IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Бугари - 100% ТуркоМонголи
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бугари - 100% ТуркоМонголи

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 110111112113114 824>
Автор
Порака
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 12:55
shefe

tova dali ti si pisal?

Од: Igor
Датум: 17.04.2008 11:17:39
Makedonecot prostuva no ne zaborava gospoda tatari po vokacija od makedonijava i nadvor od nea.Na ovie domasnive tatari im posakuvam do bar pat kaj Sv.Petar,a kaj komsiskite tatari po rozba najpovekje da si se svrtat kon sopstvenite koreni,bez razlika kakvi se tie.mongolo-avaro-tataro-hunski ili pak makedonski koreni. Mavtanjeto na vulgarite so nekakov si dokument za kominternovska tvorevina na Makedonija e nezdravo i za niv samite,imeno dobar del od inteligencijata i progresivnite sili kaj niv se so makedonski kod i bi impreporacal da si se poglrdnat pomegju sebe se uste ne e kasno ako go prepoznaat makedonskiot kod kaj niv,nie mozeme da prostuvame, no ne zaboravame,takov e genot makedonski,razbiras?


Изменето од __ __ - 17.Април.2008 во 12:55
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 13:01
Може може мада не сумњам и нешто да ми уфрлиле туркомонголските силиголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 13:04
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Може може мада не сумњам и нешто да ми уфрлиле туркомонголските силиголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Moderatore obidi se da zboruvas literaturno Makedonski, ne e ubavo da upotrebuvas srbizmi, los primer si za ostanatite clenovi.

MADA SUMNJAM = CISTO SE SOMNEVAM
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 13:05
ako ne si ti znachi imash golema konk*rencia shefe

Изменето од __ __ - 17.Април.2008 во 13:06
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 13:09
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Може може мада не сумњам и нешто да ми уфрлиле туркомонголските силиголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Moderatore obidi se da zboruvas literaturno Makedonski, ne e ubavo da upotrebuvas srbizmi, los primer si za ostanatite clenovi.

MADA SUMNJAM = CISTO SE SOMNEVAM



Никако не се срамам од тоа што сум Кумановец и литературниот Македонски е многу по различен од мојот дијалект а тоа што Србите користат кумановски дијалект тоа е нивен проблем на мене и другите Кумановци само ни покажува колку голем културен град бил Куманово и колкаво влијание имал во историјатанамигнување
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 13:32
Originally posted by Boogie Boogie напиша:


Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Може може мада не сумњам и нешто да ми уфрлиле туркомонголските силиголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Moderatore obidi se da zboruvas literaturno Makedonski, ne e ubavo da upotrebuvas srbizmi, los primer si za ostanatite clenovi.

MADA SUMNJAM = CISTO SE SOMNEVAM
Никако не се срамам од тоа што сум Кумановец и литературниот Македонски е многу по различен од мојот дијалект а тоа што Србите користат кумановски дијалект тоа е нивен проблем на мене и другите Кумановци само ни покажува колку голем културен град бил Куманово и колкаво влијание имал во историјатанамигнување


E da toa e isto kako jas da se sramam zatoa sto sum Strumicanec i tatarite go izgradile nivniot jazik vrz osnova na Strumicki i Berovski dijalekt.
Ako moderatore dijalektite se bogatstvo.
Sepak na vaka ozbilen podforum mislam deka treba da se drzime do literaturniot.
Moe mislenje.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 13:33
СЕ согласувам и се трудам верувај ама страв ми е од многу трудење - знаеш што викаат многу арно не е на арноголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 14:53
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

СЕ согласувам и се трудам верувај ама страв ми е од многу трудење - знаеш што викаат многу арно не е на арноголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Nema problem i mene mi se ispustat Strumicki zborovi i kaj treba i kaj ne treba.
Na fakultet mi vikaa zbori si Strumicki ne se maci.
Кон врв
ntg2006 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 03.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ntg2006 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 18:30
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:


Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Може може мада не сумњам и нешто да ми уфрлиле туркомонголските силиголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Moderatore obidi se da zboruvas literaturno Makedonski, ne e ubavo da upotrebuvas srbizmi, los primer si za ostanatite clenovi.

MADA SUMNJAM = CISTO SE SOMNEVAM
Никако не се срамам од тоа што сум Кумановец и литературниот Македонски е многу по различен од мојот дијалект а тоа што Србите користат кумановски дијалект тоа е нивен проблем на мене и другите Кумановци само ни покажува колку голем културен град бил Куманово и колкаво влијание имал во историјатанамигнување


E da toa e isto kako jas da se sramam zatoa sto sum Strumicanec i tatarite go izgradile nivniot jazik vrz osnova na Strumicki i Berovski dijalekt.
Ako moderatore dijalektite se bogatstvo.
Sepak na vaka ozbilen podforum mislam deka treba da se drzime do literaturniot.
Moe mislenje.

озбилно со латиница...совсем литературно..не знам каков е езикот...на може
Кон врв
Aminta2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 11.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 361
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aminta2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 22:50
Originally posted by __ __ __ __ напиша:

Бах ти мирезника. Македонските сме запазили од познати причиниоти сме ги менували турските?Ба ти капута, туски имена сакал аборигена Ми оти преди това са били бъгарски бе идиотче неземно

Ако си ги сака турските имена прав му път - в Анадола всичко е турско бе будала енда.



Ти да не си згрешил нешто околу твојата "етническа принадлежност" бе пријателе?!

Па факт е дека и бугарите и турците се ТУРКИ! Факт е дека имате иста крв.

Погледни:

Today’s Bulgaria, Hungary, Croatia, Tatarstan and Chuvashia, as well as some component of ethno genesis of Karachay-Balkar Turks are their remnants. Bulgars Turks were in the course of time assimilated by crowded Slavic and Ugric communities, on which they ruled, or by other, mainly Kipchak Turks.

http://www.yeniturkiye.com/display.asp?c=6010


Изменето од Aminta2 - 17.Април.2008 во 22:52
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 00:36
Ok sum be
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 00:56
Ок си нормално,си знаеш дека припаѓаш на туркоидната категорија на граѓани во Бугарија или поточно кажано ТуркоМонголската групација и готово.Уживајнамигнување
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 00:56
Originally posted by __ __ __ __ напиша:

Ok sum be



Абе М_Г што се случи со стариот ник?
Кон врв
__ __ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1089
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај __ __ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 09:37
i stariot nik e OK - na suspend e

samo edin nik mi e dozvoleno
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 110111112113114 824>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,360 секунди.