IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугари - 100% ТуркоМонголи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугари - 100% ТуркоМонголи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 445446447448449 824>
Автор
Порака
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 18:16
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Boogie, јас си го знам родот од пра1пра2пра3пра4дедо ми.
А инаку моето презиме е познато од 1век, кога апостол Павле ги посетил нашите земји.
Не си ли слушнал УЧЕНИК ХРИСТОВ?



Не гледам некоја сличност - ти си Бугарин а јас Македонец е сега Бугари кажи ми дали постоеле во 1 век или си ПоБугаризиран што и да е(Татарин,Евреин,Влав,Такиец и др.)

Видиш моите биле и останале Македонциголема%20насмевка
Кон врв
Каснаковски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснаковски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 18:21
Originally posted by Boogie Boogie напиша:


Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Boogie, јас си го знам родот од пра1пра2пра3пра4дедо ми.
А инаку моето презиме е познато од 1век, кога апостол Павле ги посетил нашите земји.
Не си ли слушнал УЧЕНИК ХРИСТОВ?
Не гледам некоја сличност - ти си Бугарин а јас Македонец е сега Бугари кажи ми дали постоеле во 1 век или си ПоБугаризиран што и да е(Татарин,Евреин,Влав,Такиец и др.)Видиш моите биле и останале Македонциголема%20насмевка


Имало, како да немало. Читај.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 18:21
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Пиши на ГООГЛЕ

Каснаково

и се што е на НЕТ ќе ти се појави.


Между селото и село Клокотница се намира езическо светилище на Афродита и нимфите. То представлява полукръгла площадка с аязмо с лечебна вода. Местността е известна под името Гьор Бунар.

Верувате дека во светилиштето на Афродита ( паганско светилиште ) има лековита вода или јас нешто не разбирам овде?!
Кон врв
Каснаковски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснаковски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 18:27
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:


Между селото и село Клокотница се намира езическо светилище на Афродита и нимфите. То представлява полукръгла площадка с аязмо с лечебна вода. Местността е известна под името Гьор Бунар.

Верувате дека во светилиштето на Афродита ( паганско светилиште ) има лековита вода или јас нешто не разбирам овде?!


Тоа светилиште е тракијско и сега ќе се промовира и ќе го правиме туристичка атракција.

повеќе
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 18:34
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:


Между селото и село Клокотница се намира езическо светилище на Афродита и нимфите. То представлява полукръгла площадка с аязмо с лечебна вода. Местността е известна под името Гьор Бунар.

Верувате дека во светилиштето на Афродита ( паганско светилиште ) има лековита вода или јас нешто не разбирам овде?!


Тоа светилиште е тракијско и сега ќе се промовира и ќе го правиме туристичка атракција.

повеќе


Секоја чест за тоа што сакате да го направите тракција, ама затоа тоа што го прочитав пак укажува на тоа дека верувате дека водата од паганското светилиште е лековита.....

Изменето од macedon_alex - 27.Март.2009 во 18:35
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 19:30
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:


Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Boogie, јас си го знам родот од пра1пра2пра3пра4дедо ми.
А инаку моето презиме е познато од 1век, кога апостол Павле ги посетил нашите земји.
Не си ли слушнал УЧЕНИК ХРИСТОВ?
Не гледам некоја сличност - ти си Бугарин а јас Македонец е сега Бугари кажи ми дали постоеле во 1 век или си ПоБугаризиран што и да е(Татарин,Евреин,Влав,Такиец и др.)Видиш моите биле и останале Македонциголема%20насмевка


Имало, како да немало. Читај.



Повторно сам си се местиш - значи сепак Македонци биле тие кои биле покрстени од Апостол Павле а не Грци - бидејки тезата за Грците сега сам ја сруши со тоа што тие МАкедонци сакаш да ги БУгаризираш

Колку циркус значи ке се види од вас ТуркоМонголите не ми се веруваголема%20насмевка
Кон врв
Каснаковски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснаковски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 19:38
Едноставно авторот пишува БУГАРИ.

А тоа што за тебе Бугари е равнозначно на Македонци немам коментар.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 19:45
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Едноставно авторот пишува БУГАРИ.

А тоа што за тебе Бугари е равнозначно на Македонци немам коментар.


Значи сега и Библијата не е во право кога пишува Македонци?!
Како може некој после толку века да знае, а Светиот Апостол Павле, кој го ширел Христијанството да не знае кај кого одел?!
Кон врв
Каснаковски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснаковски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 19:54
Библијата си е Библија и никој не ја оспорува. Важен е ставот на авторот. За него Бугари=Македонци.
А кој е авторот?


Изменето од Каснаковски - 27.Март.2009 во 19:54
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 20:00
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Библијата си е Библија и никој не ја оспорува. Важен е ставот на авторот. За него Бугари=Македонци.
А кој е авторот?


Ти го принесе текстот, ти треба да знаеш.
Кон врв
Каснаковски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснаковски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 20:01
Јас знам, дознај и ти.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 20:05
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Јас знам, дознај и ти.


За мене поверодостојна е Библијата, нема зошто сега да анализирам текстови кои настанале неколку векови по ширењето на Христијанството на Светиот Апостол Павле во Македонија.
Кон врв
Каснаковски Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 130
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Каснаковски Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 20:07
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:

Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Јас знам, дознај и ти.


За мене поверодостојна е Библијата, нема зошто сега да анализирам текстови кои настанале неколку векови по ширењето на Христијанството на Светиот Апостол Павле во Македонија.


Во право си, само авторот не правел разлика помеѓу Бугари и Македонци.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Март.2009 во 21:05
Originally posted by Каснаковски Каснаковски напиша:

Во право си, само авторот не правел разлика помеѓу Бугари и Македонци.


И ти, но и сите други, ќе поверувате секому што ќе напише? Или само ако тоа е во ваш прилог?збунетост
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 445446447448449 824>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.