Испечати | Затвори го прозорот

SNUFF FILM - мит или реалност?

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Забава
Име на форумот: Филм
Опис на форумот: Хитови, преводи, DVD, DivX, оскари & актери...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10885
Датум на принтање: 18.Мај.2024 во 12:13
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: SNUFF FILM - мит или реалност?
Постирано од: diogenskopje
Наслов: SNUFF FILM - мит или реалност?
Датум на внесување: 13.Декември.2007 во 14:21
SNUFF FILM-mit realnost?

-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."



Коментари:
Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 00:51
...strasno sum razocaran..cel den proveruvam dali nekoj..cital..slusnal..ili mozebi pak VIDEL nekade nekoj SNUFF FILM...me interesira..dali e vistina..dali tie navistina postojat..i dali nekoj mozebi imal "sreka" da naleta na nesto sto e SNUFF FILM...ili pak se samo mit..urbana legenda?збунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост

-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 14.Декември.2007 во 10:34
Ako vo filmot glumis ti, ke dojdam jas i ke stane realnost голема%20насмевка

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 17.Декември.2007 во 03:23
A snuff film, or snuff movie, depicts the actual killing of a human being - a human sacrifice (without the aid of special effects or other trickery) perpetrated for the medium of film for the purpose of entertainment and distribution.
Dali sega e pojasno..Snuff se onie filmovi vo koi ima covek e NAVISTINA ubien..na nekoj nacin on se zrtvuva demek..Ubistvoto e realno bez nikakvi specijalni efekti....i ona sto imam citano...scenite se premnogu grozomorni..Dali ste naleyale na nekoj Snuff film...ili pak mislite deka seto toa e samo mit ?


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 17.Декември.2007 во 04:00
ne mislam deka e mit zasto svetov e edna golema ludnica... i nisto odmna veke ne me cudi i ne me iznenaduva...
inaku za vakvi filmovi imam slusnato usto vo osnovno skolo i toa od profesorka po angliski jazik i kazivase deka gledala takov film!
jas licno nemam gledano a i nemam zelba iskreno


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 17.Декември.2007 во 12:08
gledajte go 8mm so Nicholas Cage.

-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 18.Декември.2007 во 21:05
sto vrska ima toj film so temeva?


Постирано од: nancy
Датум на внесување: 21.Декември.2007 во 01:49
постојат Снаф филмови но нормално се строго забранети, не-легални а со самото тоа и многу тешко достапни до обичните гледачи т.е нас:)
најчесто болни мозоци плаќаат премногу пари кај психопатите кои ги снимаат, а улогите ги толкуваат киднапирани девојки (најчесто малолетни девојчиња), (но и момци) снабдени преку ланецот на проституција...повеќето од нив се тешко болни (сида, туберкулоза) па макроата ги продаваат на снаф продуцентите..


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 22.Декември.2007 во 16:36
Originally posted by nancy nancy напиша:

постојат Снаф филмови но нормално се строго забранети, не-легални а со самото тоа и многу тешко достапни до обичните гледачи т.е нас:)
најчесто болни мозоци плаќаат премногу пари кај психопатите кои ги снимаат, а улогите ги толкуваат киднапирани девојки (најчесто малолетни девојчиња), (но и момци) снабдени преку ланецот на проституција...повеќето од нив се тешко болни (сида, туберкулоза) па макроата ги продаваат на снаф продуцентите..

bejb od kade ti se informaciive?  среќасреќа


-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: nancy
Датум на внесување: 22.Декември.2007 во 21:04
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:


Originally posted by nancy nancy напиша:

постојат Снаф филмови но нормално се строго забранети, не-легални а со самото тоа и многу тешко достапни до обичните гледачи т.е нас:)
најчесто болни мозоци плаќаат премногу пари кај психопатите кои ги снимаат, а улогите ги толкуваат киднапирани девојки (најчесто малолетни девојчиња), (но и момци) снабдени преку ланецот на проституција...повеќето од нив се тешко болни (сида, туберкулоза) па макроата ги продаваат на снаф продуцентите..
bejb od kade ti se informaciive?  среќасреќа


студирам на филмска академија и имам учено за овие филмови:)


Постирано од: sensei
Датум на внесување: 23.Декември.2007 во 22:02
Originally posted by IQ IQ напиша:

sto vrska ima toj film so temeva?


Nikolas Kejdz e privaten detektiv koj i strazuva snuff filmovi....


Inaku slusnav edna interesna misla temava,... deka globalnata politicka scena e eden snuff film.


-------------
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it


Постирано од: IQ
Датум на внесување: 23.Декември.2007 во 22:14
e taka e taka e senesei se slozuvam epten


Постирано од: diogenskopje
Датум на внесување: 28.Декември.2007 во 14:58
ma sum slusnal deka ulogite gi tolkuvaat kidnapirani devojki i momci od najcesto nerazvienite zemji..ili tesko bolni..ali se uste ne sum sretnal licnost koja navistina poglednala takvo nesto..i bas me zanima..pred samiot cim na ubistvo..dali zrtvata e sexualno eksploatirana..ili sexot ne igra nikakva uloga..biten e samo cinot na ubistvoto?...jezivo covece изненадување

-------------
When I die, I want to go peacefully like my grandfather did, in his sleep. Not yelling and screaming like the passengers in his car."


Постирано од: alan ford
Датум на внесување: 21.Март.2008 во 08:06
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

ma sum slusnal deka ulogite gi tolkuvaat kidnapirani devojki i momci od najcesto nerazvienite zemji..ili tesko bolni..ali se uste ne sum sretnal licnost koja navistina poglednala takvo nesto..i bas me zanima..pred samiot cim na ubistvo..dali zrtvata e sexualno eksploatirana..ili sexot ne igra nikakva uloga..biten e samo cinot na ubistvoto?...jezivo covece изненадување
BRATE DIOGENE U PRAVO SI,KAO I UVEK

-------------
I vrag može citirati Sveto pismo za svoje potrebe.


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 21.Март.2008 во 15:09
Кој нормален би гледал ваков филм?
Добро, знам дека постојат болни умови кои наоѓаат задоволство во тоа да гледаат вакви филмови, па верувам дека постојат. Знам дека се спомнуваат во КРВНА ВРСКА на Сидни Шелдон, а и 8мм е филм кој се занимава со таква тематика...

-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: gonzo
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 22:14
Sve bi ja toa na besilka...i snimateli i reziseri a bogami i toj sto ce umre za da go snimat....a pa za onie sto sakaat da gledaat ma i besilka e premnogu blaga kazna...лутина

-------------
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.


Постирано од: mimicria
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 22:19
ne me privlekuva...изненадување

-------------
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...


Постирано од: anakin
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 22:36
i da ima takov film .. normalnite ne go gledaat
ne sum tolku ljubopiten za da si go rasipam denot, nedelata, godinata ili celiot zivot
ne me ni briga dali ima ili nema takvi
ubavina vo filmovite e vo toa sto mozete da se soziveete so nego ama i vo sekoj moment da si recete.. ova e samo film i iluzija
endrsten?????


-------------
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.



Постирано од: mimicria
Датум на внесување: 04.Јули.2010 во 22:44
Originally posted by diogenskopje diogenskopje напиша:

ma sum slusnal deka ulogite gi tolkuvaat kidnapirani devojki i momci od najcesto nerazvienite zemji..ili tesko bolni..ali se uste ne sum sretnal licnost koja navistina poglednala takvo nesto..i bas me zanima..pred samiot cim na ubistvo..dali zrtvata e sexualno eksploatirana..ili sexot ne igra nikakva uloga..biten e samo cinot na ubistvoto?...jezivo covece изненадување
 
 
seksot e vo "leading role"  i ubistvata se slucuvaat pretezno za vreme na odnos (vo bilo koj oblik)изненадување 


-------------
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...



Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk