IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - Посета на гинеколог
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Посета на гинеколог

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јануари.2009 во 15:10


Гинекологот е само доктор и тоа му е работа........Нема што да ви биде незгодно........
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јануари.2009 во 13:41
neprijatno e da ,no poradi lichno zdravje i odbegnuvanje na eventualni ne daj boze loshi posledici od ne poseuvanje na ginekolog ,preporechlivo e barem 1 godishno da se napravi PAP test i kolposkopski pregled,pa zarem e toa pregolema zrtva ?
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 22:03
Имам одено неколку пати на гинеколог,сега се има и свој матичен гинеколог...и навистина незгоден е спекулумот особено кога е студен а и оној гинеколошкиот стол,неприатно е чувството,но што се мора се мора,пред две недели во акцијата на Папа тест дадов брис и сега го очекувам резултатот,незгодно е онаа грепкање,но кратко трае.
Љубов и само љубов
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 22:24
Eve edna disciplinirana i educirana lichnost...ti posakuvam negativen rezultat i ne chekaj akcii,pravi go toa 1 godishno
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 22:26
Pih ...ginekolog , koj se plasi pa od nego ..........bi napravila koga sakate pregled ..........ama nemojte da mi spomnete stomatolog.......eve mi se ezi kozata
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 22:32
И минатата година бев,на брисот имав саку онаа досадната kandida,ништо страшно ама е додевна,ми помине со свеќиците
Канестен,но кога примам антибиотска терапија повторно се појави и пак одново и одново.

П.С и јас се плашам од стоматолог неможам дфас го поднесам болот од онаа зуење,вртење на забот,а недај боже вадење на заб,и самиот анестетик кога го убризгаат го чувствувам болно.
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 22:33
Originally posted by renatax renatax напиша:

Eve edna disciplinirana i educirana lichnost...ti posakuvam negativen rezultat i ne chekaj akcii,pravi go toa 1 godishno


Благодарам за твојата грижа
Љубов и само љубов
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 22:39
Me raduva koga znam deka zenata se grizi za svoeto zdravje ,a za kandidata zadilzitelno 15 min. pred zemanje na antibiotik zemajte B-komplex i kje nema problem
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јануари.2009 во 23:09
Originally posted by renatax renatax напиша:

Me raduva koga znam deka zenata se grizi za svoeto zdravje ,a za kandidata zadilzitelno 15 min. pred zemanje na antibiotik zemajte B-komplex i kje nema problem
Kako go objasnuvas unistuvanjeto na glivicite so vitamini od B-grupa ??
Кон врв
polzavce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Октомври.2008
Локација: Angola
Статус: Офлајн
Поени: 1325
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polzavce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 14:01


Ма за кандидата само престани да јадеш благо и поработи на подигање на имунитетот.............и ќе ја решиш.........
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 15:32
Zlato zarem 1 pat slushash deka neposredno pred zemanje na antibiotik se dava B-complex zaradi zashtita na crevna i vaginalna flora? Nekoj popameten od mene ova go kazal ,jas samo se drzam do sovetot i veruvaj uspeshno deluva,znachi zboruvame za prevencija od kandida pri zemanje na antibiotik ,a ne lekuvanje na kandida tuka ima razlika golema
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 21:34
Originally posted by renatax renatax напиша:

Zlato zarem 1 pat slushash deka neposredno pred zemanje na antibiotik se dava B-complex zaradi zashtita na crevna i vaginalna flora? Nekoj popameten od mene ova go kazal ,jas samo se drzam do sovetot i veruvaj uspeshno deluva,znachi zboruvame za prevencija od kandida pri zemanje na antibiotik ,a ne lekuvanje na kandida tuka ima razlika golema
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јануари.2009 во 21:40
     
Recommended icon
Folic Acid Dosage chart

Antibiotic therapy can disrupt the normal gastrointestinal (GI) flora, interfering with enterohepatic recirculation (reabsorption) of folic acid. Consider supplementing with folic acid during antibiotic therapy.
Vitamin B1 Dosage chart

Destruction of normal gastrointestinal flora by antibiotics can cause decreased production of B vitamins. Consider supplementing with vitamin B-complex.
Vitamin B12 Dosage chart

Destruction of normal gastrointestinal flora by antibiotics can cause decreased production of B vitamins. Consider supplementing with vitamin B-complex.
Vitamin B2 Dosage chart

Destruction of normal gastrointestinal flora by antibiotics can cause decreased production of B vitamins. Consider supplementing with vitamin B-complex.
Vitamin B6 Dosage chart

Destruction of normal gastrointestinal flora by antibiotics can cause decreased production of B vitamins. Consider supplementing with vitamin B-complex.
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јануари.2009 во 21:12
Originally posted by renatax renatax напиша:

Me raduva koga znam deka zenata se grizi za svoeto zdravje ,a za kandidata zadilzitelno 15 min. pred zemanje na antibiotik zemajte B-komplex i kje nema problem


Еј,па за оваа и не се сетив!Аааа си јадам јас благо,неможам без него знам дека оболените од шеќер имаат kandida,но не и јас за среќа.
Ме тушираа,ми правеа промивка со metilinsko plavo,тогаш ми по олесна.
Љубов и само љубов
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.