Испечати | Затвори го прозорот

Прекрасни работи за вашиот дом

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Стил на живот
Име на форумот: Дом и градина
Опис на форумот: Уредување, фенг шуи, ентериер
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=11145
Датум на принтање: 24.Октомври.2020 во 00:20
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Прекрасни работи за вашиот дом
Постирано од: cat_woman
Наслов: Прекрасни работи за вашиот дом
Датум на внесување: 28.Декември.2007 во 11:40
www.carvedwood.org

-------------
http://www.carvedwood.orgКоментари:
Постирано од: Miriam
Датум на внесување: 29.Декември.2007 во 05:23
Ти си уметникот?-------------
Try again. Fail again. Fail better.


Постирано од: cat_woman
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 03:16
ja sum uste po4etni4ka,a delata se napraveni od strana na tatko mi

-------------
http://www.carvedwood.org


Постирано од: maria_magdalena
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 09:55
аплаузаплаузаплауз

-------------
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.


Постирано од: BidiFit
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 17:51

Како ви се допаѓа катчево?

-------------
http://www.bidifit.com.mk - http://www.bidifit.com.mk


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 20.Февруари.2008 во 14:28


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 21.Февруари.2008 во 03:38


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 18:21
http://www.woodworkersworkshop.com/graphics3/furnitureplans_adirondack_chair9575.jpg

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 18:42
MOJOT LUSTER-SKULPTURAнамигнување                  ARTEMIDE-STOLNA LAMPA
-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 18:56

Helmut Lübke....modularna sofa


http://purecontemporary.blogs.com/photos/uncategorized/lava.jpg">Lava-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 19:05
SAMO...USHTE OVA...NEMA VEKE....ICH NE E UBAVO....плазењеплазењеплазење
I...NESAKAM DA GO IMAM DOMA изненадување....плачењетага

The%20image%20“http://purecontemporary.blogs.com/photos/uncategorized/2007/10/22/1.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.

http://purecontemporary.blogs.com/photos/uncategorized/2007/07/06/axormassaudambiente72dpi.jpg">Axormassaudambiente72dpi
-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 19:21
neeeeeeeee...ni jas ne sakam плачењесмеење

-------------
kuliraj


Постирано од: brza
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 19:27

http://purecontemporary.blogs.com/photos/uncategorized/2007/07/06/axormassaudambiente72dpi.jpg">Axormassaudambiente72dpi  da?!,.....mene mojot stan mi izgleda pomal,...тага-------------
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein


Постирано од: Irenica
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 19:38
Ni jas.Nema sansi.More lazaaaaaaaaam....go sakaaaaaaaaaaaaaam!!!!!!!!Daj mi gooooooooooo!
Mamma,sekoja cest na izborot!

-------------
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 19:41
Sakate...ushte...ubavina???????

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 20:06


 
B&B%20Italia%20product%20catalogue


Picevents-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 20:37
           TUKA,...BI MU DALA NA JAMIE OLIVER.......црвенеење
           DA MI PRAVI RUCHEK,DE....плазење  -------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 20:38
смеење mamooooooo смеење

-------------
kuliraj


Постирано од: Freya
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 20:39-------------
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.


Постирано од: Irenica
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 20:46
Kujnite na mamma se prekrasni,no jas seuste mectaam za kujna so crno/beli plocki!Veke videno e,no jas seuste im imam merak!
A mi se dopaga osvetlenosta na dnevniot prostor na freya!
Nemojte da mi zamerite na komentarite,jas ne mozam da prakam sliki pa plaknam oci na vasite!

-------------
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 20:53
E,OVA E KUKJATA NA NAJPOZNATIOT I MOJOT NAJOMILEN ARHITEKT NA POZNATATA SAVOY VILA KAKO I NA MNOGU PARCHINJA MEBEL
LE CORBUSIER

http://maisonsprivees.com/wp-content/uploads/2007/02/futur-int1.jpg

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 21:09


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 21:10
OVA...E ISTO LE CORBUSIER DIZAJN OD DALECHNATA 1928 GODINA
KOGA POCHNAL DA SE BAVI I SO DIZAJN NA MEBEL
(ova isto si go dozvoliv vo mojot dom,ednostavno-morav)
TUKA E I LEGENDARNATA STOLICA-LEZALKA
-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Freya
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 21:57-------------
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 22:02
Originally posted by Freya Freya напиша:
КОЛКУ МИ ТРЕБА ВАКВО НЕШТО - ДЕЛУВА ТОООООООЛКУ СМИРУВАЧКИ!

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: Freya
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 22:07
Neli? I mene mi deluva bash taka smiruvacki, ne mozam da se iznagledam. среќа

-------------
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.


Постирано од: ПодВодно
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 22:24


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 22:30

http://purecontemporary.blogs.com/photos/uncategorized/221504low_1.jpg">221504low_1-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 22:43-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Freya
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 22:50-------------
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 07.Март.2008 во 23:14
 

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 00:23-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 00:29-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 01:19
...ДО ДУШЕ ЧЕСТО Е КОРИСТЕНА,АМА ЌЕ ПРИТРЕБА..

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 01:28


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 01:50


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: Delicia
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 02:01


-------------
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...


Постирано од: KaLiNa
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 10:58
izbrisani se postovi od temava...Zagor, postot za Tito e prefrlen vo Individui---bez lutenje, ne e za tuka среќа
mislam deka vi e jasno na site za sto e temata...devojkata so vilata poveke bese za podforumot sex, otkolku za ovde...
 


-------------
kuliraj


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 11:01
аплауз...И ИЗВИНИ ШТО ТИ ОТВОРИВ РАБОТА!.....НЕМА ЛУТЕЊЕ,ТАМАН РАБОТА,КАМЕН НЕ СЕ КРШИ ТАКА ЛЕСНО...голема%20насмевка

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 12:38
САКАМ РАБОТИ ОД КОИ ШТО ЗРАЧАТ МИР И СПОКОЈСТВО...

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: Freya
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 12:59-------------
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.


Постирано од: Freya
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 13:00-------------
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 18:52


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 18:56


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 19:51


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 21:05
Originally posted by Monuska Monuska напиша:...ОВИЕ ЛИ СЕ ТИЕ...ЈАПОНСКИ КУГЛИЦИ?..ПА НЕЛИ СЕ МАЛКУ ..ГОЛЕМИ?

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 21:15
Ne,ova se makedonski....газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 21:25
...А ГИ ИМА ВО ..ГРЦИЈА?

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 21:28
Neznam,zagor,....jas ne otidov so onie avtobusi...намигнување

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 21:36
...АЈ ,КОГА ЌЕ СЕ ВРАТАТ ..АКО СЕ ВРАТАТ,ЌЕ НИ КАЖАТ ОНИЕ ОД ...Д.О.О.250 Л."КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ'-СКОПЈЕ...

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: Irenica
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 21:59
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:...ОВИЕ ЛИ СЕ ТИЕ...ЈАПОНСКИ КУГЛИЦИ?..ПА НЕЛИ СЕ МАЛКУ ..ГОЛЕМИ?Leleeee,da ne puknes,me iznasmea

-------------
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 08.Март.2008 во 22:19-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 15:13
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:...ОВИЕ ЛИ СЕ ТИЕ...ЈАПОНСКИ КУГЛИЦИ?..ПА НЕЛИ СЕ МАЛКУ ..ГОЛЕМИ?за какви куглици ме прашуваш? ме збуни...

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: majstorce62
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 16:36
ЕДЕН ВИД НА АФРИЧКИ ГРАШОК АМА АДАПТИРАН НА ЈАПОНСКАТА ПОЧВА

-------------
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ


Постирано од: Freya
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:09-------------
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:43
http://www.inhabitat.com/wp-content/uploads/bike1.jpg


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 17:57
http://www.neontetra.com/houseblog_images/furniture/marshmallow.jpg 

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 19:41


http://photos1.blogger.com/blogger/4258/2333/1600/Picture_121a.jpg


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 21:32-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 21:41

                                                          Ludwig Mies van der Rohe

 ARTEMIDE

                                                                      
-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 22:50
големо%20гушкањеSO UZIVANJE DI SLEDAM SLIKITE STO GI PRAKATEголемо%20гушкање
  


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 22:56
Ako...RUSHKA....uzivaj,...barem nekoj ima...тага
a jas se "zaboraviv" lepejki gi....црвенеењеno,uzivam vo toa...iskrenoнамигнување


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 23:02
SAMO TAKA PRODOLZI MAMMA. SAMO TI ''ZABORAVAJ" SE NA NASE ZADOVOLSTVO. JAS NE ZNAM DA PRAKAM SLIKI.

-------------
4ISTA SOVEST=MIREN SON


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 23:04
тагатага....nauchi....bash bi sakala da  gi vidam vkusovite i na drugiteзадоволство

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 23:04


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: RUSHKA
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 23:07
Originally posted by mamma mamma напиша:

тагатага....nauchi....bash bi sakala da  gi vidam vkusovite i na drugiteзадоволство


KE MORAM PA KOGA KE MI TRGNE MENE....намигнување


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 23:09
Ajde,ajde....prochitaj tamu nekade pishuvaat
kako se "lepat" slikichki....голема%20насмевка


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Freya
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 23:30-------------
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.


Постирано од: Freya
Датум на внесување: 10.Март.2008 во 23:49-------------
Во мене се борат две личности,идиот и гение, се плашам да не попушти попаметниот.


Постирано од: super babicka
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 00:39
Edno golemo BLAGODARAM na MAMMA za preubavite fotki i vecerva gi "listam" po koj znae koj pat -praznik za oci se!   


Постирано од: ekszi88
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 00:41
Originally posted by mamma mamma напиша:


http://www.inhabitat.com/wp-content/uploads/bike1.jpg


Oвие фотки ми се некако интересни, добра инспирација

-------------
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 00:51
SAKATE....USHTE?????
JAS BAREM...UZIVAM VO OVA....IAKO MOZEBI NE GI POGODUVAM VKUSOVITE NA SITE...црвенеењецрвенеењецрвенеењеNO OVA E MOJOT IZBOR..MOJ VKUS..I....ZNAETE SHTO????
KE SI JA "PRISVOJAM"TEMAVAплазење


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 00:55
ЗНАЕШ ШТО...МИ ЈА НЕМА Мonushka..ТАА ЗНАЕ КАКО ДА ГО УРЕДИ..ДО ИГЛА...!

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 00:59
kE DOJDE...UTRE-ZNAMнамигнување


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 01:02
ШТО ВИКАШ,ДА РАСФРЛАМ ПА ОНА УТРЕ НЕКА НАМЕСТИ...А?

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 01:05
PA -NORMALNO....KOGA SI VEKE TUKA....задоволствозадоволство

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 01:58


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 01:59


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 01:59


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:00


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:00


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:02


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:03
аплаузаплауз....MOJ CHOVEK...големо%20гушкање

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:10


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:11


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:11


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:12


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:12
Originally posted by mamma mamma напиша:

аплаузаплауз....MOJ CHOVEK...големо%20гушкање


Постирано од: Irenica
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 02:47
Se javi i Contessa!A bas se prasuvav kade si?Mi falese iako i postovite na mamma mi se dopadnaa mnogu!


-------------
Понекогаш токму она што го бараш е она што не можеш да го видиш!


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 22:05-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 22:05
living in the box

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: mamma
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 22:09-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 22:11
i ova e kako da si vo kutija голема%20насмевка

-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.Постирано од: mamma
Датум на внесување: 11.Март.2008 во 22:13-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 00:01
еве ме Загор, и еве соба наместена до игла
само фали украс на масичката


и да, не јапонски куглице, туку кинески топчиња, ако конечно точно сфатив што си сакал да кажеш (не ме срами вака )

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 00:12


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 00:14


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 00:27


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 00:29мајко мила, професорот по географија би се преселил во бањава

-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 12.Март.2008 во 01:14
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

еве ме Загор, и еве соба наместена до игла 
само фали украс на масичката
и да, не јапонски куглице, туку кинески топчиња, ако конечно точно сфатив што си сакал да кажеш (не ме срами вака )


Rekov jas ...ke dojde Monushkaнамигнување


-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk