IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугари - 100% ТуркоМонголи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугари - 100% ТуркоМонголи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 822823824
Автор
Порака
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44180
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2016 во 19:03
Кај ги најде имињава...Едно наназад у фамилија немаме вакво.
А имам корени и од Скопје и од Мариово и од Овче Поле.
Не знам сватот од стрина ми само да не треба да го рачунам .
Уживај си ти со своето просветлување...Или Азис може подобре
Кон врв
tanas_1902 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas_1902 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2016 во 14:11
Originally posted by fiks fiks напиша:

Официјален јазик на форумов е Македонски.
Значи, или пишувај на Македонски јазик или не пишувај воопшто.

Постот ќе биде сокриен после твоето следно вклучување.

А за навредите ќе добиеш едно суспендирање од 10 дена.

Доколку отвориш нов акаунт, ќе те суспендирам преку ip адресата засекогаш.

Поздрав

Бан преку ip адресата  не опциа. Има барем 1000000 проксита и ако сака некоj суспендиран да влегува во форумот не е проблем. 
Кон врв
Симеон Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Септември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Симеон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Октомври.2016 во 23:54
Трябва да се има предвид, че става въпрос за историческо събитие с участието на 1,2 млн. войници от две държави – България и Сърбия, където има и огромен брой от Македония, включително и като доброволци, а някои и принудително мобилизирани.

Но огромната част от тях – 33 000 са част от 11-та дивизия на Българската армия, която е била създадена от борци на ВМРО – бивши комити и войводи. Тогава съвсем нормално е за такова историческо събитие, което в западната историография се нарича Македонски фронт, да има паметници“, каза още Груевски.

Защо ли тези 33000 не са били от другата страна и какво ли е станало с оцелелите от тях след като са дошли Любиша, Зоран и другите древни "македонци" от Сърбия!? Осъзнайте се докато не са дошли Хашими и компания!
Но огромната част от тях – 33 000 са част от 11-та дивизия на Българската армия, която е била създадена от борци на ВМРО – бивши комити и войводи.
Кон врв
Симеон Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Септември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Симеон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2016 во 00:02
Но огромната част от тях – 33 000 са част от 11-та дивизия на Българската армия, която е била създадена от борци на ВМРО – бивши комити и войводи.
МАКЕДОНЦИ А НЕ СЪРБОЛЮБЦИ
Кон врв
Симеон Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 11.Септември.2016
Статус: Офлајн
Поени: 8
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Симеон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2016 во 00:14
Но огромната част от тях – 33 000 са част от 11-та дивизия на Българската армия, която е била създадена от борци на ВМРО – бивши комити и войводи.

33 000- 100% ТуркоМонголи.

Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44180
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2018 во 20:06
Шо ти е еден догооовооор!
Кон врв
NEROMARE Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Јули.2018
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NEROMARE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2018 во 01:21
Ова го пишувам за паметните Македонци. Не за оние кои нема да разберат. Знам дека некои луѓе се многу испреплетени со мозокот и нема надеж за нив.

Бугарите се далеку од Турците (и покрај географската близина), Арапските и Кавказските популации и Индијците.

Околу 80% од вкупната генетска варијација кај Бугарите спаѓа во хаплогрупите Е-М35, И-М170, Ј-М172, Р-М17 и Р-М269. Овој наод покажува дека бугарскиот хаплогрупски профил е во склад со оние што се опишани за повеќето европски популации.

Еве што haplogroups преовладуваат, каде што:Тука е целата студија.
http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0056779

Генетската студија беше направена од ПЛОС. PLOS ONE е со седиште во Сан Франциско, Калифорнија, и Кембриџ, Велика Британија.
Кон врв
kkniango Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kkniango Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2019 во 02:12
Здравейте,
Нов съм във форума и намерих тази интересна тема. Ще ми трябва седмица да прочета цялата тема, а тя е над 800 страници. Ако колегите от Македония решат да ме "Татаросват", няма да стане, защото съм от тези 2-3 милиона потомци на бежанци от Македония след войните.
Кон врв
kkniango Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Февруари.2019
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kkniango Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Февруари.2019 во 14:29
Интересува ме мнението на колегите от Македония за последната среща на Македоно-Бългатската комисия по история. За решението за общо честване на Самуил и свети Климент и свети Наум.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 822823824
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,359 секунди.