IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Македонци ширум светот
  Опции за форумот Опции за форумот  Активни теми Активни теми RSS: Македонци ширум светот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Македонци ширум светот

 Внеси тема Внеси нова тема теми страница  123 7>
 
Теми / Автор
Оцена 
Коментари Обратен редослед Прегледи Последна порака
Објави
Жешка Заклучена Објава
Алатка за кирилично писмо
од Messenger, 31.Јануари.2012 во 04:58
0 1226138 од Messenger
31.Јануари.2012 во 04:58Види последна порака
Форум Теми
Жешка Тема
Работа во Ирак и Авганистан
од rabani, 03.Декември.2008 во 18:24
Повеќе страници123 134135
1879 238544 од Орка
14.Март.2018 во 22:19Види последна порака
Жешка Тема
Дали би се вратиле во Македонија?
од mia111, 01.Ноември.2005 во 09:34
Повеќе страници123 3738
531 122221 од Zelenikovo
21.Јануари.2019 во 08:00Види последна порака
Жешка Заклучена Тема
Зошто македонците низ светот се толку себ
од patriot1, 06.Мај.2006 во 12:50
Повеќе страници123 2627
371 24672 од chuchuliga
02.Март.2009 во 10:25Види последна порака
Жешка Тема
Австралија или Канада да се оди?
од Rebelde, 10.Декември.2009 во 14:07
Повеќе страници123 2627
364 80009 од Neptun74
17.Ноември.2017 во 20:55Види последна порака
Жешка Тема
КАДЕ СТЕ?
од natalija, 13.Октомври.2005 во 20:01
Повеќе страници123 1920
272 31030 од lapidarius
10.Септември.2013 во 00:28Види последна порака
Жешка Тема
Каква е користа од Македонците во странство?
од mungos80, 08.Ноември.2009 во 17:42
Повеќе страници123 1415
205 69658 од Орка
27.Мај.2019 во 11:06Види последна порака
Жешка Тема
Што сте по националност?
од NiNa1, 14.Декември.2007 во 18:04
Повеќе страници123 1314
191 9164 од gonzo
07.Септември.2011 во 23:56Види последна порака
Жешка Тема
PARADISE MACEDONIA
од marco_antony, 14.Април.2009 во 20:38
Повеќе страници123 1213
176 7299 од d4 b3
31.Мај.2012 во 14:26Види последна порака
Жешка Анкета
Каде ви е поубаво ?
од magnolija, 31.Октомври.2005 во 21:25
Повеќе страници123 1011
151 7806 од laki
31.Јули.2010 во 20:08Види последна порака
Жешка Тема
МАКЕДОНИЈА - СТРАНСТВО (ЖИВОТ)
од BMW_M5, 28.Февруари.2006 во 21:27
Повеќе страници123 1011
148 69289 од Zelenikovo
24.Февруари.2019 во 13:19Види последна порака
Жешка Тема
Кој би отишол да работи негде во странство?
од bojann, 27.Март.2006 во 01:58
Повеќе страници123 78
98 65194 од Devojcence
28.Октомври.2015 во 21:38Види последна порака
Жешка Тема
Каде живеете, а каде би сакале да живеете?
од Ghost, 16.Јуни.2007 во 16:03
Повеќе страници123 78
98 19245 од brza
28.Јули.2013 во 01:49Види последна порака
Жешка Тема
Дали сметате дека е добро да одите подалеку од МК?
од superboy, 10.Август.2008 во 16:39
Повеќе страници123 67
91 3912 од saguaro
31.Мај.2012 во 20:31Види последна порака
Жешка Тема
Зборувате ли македонски....
од LouWeed, 23.Ноември.2005 во 22:57
Повеќе страници123 56
81 5308 од емил
29.Октомври.2009 во 22:50Види последна порака
Жешка Тема
Дали би сакале да придонесете нешто за Македонија?
од chuchuliga, 25.Септември.2006 во 09:09
Повеќе страници123 56
79 2840 од Saevus
31.Март.2009 во 12:41Види последна порака
 Внеси тема Внеси нова тема страница  123 7>

Скок до
Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.