IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <1234 7>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Обратен редослед Последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
Евтино телефонирање кон Македонија
од mkmkcanada, 09.Мај.2009 во 17:56
6 404 од vkk
13.Септември.2009 во 11:10Види последна порака
Жешка Тема
Македонци во Пакистан!
од Al_Masih_Qam, 14.Јули.2008 во 22:28
4 416 од Pentakostalec
23.Јули.2008 во 01:32Види последна порака
Жешка Тема
Втора глобална конференција на ОМД
од Messenger, 23.Јануари.2010 во 05:40
Повеќе страници12
22 438 од Messenger
24.Јануари.2010 во 21:17Види последна порака
Жешка Тема
Стипендија за луѓе со Зелена Карта во САД
од Miriam, 29.Октомври.2009 во 01:52
2 461 од гоcтин
31.Октомври.2009 во 02:04Види последна порака
Жешка Тема
Концерти во странство
од Miriam, 11.Ноември.2007 во 15:03
9 482 од seka
13.Август.2008 во 20:26Види последна порака
Жешка Тема
Prva makedonska teatarska produkcija vo Kanada
од MacedonianGuide, 22.Јули.2007 во 21:33
2 505 од orlov
29.Ноември.2007 во 01:14Види последна порака
Жешка Тема
Австралија Australia - Македонци Macedonians 1976
од mungos80, 16.Февруари.2012 во 08:39
4 510 од mungos80
16.Февруари.2012 во 08:42Види последна порака
Жешка Тема
Македонци во Москва
од nnn744, 01.Ноември.2007 во 17:18
Повеќе страници12
18 528 од orlov
29.Ноември.2007 во 00:54Види последна порака
Жешка Тема
Прва глобална конференција на ОМД
од Messenger, 20.Јуни.2009 во 16:54
11 548 од mamamd
11.Јули.2009 во 07:44Види последна порака
Жешка Тема
Македонска Дијаспора - Macedonian Diaspora
од k*rajca, 07.Октомври.2007 во 15:42
6 604 од nnn744
02.Ноември.2007 во 10:17Види последна порака
Жешка Тема
Локација во профилот
од Pehcevec, 23.Септември.2008 во 09:54
Повеќе страници12
22 664 од Pehcevec
24.Септември.2008 во 20:24Види последна порака
Жешка Тема
Икона Каде за празниците?
од chuchuliga, 16.Декември.2008 во 23:47
Повеќе страници12
21 677 од nelson
24.Декември.2008 во 18:17Види последна порака
Жешка Тема
Какви се активностите на амбасадата во земјата во
од chuchuliga, 21.Мај.2008 во 16:57
Повеќе страници12
18 690 од krkovicka_mala
16.Јануари.2011 во 16:58Види последна порака
Жешка Тема
Charity Event For Macedonian Children!
од city_girl, 22.Февруари.2007 во 21:16
10 704 од Diki
29.Ноември.2007 во 02:06Види последна порака
Жешка Тема
Поголема Активност на Иселениците
од guster, 11.Март.2006 во 11:25
Повеќе страници12
14 712 од karlos
21.Декември.2006 во 17:03Види последна порака
Жешка Тема
Информации за наши иселеници кои донирале во Мк?
од zorans, 26.Октомври.2008 во 01:30
13 869 од Saevus
31.Март.2009 во 12:44Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <1234 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.