IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Библиотеки
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Библиотеки

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
Автор
Порака
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2008 во 12:16
Дај Боже да има се повеќе и повеќе луѓе што читаат... јас откако научив да читам се зачленив во градската библиотека во Охрид... и обожавав да читам... иако и дома имам солидна збирка книги, секогаш одам во библиотека. Признавам дека еден период, кога бев на факултет, го запоставив читањето, ама кога помина тоа, пак се вратив на старите навики... сега сум пак член на градската библиотека во Охрид и мило ми е што можам да видам дека фондот на книги е доста зголемен, што се трудат да им удоволат на читателите. И секогаш читам по неколку книги истовремено, зависи од расположението.
И исто како mamma... поарно ќе ги потрошам парите на добра книга отколку на облека или козметика... тоа го правев додека студирав... секогаш купував книги, без оглед на тоа што тогаш немав време да ги читам, ама сега тоа го надополнувам

Изменето од Evenstar - 16.Август.2008 во 12:17
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2008 во 07:46
 
 
    Одамна не сум посетила....библиотека.....ох
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2009 во 11:45
Денеска во составот на Националната и универзитетска библиотека „Свети .Климент Охридски“ во ќе биде отворена нова Дигитална библиотека на Македонија

Дигиталната библиотека  е на површина од 3.300 метри квадратни и во неа ќе бидат сместени само ретки збирки кои се книжно културно наследство, како археографската збирка која опфаќа книги и ракописи, ориенталната, ретката периодика и музичката збирка.
Новата дигитализирана и виртуелна библиотека ќе има и тренинг-центар за обука на библиотекарите и на сите заинтересирани посетители. Таа ќе го заштитува и презентира сето македонско книжевно и книжно културно наследство...!!!


секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 234
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.