Испечати | Затвори го прозорот

ПОКЛОНУВАМ-ПРОДАВАМ

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Општо
Име на форумот: Животински и растителен свет
Опис на форумот: Раси, одгледување, ветеринарска заштита...
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10640
Датум на принтање: 25.Јули.2024 во 14:57
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: ПОКЛОНУВАМ-ПРОДАВАМ
Постирано од: siberian husky
Наслов: ПОКЛОНУВАМ-ПРОДАВАМ
Датум на внесување: 15.Февруари.2007 во 16:18

Siberian husky stari 2m. so pedigre, vakcinirani i procisteni. Majkata ima osvoeno CAC, CACIB, BOB    
Коментари:
Постирано од: |vana
Датум на внесување: 06.Мај.2007 во 19:45
подарувам мало кученце. мало по раст. женско . прочистено.


Постирано од: orlov
Датум на внесување: 03.Декември.2007 во 22:37
Originally posted by |vana |vana напиша:

подарувам мало кученце. мало по раст. женско . прочистено.


каде може да се види и добие? Јави на л.п.


-------------
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              


Постирано од: Drlja
Датум на внесување: 26.Јануари.2008 во 18:21
Originally posted by siberian husky siberian husky напиша:

Siberian husky stari 2m. so pedigre, vakcinirani i procisteni. Majkata ima osvoeno CAC, CACIB, BOB    Пушти слики од мајката ако не е проблемсреќа


-------------


Постирано од: Belluchi
Датум на внесување: 15.Февруари.2008 во 13:13
Prodavam Sibirsky Hasky, mali, od roditeli sampioni, vakcinirani, procisteni, so pedigrinja (odgleduvacnica)
tel. za kontakt
071 328 503 i 071 422 183
Kucencata mozete da gi vidite na
http://belluchiroyalsnow.googlepages.com


Постирано од: BJANKA
Датум на внесување: 18.Февруари.2008 во 14:13


MASKA CRNA PUDLA E OSTAVENA NA ULICA, SOPSTVENIKOT E POCINAT . SEGA SE NAOGA VO SKOLOTO 11 OKTOMVRI VO DVOROT.

SE BARA SEMEJSTVO DA JA VDOMI

KON.TEL. 071538940


Постирано од: BJANKA
Датум на внесување: 19.Февруари.2008 во 23:52

BARAME SEMEJSTVO DA VDOMI CRNA MASKA PPUDLA . SOPSTVENIKOT E POCINAT . AKO NEKOJ SAKA DA JA VIDI ILI DA JA ZEME PUDLATA SE NAOGA VO DVOROT NA SKOLOTO 11 OKTOMVRI.


Постирано од: |vana
Датум на внесување: 03.Јули.2008 во 23:37
Малечково ангелче бара дом.
женско e, мило и веселосреќа
контакт  peshichivana@hotmail.com


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Јули.2008 во 23:49
Прекрасно е мечтаење

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: GABRIEL_DESTROYER
Датум на внесување: 06.Јули.2008 во 18:08
Originally posted by BJANKA BJANKA напиша:


BARAME SEMEJSTVO DA VDOMI CRNA MASKA PPUDLA . SOPSTVENIKOT E POCINAT . AKO NEKOJ SAKA DA JA VIDI ILI DA JA ZEME PUDLATA SE NAOGA VO DVOROT NA SKOLOTO 11 OKTOMVRI.

А кај у скопје или велес оти ја ни ја незнам кај уцам и кази дали е дадена или усе стои.


Постирано од: fichot
Датум на внесување: 24.Јули.2008 во 09:43
Подарувам женско маче старо 4 месеци и кусур. Вакцинирано до јули 2009. Со мачето гратис 5кг песок и сад за истиот.
Иако мачето е чувано во стан, препорачливо е новиот сопственик да има двор.
Мачето е многу убаво како и сите други мачиња, може да постирам слика покасно во денот.


Постирано од: katerina22
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 04:00
се надевам дека наскоро ќе му подарам некому од мојата раса


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 08:53
ne , blagodaram ..... vakvo nesto ne prifacam na podarok pa ni so novcanica od 500 evra da e okolu vretot ......-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: bond....james b
Датум на внесување: 01.Август.2008 во 10:16
jas bi gi zel 500-te,
i bi go pustil kuceto da,
aka!намигнување


-------------
You live only ONCE!


Постирано од: bibsi
Датум на внесување: 16.Август.2008 во 23:57
Prodavam 3 mali shar pei.dve zenski i edno masko. Rodeni 15.07.2008
Cena po dogovor.

Mail za kontakt: bibi_fibi@yahoo.com
Tel za kontakt: 070 23 1979

Galerija od malite: http://www.facebook.com/album.php?aid=145745&id=657710385&ref=mfПостирано од: Сандански
Датум на внесување: 21.Август.2008 во 17:19

Продавам  пекинезери....цена по договор

Сите информацции  на ЛПголема%20насмевка


-------------
If you dont live for something youll die for nothing


Постирано од: -Phoenix-
Датум на внесување: 21.Септември.2008 во 10:52
Ej toa belluchi so prodava ne se sibirski haski :D tuku sibirski samoyedi :D da ne se zbunite :D


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 23.Септември.2008 во 22:41

Четири слатки мачиња бараат „тато“ и „мама“, зашто немаат свој дом. Контакт тел. 071/ 605 645 (18.6.2008)

18-месечна кучка-мајка и 2 кутриња, 1,5 месеци стари, (машко и женско) бараат топол дом. Контакт тел. 075/ 383 405, 02/246 444 3, 02/32 99 602 - Каролина (17.5.2008)

4 кутриња бараат дом. Контакт тел. 02/277 49 62, д-р Ѓорѓи (18.5.2008)

Подарувам далматинец женка, 8 години, без педигре. Барам некој што вистински ќе се грижи за неа. Контакт тел. 070/ 628 868, 071/255 585 - Марјан (18.6.2008)-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Стефи.Ј
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 14:51
Се поклонува куче - мешанец. Старо е 1 година, женка е ама кастрирана. Црно-бела боја, со средна должина на влакното. Се дава зошто веќе 3 пати пробаа да ја отрујат. Oдлична е со други кучиња и со луѓе. Заинтересираните нека пишат на : stefi.josimovska@hotmail.comПостирано од: fiks
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 15:05
Чувај си ја девојче,многу е слатка кучката

-------------
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.Постирано од: Стефи.Ј
Датум на внесување: 30.Март.2009 во 15:09
Originally posted by fiks fiks напиша:

Чувај си ја девојче,многу е слатка кучката


Што требаше ова да значи?


Постирано од: Стефи.Ј
Датум на внесување: 11.Април.2009 во 23:26
Originally posted by Стефи.Ј Стефи.Ј напиша:

Се поклонува куче - мешанец. Старо е 1 година, женка е ама кастрирана. Црно-бела боја, со средна должина на влакното. Се дава зошто веќе 3 пати пробаа да ја отрујат. Oдлична е со други кучиња и со луѓе. Заинтересираните нека пишат на : stefi.josimovska@hotmail.comКучето е вратено кај старите сопственици и не е повеќе за давање.


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 28.Април.2009 во 08:49
prekinete so zaebancii

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 06.Јули.2009 во 01:28
2 GORILA

-------------
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот


Постирано од: *moon*
Датум на внесување: 16.Август.2009 во 03:45
bernandinec


Постирано од: МАРШАЛ
Датум на внесување: 16.Август.2009 во 13:39
има ли некоја што дава .... риба  збунетост

-------------
http://www.onlineyufilm.com/musicvideo.php?vid=42859a7cd" rel="nofollow - Ко овде не полуди , ТАЈ НИЈЕ НОРМАЛАН


Постирано од: vkk
Датум на внесување: 12.Септември.2009 во 19:53
saka nekoj KARASHI (dojranski) sa !!!!!!!!!!!!

P.S "IC" nemaat koskiПостирано од: kiki_haski
Датум на внесување: 30.Октомври.2009 во 16:35
Se prodavaat sibirski haski so pedigre, odlicno poteklo, ke bidat vakcinirani i procisteni od glisti..cena po dogovor

tel. 071669866 Kristina
Постирано од: na oko
Датум на внесување: 11.Јануари.2010 во 17:02
podaruvam labrador-meshanec od dedo rotvajler star 2 godini

P.S.kuka gratis

-------------
na kamen shto se trkala mov ne se nafaka


Постирано од: titanik
Датум на внесување: 10.Март.2010 во 00:20
poklonuvam pitbull


Постирано од: milomoe
Датум на внесување: 10.Април.2010 во 00:12
baram zenka haska za parenje so haska stara 1 godina i 3 meseci crno bela so kafeni oci , so pedigre . za podetalni informacii javetese na forumot i ke se dogovorime .BLAGODARAM ODNAPRED .Постирано од: KikoFanClub
Датум на внесување: 05.Јули.2011 во 23:01
eve ovde mozete da pobarate koj saka za da si vdomi macka ili kuce
http://www.facebook.com/pages/SPAS-ZA-ZIVOTNITE-zdruzenie-za-vdomuvanje-na-zivotni/149817651321


Постирано од: sweet angel
Датум на внесување: 24.Октомври.2011 во 23:01
а3 мали мачиња итно бараат дом! Мачињата се фрлени од страна на некој кој сакал на лесен начин да се ослободи од нив, дојдоа кај мене во двор пред 2 дена, сега за сега ги чувам привремено, но веќе имам мачор и не можам да се грижам за уште 3 мали мачиња, сепак е обврска. Замолувам да се јават љубители на мачиња кои ќе згрижат барем по 1 од мачињата....ми требаат тројца совесни луѓе кои сакаат да си вдомат милениче...Мачињата се многу слатки, пол не знам, едно е црно бело, две се како тигриња црно-сиво-бели...Претпоставувам дека мачињата се на возраст од околу 2 ипол месеци. Се гледа дека се чувани и питоми, и очигледно му здосадиле некому па едноставно ги фрлил на пат...Мачињата изгледаат здраво,имаат апетит и се весели :) секое има различен карактер, па ќе може да си бирате ;)Доколку има некој заинтересиран можам да му пратам и слики на мејл, пишете на sanjic63@gmail.com. Навистина би сакала да ги вдоми некој пред да фатат зимските студови...


Постирано од: sweet angel
Датум на внесување: 24.Октомври.2011 во 23:10
Или ако веќе не можете да ми помогнете на тој начин, барем да ми пишете контакт од некој центар за згрижување на животни...


Постирано од: avathebeagle
Датум на внесување: 20.Март.2012 во 17:03
http://www.facebook.com/AvaTheBeagle" rel="nofollow">


Постирано од: riri
Датум на внесување: 07.Ноември.2012 во 17:52
Mozhe slika da stavish da go vidime ?
mashko/zhenskoe ?
kolku e staro?


Постирано од: laki_bu
Датум на внесување: 08.Февруари.2014 во 23:02
 


Poklonvam domasen Piton......kafena boja
...samo za seriozni ljubiteli na domasni milenicinjaнамигнување


-------------
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....


Постирано од: емил
Датум на внесување: 08.Февруари.2014 во 23:13
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Poklonvam domasen Piton......kafena boja
...samo za seriozni ljubiteli na domasni milenicinjaнамигнување
 

сдк- љубителки ?голема насмевка


-------------


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 20.Јуни.2014 во 01:09
Се подарува машко сијамско мачорче на возраст од 2 месеци со стекнати хигиенски навики. Се дава на вистински љубители кои би го чувале во стан. Контакт Верица 078-222-284 или кај мене во ЛП.-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 11.Септември.2014 во 20:18
Ako znaete nekoj sto bi go sakal macevo da kaze!-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE


Постирано од: емил
Датум на внесување: 11.Септември.2014 во 20:37
Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Ako znaete nekoj sto bi go sakal macevo da kaze!

 


a за стопанката на мачево која е офертата ? Слободна си ?


-------------


Постирано од: evangeline
Датум на внесување: 11.Септември.2014 во 20:44
Originally posted by емил емил напиша:

Originally posted by evangeline evangeline напиша:

Ako znaete nekoj sto bi go sakal macevo da kaze!

 


a за стопанката на мачево која е офертата ? Слободна си ?

Не знам за стопанката, треба да ја прашам дали оди во пакет со мачево. Не е мое!


-------------
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


https://www.youtube.com/watch?v=1DUYlHZsZfc" rel="nofollow - Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVEИспечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk