IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  <12345 7>
 
Теми Обратен редослед / Автор
Оцена 
Коментари Прегледи Последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
За Македонците во UK!
од city_girl, 26.Март.2007 во 15:15
5 391 од KrisMK
08.Септември.2009 во 04:38Види последна порака
Жешка Тема
Икона Заминување во Англија
од ndimovska, 31.Октомври.2013 во 23:19
0 2796 од ndimovska
31.Октомври.2013 во 23:19Види последна порака
Жешка Тема
Зборувате ли македонски....
од LouWeed, 23.Ноември.2005 во 22:57
Повеќе страници123 56
81 5283 од емил
29.Октомври.2009 во 22:50Види последна порака
Жешка Заклучена Тема
Зошто македонците низ светот се толку себ
од patriot1, 06.Мај.2006 во 12:50
Повеќе страници123 2627
371 24664 од chuchuliga
02.Март.2009 во 10:25Види последна порака
Жешка Тема
Има ли некој во Италија?
од DDarko, 09.Август.2009 во 13:11
1 216 од gonzo
18.Октомври.2011 во 20:09Види последна порака
Жешка Тема
ИМАТЕ ЛИ МАКЕДОНСКИ УКРАСИ...
од LouWeed, 04.Јануари.2006 во 02:00
Повеќе страници12
15 2173 од laki
30.Јули.2006 во 04:44Види последна порака
Жешка Заклучена Анкета
Ин Енглисх
од AlmaFuerte, 07.Април.2006 во 11:40
Повеќе страници12
20 1130 од Nee*amAnderskor
17.Јули.2006 во 20:17Види последна порака
Жешка Тема
Информации за наши иселеници кои донирале во Мк?
од zorans, 26.Октомври.2008 во 01:30
13 869 од Saevus
31.Март.2009 во 12:44Види последна порака
Жешка Анкета
Каде ви е поубаво ?
од magnolija, 31.Октомври.2005 во 21:25
Повеќе страници123 1011
151 7801 од laki
31.Јули.2010 во 20:08Види последна порака
Жешка Тема
Каде живеете, а каде би сакале да живеете?
од Ghost, 16.Јуни.2007 во 16:03
Повеќе страници123 78
98 19244 од brza
28.Јули.2013 во 01:49Види последна порака
Жешка Тема
Икона Каде за празниците?
од chuchuliga, 16.Декември.2008 во 23:47
Повеќе страници12
21 677 од nelson
24.Декември.2008 во 18:17Види последна порака
Жешка Тема
КАДЕ СТЕ?
од natalija, 13.Октомври.2005 во 20:01
Повеќе страници123 1920
272 31023 од lapidarius
10.Септември.2013 во 00:28Види последна порака
Жешка Тема
Каква е користа од Македонците во странство?
од mungos80, 08.Ноември.2009 во 17:42
Повеќе страници123 1415
205 69608 од Орка
27.Мај.2019 во 11:06Види последна порака
Жешка Тема
Какви се активностите на амбасадата во земјата во
од chuchuliga, 21.Мај.2008 во 16:57
Повеќе страници12
18 690 од krkovicka_mala
16.Јануари.2011 во 16:58Види последна порака
Жешка Тема
Како до USA виза....
од Miriam, 02.Ноември.2008 во 03:26
Повеќе страници12
20 18657 од Маја Ангелова
16.Февруари.2018 во 17:43Види последна порака
Жешка Тема
Како до работа во Словенија
од magdalena2008, 19.Август.2008 во 23:15
0 927 од magdalena2008
19.Август.2008 во 23:15Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  <12345 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.