Испечати | Затвори го прозорот

БАРАМ-КУПУВАМ

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Животински и растителен свет
Опис на форумот: Раси, одгледување, ветеринарска заштита...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10641
Датум на принтање: 04.Август.2020 во 16:56
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: БАРАМ-КУПУВАМ
Постирано од: ILCE_22
Наслов: БАРАМ-КУПУВАМ
Датум на внесување: 29.Октомври.2007 во 18:41
Dali bi sakal nekoj da dade poklon golden retriver za vistinski ljubitelКоментари:
Постирано од: nikol
Датум на внесување: 28.Ноември.2007 во 00:01
BARAM CISTOKRVEN MALTAZER (MASKO BEBE) OD KVALITET


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 30.Ноември.2007 во 16:10
Бидејки во постот немаше напишано какво куче се бара освен во насловот на темата, еве ке напишам јас дека членот ГОЛДЕН бара кокер шпаниел.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 03.Декември.2007 во 22:35
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Бидејки во постот немаше напишано какво куче се бара освен во насловот на темата, еве ке напишам јас дека членот ГОЛДЕН бара кокер шпаниел.штом е голем љубител, дај да се потрудиме да најдеме.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 26.Јануари.2008 во 18:12
Барам да купам сибирски самојед ама поволно или барем да вреди за парите, бтв ептен сакам кучиња значи на право место и со сите услови ќе биде удомено кученцетосреќа

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 05.Февруари.2008 во 12:13
ке се потрудам да ти најдам имам еден човек да видам ако има нешто....ти ветувам добро педигре ама не ти ветувам ценанамигнување

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 17.Февруари.2008 во 16:33
blue....збунетост....Има нешто? За самоједотзбунетост

-------------


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 20.Февруари.2008 во 00:01
вајда се јави денес збунетост чекам да ми кажеш што направи со тој

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Сандански
Датум на внесување: 20.Февруари.2008 во 06:56
ДРУГАР ШО КЕ ЧАСТИШ АКО ТИ НАЈДАМ КУТРЕ? НЕ ТИ ВЕТУВАМ, АМА КЕ СЕ ОБИДАМ И ЈАС ПРЕКУ МОИ КАНАЛИ, АМА ДАЈ ДА ЧУЈАМ ПОНУДИ ШО КЕ ЧАСТИШ?


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 20.Февруари.2008 во 12:38
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

вајда се јави денес збунетост чекам да ми кажеш што направи со тој


Блу фала премногу за бројчетоголемо%20гушкање му се јавив и околу 16ч. ќе одам да го видам кученцетоголема%20насмевкаголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

Originally posted by Сандански Сандански напиша:

ДРУГАР ШО КЕ ЧАСТИШ АКО ТИ НАЈДАМ КУТРЕ? НЕ ТИ ВЕТУВАМ, АМА КЕ СЕ ОБИДАМ И ЈАС ПРЕКУ МОИ КАНАЛИ, АМА ДАЈ ДА ЧУЈАМ ПОНУДИ ШО КЕ ЧАСТИШ?


Друже за частење не е проблемнамигнување, сакаш пиење, сакаш јадење, сакаш и двете, или можда некоја мувачица сакашнамигнување само ти среди и после изрази желбаголема%20насмевка


-------------


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 29.Февруари.2008 во 14:02
сеуште барам...........тага

-------------


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 09.Март.2008 во 01:06
aj be nekoj neka mi najde persisko mache...... cena ne e problem
P.S. original persisko da bide

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 09.Март.2008 во 01:08
уште утре ке побарам..намигнување

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: MAJA DIKOVA
Датум на внесување: 06.Април.2008 во 18:03
dali moze da mi kazete kako moze da se najde sarplaninec i po koja cena?


Постирано од: harp13
Датум на внесување: 19.Април.2008 во 23:49
baram da kupam kuce mini pincer mislam se vikase,ili potocno kazano kako BOSKO od IGOR GAMBAZOV.Ako nekoj ima nekakva informacija bi ve zamolil da me izvestite na l.p. odnapred vi blagodaram


Постирано од: Isis
Датум на внесување: 12.Мај.2008 во 01:21
/


-------------


Постирано од: GABRIEL_DESTROYER
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 18:02
Originally posted by MAJA DIKOVA MAJA DIKOVA напиша:

dali moze da mi kazete kako moze da se najde sarplaninec i po koja cena?

Ја можам одма да ти најдам.Овде у велесов врие ги знам ама мислам нема педигре. .Ако сакаш ке побарам.


Постирано од: GABRIEL_DESTROYER
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 18:03
Originally posted by ACELERA ACELERA напиша:

Sakam persisko ili sijamsko mace masko...ama na podarokголема%20насмевка

Еј братце тоа знам кај има ама не се со педигре сиамско е ама нема на подарок тоа се егејци луѓе тоа е тоа.


Постирано од: vladomkd
Датум на внесување: 12.Август.2008 во 21:33
барам машко хаски старо до 2 месеци, цена околу 50е. не е задолжително да има педигре.


Постирано од: -Phoenix-
Датум на внесување: 17.Септември.2008 во 18:00
Ej zdravo nov sum ovde ama sakam da pobaram pomos od vas.. Ako nekoj znae kade ima leglo na sibirski samoyed/samojed neka mi napise na mail ili moze da vleze so mene vo kontakt preku MSN mafy_b@hotmail.com, zasto mnogu sakam da cuvam vakvo kucence, pa moze i na poklon da mi najde fala mnogu


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 03.Октомври.2008 во 10:48
.....macorot na zagor spremen e za parenje!!!...kako i uvek,bara simpaticna macka...среќа

-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: nelson
Датум на внесување: 29.Декември.2008 во 22:10
ili mace?

-------------
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!


Постирано од: One_lovE
Датум на внесување: 09.Февруари.2009 во 11:45
Исконтактирав со блу и ми кажа дека ќе проба да ми најде (фала и многу ), ама и еве официјално да напишам. Барам кученце, мажјак на подарок. Целта ми е да вдомам некое, значи не е битна расата, само да не е многу големо по раст. Ако имате такво или знаете некој кој може да ми даде, ве молам пишете лп, за контакт


Постирано од: ВАЖНА
Датум на внесување: 04.Април.2009 во 16:47
Jas sakam germanski spic!голема%20насмевка

-------------
Последна изјава на црвенкоски: државата ни е на раб од провалија ако се вратиме ние на власт ќе направиме чекор напред.


Постирано од: Onliner
Датум на внесување: 19.Јуни.2009 во 01:40
Baram da kupam Angliski Buldog. Sto pomlado toa podobro. Dali znae nekoj kade bi mozel da najdam. Fala


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 21.Јуни.2009 во 05:08
Pet Shop kaj Melita moes da naracas.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Onliner
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 22:32
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

Pet Shop kaj Melita moes da naracas.


Odkaj Melita ne bi naracal nikad i toa od dve pricini:

Bi sakal prvo da go vidam mojot iden najdobar prijatel pred da go kupam i vtorata
http://www.milenici.com.mk/forum/index.php?topic=249.0 - Melita


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Јуни.2009 во 22:36
samo melita moze da ti donese cista rasa vo Sk. taka da kolku i da pere pari kolku i da praj gluposti ti glej kuce da si zemes a ne so zbori narodot.

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: zagor
Датум на внесување: 25.Август.2009 во 14:26
baram na "poklon" sibirski samojed.


-------------
...zagor e ziv,se drugo e laga.


Постирано од: i123
Датум на внесување: 31.Јануари.2010 во 20:28
Каде можи да набавам медоносно растеније дрво -еводија-


Постирано од: Santijago
Датум на внесување: 19.Февруари.2010 во 11:20
Барам/купувам оригинал ангор мачорче !

-------------
I'm out bcz of pathetic around here


Постирано од: Ninja 35
Датум на внесување: 11.Април.2010 во 01:07
Барам семе или корен од Брусница....акои знае некој кај има, нека пише....да

-------------
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!


Постирано од: ASTRIX
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 16:06
BARAM NA PODAROK MALO MACE, MASKO, ZA VDOMUVANJE. PISETE NA LP KOJ IMA MACE ZA DAVANJE. среќа


Постирано од: mila_magi
Датум на внесување: 06.Февруари.2011 во 17:39
Dali moze nekoj da mi najde kralski pekinezer(malo)
(moze i bez pedigre i bez razlika kakov pol) :D
cena-najmnogu do 1500den


Постирано од: nikolla12
Датум на внесување: 28.Март.2011 во 16:33
Сакам на девојка ми да и купам Карас (златна риба) па ме интересира каде можам да најдам и по која цена се движат.

Благодарам однапред.


Постирано од: zokavec
Датум на внесување: 08.Април.2011 во 07:40
*Оваа мала убаваица бара нов дом*
женско,старо 3 месеци, прочистено,вакцинирано ,со сите документи
Контакт број 075431507

е-пошта: zkrstevski@hotmail.com


Постирано од: Гаргамел
Датум на внесување: 10.Октомври.2011 во 22:51
baram tarantula plakjam na raka


Постирано од: riri
Датум на внесување: 07.Ноември.2012 во 17:56
baram sibirski samojed ili haska na podarok
vetuvam deka za nea kje se grizham dobro i vo domashni uslovi sekako
vemolam zainteresiranite neka mi pishat odgovor.
fala odnapredИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk