Испечати | Затвори го прозорот

Дали сеуште има добри дечки или девојки за секс...

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Секс
Опис на форумот: Неисцрпна, најчитана... најжешка тема...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12616
Датум на принтање: 25.Април.2024 во 06:46
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Дали сеуште има добри дечки или девојки за секс...
Постирано од: NRGMKD
Наслов: Дали сеуште има добри дечки или девојки за секс...
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:08
Ај сеа тука распишете се, ама баш се што ви лежи на душа...
Во Скопје, а гледам скоро и низ цела Македонија, девојкиве некако почнуваат да се трескаат од земја...
Се прашувам зашто е тоа така...
Дали навистина нема веќе добри дечки у Македонија...
Или девојките почнаа многу да пребаруваат... дали девојките си ги дигнаа критериумите многу високо, па престанаа да гледаат на околината?
Дали заради недостатокот на финансии кај голем дел од машката популација стануваат неатрактивни за девојките до 30 години... Што е причината?!?!?! Ова станува многу сериозен проблем, а некако како да се демантира од страна на женската популација...
Давајте искрени одговори...



-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.



Коментари:
Постирано од: bibce
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:13

................znaci kako i sto rekov vo drugite temi..........ne deka se mnogu prebirlivi devojcinjava..........ama stalno nesto mani naogaat............i so toa se zatvaraat doma........ili se muvaat so nekoj zeneti zaradi sponzorsta(zatoa sto toj e postar od niv....ima pari zatoa sto e poznat biznismen)............a sve toa nosi vo propast...........

a dodeka kaj maskite.............tocno e toa deka ima nedostatok na rabota.....nemaat pari.............ludi koli.............i ete taka i oni si dremat doma............toa e stvarno zalosno................тага



-------------


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:16
И, ЗАКЛУЧОК - САМО ЖЕНЕТИТЕ СО БИЗНИС И СПОНЗОРУШИТЕ СЕУШТЕ СЕ ДОБРИ ЗА СЕКС.
Е БИБЧЕ, НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ.А ШТО Е СО ЗЛАТНАТА СРЕДИНА?

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:18
Одлично срочено бибче,
Само највеќе ми е криво што женската популација демантира дека се прават тие работи, а сведоци сме на тоа.... Уствари се демантира до тој степен, као дека сме растени у инкубатор па не знаеме што се дешава околу нас.... Уствари знаеш како викаат, СЕКОЈ СИ ЈА ВРТИ ВОДАТА НА СВОЈАТА ВОДЕНИЦА....

П.С само колку да напоменам, за да не ме свати некој лошо, моментално сум бизи т.е имам девојка и не сум исфрустриран од некои работи, само колку да ја начнам темава, за може да се знае каде и зошто се движи популацијата свесно или несвесно....



-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:18
...НЕМА ЗЛАТНА СРЕДИНА...ИЛИ ЕБЕШ ИЛИ НЕ...ЛИЖЕЊЕ НЕ СЕ ПРИЗНАВА....голема%20насмевка

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:18
.......e pa sto e de?????.............i jas se prasuvam kade e zlatnata sredina................

-------------


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:19
zlatnata sredina poleka ja snemuva,,,,,,
vo idnina ili ke te ima ili ke te nema na "top-listata"
,,,treto nema....


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:21
А ШТО Е СО СТУДЕНТИТЕ И СТУДЕНТКИТЕ ВО СТУДЕНСТСКИТЕ ДОМОВИ КОИ ЕДВАЈ КРАЈ СО КРАЈ ВРЗУВААТ, АМА СО ЕФТИНО ВИНСЕ И ГИТАРИЧЕ СИ ПРАВАТ ЖУРКИЧКИ, А ПОСЛЕ НИВ, КОГА ЌЕ ПРОРАБОТИ ТОА ВИНЦЕТО, ЗАБОРАВААТ НА СТАТУСОТ ПА СИ ГИ ИЗРАМНУВААТ РАЗЛИКИТЕ ВО ТЕСНИТЕ КРЕВТЧИЊА?
ЗАРЕМ ТОА НЕ Е ЗЛАТНАТА СРЕДИНА?

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:22
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

zlatnata sredina poleka ja snemuva,,,,,,
vo idnina ili ke te ima ili ke te nema na "top-listata"
,,,treto nema....


Абе одличнооо, само да не испадне аман дома сум, нема дечко за мене (не мислам лично на тебе зезната- општо говорам)..
Спонзорите на прсти се бројат, а девојките ги има на кило.... дечките сами дремат заради лошите размислувања на најголем дел од девојките.... Затоа ќе тонеме...



-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:23
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

А ШТО Е СО СТУДЕНТИТЕ И СТУДЕНТКИТЕ ВО СТУДЕНСТСКИТЕ ДОМОВИ КОИ ЕДВАЈ КРАЈ СО КРАЈ ВРЗУВААТ, АМА СО ЕФТИНО ВИНСЕ И ГИТАРИЧЕ СИ ПРАВАТ ЖУРКИЧКИ, А ПОСЛЕ НИВ, КОГА ЌЕ ПРОРАБОТИ ТОА ВИНЦЕТО, ЗАБОРАВААТ НА СТАТУСОТ ПА СИ ГИ ИЗРАМНУВААТ РАЗЛИКИТЕ ВО ТЕСНИТЕ КРЕВТЧИЊА?
ЗАРЕМ ТОА НЕ Е ЗЛАТНАТА СРЕДИНА?


А што е со 80 % од студентките кои едвај врзуваат крај со крај, па не бираат средства и начин да се дочепаат до тоа што им треба.... Мајсторче сум бил со мнооооогуууу студентки, и знам што им е на ум...


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:24
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

А ШТО Е СО СТУДЕНТИТЕ И СТУДЕНТКИТЕ ВО СТУДЕНСТСКИТЕ ДОМОВИ КОИ ЕДВАЈ КРАЈ СО КРАЈ ВРЗУВААТ, АМА СО ЕФТИНО ВИНСЕ И ГИТАРИЧЕ СИ ПРАВАТ ЖУРКИЧКИ, А ПОСЛЕ НИВ, КОГА ЌЕ ПРОРАБОТИ ТОА ВИНЦЕТО, ЗАБОРАВААТ НА СТАТУСОТ ПА СИ ГИ ИЗРАМНУВААТ РАЗЛИКИТЕ ВО ТЕСНИТЕ КРЕВТЧИЊА?
ЗАРЕМ ТОА НЕ Е ЗЛАТНАТА СРЕДИНА?
 
 
 
....И ПОТОА ПРЕРАСНУВААТ ВО АКАДЕМСКИ ГРАЃАНИ ОД ПРВ РЕД..,И НЕ ДУПАТ НАС...ОД НИСКАТА КЛАСА.....лутина


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:24
...........taka e nrgmkd.............toa e ziva vistina i nema beganje..............pa izlezi vo kafic ili discoteca............mladi devojcinja od po 20 i nekoja stojat se ligavat so 35/40 godisni "BATKI"........tie pa  kidnale od doma velejki im na zenickite doma deka se na "pat" ili imaat rabota...........a visat po sankovi i mlatat prazna slama.............zaveduvaat frlaat paricki i pijacki.....i toa e...........za zal ama toa e vistina...........

-------------


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:27
 
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

А ШТО Е СО СТУДЕНТИТЕ И СТУДЕНТКИТЕ ВО СТУДЕНСТСКИТЕ ДОМОВИ КОИ ЕДВАЈ КРАЈ СО КРАЈ ВРЗУВААТ, АМА СО ЕФТИНО ВИНСЕ И ГИТАРИЧЕ СИ ПРАВАТ ЖУРКИЧКИ, А ПОСЛЕ НИВ, КОГА ЌЕ ПРОРАБОТИ ТОА ВИНЦЕТО, ЗАБОРАВААТ НА СТАТУСОТ ПА СИ ГИ ИЗРАМНУВААТ РАЗЛИКИТЕ ВО ТЕСНИТЕ КРЕВТЧИЊА?
ЗАРЕМ ТОА НЕ Е ЗЛАТНАТА СРЕДИНА?


А што е со 80 % од студентките кои едвај врзуваат крај со крај, па не бираат средства и начин да се дочепаат до тоа што им треба.... Мајсторче сум бил со мнооооогуууу студентки, и знам што им е на ум...
 
taka e MRGMKD,,,,toa sto go opisha kako primer majstor4e trae onolku kolku shto trae vinoto vo niv ,,,a potoa ,,,,koga ke izvetree.....sleduva toa shto ti go govorish.....


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:29
ТЕМАТА, КАКО ШТО РАЗБРАВ Е ДАЛИ МЛАДИТЕ ДОБРО СЕ СЕКСАТ А НЕ КОЈ ГИ СЕКСА СТУДЕНТКИТЕ.
А ШТО ПРАВАТ СТУДЕНТИТЕ И СТУДЕНТКИТЕ ВО СТУДЕНСТСКИТЕ ДОМОВИ? сАМО ВО КНИГИТЕ ЗЈАПААТ?
СПОНЗОРУШИ...ОТСЕКОГАШ ГИ ИМАЛО И ЌЕ ГИ ИМА... ЗБОРУВАМ ЗА МНОЗИНСТВОТО, НЕ ЗА ИСКЛУЧОЦИТЕ, ТА НЕ ТРЧА СЕКОЈА ДЕВОЈКА ПО БИЗНИСМЕН...!

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:31
..majstorce.ne trcaat site po biznismenite..............ama trcaat po parite...zlato moe.............i toa e fakt...........

-------------


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:38
Originally posted by bibce bibce напиша:

..majstorce.ne trcaat site po biznismenite..............ama trcaat po parite...zlato moe.............i toa e fakt...........

БИБЧЕ, ДУШО, НЕ ДАВАЈ ГЕНЕРАЛНО МИСЛЕЊЕ ЗА СИТЕ НАШИ МЛАДИ МАКЕДОНКИ. ПА И ТИ НЕКОГАШ СИ БИЛ ТИН.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:39
Мерак ми се прави кога глеам некој искрено да говори на ваква тема....
Сепак е за и околу сексот.....
Мора да се освести добар дел од женската популација и да прогледа поубаво, дека парата не е вечна.... Дека некаде некој убав дечко дреме дома или кај некој другар пие кафе, нема девојка само затоа што не е доволно финансиски "УБАВ"..
Е сеа и машките се гадови да не речете дека само женските се главна тема...



-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:43
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by bibce bibce напиша:

..majstorce.ne trcaat site po biznismenite..............ama trcaat po parite...zlato moe.............i toa e fakt...........

БИБЧЕ, ДУШО, НЕ ДАВАЈ ГЕНЕРАЛНО МИСЛЕЊЕ ЗА СИТЕ НАШИ МЛАДИ МАКЕДОНКИ. ПА И ТИ НЕКОГАШ СИ БИЛ ТИН.
 
.....ZLATO............DA SUM BILA I JAS TIN.........I SUM IMALA  DECKOVCI.........I TOGAS IMALO TOA STO GO IMA I  DENES............AKO IMAS PARI...........BATE..........KE JA IMAS NAJUBAVATA  DEVOJKA VO GRADOT............SAMO STO BI REKOL NRGDMK.......PARITE SE POTROSEN MATERIJAL SEGA IMAS UTRE MOZE KE NEMAS.............AMA NE MISLAT TAKA SITE?????????
 
NE E OVA GENERALNO PRASANJE...........IMAM MNOGU DRUGARKI STO NE SE MAZENI.I PRVO STO KE PRASAAT .......ZA NEKOJ DECKO....VIKAAT IMA PARI.....A STAN(SO KOGO ZIVEE)...A KOLA IMA.......KOLKU ZARABOTUVA...........TOA E VISTINATA BE MAJSTORCE..............


-------------


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:50
БИБЧЕ, МИЛО, ЈАС НЕ ЗБОРУВАМ ЗА ДЕВОЈКИ КОИ ИМААТ 35, ТУКУ ЗА ТИНЕЈЏЕРКИ И СТУДЕНТКИ. КОГА НЕКОЈА Е НЕМАЖЕНА И ИМА 35 НОРМАЛНО Е ДА СЕ РАСПРАШУВА ЗА МАТЕРИЈАЛНАТА СОСТОЈБА, БИДЕЈЌИ УМОТ И Е ПРИЗЕМЈЕН И НЕ САКА ДА ГАЗИ НА ГНИЛА ДАСКА.
ЛИЧНО ЗНАМ МНОГУ ТИНЕЈЏЕРКИ И СТУДЕНТКИ КОИ СИ ИМААТ НОРМАЛНИ ВРСКИ СО СВОИ ВРСНИЦИ И НЕ ТРЧААТ ПО ПАРИ И АВАНТУРИ СО ЖЕНЕТИ „БАТКОВЦИ“ ИЛИ „ТАТЕНЦА“. АМА НЕ РЕКОВ И ДЕКА НЕМА ТАКВИ, КАКВИ ШТО ТИ ГИ ПОСОЧУВАШ... ГИ ИМА, ЗА ЖАЛ, СЕПАК МИСЛАМ ДЕКА СЕ МЗЛЦИНСТВО. НО ФАКТ Е ДЕКА ОД ГОДИНА ВО ГОДИНА БРОЈКАТА ИМ РАСТЕ. СЕ ПЛАШАМ ДЕКА МОЖЕ НАБРЗО ДА ПРЕРАСНЕ ВО ЕПИДЕМИЈА.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:55
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

БИБЧЕ, МИЛО, ЈАС НЕ ЗБОРУВАМ ЗА ДЕВОЈКИ КОИ ИМААТ 35, ТУКУ ЗА ТИНЕЈЏЕРКИ И СТУДЕНТКИ. КОГА НЕКОЈА Е НЕМАЖЕНА И ИМА 35 НОРМАЛНО Е ДА СЕ РАСПРАШУВА ЗА МАТЕРИЈАЛНАТА СОСТОЈБА, БИДЕЈЌИ УМОТ И Е ПРИЗЕМЈЕН И НЕ САКА ДА ГАЗИ НА ГНИЛА ДАСКА.
ЛИЧНО ЗНАМ МНОГУ ТИНЕЈЏЕРКИ И СТУДЕНТКИ КОИ СИ ИМААТ НОРМАЛНИ ВРСКИ СО СВОИ ВРСНИЦИ И НЕ ТРЧААТ ПО ПАРИ И АВАНТУРИ СО ЖЕНЕТИ „БАТКОВЦИ“ ИЛИ „ТАТЕНЦА“. АМА НЕ РЕКОВ И ДЕКА НЕМА ТАКВИ, КАКВИ ШТО ТИ ГИ ПОСОЧУВАШ... ГИ ИМА, ЗА ЖАЛ, СЕПАК МИСЛАМ ДЕКА СЕ МЗЛЦИНСТВО. НО ФАКТ Е ДЕКА ОД ГОДИНА ВО ГОДИНА БРОЈКАТА ИМ РАСТЕ. СЕ ПЛАШАМ ДЕКА МОЖЕ НАБРЗО ДА ПРЕРАСНЕ ВО ЕПИДЕМИЈА.


Мајсторче во рок од пет години, огромни промени настанаа кај машката и женската популација... Мене јасно ми е дека сакаат сите да им биде убаво, дека сакаат да си имаат сигурен и стабилен живот... Но сепак, на некои ќе им се посреќи да имаат среден живот на некои не... Е сеа маката е кога ќе останеш сам/а на 35 години, коа скоро сите возови ќе ти побегнат, а сеуште ќе размислуваш на истиот начин, а тој е "А ДА СИ НАЈДАМ НЕКОЈ БОГАТ МАЖ"... На 35 години те бираат, не си веќе во можност да бираш како некогаш... Е тогаш некои си ја лупаат главата, и си викаат, што ќе ми фалеше да си најдам некое младо момче, ќе се сакавме, заедно ќе се боревме да излеземе од кризата.... е така на тој начин некое младо момче ќе остане без невеста, а некоја девојка ќе си остане без мажето.... Само заради тоа што слепо се трча по пари, или се држат некои високи критериуми... или ги фаќа некое помодарство на слободни стрелци, огледувајќи се на познатите фаци од светскиот JET SET.....


-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:05
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мерак ми се прави кога глеам некој искрено да говори на ваква тема....
Сепак е за и околу сексот.....
Мора да се освести добар дел од женската популација и да прогледа поубаво, дека парата не е вечна.... Дека некаде некој убав дечко дреме дома или кај некој другар пие кафе, нема девојка само затоа што не е доволно финансиски "УБАВ"..
Е сеа и машките се гадови да не речете дека само женските се главна тема...

 
mislam deka temava treba da se prefrli vo filozofija!
 
i ke postavam prashanje: Sto mislite dali postojat MAZI?????
 
 


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:10
Мајсторче во рок од пет години, огромни промени настанаа кај машката и женската популација... Мене јасно ми е дека сакаат сите да им биде убаво, дека сакаат да си имаат сигурен и стабилен живот... Но сепак, на некои ќе им се посреќи да имаат среден живот на некои не...

ТОЧНО ДЕКА СИТЕ САКААТ ДА ИМААТ СРЕДЕН И УБАВ ЖИВОТ, И СЕКОЈ ВО БРАК ВЛЕГУВА СО ТАА ЦЕЛ. НЕКОИ БИРААТ ПА НА КРАЈОТ ГО ЗГРАБУВААТ ТОА ШТО ЌЕ ИМ ОСТАНЕ КАКО ПОСЛЕДЕН ВОЗ.
Е сеа маката е кога ќе останеш сам/а на 35 години, коа скоро сите возови ќе ти побегнат, а сеуште ќе размислуваш на истиот начин, а тој е "А ДА СИ НАЈДАМ НЕКОЈ БОГАТ МАЖ"... На 35 години те бираат, не си веќе во можност да бираш како некогаш... Е тогаш некои си ја лупаат главата, и си викаат, што ќе ми фалеше да си најдам некое младо момче, ќе се сакавме, заедно ќе се боревме да излеземе од кризата...
Е, А ОВИЕ,ОВИЕ ГО ИСПУШТИЛЕ И ПОСЛЕДНИОТ ВОЗ И КОГА ЌЕ СЕДНЕШ СО НИВ СЕТО ВРЕМЕ ЌЕ ТИ ЗБОРУВААТ КАКВИ ТИПКИ БИЛЕ НА ВРЕМЕТО И КАКВИ СЕ ПРИЛИКИ ПРОПУШТИЛЕ ЗАРАДИ НЕКАКОВ НИКАКОВ - БЕЗВРЕДЕН.

или ги фаќа некое помодарство на слободни стрелци, огледувајќи се на познатите фаци од светскиот JET SET.....

Е, ОВА ПОМОДАРСТВОТО, КОЕ И Е ПОЈДОВНА ТОЧКА НА БИБЧЕ ВО ГРАДЕЊЕТО НА НЕЈЗИНИТЕ СТАВОВИ ПО ОВА ПРАШАЊЕ, РЕКОВ ДЕКА Е ОПАСНО. МОЖЕ ДА ПРЕМИНЕ ВО ЕПИДЕМИЈА. НО ЗАСЕГА Е ВО ПОДНОСЛИВИ РАЗМЕРИ, ШТО НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ГО ОПРАВДУВАМ.
ТИ РЕЧЕ ВО ВОВЕДОТ ДЕКА СИ ИМАШ ДЕВОЈКА НЕЛИ? бИЗНИСМЕН СИ ИЛИ СИ ВО ЗЛАТНАТА СРЕДИНА? (ЧИТАЈ ВО ГРУПАТА НА НОРМАЛНИ, НЕМАТЕРИЈАЛНО МОТИВИРАНИ ВРСКИ)

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:12
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мерак ми се прави кога глеам некој искрено да говори на ваква тема.... Сепак е за и околу сексот..... Мора да се освести добар дел од женската популација и да прогледа поубаво, дека парата не е вечна.... Дека некаде некој убав дечко дреме дома или кај некој другар пие кафе, нема девојка само затоа што не е доволно финансиски "УБАВ"..Е сеа и машките се гадови да не речете дека само женските се главна тема...


mislam deka temava treba da se prefrli vo filozofija!


i ke postavam prashanje: Sto mislite dali postojat MAZI?????




АКО ЗА ТЕБЕ СЕКСОТ Е ФИЛОЗОФИЈА, ПРИФАЌАМ.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:13
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

zlatnata sredina poleka ja snemuva,,,,,,
vo idnina ili ke te ima ili ke te nema na "top-listata"
,,,treto nema....
 
 


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:16
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мерак ми се прави кога глеам некој искрено да говори на ваква тема.... Сепак е за и околу сексот..... Мора да се освести добар дел од женската популација и да прогледа поубаво, дека парата не е вечна.... Дека некаде некој убав дечко дреме дома или кај некој другар пие кафе, нема девојка само затоа што не е доволно финансиски "УБАВ"..Е сеа и машките се гадови да не речете дека само женските се главна тема...


mislam deka temava treba da se prefrli vo filozofija!


i ke postavam prashanje: Sto mislite dali postojat MAZI?????




АКО ЗА ТЕБЕ СЕКСОТ Е ФИЛОЗОФИЈА, ПРИФАЌАМ.
 
голема%20насмевка pro4itaj gi postovite do sega.....sex skoro i ne se spomna,,,,,taka da ne gledam pri4ina vakva "zlatna tema" da stoi vo sex....ali aj ima koj da kaze,,,,,голема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: NRGMKD
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:19
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:



Е, ОВА ПОМОДАРСТВОТО, КОЕ И Е ПОЈДОВНА ТОЧКА НА БИБЧЕ ВО ГРАДЕЊЕТО НА НЕЈЗИНИТЕ СТАВОВИ ПО ОВА ПРАШАЊЕ, РЕКОВ ДЕКА Е ОПАСНО. МОЖЕ ДА ПРЕМИНЕ ВО ЕПИДЕМИЈА. НО ЗАСЕГА Е ВО ПОДНОСЛИВИ РАЗМЕРИ, ШТО НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ГО ОПРАВДУВАМ.
ТИ РЕЧЕ ВО ВОВЕДОТ ДЕКА СИ ИМАШ ДЕВОЈКА НЕЛИ? бИЗНИСМЕН СИ ИЛИ СИ ВО ЗЛАТНАТА СРЕДИНА? (ЧИТАЈ ВО ГРУПАТА НА НОРМАЛНИ, НЕМАТЕРИЈАЛНО МОТИВИРАНИ ВРСКИ)


Искрено имам врска малце е со подолготраен карактер ... Не е од материјална цел, туку е од љубов... Инаку не сум бизнисменче, но си имам доволно за да си ги задоволам потребите, но не доволно да се луксузирам.... Инаку имам 28 години, работите ми течат супер... Можам да кажам дека се наоѓам во златната средина.... која полека ама сигурно изумира...



-------------
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:26
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:



Е, ОВА ПОМОДАРСТВОТО, КОЕ И Е ПОЈДОВНА ТОЧКА НА БИБЧЕ ВО ГРАДЕЊЕТО НА НЕЈЗИНИТЕ СТАВОВИ ПО ОВА ПРАШАЊЕ, РЕКОВ ДЕКА Е ОПАСНО. МОЖЕ ДА ПРЕМИНЕ ВО ЕПИДЕМИЈА. НО ЗАСЕГА Е ВО ПОДНОСЛИВИ РАЗМЕРИ, ШТО НЕ ЗНАЧИ ДЕКА ГО ОПРАВДУВАМ.
ТИ РЕЧЕ ВО ВОВЕДОТ ДЕКА СИ ИМАШ ДЕВОЈКА НЕЛИ? бИЗНИСМЕН СИ ИЛИ СИ ВО ЗЛАТНАТА СРЕДИНА? (ЧИТАЈ ВО ГРУПАТА НА НОРМАЛНИ, НЕМАТЕРИЈАЛНО МОТИВИРАНИ ВРСКИ)
Искрено имам врска малце е со подолготраен карактер ... Не е од материјална цел, туку е од љубов... Инаку не сум бизнисменче, но си имам доволно за да си ги задоволам потребите, но не доволно да се луксузирам.... Инаку имам 28 години, работите ми течат супер... Можам да кажам дека се наоѓам во златната средина.... која полека ама сигурно изумира...


ГЛЕДАШ ДЕКА ПОСТОИ ЗЛАТНА СРЕДИНА

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:27
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Мерак ми се прави кога глеам некој искрено да говори на ваква тема.... Сепак е за и околу сексот..... Мора да се освести добар дел од женската популација и да прогледа поубаво, дека парата не е вечна.... Дека некаде некој убав дечко дреме дома или кај некој другар пие кафе, нема девојка само затоа што не е доволно финансиски "УБАВ"..Е сеа и машките се гадови да не речете дека само женските се главна тема...


mislam deka temava treba da se prefrli vo filozofija!


i ke postavam prashanje: Sto mislite dali postojat MAZI?????


АКО ЗА ТЕБЕ СЕКСОТ Е ФИЛОЗОФИЈА, ПРИФАЌАМ.


голема%20насмевка pro4itaj gi postovite do sega.....sex skoro i ne se spomna,,,,,taka da ne gledam pri4ina vakva "zlatna tema" da stoi vo sex....ali aj ima koj da kaze,,,,,голема%20насмевка


МНОГУ СИ НЕСТРПЛИВА.чЕКАЈ ПРВО ДА АПСОЛВИРАМЕ СО ЗЛАТНАТА СРЕДИНА, ПОСЛЕ ЌЕ ПРЕМИНЕМЕ НА ТЕМАТА,МИСЛАМ СЕКСОТ!

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:27
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

zlatnata sredina poleka ja snemuva,,,,,,
vo idnina ili ke te ima ili ke te nema na "top-listata"
,,,treto nema....
 
намигнувањеголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:30
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

zlatnata sredina poleka ja snemuva,,,,,,
vo idnina ili ke te ima ili ke te nema na "top-listata"

,,,treto nema....


намигнувањеголема%20насмевка

значи ти си за опцијата бизнисмен и спонзоруша?

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:32
Дали сеуште има добри дечки или девојки за секс...
 
SEUSTE??? SEUSTE??? SO VI E VAM?? PA NIKOGAS POVEKJE NEMALOOOOголема%20насмевка


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:33
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

zlatnata sredina poleka ja snemuva,,,,,,
vo idnina ili ke te ima ili ke te nema na "top-listata"

,,,treto nema....


намигнувањеголема%20насмевка

значи ти си за опцијата бизнисмен и спонзоруша?
 
ne znam,,,,vremeto ke pokaze.....среќа
 
no,sepak mislam deka e podobro sekoj da gi zasuka rakavite,,,,i da ne o4ekuva od drugiot....,,,,,,голема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:33
а што тоа ?

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:34
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

zlatnata sredina poleka ja snemuva,,,,,,
vo idnina ili ke te ima ili ke te nema na "top-listata"

,,,treto nema....


намигнувањеголема%20насмевка
значи ти си за опцијата бизнисмен и спонзоруша?


ne znam,,,,vremeto ke pokaze.....среќа


no,sepak mislam deka e podobro sekoj da gi zasuka rakavite,,,,i da ne o4ekuva od drugiot....,,,,,,голема%20насмевка


вртиш сукаш, пак на филозофија дотеруваш...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:37
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

zlatnata sredina poleka ja snemuva,,,,,,
vo idnina ili ke te ima ili ke te nema na "top-listata"

,,,treto nema....


намигнувањеголема%20насмевка
значи ти си за опцијата бизнисмен и спонзоруша?


ne znam,,,,vremeto ke pokaze.....среќа


no,sepak mislam deka e podobro sekoj da gi zasuka rakavite,,,,i da ne o4ekuva od drugiot....,,,,,,голема%20насмевка


вртиш сукаш, пак на филозофија дотеруваш...
 
 
jas ti velam nikoj ne spomnuva sex,,,ti pak aiiii ama si nerazbranголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:44
не е преусмерена. во вистинското корито си тече.прашањето е дали сексот кај девојките се сведува на интерес, а момчињата апстинираат поради немање материјални вредности, или пак сеуште се во мнозинство нормалните врски (златната средина)

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:47
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

не е преусмерена. во вистинското корито си тече.прашањето е дали сексот кај девојките се сведува на интерес, а момчињата апстинираат поради немање материјални вредности, или пак сеуште се во мнозинство нормалните врски (златната средина)
 
голема%20насмевка,,,i do kakov zaklu4ok dojde????


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:54
врз основа на неколкумина учесници заклучок не се извлекува. сепак си го задржувам мислењето дека повеќето девојки не се продаваат на батковците за пијачка и дека сеуште кај нив има високи морални вредности.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:59
jas ne kazav deka ne postojat,,,ali aj bidejki temava ne e za filozofiranjeголема%20насмевка ke gledam da ja preskoknuvamголема%20насмевка
,,,a vie navalete na sexголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: kejt-d-grejt
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 18:08

ZNACI...NAVALI NA SEX!!!

SEUSTE??? SEUSTE e cuden zbor! nesoodveten! dobar sex imalo sekogas, vo site epohi i priliki. I toj zavisi samo i isklucivo od kreativnosta, zelbata i cuvstvata.
Mozes da se sexsas za pari, ama toa nema da bide dobar sex! A nie tuka praime muabet za dooooobar sex!!! Znaci sto majka baraat biznismenite i sponzorusite na ovaa tema?


-------------
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 18:10
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Ај сеа тука распишете се, ама баш се што ви лежи на душа...
Во Скопје, а гледам скоро и низ цела Македонија, девојкиве некако почнуваат да се трескаат од земја...
Се прашувам зашто е тоа така...
Дали навистина нема веќе добри дечки у Македонија...
Или девојките почнаа многу да пребаруваат... дали девојките си ги дигнаа критериумите многу високо, па престанаа да гледаат на околината?
Дали заради недостатокот на финансии кај голем дел од машката популација стануваат неатрактивни за девојките до 30 години... Што е причината?!?!?! Ова станува многу сериозен проблем, а некако како да се демантира од страна на женската популација...
Давајте искрени одговори...



...pa najvishe ima vrska so zenskata logika sho ja nemaat, od faktot dka 3 zeni se na edno mashko u Skopje, namesto da se borat za mashkite opraat oni kontra se furaat i naebuvaat pa zavrshuvaat najchesto so vucite i zavodnicite-pa si se naviknuvaat posle na toj nachin na vrski-stanuvaat profuknjachi de-koj ke gi zeme posle takvi-ne mie jasno...hihihihihihihiii


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 18:14
...СЕГА ЌЕ ВИ ДОЈДЕ ZBUNET И ЌЕ ВИ КАЖЕ УБАВО СЕ....голема%20насмевка
...ЈА ИНАКУ....НЕ ПЛАЌАМ,А МНОГУ ПРУЖАМ...намигнувањеДЕВОЈКИ КОЛКУ САКАТЕ...ДУРИ И ЗА ИЗВОЗ ИМАМЕ,САМО КОЈ ГИ НАУЧИ ТАКА ДА СЕ РАБОТАТ....ГЕН ЛИ Е ,ШТО БУТУР Е...изненадување

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 00:15
I ima ili nema?Da doagam ili da si sedam ovde?голема%20насмевкаAjde nazad na tema.

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: paris25
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 00:39
NE E OVA GENERALNO PRASANJE...........IMAM MNOGU DRUGARKI STO NE SE MAZENI.I PRVO STO KE PRASAAT .......ZA NEKOJ DECKO....VIKAAT IMA PARI.....A STAN(SO KOGO ZIVEE)...A KOLA IMA.......KOLKU ZARABOTUVA...........TOA E VISTINATA BE MAJSTORCE.........



se slozuvam so tebe Bibce i ova e realnosta za zale,  no jas milslam deka ova popolek ke izcezne za nekoja godina vo EU ne e taka tamu site gledat da si najdat fin decko ili fina devojka de e dobar vo karakter i krevet nikoj ne gleda vo pari barem 90% site imat kola i rabota i stan a nie sme vo tranzicija i sakame se da imame mnogu brzo ama ne moze toa taka ne odi намигнување


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 00:43
Si go baraat tatka si u nekoj drug


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 10:50
...........neznam veke sto da napisam................jas mislam deka e toa taka...........a ako gresam ok e...........

-------------


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 18:28
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

И, ЗАКЛУЧОК - САМО ЖЕНЕТИТЕ СО БИЗНИС И СПОНЗОРУШИТЕ СЕУШТЕ СЕ ДОБРИ ЗА СЕКС.
Е БИБЧЕ, НЕ СЕ СОГЛАСУВАМ.А ШТО Е СО ЗЛАТНАТА СРЕДИНА?



...ЗЛАТНА СРЕДИНА КЕ ФИЛОЗОФИРА САМО,КАКО СО ДАДА И БАТЕ ЗАЕДНО СО ТАТЕ...!НЕ,СПОНЗОРУШИ(СТУДЕНТКИ И СТАЖИСТКИ ОД ВНАТРЕШНОСТА И БИЗНИСМЕНКИ(МАЖЕНИ И НЕМАЖЕНИ)... СЕ ВИСТИНСКИОТ ИЗБОР СЕГА!...ТУКА ИМАШ СЕКС..ЗА МАЛКУ ПАРИ ИЛИ... ИЧ!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 18:37
АБЕ ЗЛАТНАТА СРЕДИНА Е НАЈАКТИВНА... ИМА НАЈМНОГУ ВРЕМЕ И НАЈГОЛЕМА ЕНЕРГИЈА... ЗА ДОБАР СЕКС НЕ ТРЕБААТ ПАРИ... САМО ОГАН ВО ВЕНИТЕ...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 18:39
...И АЛАТ ЗА "КРШЕЊЕ ОРЕВИ"..!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 19:49
aman so toa studentkite de

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 20:43
ПА НЕ ЗБОРУВАМЕ ЗА КАЛУГЕРКИ...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 21:21
a sho samo studentkite imaat seks, choveche... napravivte: studentka=sponzorusha...

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 21:36
Originally posted by IQ IQ напиша:

a sho samo studentkite imaat seks, choveche... napravivte: studentka=sponzorusha...


НЕ БЕ ДУШИЧКЕ, АКО ГИ ЧИТАШЕ СИТЕ МОИ ПОСТОВИ ЌЕ ВИДИШ ДЕКА ЈА ЗАСТАПУВАМ СТРАНАТА ДЕКА ПО СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ СЕКСОТ Е ЧИСТ КАКО СОЛЗА, ОД ЉУБОВ. ЗАТОА И ГИ СТАВИВ ВО ПРОИЗВОЛНА „ЗЛАТНА СРЕДИНА„ - НАСПРОТИ СЕКСОТ ОД ИНТЕРЕС И ОНИЕ КОИ СЕ ПЛАЧАТ ДЕКА НЕМАЛО ДЕВОЈКИ ПА СЕ ПОВЕЛЕКУВААТ ВО СЕБЕ И НЕ ИЗЛЕГУВААТ ОД ДОМА.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: realna
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 01:21
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

. сепак си го задржувам мислењето дека ПОСТОЈАТ девојки не се продаваат на батковците за пијачка и дека сеуште кај нив има високи морални вредности.
се согласувам

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 01:34
Originally posted by realna realna напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

. сепак си го задржувам мислењето дека ПОСТОЈАТ девојки не се продаваат на батковците за пијачка и дека сеуште кај нив има високи морални вредности.
се согласувам

НАЈПОСЛЕ НЕКОЈ...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: zbunet
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 07:59
i zatoa posle ke diga gajbi u nekoe granapce za nekoj osmoodelenec 


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 13.Март.2008 во 13:46
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

АБЕ ЗЛАТНАТА СРЕДИНА Е НАЈАКТИВНА... ИМА НАЈМНОГУ ВРЕМЕ И НАЈГОЛЕМА ЕНЕРГИЈА... ЗА ДОБАР СЕКС НЕ ТРЕБААТ ПАРИ... САМО ОГАН ВО ВЕНИТЕ...
 
a koja e taa zlatna sredina..............koja sto e aktivna za sex?????...i ne e sve vo sexot taka...................more i kako trebaat za dobar sex pari.............mozda ne bas pari onaka kes?????.............ama nekoe parfemce..ili poklonce.............eeeeeeeee kako ke i bide milo............bre sto sex ke padne..............


-------------


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 13.Март.2008 во 13:50
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by realna realna напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

. сепак си го задржувам мислењето дека ПОСТОЈАТ девојки не се продаваат на батковците за пијачка и дека сеуште кај нив има високи морални вредности.
се согласувам

НАЈПОСЛЕ НЕКОЈ...
 
a be dusho............i jas se soglasuvam so tebe..........no od 100%......80% se sex*at od interes...............bez razlika dali e za pari,,rabota,,status nekoj vo opstestvoto,,stanbeno prasanje,,i red drugi pricini.............a gi ima veruj mi milion............


-------------


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 12:07
shteta shto vakva tema dreme ovde nedoprena....

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: bibce
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 12:48
................pa nema koj da komentira mila.................nemame kvorum mnogu e mirno denes..................ova kako pred bura................

-------------


Постирано од: paris25
Датум на внесување: 15.Март.2008 во 13:02
eve be jas sum tuka голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
ima ima i devojki i decki  raspolozeni za sex намигнување


Постирано од: arsin
Датум на внесување: 16.Март.2008 во 22:40
ima ima.Eve i jas sum raspolozen


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 23.Август.2008 во 22:37
kakoo moze da nema neznam za drugite ali ja nemozam da se pozalam

-------------



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Август.2008 во 22:39
смеј пожали се само голема%20насмевка
уше толку ке лежиш плазењеплазење


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: гoстин
Датум на внесување: 23.Август.2008 во 22:40
nema so da se zalam

-------------



Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Август.2008 во 22:41
големо%20гушкање


-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Mindy
Датум на внесување: 12.Јануари.2010 во 23:35
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

shteta shto vakva tema dreme ovde nedoprena....




pa go nema avtorot da se izjasni dali konecno najde nesto ili uste pribira збунетост


-------------


Постирано од: Gjoroski
Датум на внесување: 13.Јануари.2010 во 17:54
И тоа како има добри е*ачи и е*ачици

-------------
http://herkules.com.mk/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=36&Itemid=60 - протеини, гејнери, амино, креатин... Испорака до врата!


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 19.Мај.2010 во 02:30
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Ај сеа тука распишете се, ама баш се што ви лежи на душа...Во Скопје, а гледам скоро и низ цела Македонија, девојкиве некако почнуваат да се трескаат од земја...Се прашувам зашто е тоа така...Дали навистина нема веќе добри дечки у Македонија...Или девојките почнаа многу да пребаруваат... дали девојките си ги дигнаа критериумите многу високо, па престанаа да гледаат на околината?Дали заради недостатокот на финансии кај голем дел од машката популација стануваат неатрактивни за девојките до 30 години... Што е причината?!?!?! Ова станува многу сериозен проблем, а некако како да се демантира од страна на женската популација...Давајте искрени одговори...


интересна тема..баш пред некој ден зборевме за ова и дојдов до еден заклучок...
Во Македонија има добри дечки и добри девојки за секс за врска и за нешто уште посериозно, но секој гледа да биде финансиски обезбеден..е тука веќе станува тенка линијата помеѓу *спонзорушата* и *нормалната девојка*...оние што на времето се декларираа како нормални* (дечко,секс,љубов...) многу брзо влегоа во онаа другата категорија...и додека другар ми ми вика: абе знаеш што?..една девојка ме откачи затоа што не сум излегувал во ХХ кафичи..не сум ја частел секогаш..и не сум имал скап мобилен тел. другарка ми од друга страна пак вика: сакам нормален дечко да не е премногу одбивен(се мисли на физичкиот изглед )..се друго иде само по себе...значи границите се поместија...сите те гледаат какао $$$$..никој како човек...
Заклучок: Голем дел(не сите) женски бараат партнери со подлабок џеб...може и да е најгадниот...ама да е богат..
инаку за мене парите се релативни..за луѓе како мене се се врти како на берза..денес имаш-утре не...тоа важи и за парите и за убавината...единствено нешто што ценам е карактерот...



-------------


Постирано од: rigobet
Датум на внесување: 19.Мај.2010 во 02:33
jas sum dobar decko...se uste.....


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 20.Мај.2010 во 12:30
Abe ajde .... Ova mu doagja ko ona http://www.youtube.com/watch?v=0eu3WIXuzmo - What's Love Got To Do With It
 
Zarem MOZE i TREBA celokupniot zenski i maski rod da se dovede vo prasanje samo poradi ocajnite ?


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: емил
Датум на внесување: 20.Мај.2010 во 18:35
Има и се повеќе ќе има затоа што светот се развива и со тоа се развива и сексуалната фантазија кај луѓето.Секој сака да проба нешто ново,нешто што го е видел во некој порнич или еротско списание.И со тоа ќе се повиши квалитетот на секс во една врска.така мислам јас.И за тоа според мене има сеуште добри партнери за во креветот.
 
А плус тоа кога добавиме разните таму стимуланти,апчета за побавно свршување кај мажите,вибратори,филми......сексот би требало да биде вистинско задоволство во една врска. 


-------------


Постирано од: ARTE
Датум на внесување: 30.Јули.2010 во 11:15
A KADE E LJUBOBTA NEMOZE SAMO ZA PARI I STATIS KADE E LJUBOTA?


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 30.Јули.2010 во 11:27
љубовта отиде у вражју матер

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 05.Февруари.2011 во 01:37
Za seks site se dobri ....... samo zavisi koj sto barav VO SEKSOT ......

-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: емил
Датум на внесување: 05.Февруари.2011 во 02:57
Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Za seks site se dobri ....... samo zavisi koj sto barav VO SEKSOT ......
 
 
велиш дека сите се добри ,но е факт дека мене несакаш да ме легнеш
 
противоречие наоѓам во твојата мисла трепкање


-------------


Постирано од: Blue Scarlet
Датум на внесување: 05.Февруари.2011 во 12:26
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by Blue Scarlet Blue Scarlet напиша:

Za seks site se dobri ....... samo zavisi koj sto bara VO SEKSOT ......
 
 
велиш дека сите се добри ,но е факт дека мене несакаш да ме легнеш
 
противоречие наоѓам во твојата мисла трепкање
 
 
Nema da go najdes ako ja citas mislata do kraj ..... голема%20насмевка
 


-------------
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!



Постирано од: Ina94
Датум на внесување: 02.Февруари.2017 во 04:54
Да постојат ја


Постирано од: Dr.G
Датум на внесување: 30.Мај.2018 во 00:48
Nekoja tetkica raspolozena za sex ima li?


Постирано од: Орка
Датум на внесување: 30.Мај.2018 во 08:22
Оуууу ја на твое место сега не би се логирал.
Партал ти е сандачето,имаш сигурно преку 50 пораки.
Али пази и алфиве пуштаат,да лоцираат проституција
во промет.



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk