Испечати | Затвори го прозорот

Најпознати филмски реплики и цитати

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Филм
Опис на форумот: Хитови, преводи, DVD, DivX, оскари & актери...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=11273
Датум на принтање: 22.Февруари.2019 во 00:43
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Најпознати филмски реплики и цитати
Постирано од: connected
Наслов: Најпознати филмски реплики и цитати
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 13:05
Незнам дали има ваква тема, ако има модераторите нека ја преместат

ова место за вашите омилени филмски цитати и реплики
инџој д стејнамигнувањеКоментари:
Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 13:08
ќе почнам со “I'll be back.” (ТЕРМИНАТОР-Арнолд Шварцернегер)
-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 13:09
"Признај пизда ди материн, приииизнај" (ТЕТОВИРАЊЕ-Мето Јовановски)
голема%20насмевка


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 13:12
Суетата е мојот омилен грев (АДВОКАТОТ НА ЃАВОЛОТ-Ал Пачино)

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 13:15
Thats what dreams are made of
HERE'S LOOKING AT YOU, KID (KAЗАБЛАНКА-Хемфри Богарт)

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 13:24
"I'M GOING TO MAKE HIM AN OFFER HE CAN'T REFUSE," (Kum)

-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 13:38
John , what you doing, you f**k????------ rece John Mc Laine i skoknal od oblakoder

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 13:43
I'm the king of the world!-Leonardo Di Caprio-Titanic

-------------
kuliraj


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 14:09
*HEY MAN DO U KNOW WHAT I GOT TO MAN!!I GOT A JOINT MAN!
*HEY MAN THIS LOOKS LIKE A TOOTHPICK MAN!

(cheech&chong "up in smoke")

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 14:27
Are you talking to me?
Are you talking to me??
Are you talking to me???
         Робърт де Ниро в " Шофьор на такси"голема%20насмевка


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 14:28
Go ahead make my day голема%20насмевка

                   Чеви Чейс в една от щурите му комедии, на която да си призная не се сещам името в момента.тага


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 14:31


UUUUUuuAAAaaaaaaaaaaaaaaa- най- често повтаряната реплика  от
/ израз на силна емоция, прикрита като непукизъм/намигнување
     Ал Пачино в ролята на слепия полковник в " Усещане за жена"


Постирано од: LouWeed
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 14:36
NO!

homer simpson

-------------
http://www.myspace.com/louweed666 - NICE BOYs DONT PLAY ROCK&ROLL


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 14:40
a jas mu rekov na Laze , ne -------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 14:45
Yippee-ki-yay, motherf**ker - Брус Вилис, во сите делови на Die Hard

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 14:53
f**ks theirs mothers - rece RAMBO ,go javna konjot i  napadna 45 ruski tenkovi 

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 14:58
Bond... James Bond

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 15:20
The first rule of any game. YOU CAN ONLY GET SMARTER BUY PLAYING A SMARTER OPPONENT
 
Jason Statham - Revolver


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 15:23
The greatest enemy will hide in the last place you would ever look.
 
 
Isto
Jason Statham - Revolver


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:21
"Me Tarzan, you Jane" среќа

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:21
"Magic Mirror on the Wall, who is the Fairest one of all?"
Снежана и седумте џуџиња


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:22
"Frankly, my dear, I don't give a damn"

Однесено со виоротсреќа


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:23
"sometimes there's so much beauty in the world I feel like I can't take it, like my heart's going to cave in."
(AMERIKANSKA UBAVINA-Wes Bentley)-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:24
"Houston, we have a problem "
(APOLO 13-Ton Hanks)

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:25
"you make me want to be a better man"
(AS GOOD AS IT GETS-Jack Nickolson)

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:26
"have you ever danced with the Devil in the pale moonlight?"
BATMAN-jokerot jack nickolson

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:26
we`re on a mission from God

bluesbrothers

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:27
"we rob banks"
bonnie and clyde

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:28
"they may take away our lifes, but they`ll never take our freedom"
BRAVEHEART-mel gibson

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 18:30
how do i look?
audrey hepburn-BREAKFAST AT TIFFANY

-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 19:37
How you doin'......Joey Tribbiani....Friends


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 20:39
I am Joey , I am discustingгазење%20од%20смеење

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: brza
Датум на внесување: 04.Јануари.2008 во 22:59
play it ,again,...sam!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 01:38
play it Sam, play "as time goes by" среќа
ingrid bergman CASABLANCA

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 01:39
"carpe diem. sieze the day boys, make your lifes extraordinary"
robbin willams DEAD POETS SOCIETY

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 01:40
in spite of everything, i still believe that people are really good at heart
DNEVNIKOT NA ANA FRANK

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 01:41
hakuna matata (don`t worry)
lion king


-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 01:47
Heavy is good, heavy is reliable. If it doesn't work you can always hit them with it.
 
Boris 'The Blade' Yurinov - Snatch


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 02:24
[Ellie challenges Palmer to prove the existence of God]

Palmer Joss: Did you love your father?

Ellie Arroway: What?

Palmer Joss: Your dad. Did you love him?

Ellie Arroway:
Yes, very much.

Palmer Joss: Prove it.

(CONTACT-dijalog pomegju JODY FOSTER I MATHEW McCONAGHEY)


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 02:27
Alien:
You're an interesting species, an interesting mix. You're capable of such beautiful dreams and such horrible nightmares. You feel so lost, so cut off, so alone, only you're not. See, in all our searching, the only thing we've found that makes the emptiness bearable is each other

CONTACT povtorno среќа


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 02:27
Jay Leno:
So there's life on other planets. That's sure going to change the Miss Universe contest!


CONTACT povtorno среќа

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 02:29
.........i povtorno среќа

Palmer Joss:
 We shop at home, we surf the net... and we feel emptier and lonelier and more cut off from each other than at any other time in human history...-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 02:30
.........i povtorno среќа

Mathematics is the only true universal language.


-------------


Постирано од: zenmaster
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 02:30
One thing I've learned in the last seven years: in every game and con there's always an opponent, and there's always a victim. The trick is to know when you're the latter, so you can become the former.
 
 
I povtorno намигнување
 
Jason Statham - Revolver


-------------
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 02:32
............среќа

I'm not against technology, doctor. I'm against the men who deify it at the expense of human truth.-------------


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 02:48

It's party timeeeeeee! (Џим Кери во Маска намигнување)-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 03:39
..."PRVO CHU DA GA BIJEM ONDAK DA GA KARAM"...газење%20од%20смеење

-replica-MUJO-Film:Legija Stranaca-gl uloga:Zan Klod Van Dam

-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 10:02
Ју, љуби нга мајка! (деда)
Жикина династија

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 12:04
asta la vista baby
(terminator)


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 12:06
all-righty then
ace ventura


-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 16:16
Ladie's and gentleman......THE MUPPET SHOW....

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 16:37
I am bond,........james bond!

-------------
You live only ONCE!


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 17:42
hello mr.bond среќа

-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 19:04
You talk tp me?!,..................Are you,.....really, talking to me?!!

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: connected
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 19:45
“Мислам дека го видов мацолот“ голема%20насмевка

-------------


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 05.Јануари.2008 во 19:47
Originally posted by bond....james b bond....james b напиша:

I am bond,........james bond!


Доцниш Бонд, те претекнав...

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:23
it was beauty that killed the beast
king kong

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:24
my precious
lord of the rings

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:25
mrs.robbinson, you're trying to seduce me
The Graduate

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:25
I see dead people
6th sense

-------------


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:26
pumba pumba stay by me

tova ono praseto od lion king


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:26
may the force be with you среќа
star wars-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:27
A boy's best friend is his mother
Psycho


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:28
When I'm good, I'm very, very good, but when I'm bad, I'm better. среќа
I'm No Angel

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:32
vikend na mrtovci
(ova e naslov na film, no mnogu mi e cool кул)


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:33
...i tttto голема%20насмевка
Mile Panika k15


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:35
show me the money!!! голема%20насмевка
jerry mcguire

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:36
kill whoever stands in thy way, even if that be Lord God, or Buddha himself...
kill bill


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:37
that's 30 minutes away. I'll be there in 10
pulp fiction

-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:38
everybody be cool, this is a robbery! ѓавол
pulp fiction


-------------


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 02:51
This city is like a great big pussy just waiting to be f**ked.

In this world I got only my word and my balls, and I don't break them for nobody.

In this country, you gotta make the money first. Then when you get the money, you get the power. Then when you get the power, then you get the woman.

- Al Pacino, Scarface-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: EvAngelos
Датум на внесување: 06.Јануари.2008 во 03:12
Banderas:  Did I said thank you?
The Girl:     No црвенеење
Banderas:  I will кул
(Desperado)


-------------
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 19:07
Клинт Иствуд во "Валканиот Хари" : -"Do you feel lucky?!? Punk! Do you?!?"...кулаплауз


-------------


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 23:12
Го видов мацолот.

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: Trine
Датум на внесување: 07.Јануари.2008 во 23:47
I´m ten years old and TV is my life!
Home alone 2


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 03:54
NO MAN CAN BEAT ME!
I AM NO MAN!
( i go ubiva...aj mos ke vi tekne koj kogo...)
od LORD OF THE RINGS, THE RETURN OF THE KING


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 07:33
..."you talk the talk, but, do ya' walk the walk"...кул

Mickey Rourke-SIN CITY


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 07:37
..."SENIORITA...are you trying to brake my heart"...трепкањетрепкањетрепкање

Marlon Brando-Don Juan De Marco


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 22:02
The only feeling of real loss Is when you
 love someone More than you love your self.
"Good Will Hunting"


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Јануари.2008 во 22:15
"May the force be with you"
                
Star wars


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 20:39
"A census taker once tried to test me.
 I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti."

            Hannibal Lecter vo.."THE SILENCE OF THE LAMBS"

citatov i ne e najpoznat vo filmov no zatoa ja staviv i slikata,sega se znae shto e...moze vaka connected???-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 20:56
Мирко, пази, метак
Хвала Славко...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 21:13
blazheni da se sirotvorcite...
-a jas pak mislev site proizvoditeli na mlecni proizdodi

ZHITIETO NA BRAJAN


Постирано од: topsexy
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 21:17
MI SE MOCKA.............


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 21:21
ТАТЕ СГ СУ СКУПЕ ПАРЕ СГ ЈЕ ОСКУДАЦИЈА смеење-Зона Замфирова

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 21:23
УЗНИ СИ ЗОНЕ ПУЦКЕ..ЈОШ СУ ВРУЧЕ-Зона Замфирова голема%20насмевка

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 21:55
 I love him! I love him for the man he wants to be. And I love him for the man he almost is....Rene Zellveger- Jerry Maguire
 
 


-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: ...Well...
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 23:20
..."moj sin Mishko vozi zatvorenih ochiju...VOZI MISHKOOOOO"...

Pavle Vujisic-Ko to tamo peva...газење%20од%20смеење


-------------
...I feel like there is no need for conversation...


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 23:23
ПИПКА ГА ИЗЕЛА, ТРЕСКА ГО ФАТИЛА, ОД МИТРОВДАН ПА СЕ ДО ЏУРЏОВДАН НЕ ГА ПУСТИЛА !! голема%20насмевка Зона Замфирова

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 09.Јануари.2008 во 23:55
кул"I'l be back!" - Shwarzeneger во Terminator2

-------------


Постирано од: Eleni
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 00:01
"We'll always have Paris."- Casablanca

-------------
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved


Постирано од: connected
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 00:47
бидејќи ми е гледан тазе филмот ГРАДОТ НА АНГЕЛИТЕ и по којзнае кој пат повторно го гледав, ќе издвојам неколку цитати од него
 
I rather like one touch of her hand, one smell of her hair, one kiss of her lips, than living in eternity without it!


When they ask me what I liked the best...I'll tell them it was you...


What good would wings be if you couldn't feel the wind on your face?

i mojot najomilen citat od filmot


Some things are true whether you believe in them or not. среќа мечтаење


-------------


Постирано од: brza
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 00:50
a,....da ne go imash i scenarioto?!намигнување,...

inache,...tochen ti e omileniot,.
...eve ti i primerL,....gospod ne postoi,...bez razlika ,..dali veruvash vo nego,..ili ne!голема%20насмевка

-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: connected
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 00:56
Originally posted by brza brza напиша:

a,....da ne go imash i scenarioto?!намигнување,...

inache,...tochen ti e omileniot,.
...eve ti i primerL,....gospod ne postoi,...bez razlika ,..dali veruvash vo nego,..ili ne!голема%20насмевка


Who said that!! Who the fu*k said that!!! THE FERRY FU*KING GODFATHER SAID IT??? голема%20насмевка
-------------


Постирано од: Mishell_G
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 00:56
Originally posted by connected connected напиша:

бидејќи ми е гледан тазе филмот ГРАДОТ НА АНГЕЛИТЕ и по којзнае кој пат повторно го гледав, ќе издвојам неколку цитати од него
 
I rather like one touch of her hand, one smell of her hair, one kiss of her lips, than living in eternity without it!


When they ask me what I liked the best...I'll tell them it was you...


What good would wings be if you couldn't feel the wind on your face?

i mojot najomilen citat od filmot


Some things are true whether you believe in them or not. среќа мечтаење


Me potseti i mene na filmot.. Da se slozuvam, definitivno e vpecatliv. Eh, za onie koi se uste veruvaat vo ljubov љубов


Постирано од: connected
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 21:42
Honor the gods, love your woman, and defend your country.


Men will hunt us and the gods will curse us, but I will love you. Until the day they burn my body, I will love you.


Brothers, I would rather go into battle with you than any army of a thousand. You know what awaits you on that shore...IMMORTALITY! TAKE IT...ITS YOUR'S!!!

(ТРОЈА)


-------------


Постирано од: connected
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 21:49
еве неколку од Александар

Conquer your fears, and you shall conquer death

A king isn't born. He's made

In the end, all that matters is what you've done.среќа-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 23:22
Meni se stariji brat zove Amerika.
I???..... kako ga zovu?
Esade.....
              Vecernja skola


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: connected
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 23:42
љуби га мајка

ЛУДИТЕ ГОДИНИ а.к.а. ЖИКИНА ДИНАСТИЈА среќа


-------------


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Јануари.2008 во 23:42
Vidi tata pa to je gosp. Rajkovic!
Šta mu je ?
Sad mu nije ništa, ubio si ga ko zeca
......

"gologuzan"
Šta to radiš kume ?
Vežbamo za film, i ti ces to da radis, samo sutra...

                                  Maratonci-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk