IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  123 7>
 
Теми / Автор
Оцена Обратен редослед 
Коментари Прегледи Последна порака
Објави
Жешка Заклучена Објава
Алатка за кирилично писмо
од Messenger, 31.Јануари.2012 во 04:58
0 1253569 од Messenger
31.Јануари.2012 во 04:58Види последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
Австралија Australia - Македонци Macedonians 1976
од mungos80, 16.Февруари.2012 во 08:39
4 546 од mungos80
16.Февруари.2012 во 08:42Види последна порака
Жешка Тема
Потомците на нашите во светот
од mungos80, 17.Февруари.2012 во 21:25
6 7615 од Messenger
11.Август.2015 во 04:28Види последна порака
Жешка Тема
Надеж за заминување во странство
од Barichko, 03.Август.2012 во 11:49
11 2101 од Barichko
06.Август.2012 во 17:11Види последна порака
Жешка Тема
Конференција за Македонците во соседството
од mungos80, 14.Ноември.2012 во 10:55
0 2674 од mungos80
14.Ноември.2012 во 10:55Види последна порака
Жешка Тема
Бегај од Македонци кога си во странство
од nostalgija, 15.Ноември.2012 во 14:15
Повеќе страници123 56
73 33490 од Орка
23.Април.2014 во 22:11Види последна порака
Жешка Тема
Што би работел кога ке се вратам од печалба во Мк
од nostalgija, 21.Ноември.2012 во 05:53
Повеќе страници123
37 37973 од Орка
01.Октомври.2015 во 08:33Види последна порака
Жешка Тема
Ми се исполни сонот, идам за Канада
од boshkogazda, 24.Септември.2013 во 11:35
4 4434 од Mindy
27.Декември.2013 во 16:53Види последна порака
Жешка Тема
Икона Заминување во Англија
од ndimovska, 31.Октомври.2013 во 23:19
0 2807 од ndimovska
31.Октомври.2013 во 23:19Види последна порака
Жешка Тема
КАДЕ СТЕ?
од natalija, 13.Октомври.2005 во 20:01
Повеќе страници123 1920
272 31527 од lapidarius
10.Септември.2013 во 00:28Види последна порака
Жешка Тема
Колку често си доаѓате во Македонија?
од magnolija, 31.Октомври.2005 во 21:20
Повеќе страници1234
53 3247 од Saevus
31.Март.2009 во 12:00Види последна порака
Жешка Тема
Дали би се вратиле во Македонија?
од mia111, 01.Ноември.2005 во 09:34
Повеќе страници123 3738
531 124231 од Zelenikovo
21.Јануари.2019 во 08:00Види последна порака
Жешка Тема
Зборувате ли македонски....
од LouWeed, 23.Ноември.2005 во 22:57
Повеќе страници123 56
81 5643 од емил
29.Октомври.2009 во 22:50Види последна порака
Жешка Тема
Македонски клубови
од LouWeed, 24.Ноември.2005 во 15:49
Повеќе страници123
29 2552 од hristina
20.Февруари.2007 во 14:58Види последна порака
Жешка Тема
ИМАТЕ ЛИ МАКЕДОНСКИ УКРАСИ...
од LouWeed, 04.Јануари.2006 во 02:00
Повеќе страници12
15 2240 од laki
30.Јули.2006 во 04:44Види последна порака
Жешка Тема
МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)
од BMW_M5, 28.Февруари.2006 во 21:27
Повеќе страници123 1011
148 70919 од Zelenikovo
24.Февруари.2019 во 13:19Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  123 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.