Испечати | Затвори го прозорот

Бидермаери и свадбени цветови

Испечатено од: IDIVIDI forum
Категорија: Интима
Име на форумот: Свадба
Опис на форумот: Свадби.Се на едно место..Модерна или Традиционална....или било каква?
URL: http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=10073
Датум на принтање: 24.Мај.2024 во 18:29
Верзија на софтверот: Web Wiz Forums 10.03 - http://www.webwizforums.com


Тема: Бидермаери и свадбени цветови
Постирано од: La Ninja
Наслов: Бидермаери и свадбени цветови
Датум на внесување: 03.Ноември.2007 во 05:29
НЕ ЗНАЕВ ДАЛИ ВО ВЕНЧАНИЦИ ДА ГИ ПРИКЛУЧАМ И ОВА, НО МИСЛАМ ДЕКА НЕМА МИШТО ЛОШО ВО ТОА ШТО ОТВАРАМ ТЕМА И ЗА БУКЕТИ (или како и да се викааттага)...каков е по ваш мерак..каков сте посакувале, сте имале или пак сакате да имате...а на крај ако не какви ви се допаѓаат...среќа

-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....Коментари:
Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 03.Ноември.2007 во 05:53
јас сум во какви ми се допаѓаат..среќа  
А ВАКОВ САКАМ ЈАС...
исто така обожавам кали (моето омилено цвеќе)                                                       
ОВА ЗА ПОРОМАНТИЧЕН ТИП НА ДЕВОЈКИ КОИ СВОЈАТА ОРИГИНАЛНОСТ НЕ ЈА ИЗРАЗУВААТ ПРЕКУ РУЖИТЕ 
КЛАСИКА....НО СЕПАК УБАВО И КРЕАТИВНО СМИСЛЕНО, СПОЈ СО ВЕНЧАНИЦАТА...
ОВА БИ ГО ДАЛА ЗА ПРЕДЛОГ НА ПРЕМЛАДИТЕ НЕВЕСТИ, НАЈНЕВИНО И ПРЕПОЛНО СО ВКУС...

ОВА НЕКАКО МИ Е THE GIRL FROM THE FOREST....
  
-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: girl93
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 15:24


Постирано од: Biba_G
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 16:33


-------------
Не е се’ така црно...Се наоѓа и по некоја плавуша


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 15.Април.2008 во 20:19
 

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 16.Април.2008 во 02:01
e mora mu se priklucam na klubot obozavateli na kali ................gi obozavam............


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 16.Април.2008 во 02:01


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 16.Април.2008 во 02:02


Постирано од: CONTESSA
Датум на внесување: 16.Април.2008 во 02:03


Постирано од: Monuska
Датум на внесување: 16.Април.2008 во 11:23


-------------
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...


Постирано од: mamma
Датум на внесување: 16.Април.2008 во 11:35
 

-------------
http://imageshack.us">
Shot at 2007-06-30[/IMG]


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 21.Ноември.2008 во 23:10


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 21.Ноември.2008 во 23:17


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: гоcтин
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 11:58ова ми се допаѓа многу


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 12:11Постирано од: pagane
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 12:13Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 12:15-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: pagane
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 12:15Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 18:41-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: lotus flower
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 19:00-------------
~Live the life you love, love the life you live~


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 19:03-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: Гостин
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 19:10

СЛИЧЕН БЕШЕ МОЈОТ ... ПРЕЕЕД .. ГОД.


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 22:14


-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: Didi
Датум на внесување: 22.Ноември.2008 во 22:16-------------
Srekata vo tvojot zhivot zavisi od ubavinita na tvoite misli....


Постирано од: IzGubEnA
Датум на внесување: 28.Ноември.2008 во 21:08
            


Постирано од: IzGubEnA
Датум на внесување: 28.Ноември.2008 во 21:09


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 27.Февруари.2009 во 00:26
Prirodno si e prirodno голема%20насмевка
-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 27.Февруари.2009 во 00:27-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 27.Февруари.2009 во 00:28-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 27.Февруари.2009 во 00:29
kombinacija Kali i Gerberi..i nekoja ruza
-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 27.Февруари.2009 во 00:31-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: La Ninja
Датум на внесување: 27.Февруари.2009 во 00:32-------------
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....


Постирано од: mistake
Датум на внесување: 27.Февруари.2009 во 17:10
...SAMO POUBAV BI BIL SO BELI RUZI


Постирано од: Evenstar
Датум на внесување: 27.Февруари.2009 во 19:06


-------------
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 24.Април.2010 во 18:44
http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/crveni-buketi-za-vjencanje-3.jpg">crveni-buketi-za-vjencanje-3 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/crveni-buketi-za-vjencanje-5.jpg">crveni-buketi-za-vjencanje-5 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/crveni-buketi-za-vjencanje-7.jpg">crveni-buketi-za-vjencanje-7 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/05/buket-od-perlica-2.jpg">Buket%20izrađen%20od%20perlica http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-2.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-2 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-3.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-3 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-4.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-4 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-5.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-5 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-6.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-6 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-7.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-7


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 24.Април.2010 во 18:47
http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanje-mali-skromni-1.jpg">buketi-za-vjencanje-mali-skromni-1 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanje-mali-skromni-2.jpg">buketi-za-vjencanje-mali-skromni-2 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanje-mali-skromni-3.jpg">buketi-za-vjencanje-mali-skromni-3 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanje-mali-skromni-5.jpg">buketi-za-vjencanje-mali-skromni-5 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanje-mali-skromni-6.jpg">buketi-za-vjencanje-mali-skromni-6 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buket-3.jpg">buket-3 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buket-3.jpg"> http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buket-4.jpg">buket-4 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buket-4.jpg"> http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buket-5.jpg">buket-5 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buket-5.jpg"> http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buket-61.jpg">buket-61 http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/bijeli-buketi-za-vjencanje-6.jpg">bijeli-buketi-za-vjencanje-6


Постирано од: Calipso
Датум на внесување: 24.Април.2010 во 19:17


-------------
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 25.Април.2010 во 13:42


-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: sanja-a
Датум на внесување: 27.Април.2010 во 02:00се заљубив...

-------------
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 19:36


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 19:37


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 26.Декември.2010 во 19:38


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 16:37


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 16:55


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 16:55


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 16:56


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: емил
Датум на внесување: 27.Декември.2010 во 17:00


-------------


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Март.2011 во 22:25


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Март.2011 во 22:25
buketi-za-vjencanja-veliki-1


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Јули.2011 во 18:07


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: sneska_v
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 16:13

http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-7.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-7

http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-6.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-6

http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-3.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-3

http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-2.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-2

http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-1.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-1

http://vjencanja.covermagazin.com/wp-content/uploads/2009/04/buketi-za-vjencanja-veliki-5.jpg">buketi-za-vjencanja-veliki-5Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 19:19-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 19:22-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 19:26


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 19:29

http://fashionfunworld.blogspot.com/2011/08/wedding-flowers.html">-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 20.Октомври.2011 во 19:29

http://fashionfunworld.blogspot.com/2011/08/wedding-flowers.html">-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Декември.2011 во 21:14


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Декември.2011 во 21:14


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Декември.2011 во 21:15


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Февруари.2012 во 08:35-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Февруари.2012 во 08:24-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Февруари.2012 во 08:26-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Февруари.2012 во 08:27-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Февруари.2012 во 08:28-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Февруари.2012 во 08:29-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 20:36


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 20:36


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 20:58


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 20:59


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 21:00


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 21:00
Rose Wedding Bouquets


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 29.Февруари.2012 во 21:02
Summer Wedding Bouquets


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Март.2012 во 08:20
Spring Wedding Bouquets


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Март.2012 во 08:20
Blue Wedding Bouquets


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 01.Март.2012 во 08:21
Rose Wedding Bouquets


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 07.Март.2012 во 14:06


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 21.Април.2012 во 19:50


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јуни.2012 во 19:21


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јуни.2012 во 19:25


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јуни.2012 во 19:26


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јуни.2012 во 19:27


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2012 во 18:49


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 11.Август.2012 во 18:52


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Октомври.2012 во 19:30
wedding bouquets1 Wedding Flowers Purple Trends 2013


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 09.Октомври.2012 во 19:30


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 16.Март.2013 во 09:38
http://media-cache-ec0.pinimg.com/236x/f7/b2/05/f7b205fc517dc61dde48466993e98e1c.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 06.Мај.2013 во 20:00
http://knotforlife.com/wp-content/uploads/2013/02/white-roses.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 04.Јуни.2013 во 21:15
http://pgaflorist.com/flowers/le-jardin-flowers084.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 08:11
http://pgaflorist.com/flowers/le-jardin-flowers085.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 08:13


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 08:15
http://www.weddinghouse.co.nz/wedding-blog/wp-content/uploads/2011/06/calla-lilly-wedding-flower.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 08:16


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 08:17


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 08:17


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 08.Октомври.2013 во 08:18


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Октомври.2013 во 17:45
Centre Justifyhttps://lh4.googleusercontent.com/-k23ZOzPt6NM/T0BgvQJagQI/AAAAAAAAAAU/217lTvZINh8/le-jardin-wedding-flower-arrangements.jpg


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Октомври.2013 во 17:46


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Октомври.2013 во 17:46


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 12.Октомври.2013 во 17:55


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!


Постирано од: Valerija
Датум на внесување: 27.Февруари.2014 во 08:29


-------------
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!Испечати | Затвори го прозорот

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd. - http://www.webwiz.co.uk