp напиша:



Originally posted by Aminta2 Aminta2 напиша:

Гасите телевизори, баталете "новинари", "експерти" и к*рчеви карики.

ВО ПОНЕДЕЛНИК СЕ ОДЛУЧУВА СУДБИНАТА НА МАКЕДОНИJА! СУДНИОТ ДЕН Е ТОJ: КЕ НЕ ИМА КАКО НАРОД И КАКО НАЦИJА ИЛИ НЕМА ДА НЕ ИМА!

НАРОДОТ, т.е. СИТЕ НИЕ МОРАМЕ JАСНО ДА КАЖЕМЕ ДЕКА ИМЕТО ОСТАНУВА, ДЕКА ТОА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ДЕКА Е НАJОСНОВНО, ЗАГАРАНТИРАНО ПРАВО НА СЕКОJ НАРОД ДА СЕ НАРЕКУВА КАКО ШТО САКА!

Секоj оноj во Собраниетo коjшто нема да го почитуава тоа право има да сноси тешки последници!


СИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕ ВО 12 ПОПЛАДНЕ!
E ova me nasmea голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевканамигнувањеKOE IME OSTANUVA?????!!!!BJRM, ili ako sakate FYROM kako ne vi e jasno na site, deka bitkata za imeto e odamna izgubena i dolgo vreme nie ne sme Makedonija Kolku pobrgu go sogledate toa tolku polesno  ke izlezete od kalta аплаузpozdrav


Интересно мисленье...

-------------
In vino veritas.


Постирано од: baba mulon
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 19:31
E ova me nasmea голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевканамигнувањеKOE IME OSTANUVA?????!!!!BJRM, ili ako sakate FYROM kako ne vi e jasno na site, deka bitkata za imeto e odamna izgubena i dolgo vreme nie ne sme Makedonija Kolku pobrgu go sogledate toa tolku polesno  ke izlezete od kalta аплаузpozdrav [/QUOTE]Е да како ке кажеш ти така ке биде.Битката не е изгубена додека има Македонски народ.Извини ама јас на мојот син нема да можам да му кажам дека сум бил МАкедонец а сега сум Скопјанец.Ако ти можеш алал да ти е.




-------------
Im YOUR NIGHTMARE


Постирано од: polikarp
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 20:42
Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

E ova me nasmea голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевканамигнувањеKOE IME OSTANUVA?????!!!!BJRM, ili ako sakate FYROM kako ne vi e jasno na site, deka bitkata za imeto e odamna izgubena i dolgo vreme nie ne sme Makedonija Kolku pobrgu go sogledate toa tolku polesno  ke izlezete od kalta аплаузpozdrav
Е да како ке кажеш ти така ке биде.Битката не е изгубена додека има Македонски народ.Извини ама јас на мојот син нема да можам да му кажам дека сум бил МАкедонец а сега сум Скопјанец.Ако ти можеш алал да ти е.


[/QUOTE]

Izgleda tebe tatko ti propustil da ti kaze deka toj bil makedonec za kratko ama deka sega ti si BJRM.Na tvojot sin mozes da mu kazes sto sakas a isto i  toj nema da bide Makedonec(moze da se cuvstvtva taka) zatoa sto nie ni sega ne se vikame Makedonija.Ne znam samo dali ste slepi ili Kiro Glligorov ti e dedo pa ne sakas da svatis deka ti go smeni imeto pred podolgo vreme.

pozdravнамигнување




-------------
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.


Постирано од: Aminta2
Датум на внесување: 29.Март.2008 во 21:42
polikarp: многу погрешно.

Името е Република Македониjа! Постои "привремена референца" коjа не е име, не ги мешаj работите. Затоа впрочем не имаат признаено 123 држави како Република Македониjа, и затоа ако го покренеме прашањето во ООН, со 2/3 мнозинство ќе не признаат под нашето име.

А измислицата "БJРМ", или "FYROM", не постои како збор во ниеден jазик. Jас не ни знам што е тоа ниту пак ме интересира.

Но сега постои непристоен предлог коj привремената референца ќе jа направи да биде траjно, ново име, значи двете -- името и референцата -- во едно, ново и траjно име за век и веков. Предлогот е да бидеме МАКЕДОНИJАСКОПJАНИ или на кратко - Скопjани, како што впрочем и не нарекуваат Грците.

Можеби polikarp се сложува да биде Македониjаскопjанец, навистина не знам, но jас не се сложувам бидеjќи сум Македонец.

Но кога веќе заради предавството нашите политичари се уште преговараат, а народот е тоj што се прашува, тогаш народот има должност да им каже што мисли и како треба да гласаат по предлогот.

Политичарите, пред се оние кои се надеваат нешто да ќарат од продажбата на името (преку добивањае власт или заради тоа што се уценети од Грците), се нa позициjа тивко да го дадат името.

Битката не е изгубена, туку допрвa треба да се бие.

Затоа:

ПОНЕДЕЛНИК 12:00 НА ПЛАДНЕ ПРЕД СОБРАНИЕ



Постирано од: kaplar
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 15:15
Originally posted by ntg2003 ntg2003 напиша:

Originally posted by polikarp polikarp напиша:



Originally posted by Aminta2 Aminta2 напиша:

Гасите телевизори, баталете "новинари", "експерти" и к*рчеви карики.

ВО ПОНЕДЕЛНИК СЕ ОДЛУЧУВА СУДБИНАТА НА МАКЕДОНИJА! СУДНИОТ ДЕН Е ТОJ: КЕ НЕ ИМА КАКО НАРОД И КАКО НАЦИJА ИЛИ НЕМА ДА НЕ ИМА!

НАРОДОТ, т.е. СИТЕ НИЕ МОРАМЕ JАСНО ДА КАЖЕМЕ ДЕКА ИМЕТО ОСТАНУВА, ДЕКА ТОА НЕ Е УСЛОВ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ДЕКА Е НАJОСНОВНО, ЗАГАРАНТИРАНО ПРАВО НА СЕКОJ НАРОД ДА СЕ НАРЕКУВА КАКО ШТО САКА!

Секоj оноj во Собраниетo коjшто нема да го почитуава тоа право има да сноси тешки последници!


СИТЕ ПРЕД СОБРАНИЕ ВО 12 ПОПЛАДНЕ!
E ova me nasmea голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевканамигнувањеKOE IME OSTANUVA?????!!!!BJRM, ili ako sakate FYROM kako ne vi e jasno na site, deka bitkata za imeto e odamna izgubena i dolgo vreme nie ne sme Makedonija Kolku pobrgu go sogledate toa tolku polesno  ke izlezete od kalta аплаузpozdrav


Интересно мисленье...




Ти од што си у кал не ти се виѓава, па како можеш да зборуваш глупости дека колку побрзо ке сватиме блала.....  навистина Бранко, геровски и другите што тресат глупости делуваат на лабилни личностилутина



Постирано од: kaplar
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 15:19
плазење


Постирано од: kaplar
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 15:23
Originally posted by polikarp polikarp напиша:

Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

E ova me nasmea голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевканамигнувањеKOE IME OSTANUVA?????!!!!BJRM, ili ako sakate FYROM kako ne vi e jasno na site, deka bitkata za imeto e odamna izgubena i dolgo vreme nie ne sme Makedonija Kolku pobrgu go sogledate toa tolku polesno  ke izlezete od kalta аплаузpozdrav
Е да како ке кажеш ти така ке биде.Битката не е изгубена додека има Македонски народ.Извини ама јас на мојот син нема да можам да му кажам дека сум бил МАкедонец а сега сум Скопјанец.Ако ти можеш алал да ти е.




Izgleda tebe tatko ti propustil da ti kaze deka toj bil makedonec za kratko ama deka sega ti si BJRM.Na tvojot sin mozes da mu kazes sto sakas a isto i  toj nema da bide Makedonec(moze da se cuvstvtva taka) zatoa sto nie ni sega ne se vikame Makedonija.Ne znam samo dali ste slepi ili Kiro Glligorov ti e dedo pa ne sakas da svatis deka ti go smeni imeto pred podolgo vreme.

pozdravнамигнување


[/QUOTE]



Оди таму лечи комплекси одроден Македонец оди кај бугарите ке можиш да одиш во европа како Бугарин модерни торбеши од вакви како тебе со векови пропага државава.


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 15:49
хм... компромис? со кого? ја не видов да се нуди компромис од другата стрнаа? сум за компромис, ама треба и тие нешто да дадат, а не само да барат. еве на пример, нивната покраина од сега да се нарекува Македонија (егејска), предлог, не мора да го прифатат.


Постирано од: novace
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 16:15
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

хм... компромис? со кого? ја не видов да се нуди компромис од другата стрнаа? сум за компромис, ама треба и тие нешто да дадат, а не само да барат. еве на пример, нивната покраина од сега да се нарекува Македонија (егејска), предлог, не мора да го прифатат.
 
Добро ти е дефиниран лајтмотивот на темата ..КОМПРОМИС
 
Овде и досега во последните 18 години водење на „мудра„ политика кај нас ..никојпат НЕМАЛО компромис...туку само лижење газови нечии (да не се споменуваат подеинечно) и одстапки...што е дијаметрално од зборот компромис...
Стварните значења на поимите се најважни..овде да се презентираат..
пс
Компромис според мене би било..јавно и написмено  да признаат оти е Македонија окупирана од нив..заради секакви..не мора и да се лукративни (за некаква заработка) побуди..и дека изразениот досега хедонизам на нашите ептен „мудри лидери„ е само од привремен карактер (ова може и да биде со векови-мерено според киро-глигоријанскиот календар) ..слично на „само двата месеца„ на натуреното и фиромизирано име-референца..колку да ги збуни другите ептен мудри негови поддржувачи..
----------------------------------------------------------------------------------------------
KOE IME OSTANUVA?????!!!!
BJRM, ili ako sakate FYROM

kako ne vi e jasno na site, deka bitkata za imeto e odamna izgubena i dolgo vreme nie ne sme Makedonija


Битката не е изгубена ..слично е на некојпат постоечкиот во антиката  на нерешливиот за повеќемина Гордиев Јазол...ама само се чека на доаѓање на современ „решавач„ на загатката..сличен по решението на Александар Македонски-ВЕЛИКИОТ..според сите од него направени работи...за неговиот стварно краток но бурен со настани и судбоносни одлуки живот.
Да ве потсетам само на :
-Градбата на градот Александрија
-Гордиевиот Јазол и нерешливата за сите(не и за него) енигма
-Победа на Персискиот Цар и правење на заедничка Империја..слична на денешната ЕУ..ама смртта го спречила во замислата..
голема%20насмевка


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 16:35
Нашите преговарачи треба да излезат со листа на барања. кои треба да содржат:

- враќање на имотите на бегалците и репатријација и отштета
- непречен влез/излез и доселување на сите автохтони лица и нивните наследници на просторите на античка македонија
- овозможување на користење на мајчиниот јазик, писмо и слободно изразување на верата на сите
- промена на името на грчката провинција Македониа, согласно компромисот за името на Реп. Македонија
- промена на името на Солунскиот аеродром, универзитет, плоштад и др. јавни институции кои се знак на иредентистичка кампања на јужниот сосед.
- безусловна подршка на РМ во ЕУ и НАТО... не утре да ми измислат уште нешто дека заборавиле...
- укинување на визите и подршка за укинување на визите низ целиот ШЕнген простор


Еве ја толку смислив, а гарант има некои „експерти“ у земјава шо може да им текнат уште некои теми за „компромис“


Постирано од: novace
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 17:32
голема%20насмевка
Так
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Нашите преговарачи треба да излезат со листа на барања. кои треба да содржат:

- враќање на имотите на бегалците и репатријација и отштета
- непречен влез/излез и доселување на сите автохтони лица и нивните наследници на просторите на античка македонија
- овозможување на користење на мајчиниот јазик, писмо и слободно изразување на верата на сите
- промена на името на грчката провинција Македониа, согласно компромисот за името на Реп. Македонија
- промена на името на Солунскиот аеродром, универзитет, плоштад и др. јавни институции кои се знак на иредентистичка кампања на јужниот сосед.
- безусловна подршка на РМ во ЕУ и НАТО... не утре да ми измислат уште нешто дека заборавиле...
- укинување на визите и подршка за укинување на визите низ целиот ШЕнген простор


Еве ја толку смислив, а гарант има некои „експерти“ у земјава шо може да им текнат уште некои теми за „компромис“
 
Има уште мнооооогу  барања..ама е најдобро (ако разбираат нашиве „преговарачи„ за што овде ние им зборуваме) и да ги презентираат на секој нареден закажан состанок во делови..така да сите таму разберат дека барањата се ..всушност и дел од „чаршавот„  од хартија..која се дава во делови...за да имаат време сите да ја разберат...се освен кога и каде и е крајот...на чаршавот мислам....и на нашите досега баеги  „мудри„ преговарачи кои сеуште не ги ставиле на зелената преговарачка маса..
пс
Па да ги видиме грчиштана...што ќе кажат на напливот од аргументи...а и редно е господинот Нимиц  да види оти има работа со умен народ и нација..а не само епетен „мудри„ тутурутки фиромански.
И патем кажано и да се конечно напие од некој од прочуените по светот американски средства за смирување на главата.
голема%20насмевка


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: baba mulon
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 19:14
Originally posted by polikarp polikarp напиша:

Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

E ova me nasmea голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевканамигнувањеKOE IME OSTANUVA?????!!!!BJRM, ili ako sakate FYROM kako ne vi e jasno na site, deka bitkata za imeto e odamna izgubena i dolgo vreme nie ne sme Makedonija Kolku pobrgu go sogledate toa tolku polesno  ke izlezete od kalta аплаузpozdrav
Е да како ке кажеш ти така ке биде.Битката не е изгубена додека има Македонски народ.Извини ама јас на мојот син нема да можам да му кажам дека сум бил МАкедонец а сега сум Скопјанец.Ако ти можеш алал да ти е.




Izgleda tebe tatko ti propustil da ti kaze deka toj bil makedonec za kratko ama deka sega ti si BJRM.Na tvojot sin mozes da mu kazes sto sakas a isto i  toj nema da bide Makedonec(moze da se cuvstvtva taka) zatoa sto nie ni sega ne se vikame Makedonija.Ne znam samo dali ste slepi ili Kiro Glligorov ti e dedo pa ne sakas da svatis deka ti go smeni imeto pred podolgo vreme.

pozdravнамигнување


[/QUOTE]Abe k*rton eden ne se raboti za toa koj go smenil imeto ili ne.Se raboti za cuvstvo i identitet.Mozebi tebe ti e polesno no od ova shto go kaza  mozam da konstatiram deka Kiro ti e dedo tebe a Branko striko i cel SDSM  rodnini.A shto ke mu kazam na mojot sin i kako ke go vospitam e moja rabota ocigledno neshto shto tebe ne te naucile.I sedi si tamu kaj shto si ,jadi si bataci i debeli se.I vreme ti e za na rabota TVOJATA VTORA RABOTA CRNEC


-------------
Im YOUR NIGHTMARE


Постирано од: naum 1518118
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 20:00

Само муабети....

бла бла бла....
ко баби сте.... дајте бе предлог......ЛОЛ
Прекините зити сме , смешни сме и за залење


-------------
После рата сам добио ово садашње звање
За паре убијам,ломим кости и слично срање
Избегавам конфликте,нечу да се тучем
знам да бит че мртвих ако ја своју берету извучем!!!


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 20:04
голема%20насмевка

-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: naum 1518118
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 20:08
ne se smej skopski - te udajf...
lol


-------------
После рата сам добио ово садашње звање
За паре убијам,ломим кости и слично срање
Избегавам конфликте,нечу да се тучем
знам да бит че мртвих ако ја своју берету извучем!!!


Постирано од: mikus
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 20:18
e fuker fuker

taka e toa

referendum ne ni ginit

i neka izgnit site so na tv - se pravat pametni demek im e gajle za narodo

gi pulam i si vikam - so se rodilo se toa na naseto tlo



-------------
Unidentified Flying Object-- SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba ,neka i taka nee nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas


Постирано од: novace
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 20:35
Originally posted by naum 1518118 naum 1518118 напиша:

 дајте бе предлог......ЛОЛ
 
 
На крају баладе...
убиќу те зољом гаде..
голема%20насмевка


-------------
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти


Постирано од: polikarp
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 22:57


Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:


Originally posted by polikarp polikarp напиша:






Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

E ova me nasmea голема%20насмевкаKOE IME OSTANUVA?????!!!!BJRM, ili ako sakate FYROM kako ne vi e jasno na site, deka bitkata za imeto e odamna izgubena i dolgo vreme nie ne sme Makedonija Kolku pobrgu go sogledate toa tolku polesno  ke izlezete od kalta аплаузpozdrav
Е да како ке кажеш ти така ке биде.Битката не е изгубена додека има Македонски народ.Извини ама јас на мојот син нема да можам да му кажам
дека сум бил МАкедонец а сега сум Скопјанец.Ако ти можеш алал да ти е.
Izgleda tebe tatko ti propustil da ti kaze deka toj bil makedonec za kratko ama deka sega ti si BJRM.Na tvojot sin mozes da mu kazes sto sakas a isto i  toj nema da bide Makedonec(moze da se cuvstvtva taka) zatoa sto nie ni sega ne se vikame Makedonija.Ne znam samo dali ste slepi ili Kiro Glligorov ti e dedo pa ne sakas da svatis deka ti go smeni imeto pred podolgo vreme.pozdravнамигнување
Abe k*rton eden ne se raboti za toa koj go smenil imeto ili ne.Se raboti za cuvstvo i identitet.Mozebi tebe ti e polesno no od ova shto go kaza  mozam da konstatiram deka Kiro ti e dedo tebe a Branko striko i cel SDSM  rodnini.A shto ke mu kazam na mojot sin i kako ke go vospitam e moja rabota ocigledno neshto shto tebe ne te naucile.I sedi si tamu kaj shto si ,jadi si bataci i debeli se.I vreme ti e za na rabota TVOJATA VTORA RABOTA CRNEC [/QUOTE]Neznam za kakvo cuvstvo zboruvas ili identitet.Ocigledno jas ne mozam da gi razberam a eve ke ti kazam i zosto.Kako prvo tvojata drzava ne se vika Makedonija tuku BJRM. Ako Makedonija imala identitet ili neznam sto sega ke bila drzava a ne geografska mestopolozba so etnicki problemi i milioneri na vlast.Ponatamu, nemam nikakva rodninska vrska so nikoj od gore spomenatite a kako dodatna informacija moram da ti priznaam deka sum alergicen na se sto sodrzi ili e povrzano so imeto na  SDSM.Kako treto, ne jadam bataci, a uste pomalku rabotam vtora rabota.No gledajki sto pisuvas ovde mozam da ja sfatam tvojata frustracija.Bidi mi pozdraven prijatele i misli sto ke mu kazes na sinot, zatoa sto ke ti treba vreme duri da smislis kako da mu objasnis sto navistina se slucuvalo i se slucuva vo Makedonija.

-------------
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.


Постирано од: kaplar
Датум на внесување: 30.Март.2008 во 23:07

Originally posted by polikarp polikarp напиша:



Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:


Originally posted by polikarp polikarp напиша:






Originally posted by baba mulon baba mulon напиша:

E ova me nasmea голема%20насмевкаKOE IME OSTANUVA?????!!!!BJRM, ili ako sakate FYROM kako ne vi e jasno na site, deka bitkata za imeto e odamna izgubena i dolgo vreme nie ne sme Makedonija Kolku pobrgu go sogledate toa tolku polesno  ke izlezete od kalta аплаузpozdrav
Е да како ке кажеш ти така ке биде.Битката не е изгубена додека има Македонски народ.Извини ама јас на мојот син нема да можам да му кажам
дека сум бил МАкедонец а сега сум Скопјанец.Ако ти можеш алал да ти е.
Izgleda tebe tatko ti propustil da ti kaze deka toj bil makedonec za kratko ama deka sega ti si BJRM.Na tvojot sin mozes da mu kazes sto sakas a isto i  toj nema da bide Makedonec(moze da se cuvstvtva taka) zatoa sto nie ni sega ne se vikame Makedonija.Ne znam samo dali ste slepi ili Kiro Glligorov ti e dedo pa ne sakas da svatis deka ti go smeni imeto pred podolgo vreme.pozdravнамигнување
Abe k*rton eden ne se raboti za toa koj go smenil imeto ili ne.Se raboti za cuvstvo i identitet.Mozebi tebe ti e polesno no od ova shto go kaza  mozam da konstatiram deka Kiro ti e dedo tebe a Branko striko i cel SDSM  rodnini.A shto ke mu kazam na mojot sin i kako ke go vospitam e moja rabota ocigledno neshto shto tebe ne te naucile.I sedi si tamu kaj shto si ,jadi si bataci i debeli se.I vreme ti e za na rabota TVOJATA VTORA RABOTA CRNEC
Neznam za kakvo cuvstvo zboruvas ili identitet.Ocigledno jas ne mozam da gi razberam a eve ke ti kazam i zosto.Kako prvo tvojata drzava ne se vika Makedonija tuku BJRM. Ako Makedonija imala identitet ili neznam sto sega ke bila drzava a ne geografska mestopolozba so etnicki problemi i milioneri na vlast.Ponatamu, nemam nikakva rodninska vrska so nikoj od gore spomenatite a kako dodatna informacija moram da ti priznaam deka sum alergicen na se sto sodrzi ili e povrzano so imeto na  SDSM.Kako treto, ne jadam bataci, a uste pomalku rabotam vtora rabota.No gledajki sto pisuvas ovde mozam da ja sfatam tvojata frustracija.Bidi mi pozdraven prijatele i misli sto ke mu kazes na sinot, zatoa sto ke ti treba vreme duri da smislis kako da mu objasnis sto navistina se slucuvalo i se slucuva vo Makedonija.[/QUOTE]


A ti da nesi Amerikanec sto li se ne trpi ova zemja napatena simnise gospode i soberi veresija.големо%20гушкање


Постирано од: JASEN
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 02:18
A ti danesi Amerikanec [to li se ne trpi ova zemja napatena simnise gospode i soberi veresija,


а тек ако си каплар без капа?- па олупиш нешто?


-------------
.....NE SVRTUVAJ SE SINE!!!!!!


Постирано од: kaplar
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 16:41
Не пушам воопшто а нарочито пикавци, а ти ке попушиш кога ке ни го сменат името БАГРО КОМУНИСТИЧКА лутина


Постирано од: brza
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 16:47
ako treba i ke umram,....ama ,..itna,...nema da bidam!!тага

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: baba mulon
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 18:36


Neznam za kakvo cuvstvo zboruvas ili identitet.Ocigledno jas ne mozam da gi razberam a eve ke ti kazam i zosto.
Kako prvo tvojata drzava ne se vika Makedonija tuku BJRM. Ako Makedonija imala identitet ili neznam sto sega ke bila drzava a ne geografska mestopolozba so etnicki problemi i milioneri na vlast.Ponatamu, nemam nikakva rodninska vrska so nikoj od gore spomenatite a kako dodatna informacija moram da ti priznaam deka sum alergicen na se sto sodrzi ili e povrzano so imeto na  SDSM.Kako treto, ne jadam bataci, a uste pomalku rabotam vtora rabota.No gledajki sto pisuvas ovde mozam da ja sfatam tvojata frustracija.
Bidi mi pozdraven prijatele i misli sto ke mu kazes na sinot, zatoa sto ke ti treba vreme duri da smislis kako da mu objasnis sto navistina se slucuvalo i se slucuva vo Makedonija.


Vidi prijatelce nemozam da ti pomognam pod koe ime si ja prepoznal  TVOJATA DRZAVA ama mojata e MAKEDONIJA.Toa shto nekoj go prifatil toa ime ne znaci deka jas se slozuvam so istoto kako tebe.Vprocem so site so koi sum kontaktiral i sekade kade sum bil ja prepoznale MAKEDONIJA,a ne tvojata BJRM.Nemam potreba da te ubeduvam vo neshto shto ti veke si go zaklucil od samo tebe poznati pricini.Taka da jas i mojot sin si sme MAKEDONCI i toa ke ostaneme sakal nekoj ili ne.
Ostani mi sreken i debel i ne ne zamaraj  http://www.sweetim.com/s.asp?im=gen&ref=10">  


-------------
Im YOUR NIGHTMARE


Постирано од: JASEN
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 19:13
Originally posted by kaplar kaplar напиша:

Не пушам воопшто а нарочито пикавци, а ти ке попушиш кога ке ни го сменат името БАГРО КОМУНИСТИЧКА лутина


Прво читај добро, а како второ внимавај на изразите. Доколку си багра бидиси и остани, јас сум само македонец.   лутина


-------------
.....NE SVRTUVAJ SE SINE!!!!!!


Постирано од: kaplar
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 20:58
Originally posted by JASEN JASEN напиша:

[QUOTE=kaplar]Не пушам воопшто а нарочито пикавци, а ти ке попушиш кога ке ни го сменат името БАГРО КОМУНИСТИЧКА лутина


Прво читај добро, а како второ внимавај на изразите. Доколку си багра бидиси и остани, јас сум само македонец.   лутина




Не пстоиш безгласна буква си пошто за тебе не постои Македонија него БЈРМ скратеница бедо,јалово,рахитично,мрсулава.
за разлика од тебе не се бројам во таа кратенкасршено%20срце


Постирано од: moira
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 21:01
Vecerva e vecer za provokacii...?!

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: kaplar
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 21:03
Originally posted by moira moira напиша:

Vecerva e vecer za provokacii...?!


Навистина превише провокацииизненадувањецрвенеењеголемо%20гушкање


Постирано од: VIZANTEL
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 23:29
Originally posted by kaplar kaplar напиша:

Originally posted by JASEN JASEN напиша:

[QUOTE=kaplar]Не пушам воопшто а нарочито пикавци, а ти ке попушиш кога ке ни го сменат името БАГРО КОМУНИСТИЧКА лутина


Прво читај добро, а како второ внимавај на изразите. Доколку си багра бидиси и остани, јас сум само македонец.   лутина




Не пстоиш безгласна буква си пошто за тебе не постои Македонија него БЈРМ скратеница бедо,јалово,рахитично,мрсулава.
за разлика од тебе не се бројам во таа кратенкасршено%20срце




Kontroliraj se samobendisan kaplaru. Vprochem sam si go izbra i imeto, a nemash poima sto znaci. Vregjash chovek koj dva mandata e nadvor od drzavata za takvi kako tebe. Da, pepi bas za takvi kako tebe. E, da e ziv pokojniot Gostimir Jovica  ke ti go dotera umot. Da Pepi za takvi kako tebe samo toj ili Ljupco Gjlebsev ama za zjal i toj e pokoen. No JASEN, e adekvatna lika i prika za takvite kako tebe za eden mesec se vrakja. A dodeka tpo se vrati daj bar nauchi da pishuvash i chitash. Ne e fer da si neuk..................


-------------
,,UNUS TESTIS, NULUS TESTIS,,


Постирано од: moira
Датум на внесување: 31.Март.2008 во 23:39
Ve molam bez offtopic diskusija i smetam deka e neprimerno da se spomenuvaat iminja na nekoi licnosti koi ne se od javniot zivot i nemaat dopirni tocki so temata. Takvi razgovori ve molam vodete na drugo mesto. Ednas ve opomenav da ne se prepukuvate megjusebno i da diskutirate na tema. Ova e vtor pat javno da ve opomenam....se nadevam deka tret pat nema da ima potreba od opomena.

-------------
...have you already tried, the brand new fragrance..."The Desirable"...by "sweet poison" Moira...


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 11:27
me cudi edna rabota. obicno vo vakva situacija, vlasta saka kompromis, a opozicijata ja obvinuva za nedostatok na PATRIOTIZAM. (poglednete slicni situacii na pr. vo Srbija).

a ovde kaj nas, obratno????


Постирано од: BACHIOS
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 12:15
Kaj se e prevrteno. Opozicijata gi brani drzvnite insitucii i interesi

-------------
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 15:47
bravo bachios... eve nov predlog za imeto>

Naopacka Republika Makedonija


Постирано од: nedopirliviot
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 23:38
А потоа? Што со идентитетот?

-------------
,,воспитувани сме така за секогаш да сметаме дека се срамни успесите постигнати со лага...стрпливо ќе докажуваме дека чесноста е најдобра политика и дека само тогаш вистината мора да победи,,


Постирано од: BACHIOS
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 23:39
Nishto so idenditetot, ke ostane

-------------
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone


Постирано од: nedopirliviot
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 23:45
Со толку додавки и придавки, мислиш ќе остане идентитетот?

-------------
,,воспитувани сме така за секогаш да сметаме дека се срамни успесите постигнати со лага...стрпливо ќе докажуваме дека чесноста е најдобра политика и дека само тогаш вистината мора да победи,,


Постирано од: BACHIOS
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 23:47
Dobre, kazi mi kako se gubi idenditetot bidejki mene toa mi izgleda samo kako fraza

-------------
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone


Постирано од: nedopirliviot
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 23:50
Ако се викаш Бајрам- што си? Македонец?

-------------
,,воспитувани сме така за секогаш да сметаме дека се срамни успесите постигнати со лага...стрпливо ќе докажуваме дека чесноста е најдобра политика и дека само тогаш вистината мора да победи,,


Постирано од: BACHIOS
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 23:53
sto ima vrska , objasni mi ako 2000 godini idenditeto ne se izgubi, pod razlicni impaerii i ropstva kako ke se izgubi sega, ili voopsto kako se gubi toa
ps ne se vikam bajram

-------------
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone


Постирано од: kaplar
Датум на внесување: 01.Април.2008 во 23:58
Originally posted by VIZANTEL VIZANTEL напиша:

Originally posted by kaplar kaplar напиша:

Originally posted by JASEN JASEN напиша:

[QUOTE=kaplar]Не пушам воопшто а нарочито пикавци, а ти ке попушиш кога ке ни го сменат името БАГРО КОМУНИСТИЧКА лутина


Прво читај добро, а како второ внимавај на изразите. Доколку си багра бидиси и остани, јас сум само македонец.   лутина




Не пстоиш безгласна буква си пошто за тебе не постои Македонија него БЈРМ скратеница бедо,јалово,рахитично,мрсулава.
за разлика од тебе не се бројам во таа кратенкасршено%20срце




Kontroliraj se samobendisan kaplaru. Vprochem sam si go izbra i imeto, a nemash poima sto znaci. Vregjash chovek koj dva mandata e nadvor od drzavata za takvi kako tebe. Da, pepi bas za takvi kako tebe. E, da e ziv pokojniot Gostimir Jovica  ke ti go dotera umot. Da Pepi za takvi kako tebe samo toj ili Ljupco Gjlebsev ama za zjal i toj e pokoen. No JASEN, e adekvatna lika i prika za takvite kako tebe za eden mesec se vrakja. A dodeka tpo se vrati daj bar nauchi da pishuvash i chitash. Ne e fer da si neuk..................


Vizantel ne mi se obrakaj na takov ton nisto ne sum pisal protiv tebe prvo citaj gi postovite na doticniot posle komentiraj vazi se citame drukpat koga ke procitas se sto komentiral smrdleto jasno pozdravнамигнување


Постирано од: nedopirliviot
Датум на внесување: 02.Април.2008 во 00:04
Далеку од тоа дека се викаш Бајрам- јас се извинувам што погрешно си ме разбрал. Ние сме христијани- праволавни. А, Бајрам од каде потекнува и што е и накрај кде е матицата на сите Бајрамовци во светот. Исламот потекнува од исток. Значи бајрам е од Иран, Ирак, Турција и слично, а случајноили намерно е дојден на нашиве христијански просори. Тоа сакав да ти кажам. А сега ние треба уште да ги задоволиме апетитите на грчиштана и свршена работа.
Мислам дека ме разбираш?

-------------
,,воспитувани сме така за секогаш да сметаме дека се срамни успесите постигнати со лага...стрпливо ќе докажуваме дека чесноста е најдобра политика и дека само тогаш вистината мора да победи,,


Постирано од: BACHIOS
Датум на внесување: 02.Април.2008 во 00:06
Tw raqzbiram potpolno, no i petar i jovan se od sreden istok( jordan), bajram znaci verovatno musliman, kako sto petar znaci hristijan

-------------
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone


Постирано од: nedopirliviot
Датум на внесување: 02.Април.2008 во 00:25
Со асимилација која ни ја прават шиптарите и со промена на Уставното име кое го посакуваат грците идентитетот отиде.

-------------
,,воспитувани сме така за секогаш да сметаме дека се срамни успесите постигнати со лага...стрпливо ќе докажуваме дека чесноста е најдобра политика и дека само тогаш вистината мора да победи,,


Постирано од: annika
Датум на внесување: 02.Април.2008 во 22:02
stvarno lud narod!!!sve be sami si praime,nekoj ne ni ekriv. ama toa ti e ...nie od skolo izbegavme demek na protest...pred vlada na prsti da gi izbrois lugeto!!ZA GREOTA SME......i posle veto ... ime, taka ni e ko ne znaeme ni na protest da se sobereme pred sobranie uste pomalce od pred vlada !!pa posle drzava sme sakale...aj kazete koj od vas bese eve iskreno...e be makedonci...SVE ZA PAMET

-------------


Постирано од: kire_nedelkov
Датум на внесување: 03.Април.2008 во 00:51
Originally posted by annika annika напиша:

ZA GREOTA SME......i posle veto ... ime, taka ni e ko ne znaeme ni na protest da se sobereme pred sobranie uste pomalce od pred vlada !!pa posle drzava sme sakale...aj kazete koj od vas bese eve iskreno...e be makedonci...SVE ZA PAMET


doma bev, si igrav na kompjuter.

nema valjda da se glupiram so maftanje znaminja...
za toa si ima utakmici.

i da. greota bevte. pateticni. taka vi e koga mislite vo zivotot so protestiranje ke napraite nesto. vie sto bevte, ste sram za makedonija. isti ste kako srbite, pardon, izvinite srbi, BETER STE zasto ni tolku ne ve biva da protestirate ko sto treba...

makedonijo prosti majko na vakvite izgubeni sinovi... i tie te sakaat, samo sto ne znaat kako da te usrekjat.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk