Испечати | Затвори го прозорот

Во Центар

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Медиуми
Опис на форумот: Телевизии, радио, списанија, весници...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=12454
Датум на принтање: 19.Април.2024 во 16:52
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Во Центар
Постирано од: harp13
Наслов: Во Центар
Датум на внесување: 01.Март.2008 во 13:52
NAJ OTKACENA POLITCKA EMISIJA SO NAJOTKACENIOT NOVINAR NA SITE VREMINJA VASKO EFTOV.STO VIE MISLITE?



Коментари:
Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 01.Март.2008 во 14:12
МИАЛАМ ДЕКА ОВАА ТЕМА ВЕЌЕ Е ВО ИГРА.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: realna
Датум на внесување: 02.Март.2008 во 01:20
јас имам баш високо мислење за оваа емисија , баш ми се свиѓа
а за Васко можам само едно големо браво
човекот секогаш има издржани емисии со многу силни аргументи кои никој од неговите соговорници не можат да ги побијат, не знам како истражува и од каде му се тие релевантни информации,
.....тоа само другиве треба да учат од него

-------------
srekata ne e vo parite no nema sreka bez pari, parite se sredstvo ne se sami po sebe cel!


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 02.Март.2008 во 01:39
nishto pozitvno ne mozam da kazam za ovaa tema...

-------------
http://imageshack.us">
[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/


Постирано од: star
Датум на внесување: 02.Март.2008 во 01:46
Не сакам политика,ниту политички емисии,па ќе речам-no comment


Постирано од: Quentin
Датум на внесување: 03.Март.2008 во 15:42
Нема дилеми дека типот е тотално откачен и бестрашен. Само такво новинарство признавам, очи в очи и со најстрашните ѕверки

-------------
http://www.thirdchapter.blog.mk - http://www.thirdchapter.blog.mk

http://www.poetryandbeyond.blog.com.mk - http://www.poetryandbeyond.blog.com.mk



Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 03.Март.2008 во 16:05
Super e mislam deka treba da prodolzi ponatamu..........naj jak mi e koga gi postavuva prasanjata,tolku sigurno i brzo i sosema neocekuvano.............gi zaprepastuva sogovornicite


Постирано од: Палестинец
Датум на внесување: 03.Март.2008 во 22:31
Originally posted by CONTESSA CONTESSA напиша:

Super e mislam deka treba da prodolzi ponatamu..........naj jak mi e koga gi postavuva prasanjata,tolku sigurno i brzo i sosema neocekuvano.............gi zaprepastuva sogovornicite
 
Да, се запрепастува и самиот себе.
 
Платеничко куче.


-------------
Подобро ужасен крај, отколку ужаси без крај.


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 04.Март.2008 во 09:16
veke ima tema za ovaa emisija, ne ja propustam emisijata , edinstvena zamerka do Vasko sto mnogu cesto ne im dozvoluva da se dosikazat i gi prekinuva so novo prasanje , megjutoa smetam deka toa e poradi toa sto negovite prasanja se kratki i jasni, patakvi bi trebalo da bidat i odgovorite


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 04.Март.2008 во 14:15
Vasko i Sneska (KOD) momentalno se naj jaki...kaj gi kopaat aferive?


Постирано од: монте кристо
Датум на внесување: 05.Март.2008 во 14:22
штета што ваквите емисии не ги следи и обвинителството , штета што поголем дел од прозваните во овие емисии не се зад решетки , алал му вера на васко и снеже . Потпишувам со двете раце за нив среќа

-------------
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .


Постирано од: PAVLIN
Датум на внесување: 05.Март.2008 во 15:52
Originally posted by hektor hektor напиша:

штета што ваквите емисии не ги следи и обвинителството , штета што поголем дел од прозваните во овие емисии не се зад решетки , алал му вера на васко и снеже . Потпишувам со двете раце за нив среќа


da se soglasuvam deka treba nekoj od obvinitelstvoto da gi gleda...kakvi se ne sela se sobrani po ova balkanov strasno....jas sum povekje za vo centar....lupeska ja znam licno i e premnogu reketarski nastroena


-------------
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре


Постирано од: butel2
Датум на внесување: 05.Март.2008 во 19:47
vcerasnata emisija bese isto mnogu dobra .... kolkava mu e svesta na ovoj nas narod i navistina, vredat li tie bugarski pasosi da si gi prodades korenite i idnite pokolenija da gi pretvoris vo bugari


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 05.Март.2008 во 20:27
go obozavam Vasko Eftov,negoviot stil novinarski...iskreno,otvoreno,drsko,bez vlakna na jazikot.ne dozvoluva sogovornikot da pocne so demagogii..odma fo sece
Kamo sreka da gi imase poveke ko nego

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 05.Март.2008 во 22:21
VCERASNATA EMISIJA BESE DOBRA .....NOVINAROT VIDNO REVOLTIRAN,A I NIE GLEDACITE ISTO. ZALNO E DA SI JA GLEDAS ZEMJATA KAKO SAKAAT DA TI JA RASPARCAT SITE NASI " DOBRI" KOMSII, SO AMIN NA DEL  OD NARODOT.
E....NEMA DA IM DOZVOLIMEлутина


-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: evrostil
Датум на внесување: 06.Март.2008 во 14:59
Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

VCERASNATA EMISIJA BESE DOBRA .....NOVINAROT VIDNO REVOLTIRAN,A I NIE GLEDACITE ISTO. ZALNO E DA SI JA GLEDAS ZEMJATA KAKO SAKAAT DA TI JA RASPARCAT SITE NASI " DOBRI" KOMSII, SO AMIN NA DEL  OD NARODOT.E....NEMA DA IM DOZVOLIMEлутина
D|rugar zalosno sto taka mislis koga pola makedonija,mislam od makedonskata nacionalnost,stanaa blgari,a veruvam i tebe da ti se dade moznnosta,da imas 150 eu ,bi stanal od malo makedonec vo veliko blgarin,hehehe neli ??????


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 06.Март.2008 во 15:07
Originally posted by evrostil evrostil напиша:

Originally posted by RUSHKA RUSHKA напиша:

VCERASNATA EMISIJA BESE DOBRA .....NOVINAROT VIDNO REVOLTIRAN,A I NIE GLEDACITE ISTO. ZALNO E DA SI JA GLEDAS ZEMJATA KAKO SAKAAT DA TI JA RASPARCAT SITE NASI " DOBRI" KOMSII, SO AMIN NA DEL OD NARODOT.E....NEMA DA IM DOZVOLIMEлутина
D|rugar zalosno sto taka mislis koga pola makedonija,mislam od makedonskata nacionalnost,stanaa blgari,a veruvam i tebe da ti se dade moznnosta,da imas 150 eu ,bi stanal od malo makedonec vo veliko blgarin,hehehe neli ??????
NIKOGAS..AM BAS NIKOGAS NE BI STANAL BUGARIN...ZA NIEDNI PARI NA SVETOV...ZALAM..MOJATA MAKEDONSKA DNK NE SE KUPUVA NI SO EVRA NI SO FUNTI,A USTE POMALKU SO DOLARI

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: lpartik
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 22:52
ЕМИСИИТЕ НА ВАСКО СЕ ГЛЕДАНИ, А ТЕМИТЕ ИНТЕРЕСНИ,НОВИНАРОТ- ДРЗОК ДО БЕЗОБРАЗИЕ, А ПОНЕКОГАШ И ЛУДО ХРАБАР... НО,НИТУ НАСТАВНИК НЕ ТРЕБА ДА ПОСТАВУВА ПРАШАЊА КОИ ПОЧНУВААТ СО :ДАЛИ... НА ТОЈ НАЧИН СЕ ДОБИВА ИЗНУДЕН ОДГОВОР И НА ЈАВНОСТА И СЕ НАМЕТНУВА СЕРВИРАНА ВИСТИНА...ПРОВИДНО.
ВАСКО ПО ПРИРОДА ЗБОРУВА БРЗО И РАСПОЛАГА СО НЕКОИ ИНФОРМАЦИИ, НО ЧЕСТО УПАЃА ВО ЗБОР...ТОА НЕ Е КУЛТУРНО, НЕ Е ПРОФЕСИОНАЛНО,НЕ Е НИ ДЕМОКРАТСКИ.ВАСКО ИМА И НЕПОЗНАВАЊА И ТОА ОГРОМНИ, АМА НАШЕТО НЕЗНАЕЊЕ Е ПОГОЛЕМО ОД НЕГОВОТО И ЗАТОА МУ ВЕРУВАМЕ.ВАСКО НЕ ОДГОВАРА НА ПОСТАВЕНИТЕ ПРАШАЊА.


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 09.Март.2008 во 13:10
Originally posted by lpartik lpartik напиша:

ЕМИСИИТЕ НА ВАСКО СЕ ГЛЕДАНИ, А ТЕМИТЕ ИНТЕРЕСНИ,НОВИНАРОТ- ДРЗОК ДО БЕЗОБРАЗИЕ, А ПОНЕКОГАШ И ЛУДО ХРАБАР... НО,НИТУ НАСТАВНИК НЕ ТРЕБА ДА ПОСТАВУВА ПРАШАЊА КОИ ПОЧНУВААТ СО :ДАЛИ... НА ТОЈ НАЧИН СЕ ДОБИВА ИЗНУДЕН ОДГОВОР И НА ЈАВНОСТА И СЕ НАМЕТНУВА СЕРВИРАНА ВИСТИНА...ПРОВИДНО.
ВАСКО ПО ПРИРОДА ЗБОРУВА БРЗО И РАСПОЛАГА СО НЕКОИ ИНФОРМАЦИИ, НО ЧЕСТО УПАЃА ВО ЗБОР...ТОА НЕ Е КУЛТУРНО, НЕ Е ПРОФЕСИОНАЛНО,НЕ Е НИ ДЕМОКРАТСКИ.ВАСКО ИМА И НЕПОЗНАВАЊА И ТОА ОГРОМНИ, АМА НАШЕТО НЕЗНАЕЊЕ Е ПОГОЛЕМО ОД НЕГОВОТО И ЗАТОА МУ ВЕРУВАМЕ.ВАСКО НЕ ОДГОВАРА НА ПОСТАВЕНИТЕ ПРАШАЊА.
se slozuvam so nekoi tvoi zabeleski na smetka na Vasko Eftov...no negovata brzina ili (nekultura,upaganje vo zbor)...e najnov trend vo novinarstvoto sirum svetot..pogledni smo nekoja emisija na mozebi najdobriot TV voditel od bivsite ex-zemji...MISLAV BAGO HTV1 ..vodi "OTVORENO" NA HTV 1...DRZOK BRZ...NE DOZVOLUVA SOGOVORNIKOT DA ZAPLIVA U POLITICKI DEMAGOGII....bara kratko i jasno odgovor na nekoe prasanje DA ili NE a ne sogovorniot da vrti kao KISA OO KRAGUJEVCA.....
...
.....pogledneti gi intervjuata na MISLAV BAGO (MOMENTALNO NAJOMRAZENIOT NOVINAR U HRVATSKA SPORED HRVATSKITE POLITICARI).....pogledne ti gi negovite prasanja i odnos kon premierot Dr.IVO SANADER....I KE VI STANE SE JASNO...UMRE VREMETO KOGA NOVINARITA BEA SAMO POLITICKI ZAMORCINJA NA AKTUELNATA VLAST
...
......NA you tube pobarajte go   se vika   MISLAV BAGO KE OSTANETE ZAPREPASTENI..I KE RECETE..UH PA NASIOV E CAK PREDOBAR

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: Tattoo Beauty
Датум на внесување: 09.Март.2008 во 15:59
Васко Ефтов редовно го слушам а посебно ме импресионираше последната емисија за татарленд а и нашиот простотилок на побугарчувањелутина

-------------
http://www.skin-artists.com" rel="nofollow - Skin-Artists.com

http://www.tattoo-passion.org" rel="nofollow - TattooPassion


Постирано од: lpartik
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 15:45
Originally posted by Makijaveli Makijaveli напиша:

Originally posted by lpartik lpartik напиша:

ЕМИСИИТЕ НА ВАСКО СЕ ГЛЕДАНИ, А ТЕМИТЕ ИНТЕРЕСНИ,НОВИНАРОТ- ДРЗОК ДО БЕЗОБРАЗИЕ, А ПОНЕКОГАШ И ЛУДО ХРАБАР... НО,НИТУ НАСТАВНИК НЕ ТРЕБА ДА ПОСТАВУВА ПРАШАЊА КОИ ПОЧНУВААТ СО :ДАЛИ... НА ТОЈ НАЧИН СЕ ДОБИВА ИЗНУДЕН ОДГОВОР И НА ЈАВНОСТА И СЕ НАМЕТНУВА СЕРВИРАНА ВИСТИНА...ПРОВИДНО.
ВАСКО ПО ПРИРОДА ЗБОРУВА БРЗО И РАСПОЛАГА СО НЕКОИ ИНФОРМАЦИИ, НО ЧЕСТО УПАЃА ВО ЗБОР...ТОА НЕ Е КУЛТУРНО, НЕ Е ПРОФЕСИОНАЛНО,НЕ Е НИ ДЕМОКРАТСКИ.ВАСКО ИМА И НЕПОЗНАВАЊА И ТОА ОГРОМНИ, АМА НАШЕТО НЕЗНАЕЊЕ Е ПОГОЛЕМО ОД НЕГОВОТО И ЗАТОА МУ ВЕРУВАМЕ.ВАСКО НЕ ОДГОВАРА НА ПОСТАВЕНИТЕ ПРАШАЊА.
se slozuvam so nekoi tvoi zabeleski na smetka na Vasko Eftov...no negovata brzina ili (nekultura,upaganje vo zbor)...e najnov trend vo novinarstvoto sirum svetot..pogledni smo nekoja emisija na mozebi najdobriot TV voditel od bivsite ex-zemji...MISLAV BAGO HTV1 ..vodi "OTVORENO" NA HTV 1...DRZOK BRZ...NE DOZVOLUVA SOGOVORNIKOT DA ZAPLIVA U POLITICKI DEMAGOGII....bara kratko i jasno odgovor na nekoe prasanje DA ili NE a ne sogovorniot da vrti kao KISA OO KRAGUJEVCA.....
...
.....pogledneti gi intervjuata na MISLAV BAGO (MOMENTALNO NAJOMRAZENIOT NOVINAR U HRVATSKA SPORED HRVATSKITE POLITICARI).....pogledne ti gi negovite prasanja i odnos kon premierot Dr.IVO SANADER....I KE VI STANE SE JASNO...UMRE VREMETO KOGA NOVINARITA BEA SAMO POLITICKI ZAMORCINJA NA AKTUELNATA VLAST
...
......NA you tube pobarajte go   se vika   MISLAV BAGO KE OSTANETE ZAPREPASTENI..I KE RECETE..UH PA NASIOV E CAK PREDOBAR


НЕКОИ ПРАШАЊА БАРААТ ПОШИРОКА ЕЛАБОРАЦИЈА И НА НИВ НЕ Е МОЖНО ЕДНОСТАВЕН ОДГОВОР СО ДА ИЛИ НЕ. АМА НАМ ОТИ СМЕ ВО ТРАНЗИЦИЈА, ИЗМАМЕНИ И ОГРАБЕНИ ОД ПОЛИТИЧАРИТЕ НИ Е МИЛО КОГА НЕКОЈ ЌЕ ГИ ПРИТИСНЕ ДО ЅИД...ТОГАШ И НИЕ СЕ ЧУВСТВУВАМЕ КАКО ПОБЕДНИЦИ.ЦЕЛТА НА НОВИНАРОТ НЕ Е ДА СУДИ, НЕ САКАМ НОВИНАР СО ПОЛИЦИСКИ МЕТОДИ...НОВИНАРОТ ТРЕБА ДА ЈА ОТКРИВА ВИСТИНАТА, ДА ИНФОРМИРА...ТИ МОЖЕБИ БИ БИЛ ПРЕСРЌЕН И АКО ЕФТОВ НА НЕКОЈ ОД СВОИТЕ СОГОВОРНИЦИ МУ ВРЗЕ ШАМАР...ВО ЕМИСИЈАТА ЗА БУГАРСКИТЕ ПАСОШИ ПРИКАЖА ЕДЕН МОЈ СОГРАЃАНИН КОГО НЕ САКАМ ДА ГО ИМЕНУВАМ,(бидејќи е половина човек,а другата половина и самиот не знае што е )КОЈ ЗА СЕБЕ ТВРДЕШЕ ДЕКА 15 ГОД.БИЛ ЧЛЕН НА БУГАРСКАТА „ РАЗУЗНАВАТЕЛНА СЛУЖБА“ ...ГОРДО РЕЧЕ ДЕКА БИЛ ШПИОН...КАКВИ СЕ ТИЕ ШПИОНИ КОИ ГИ ЗНААТ СИТЕ, КОИ СЕ ФАЛАТ ДЕКА СЕ ШПИОНИ.ПРИ ТОЛКУ БУГАРСКИ ПАСОШИ ВО СТРУМИЦА, ОТИ НЕ НАЈДЕ БИЗНИСМЕН ИЛИ НЕКОЈ ДРУГ.БРОЈОТ НА КОЛИТЕ СО БУГАРСКИ ТАБЛИ НЕ ТРЕБА ДА СЕ НАГОДУВА, МОЖЕ ДА СЕ ДАДЕ И ПРЕЦИЗЕН ОДГОВОР...ДОБАР НОВИНАР ЌЕ ЗНАЕ КАДЕ ДА ГО НАЈДЕ ОДГОВОРОТ.ШТО СЕ ОДНЕСУВА ДО ЛИЦАТА СО БУГАРСКИ ПАСОШ- ЈАС БИ ИМ ЈА УКИНАЛ СОЦИЈАЛНАТА ПОМОШ(АКО ЈА ПРИМААТ)И БИ ГИ БРКАЛ ОД РАБОТА. ТИЕ САКААТ ОД ДВЕ МАЈКИ ДА ЦИЦААТ.


Постирано од: forester 0111
Датум на внесување: 03.Април.2008 во 12:20
konecno nekoj javno da progovori za gorlivite prasanja .

  Treba da mu se cestita na covekov za hrabrosta  za harizmata za ideite  i temite koi gi obrabotuva a pak sogovornicite kako li samo gi naoga

treba da se nagradi so najvisoka nagrada

NO TREBA DA GI STAVAT EMISIITE ON LAJN SO CELOSNA ARHIVA ZA DA MOZE DA SE GLEDAAT  KOGA E POTERNO treba da vrtat non stop   malku e reprizata vo vtornik .

IMA MNOGU RABOTOI KOI TREBA DA SE POVTORAT DA SE DOOBJASNAT apel da

        GLASANJE ZA NAJDOBAR NOVINAR
 DA go ima mojot glas




-------------
ANASTASOSKI


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 03.Април.2008 во 14:14
ako se glasa za novinar...mojot glas odi za VASKO EFTOV...On e Makedonskiot Mislav Bago (HTV)

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: Eliot
Датум на внесување: 05.Април.2008 во 15:03
Za onie koi begaat od vistinata stvarno e naj otka;ena, dodeka pak onie koi ja sakaa poodamna vistinata e dobra- ne velam najdobra.


Постирано од: Zorge
Датум на внесување: 07.Мај.2008 во 15:37
Originally posted by harp13 harp13 напиша:

NAJ OTKACENA POLITCKA EMISIJA SO NAJOTKACENIOT NOVINAR NA SITE VREMINJA VASKO EFTOV.STO VIE MISLITE?



Човекот си ја работи добро работата. Грешиш ако мислиш дека е откачен, напротив на виделина од него и од Жане Лупеска избиват многу работи. А, тоа нењкому му смета- биди сигурен во тоа. Но, самите свесно или несвесно работат како да не знат дека еден ден тоа може скапо да ги кошта во оваа држава на босови.

-------------
,,РАБОТАМ СПОРЕД ЛОГОРИТАМСКА ТАБЛИЦА,,


Постирано од: Quentin
Датум на внесување: 07.Мај.2008 во 18:02
Конечно на некого му текна да направи емисија за Егејска Македонија! Браво за синоќешното издание, особено бев трогнат од Македонско девојче - оро без зборови!

-------------
http://www.thirdchapter.blog.mk - http://www.thirdchapter.blog.mk

http://www.poetryandbeyond.blog.com.mk - http://www.poetryandbeyond.blog.com.mk



Постирано од: Urednik
Датум на внесување: 18.Мај.2008 во 13:40
Конечно нешто вистинито од нашето минато, за лугјето кои ја кроеле и ја кројат лошата судбина на македонија.

-------------
,,НЕОПХОДНА ЖЕТВА,,


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 30.Мај.2008 во 14:17
navistina mi se dopaga stilot na Vasko,samo mozebi e malku prenapaden...nekogas ne znaes koj e novinar a koj e onoj sto dava izjava no kako i da e..Vasko Rocks!!!

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 10.Јули.2008 во 14:35
Originally posted by harp13 harp13 напиша:

NAJ OTKACENA POLITCKA EMISIJA SO NAJOTKACENIOT NOVINAR NA SITE VREMINJA VASKO EFTOV.STO VIE MISLITE?



Емисијата си е на место. Ако некој се препознава во неа и е засегнат тоа е сосема друга работа.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: dark
Датум на внесување: 10.Јули.2008 во 22:04
emisijata vo globala e dobra tretira odlicni temi toa i e najgolem plus a za vasko eftov imam zammerka bidejki ne im dava na gostite da se iskazat i cesto zavzima strani


Постирано од: Kali
Датум на внесување: 14.Декември.2009 во 15:17
за несреќа погледав малку од емисијава, што ми требаше.
убаво велат, среќен е оној кој не знае.
вакво нешто оддамна не сум видела.
јас му пишував мејлови на Роберт Поповски за критицизмот, наметнувањето ставови, прекинувањето на сред реченица, ама овој не сум го видела.
Значи имаме и ваков лик на тв.
Уште он ни фалеше.
Овој треба да се пријави за психолошка тортура, која нема ни новинарска основа, значи не е ни критички офанзивен новинарски стил, туку е невоспитаност, емисија без концепт, поточно се вклопува само во една рамка: правам што и како сакам бидејќи јас сум најдобар и најдобро знам, и не размислувам, ’’јас сум во центарот на светот’’ а гостите се тука да го потвдрат тоа..и не ме интересира што они имаат да кажат. Тука изгледа ептен се вклопува во нашава шема на водачи на државава.


Постирано од: MaRgRini
Датум на внесување: 25.Декември.2009 во 16:36
Se soglasuvam so Kali


Постирано од: johnnie
Датум на внесување: 26.Декември.2009 во 20:36


Не е откачен.... Ефтов е цар... и вистински македонец... Да се сите новинари како него, ќе ни процвета државава...



Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 12:03
 
 
  Васко,  и неговата  Во Центар... уствари тој е центар во центарот,
  понекогаш, ништо не го разбирам од што брзо и неповрзано зборува.
  Да се сите новинари како него,  ништо нема да разбереме   плазење%20злонамерно


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 27.Декември.2009 во 13:11
ајде пчелка.. добар е он...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
има мали проблеми со Каракачанов и Божидар Димитров ..., ама тоа до јазикот ќе да е... затоа не се разбираат...

леле како сум се смеел... кога почна да вика : Боженце... Боженце...газење%20од%20смеење


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!



Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 28.Декември.2009 во 19:19
......bravo za Vasko sekoja cest..........


Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 12:17
 
 
 
   Во неговите емисии не се води дијалог со соговорникот,
   туку само монолог, во кој Васко сам си збори и сам се слуша
   како што му одговара, така ги извртува работите...
 
    Навистина  браво за него... таков новинар, ретко се наоѓа   не%20зборувам


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 12:24
сигурно има добар грб...
за такви провокации летаат глави...
најверојатно е дел од некој “таен“ систем (структура)...

но понекогаш кажува нешто интересно и открива “јавни тајни“....голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!



Постирано од: pcelka
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 12:31
 
 
  абе ајде молим те...  јавни тајни ... откриваат и многи други
  новинари, ама имаат повеќе култура, и почит кон соговорникот ...!!!


-------------
секој нов ден, носи нова надеж...


Постирано од: Tetratka
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 12:59
па затоа тој е дел од некои “тајни“ структури... ако нема “грб“... не си ја става попусто “главата во торба“...

затоа е крајно некултурен и арогантен... (демек гледајте ме и чудете се...)


-------------
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!



Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 29.Декември.2009 во 21:09
Ne podnesuvam novinari od tipot na Eftov,krajno nekulturno od negova strana shto ne go islushuva i   postojano go seche  sogovornikot.
Se chudam kako voopshto prifakjaat da bidat negovi gosti.


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: мачка
Датум на внесување: 30.Декември.2009 во 02:44
Чак Норис може да каже цела реченица коа збори со Васко Ефтов


Постирано од: ZeZnAtA
Датум на внесување: 31.Декември.2009 во 01:04
Цар е човекот.

-------------
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!


Постирано од: james dean
Датум на внесување: 02.Јануари.2010 во 17:50


Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

Цар е човекот.



И јас тоа викам....   



-------------


Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 11:41
 
 
  Далеку е од цар човеков,  има едно друго име за него
 
  ама не е пристојно за да се напише овде    плазење


Постирано од: blagorodna
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 13:40
ja su cula bil peder al jet vistina al ne nezna ama interesen jet


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 13:47
Originally posted by blagorodna blagorodna напиша:

ja su cula bil peder al jet vistina al ne nezna ama interesen jet


I toj li?изненадување
Aman bre ne ostana maz vo zemjava ....ccccc


-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 03.Јануари.2010 во 18:39
 
 
 
 
 
  Инаку за Васко ... не го поднесувам    плазење%20злонамерно


-------------


Постирано од: Renatax
Датум на внесување: 26.Април.2010 во 19:58
Човекот е  во состојба и http://www.youtube.com/watch?v=cW2vqPQiFxM&feature=related - шамар да им удри на своите соговорници.

-------------
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.



Постирано од: The_Boss
Датум на внесување: 26.Април.2010 во 21:02
Samo Chuck Norris moze da kaze recenica bez da bide prekinat Vo Centar kaj Vasko Eftov


Постирано од: marsovec
Датум на внесување: 28.Април.2010 во 13:29
Во почетокот беше - најцар, сега се повеќе се троши. Помалку форсирање на себе, и свое мислење истакнување, а повеќе потврди на вистината!?.
Сепак еден од подобрите новинари од Македонија, затоа избега од Сител.

-------------
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС


Постирано од: Tor
Датум на внесување: 13.Мај.2010 во 21:17
Gleav najava za utresna emisija: Dame Gruev stoi zad ubistvo na Goce Delcev? Ili ne sum slusnal dobro!


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 01.Јуни.2010 во 13:30
На мајка му во центар!
Ме изнервира интервјуто со Вики (или Кики?) од ГБ.


Постирано од: LiDivio
Датум на внесување: 02.Август.2010 во 10:21
Јас сум за кај Васко Ефтов... ќе се дотерам за на ТВ и ќе си ќутам, има кој да збори...голема%20насмевка


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 03.Август.2010 во 11:13
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Јас сум за кај Васко Ефтов... ќе се дотерам за на ТВ и ќе си ќутам, има кој да збори...голема%20насмевка

газење%20од%20смеење
сакаш да кажешизненадување
http://papata1962.blog.bg/politika/2008/07/02/von-centarot.208206 - Вон центарот!




-------------


Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 19.Ноември.2011 во 08:38
Одамна го немаше, па читам денеска дека ќе почне пак да се емитува.

http://www.time.mk/read/f4b63d32c5/8f22a6da02/index.html" rel="nofollow - Васко Ефтов се враќа Во Центар

Го гледав клипот за кој се шпекулира дека  заради него е укината емисијата.Не ми се допѓа. Мислам дека Васко малку забега иако многумина го одобруваат кажаното-демек да осетел Груевски како изгледа да те прогласуваат за предавник. Но, јас како секогаш независнаголема насмевка сметам дека никој не може да биде осудуван за постапките на своите претци.Впрочем-секој граѓанин на државата во која живее треба да одговори на повикот на државата за нејзина одбрана. Би го прашала Ефтов-Дали сите оние кои не се Македонци по род е треба да одговорат на повикот на државата оти некогаш во некое време некој новинар ќе се прашува дали нивните внуци се предавници САМО што предокот бил лојален граѓанин на државата во која живеел. А јас тоа така го гледам, во тоа време дедото на Никола Груевски САМО бил лојален граѓанин на државата во која живеел.
Впрочем-ако одиме по логиката на Ефтов-Обама не треба да е претседател на Америка оти неговите корења се од Африка збунетост
Дали по логиката на Ефтов потомците на луге кои се селат во други земји не треба да достигнат до некоја политичка  или некоја друга кариеразбунетост



-------------


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 19.Ноември.2011 во 10:31
Дали по било која логика...
еден новинар треба да се спречи...
во една таква емисија...
да изнесе факти...
без разлика дали на некого му се допаѓаат или не...

инаку не гледам ништо лошо во тоа што дедото на Груевски си ја бранел државата...
во која живеел...
а се согласувам со mamamd...
па и денес во соседните држави...
наши Македонци служат во армиите на матичните држави...
па не гледам проблем во тоа, тоа е нивна граѓанска должност...
треба ли да ги прогласиме за предавници...?збунетост
но такви како дедо му на Груевски имало илјадници...
сите тие се предавници...?

ми смета начинот на кој е симната и прекината емисијата...
јас ја гледав на Youtube веднаш после тоа...
препознатлив стил на Ефтов, истражувачко новинарство зачинето со...
силна доза на лични ставови кои Ефтов се обидува да ги наметне на своите соговорници...

еве синоќа го загледав и Миленко...
ни сенка од оној новинар чии емисии ги гледав со задоволство...
кога беа од области на светски заговори, мистерии и слично...
отиде човекот во политика...
и паметам дека беше меѓу првите кои го критикуваа Ефтов (емисиите им одеа една по друга, нели)...
зборот ми е, и тој во неговите емисии изнесува разноразни приказни и недокажани факти...
па никој не го чепка...
зошто...
која е разликата помеѓу него и Ефтов...

П.С. Сеуште кога можам го гледам и Миленко, а се надевам и Ефтов...
не мора да се согласувам со нивните ставови...
ниту да ми се допаѓаат...
ако уредувачката политика на ТВ куќата е таква, нека им ги укинат емисиите...
не само ним, на било кој...
но реков, ми смета начинот и моментот кога тоа е направено со емисијата на Ефтов...
има политички призвук и мирис на трула демократија...






Постирано од: Messenger
Датум на внесување: 19.Ноември.2011 во 14:05
Edno od prvite pravila shto gi uchat studentite vo novinarstvoto e deka postavuvanjeto na prashanje ne smee da sodrzhi ili implicira odgovor, nitu da go nametnuva novinarovoto lichno mislenje ili veruvanje.

Vasko Eftov e shkolskii primer kako ne treba da raboti eden novinar. Sum imal prilika dva pati da go gledam na televizija i mi ostavil vpechatok na krajno isfrustrirana i negativna lichnost koja reshila so mikrofon javno da si gi reshava svoite lichni problemi i da si isteruva nekoja svoja pravda.

Po vtoriot pat reshiv povekje da ne si go gubam vremeto so nego.







-------------
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.


Постирано од: ARTE
Датум на внесување: 24.Ноември.2011 во 09:21
ne deka go sakam vasko eftov i stvarno e zanikade i ne treba voopsto da raboto novinarstvo a pomalku da bide na tv ekranite i frekvenciite no vo ovaa situacija stvrno mi ide da go branam aba se sto zbori protiv premierot se zatvora zabranuva itn.. ova e diktatura ili sto e. A tie sto se za nego ne se zatvaraat zabranuvaa skidaat od progama.kako i velia sto e zanigde so se negovata tv amterska kako i site tv u mk i toj e kriminalec ali dodeka bese za premierot nikoj ne go dirase a koga malce pocna da e protiv nego odma go zatvorija i neka se zatvori ali kade e da se zatvorat i drugite kako dzingo i negoviot Шител ups pardon sitel i da mu se vleze na kanal 5 i da se procesla a za propadnatiot partiski javen sevis da ne zboruvam.PA taka kade e da se zabrani milenko koj celo vreme vrega i disklalifikuva luge za koj pisuvase vo vesnik pred nekoj den neznam dali bese dnevik ili utriski kako se pobunile neznam koj nekoe zdruzeni na novinari do sovetod za rad kofuzija pardon difuzija za negovoto odnesuvne na nacionlna frekfencija i za poslednata emija koja ne sum ja gledal oti nitu nego go gledam a nitu nasu tv geledam . I ne samo sto nema ni n od novinarstvo nego nema ni c od covek . E se dodeka e vaka ke podzuvm i luge sto ne se za podzuvnje sto malku se sprotistavuvaat na diktatorot ops premierot i zatoa se zatvarani ali samo tie a druge sto gesat a se sonego vlakno ne im fali.Do koga vaka ali za ovoj narod malce e treba uste poise da dojde do propast ovaa drzava kako i sto ke se sluci i toa mogu brzo od ekonomski do politicki propas.


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 29.Ноември.2011 во 07:10
Дури сега го загледав ова ..  http://www.youtube.com/watch?v=C2N5_8jWa0A" rel="nofollow - Последната емисија  

http://www.youtube.com/watch?v=C2N5_8jWa0A" rel="nofollow - Последната емисија  од минатата сезона на Канал 5, мистериозно не се емитуваше, наводно поради технички проблеми со електричната енергија. Тоа предизвика многубројни реакции па граѓаните наголемо коментираа дека баш поради содржината на емисијата, таа не беше емитувана на само неколку часови до изборите на петти јуни. Сепак, на социјалната мрежа Јутјуб подоцна осамна емисијата па граѓаните можеа да ја погледнат. 


-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: the king
Датум на внесување: 09.Декември.2011 во 10:32
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Edno od prvite pravila shto gi uchat studentite vo novinarstvoto e deka postavuvanjeto na prashanje ne smee da sodrzhi ili implicira odgovor, nitu da go nametnuva novinarovoto lichno mislenje ili veruvanje.

Vasko Eftov e shkolskii primer kako ne treba da raboti eden novinar. Sum imal prilika dva pati da go gledam na televizija i mi ostavil vpechatok na krajno isfrustrirana i negativna lichnost koja reshila so mikrofon javno da si gi reshava svoite lichni problemi i da si isteruva nekoja svoja pravda.

Po vtoriot pat reshiv povekje da ne si go gubam vremeto so nego.







месенџер, имам само едно прашање за тебе, ама да ми одговориш искрено, дали оваа твоја антипатија кон емисијата и новинарот се должи на неговото настојување и во голема успех, да ги открива балканските тајни, настојувања, интриги и вистини кои ги прави и се труди да ги прави балканската масонерија??

Со почит!




Иначе ја гледам емисијата, не затоа што е јак новинарот, ниту поради некоја друга причина, едноставно поради енигматичноста и интригантноста на многу специфичните теми на кои се разговара во емисијата.

-------------
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Постирано од: Majkl
Датум на внесување: 14.Декември.2011 во 16:29
Originally posted by мачка мачка напиша:

Чак Норис може да каже цела реченица коа збори со Васко Ефтов
Ова е мојата единствена забелешка до новинарот. Емисијата е одлична во смисла на концепт, тема, музика во позадината...

Но досега не видов ниту еден негов соговорник кој успеа на мира да ја искаже мислата. Воопшто не ме изненади кога http://www.youtube.com/watch?v=x1ca_OOGcvs" rel="nofollow - Божидар Димитров го избрка од канцеларија, нон стоп му упаѓаше во збор. Ефтов вели немало згодни и незгодни прашања, но заборава дека на секое прашање фер е да му се дозволи на соговорникот да даде одговор а не постојано да му се упаѓа во збор.
Ајде нека е и така, но тогаш зошто го стори истото со босанскиот соговорник во емисијата за http://www.youtube.com/watch?v=BFH_BtBz3MQ" rel="nofollow - Тајниот подземен Титов град . Човекот имаше толку многу интересни информации да каже за подземната населба, ама Васко нон-стоп го прекинуваше бла бла бла бла, како да тој подобро знае од самиот соговорник и на крај скоро ништо не слушнавме.

Во емисиите од типот на „„Во Центар„ новинарот мора да го надмине комплексот на „Јас знам наставничке, јас! Јас!!!
Не е Васко Ефтов единствен таков пример, со таа разлика што останатите немаат ни пола толку интересни теми и емисии како „Во Центар„.

-------------
Бог повторно му говори денес на човештвото преку Неговата пророчица, Габриеле од Вирцбург. Тој не ја говори речта на Библијата!


Постирано од: saguaro
Датум на внесување: 14.Декември.2011 во 19:10
Поради постојаното упаѓање во збор на Ефтов имам гледано само 2-3 емисии со него. Човекот повеќе води монолог отколку дијалог.



Постирано од: mamamd
Датум на внесување: 17.Декември.2011 во 08:22
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Дали по било која логика...
еден новинар треба да се спречи...
во една таква емисија...
да изнесе факти...
без разлика дали на некого му се допаѓаат или не...



Апсолутно неда
Затоа и се најгледани емисии (од оние кои сакаат такви емисии) Во центарот и Код бидејки имаат храброст да се нафатат со проблематика за која треба бајаги храброст, но и некое новинарско име-“канали“ за да се влезе во одаите  да се добие одговор од соговорниците.
Реално и во центарот и код работат на “жешки костени“  кои не губат од актуелност под забот на времето.


-------------


Постирано од: Феникс
Датум на внесување: 17.Декември.2011 во 22:35

Mnogu retko mi zadrzuva vnimanie imenuvaniot..i sekako od istata pricina koja ja spomnale mnogumina od vas...mi  deluva kako uchenik koj ja nauchil na pamet lekcijata.... i ako go prekinesh....ke se zbuni i mora da pochne od pochetok....



-------------
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 13.Март.2012 во 18:54
Ефтов пак го банираа...
овој пат Алфа телевизија...
http://www.youtube.com/watch?v=WYxTzjN7nTE&feature=youtu.be" rel="nofollow - нормално на Youtube веднаш Васко ја постави емисијата. http://www.youtube.com/watch?v=WYxTzjN7nTE&feature=youtu.be" rel="nofollow - . .
хм...збунетост
и мене некако така...
таака некако...
некакоо...
ми изгледа дека не и беше погодено времето...
ама секако оние што зборуваа во емисијата...
го мислат тоа што го кажаа...
и има нешто вистина во кажаното...
амаа...
таака некаакоо...
не ми е баш...




Постирано од: annaja
Датум на внесување: 13.Март.2012 во 19:01
Истото се случи и на канал5,ако се сеќавате....измислени технички пречки и неможност за емитување!

Симптоматично!


Постирано од: Novak Nastich
Датум на внесување: 15.Април.2012 во 08:33
НА   ВАСКО ЕФТОВ НА   МАЈКА МУ ВО ЦЕНТАР


Васко Ефтов во една од неговите епизоди од неговиот „аналитички„ магазин „Во центар„ реши да се пресмета со шундот на малите екрани, според него отелотворен во концептот на реалните шоуа. Иронијата е што доколку тој вистински сакаше да се пресмета со шундот, првата работа што ќе требаше да ја направи е да се самоукине. Нема дилема дека емисиите на Васко Ефтов веќе одамна го надминаа во неквалитет и нивото на Јанко Бурекот и Томиќ. Кај Јанко Бурекот барем се јавуваат вистински гледачи и имаме некаков непосреден искрен приказ на реалноста, какви и да се рамките во кои Јанко се обидува да ја турне дебатата. Томиќ е исто така искрен, прост и еднодимензионален до немајкаде. Но во емисијата на Васко Ефтов се се сведува на лага, хипокризија, манипулација со факти, манипулација со говорници, манипулација со прашања, манипулација со кадри, манипулација со „експерти„, дури и манипулација со музичето што оди во позадина. Во оној момент кога одговорот на прашањето нема да му оди во прилог на тезата, Васко најгрубо го прекинува соговорникот, и му поставува ново прашање, кое всушност не е прашање туку негова констатација, зачинета со навреда. За тоа време, во зависност од интелигенцијата на соговорникот, тој е или под
а) збунет, па се нафаќа да одговори на новото „прашање„ се додека по пар секунди не биде прекинат од уште едно ново „прашање„ на неуморниот Васко, или

б) исплашен, па несвесно ја потврдува тенденциозната теза на водителот, или

в) доволно изнервиран за да почне да се расправа за стилот на Васко, наместо за темата, по што Васко сече, и кажува како гостинот не бил кооперативен.

Системот на Васко е толку добро изработен, што функционира како алгоритам. Со Божидар Димитров муабетот одеше по терк: а-а-а-а-а-а-а-в-в-В, а со Вики, Кики, татко и, Тамара и А.Белов според шемата а-б-а-б-а-б-а-б.
Иако има многу што да се каже за новинарскиот дилетантизам и човечката мизерност на Васко Ефтов преку милион поединечни примери од емисијата за реалните шоуа, нема едноставно простор за сето тоа педантно да се наброи. Наместо тоа, ќе дадам еден генерален осврт зошто воопшто реалните шоуа се така успешен медиумски продукт и зошто размислувањата а-ла Васко Ефтов се најголем генератор и гарантор на нивниот успех.

За успехот на реалните шоуа одговорни се двете основни сили на пазарот – понуда и побарувачка. Значи потребно е да се одговори на две клучни прашања: што добиваат од реалните шоуа продуцентите, а што добиваат конзументите? Прашањето „Што добиваат од тоа учесниците?„ значи е сосема ентостепено, иако Васко Ефтов со неговото морализаторско крештење сака да не убеди дека токму тоа е најбитното прашање во приказната.

Не е лесно да се погоди дека продуцентите добиваат гледаност, а како резултат на таа гледаност добиваат спонзори кои се подготвени добро да платат за маркетиншки простор. Тоа е единствениот мотив зад понудата на сите до едно реални шоуа, вклучувајќи го и „Моментот на Вистината„, и „Боки 13„ и „Кој сака да биде милионер„, но и единствениот мотив зад сите до една програми кои се прикажуваат на комерцијалните телевизии (тоа би биле сите телевизии, освен МТВ), значи вклучувајќи ги „Опстанок„, „А1 вести„, „Лост„ и Квискотека„ на БТР. Вие можете да бидете против комерцијалниот карактер на сиот тој медиумски бизнис, но во тој случај, морате да бидете против во принцип. Значи, во однос на овој комерцијален аспект, морате да бидете еднакво против комерцијализмот на „Лост„, како и против комерцијализмот на „Големиот Брат„. Што пак значи дека врв на хипокризијата е кога Васко Ефтов, како учесник во целата таа медиумска купопродаја, проповеда како сето тоа било само за да се заработи пара и ги прашува дотичните колку пари барале за да се појават таму. Зошто никој од приглупите „реалити„ ликови не го праша Васко Ефтов колку пари тој добива за да може да изиграва жустар „новинар„.

Второто и најважно прашање е што добиваат гледачите од едно реално шоу од типот на Биг Брадер (и воедно од емисија како таа на Васко). Одговорот и не е така различен во двата случаја. Не станува збор ниту за забава (затоа што нема ништо забавно), ниту за опуштање (затоа што во тој случај би изгасиле телевизор), ниту за секс (затоа што тогаш би гледале добро порно), туку за „морално скандализирање„. Затоа шоуто е толку „поинтересно„ колку повеќе наводни „скандали„ се случуваат. Преку скандалот кој сега благодарение на новите медиуми се претвора во јавен спектакл, малограѓанинот се става во позиција да биде морално ужаснат и во позиција да биде морален егзекутор, „правдољубив„ судија на постапките на другите и нивните морални престапи. На граѓанинот, кој никогаш во својот живот не уживал позиција на реална моќ сега му се дава позиција на илузорна моќ, преку која тој одлучува за судбината и вредноста на другите, му се дава на располагање моралната гилотина. Се она што не се поклопува во калапот на малограѓанскиот морал, заслужува осуда, заслужува етикета, заслужува да се спали на јавниот столб на срамот, да се поткастри на моралната гилотина, во името на здравата иднина на нашите деца. Како инаку да се објасни парадоксот што 90% од јавноста се ужаснува од содржината на овие емисии, а 90% и понатаму ги гледа. Не, драги мои, воопшто не сака јавноста да згаснат овие шоуа. Напротив, ним им требаат реалити шоуа како на рибата што и треба вода, ним им требаат жртвени јариња со кои и тие ќе можат еднаш во својот живот да се почуствуваат како егзекутори, наместо секогаш жртви на општествената машинерија која меле.

Длабинското, суштинското прашање е против кого всушност е насочена таа крволочна жед за егзекуција? Зошто воопшто моралната шиканажа на некоја си таму шуша Вики што не ја ни познавам би ме правела да се чувствувам подобро? Причината е поради тоа што јас во шоуто ниту гледам некаква Вики, или некаков Карло, или Александар Белов, туку гледам една проекција на себе си, една неостварена можност за себе на која никогаш не сум и дал шанса поради страв од неуспех или осуда од околината („што ќе кажат комшиите„, што би рекол Васко). За да воопшто покажам каков-било интерес за некоја личност, односно се поистоветам со неа, апсолутен предуслов е во таа личност да гледам или нешто што сакам да станам, или нешто што веќе делумно сум, ама не сакам да бидам, т.е. токму тоа – неостварена можност на моето јас. За да воопшто се скандализирам од нешто значи, клучно е во тоа нешто да се препознаам самиот себе, како отфрлена и осудена можност на моето јас. Моралната егзекуција на Вики поради нејзиното „распуштено однесување„ мене ќе ми ја донесе моралната сатисфакција дека сум направил правилен избор кога сум ја отфрлил можноста за тоа нереализирано супер-је*ачко јас, во полза на актуелното јас, кое има толку мизерен скесуален живот, што сосема разбирливо е што верува дека сексот е продукт на „ниската страст„ и нешто „срамно„ и во никој случај не е за на телевизија. Моаралната егзекуција на Вики е всушност повторена и потврдена егзекуција на моето супер-је*ачко јас. Само за да се осигураме дека е апсолутно мртво, бидејќи у задње време покажува знаци на живот.

Поради тоа морализирањата на Васко Ефтов против „Големиот брат„ се во суштина истите тие морализирања кои го оддржуваат „Големиот Брат„ во живот сиво ова време. Тој всушност и самиот го покажа тоа со неговата детална информираност за се што се случувало во куќата: „Уште пред да се спанџа Вики со Карло, Васко го проценил дека е неинтелигентен.„ Истите тие малограѓански морализирања за мене го претворија „Големиот Брат„ од едно големо тривијално не-шоу во симбол за борбата на индивидуалната моралност против тиранијата на медиокритетот и медицинските теории од 19 век кои и понатаму како тумор хипостазираат помеѓу македонските доктори и психијатри (кои на Вики и дијагностицираа „егзибиционизам„ како „аберација на сексуалниот нагон„). Истата малограѓанштина и забудалена психијатрија го претвори Боки Тринаеска од една неинвентивна, арогантна третокласна дрег квинсица, која не би обезбедила настап ниту во шкљ класа геј клуб во Рио де Жанеиро, во храбар и бескомпромисен борец-херој за сексуална различност.


Кичот никогаш не се состои во конкретна песна, изведувач или емсија, туку во контекстот кој им овозможува да опстојат како такви. Толку имам да ви кажам. И отповеќе е дури. Што би рекол Васко Ефтов, наместо во вакви круцијални мигови за државата, младите да се занимаваат со проблемот на името, ние сме се свртеле кон реалните шоуа. Младина без морални вредности, тоа ти се вика!



-------------
Mantijata e Klovnovski kostum sto go nosat dvorskite shutovi na nebesniot dvor


Постирано од: емил
Датум на внесување: 28.Мај.2012 во 18:31
Случајно видов дека емисијата на овој човек веќе оди по Алсат газење од смеење 

Ако му е .Нека го гледат Албанците таму ако воопшто го гледа веќе некој . 

Така му се пада на него и на Јанко  Бурекот . Си ги полнеа емисиите со антибугаризам и беа на врвот на бранот .Сега нека тонат . плазење злонамерно


-------------


Постирано од: којсумјас
Датум на внесување: 17.Март.2013 во 09:26
Originally posted by емил емил напиша:

Случајно видов дека емисијата на овој човек веќе оди по Алсат газење од смеење 

Ако му е .Нека го гледат Албанците таму ако воопшто го гледа веќе некој . 

Така му се пада на него и на Јанко  Бурекот . Си ги полнеа емисиите со антибугаризам и беа на врвот на бранот .Сега нека тонат . плазење злонамерно

Антибугаризам...
што збориш бе ти Емиле...збунетост
Ефтов, му се допаѓа на некој или не, ја турка емисијата на Алсат...
малку се губи сакајќи да истурка тези кои не баш дека држат вода...
малку сака да протурка некоја своја политичка агенда...
малку е навивачи настроен...
ама...
па има навивачки настроени и од другата страна...
Јанко на пример...

како и да е и двајцата си имаат своја публика...
и со години си ги туркаат емисиите...
што би рекол Бурекот....
на кој му се гледа, нека гледа...
на кој не му се гледа, нека сврти друг канал, со сила никој никого не тера...

А ти Емил, викаш антибугаризам, а...збунетост
јако е ова, знаеш дека...изненадување




Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 28.Февруари.2019 во 00:04

Едно тврдо интервју со генерал Ангелов !




Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 01.Април.2019 во 23:40

Intervju so Jugoslav Petrusic






Постирано од: zamislena
Датум на внесување: 08.Мај.2019 во 23:36

VO CENTAR 

Zena panter koja ima ukradeno 500 milioni evra!







Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk