IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <12345 7>
 
Теми / Автор
Оцена Обратен редослед 
Коментари Прегледи Последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
Сакам да останам во USA подолго
од zverce21, 05.Јануари.2008 во 01:04
Повеќе страници12
24 2802 од Polar Bear
07.Април.2012 во 02:29Види последна порака
Жешка Тема
Медиумите на македонски во Канада
од MacedonianGuide, 20.Април.2007 во 17:47
7 1202 од EmIIIjA
11.Јануари.2008 во 17:59Види последна порака
Жешка Тема
КАДЕ СТЕ?
од natalija, 13.Октомври.2005 во 20:01
Повеќе страници123 1920
272 31024 од lapidarius
10.Септември.2013 во 00:28Види последна порака
Жешка Тема
Колку често си доаѓате во Македонија?
од magnolija, 31.Октомври.2005 во 21:20
Повеќе страници1234
53 3109 од Saevus
31.Март.2009 во 12:00Види последна порака
Жешка Тема
Дали би се вратиле во Македонија?
од mia111, 01.Ноември.2005 во 09:34
Повеќе страници123 3738
531 122183 од Zelenikovo
21.Јануари.2019 во 08:00Види последна порака
Жешка Тема
Зборувате ли македонски....
од LouWeed, 23.Ноември.2005 во 22:57
Повеќе страници123 56
81 5284 од емил
29.Октомври.2009 во 22:50Види последна порака
Жешка Тема
Македонски клубови
од LouWeed, 24.Ноември.2005 во 15:49
Повеќе страници123
29 2458 од hristina
20.Февруари.2007 во 14:58Види последна порака
Жешка Тема
ИМАТЕ ЛИ МАКЕДОНСКИ УКРАСИ...
од LouWeed, 04.Јануари.2006 во 02:00
Повеќе страници12
15 2173 од laki
30.Јули.2006 во 04:44Види последна порака
Жешка Тема
како сне странци македонци башка од останатите
од rome, 04.Мај.2007 во 18:30
Повеќе страници123 45
63 20977 од Zelenikovo
26.Јануари.2020 во 13:19Види последна порака
Жешка Тема
T'га за југ!
од Miss_Naughty, 05.Мај.2007 во 23:08
11 1223 од EmIIIjA
09.Декември.2007 во 22:24Види последна порака
Жешка Тема
Финансиски Фонд за Р.М
од DEYFOX, 20.Март.2008 во 02:46
1 216 од baba mulon
24.Април.2008 во 19:30Види последна порака
Жешка Тема
МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)
од BMW_M5, 28.Февруари.2006 во 21:27
Повеќе страници123 1011
148 69255 од Zelenikovo
24.Февруари.2019 во 13:19Види последна порака
Жешка Анкета
Каде ви е поубаво ?
од magnolija, 31.Октомври.2005 во 21:25
Повеќе страници123 1011
151 7801 од laki
31.Јули.2010 во 20:08Види последна порака
Жешка Тема
Какви се активностите на амбасадата во земјата во
од chuchuliga, 21.Мај.2008 во 16:57
Повеќе страници12
18 690 од krkovicka_mala
16.Јануари.2011 во 16:58Види последна порака
Жешка Тема
Der mazedonische Knoten
од chuchuliga, 21.Мај.2008 во 19:08
0 205 од chuchuliga
21.Мај.2008 во 19:08Види последна порака
Жешка Тема
Македонци во Швајцарија
од speed, 31.Мај.2008 во 21:15
Повеќе страници1234
45 29812 од Орка
20.Јули.2014 во 15:17Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <12345 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.