IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно > Тоше Проески - IN MEMORIAM
  Активни теми Активни теми RSS - ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗА СПОМЕН (РАЗГОВОРИ ЗА ТОШЕ)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 14>
Автор
Порака
keti72 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 3353
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај keti72 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2008 во 11:00
Го гледав пред некој ден, со солзи во очите, со грутка во грлово...и се фатив себе си како им завидувам на моите две ангелчиња- ќе можат да го слушаат и да уживаат во неговиот глас и музика неоптеретени со болката, зошто се премногу мали да им “легне“ на душичките...ги гледам како подрипнуваат пеејќи ги неговите песни, среќни, весели и насмеани...и си велам така и треба да биде, да се памети само убавото и среќата која тој ни ја даруваше...тоа е БЕСМРТНОСТА!!!
Keti72
Кон врв
VE007MK Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VE007MK Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јануари.2008 во 19:49
ZOSTO ZAMINA TOLKU MLAD?SAMO BOG ZNAE,A MOZEBI SEGA I TOJ SE KAE...
Мудриот човек не го кажува сето она што го мисли,но го мисли добро она што ке го каже!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 02:23
Koga slusam negovi pesni na Tv ostanuvam bez zdiv i jas ne znam samiot da opisam kako se cuvstvuvam dodeka go gledam i slusam........Navistina mu se vosh*tuvav i seuste mu se vosh*tuvam na negovite dela i super bi bilo ako nie go prodolzime toa sto toj go pravese koe voedno ni go ostavi nam .....
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 20:07
Pred nekolku dena naidov na oficijalniot fun club forum specijalno namenet za Tose,kade sto ima forumasi bukvalno od cel Balkan,i vo edna od temite naidov na informacijava deka site tie vrsat inicijativa da se posvetat nekolku minuti za zivotot i deloto na nasiot Tose i da se pusti negoviot nastap od 2004 god.So mislite vie za ova??dali ste za ili protiv..i mislite li deka Srbite ke prifatat da go napravat toa?
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2780
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 20:13
а кој би рекол не? збунетост
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 21:55
мене тој негов настап на евровизија ама баш ич не ми се допадна...... подобро е да пуштат една негова снимка каде што во обични фармерки и маичка си пее........ а не таа снимка од евросонг....... како преправен ми беше........ изненадување


п.с облеката не му чинеше,..... ама гласот феноменален како секогаш......... среќа
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 22:05
мила мене пак многу ми се допадна тој настап искрено цела се наежив кога го гледав......сепак беше според мене многу добро облечен со многу добра кореографија...за гласот не ни правам моабет среќа
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 22:51
секој со свој вкус.......... среќаголемо%20гушкањеголемо%20гушкање многу ми беше,..... не знам....... некако...... како да не речам попски облечен......... збунетост
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 22:52
хиххихих голема%20насмевка големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2008 во 23:03
Originally posted by Eli Eli напиша:

Pred nekolku dena naidov na oficijalniot fun club forum specijalno namenet za Tose,kade sto ima forumasi bukvalno od cel Balkan,i vo edna od temite naidov na informacijava deka site tie vrsat inicijativa da se posvetat nekolku minuti za zivotot i deloto na nasiot Tose i da se pusti negoviot nastap od 2004 god.So mislite vie za ova??dali ste za ili protiv..i mislite li deka Srbite ke prifatat da go napravat toa?


Srbite prvi go prifatija...Vo srbija pocna negovata kariera so cekori od sedum milji...Vo srbja toj go odrza svojot najgolem koncert... Dragana Mirkovic na nejzinata satelitska televizija mu otstqapuva mnogu povekje prostor otkolku site nasi televizii zaedno... Porakite sto i den denes pristignuvaat na taa televizija od negovi fanovi od srvbija se pomnogubrojni od kolku od fanovite vo Makedonija..
Zosto bi imale protiv?
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2008 во 00:01
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Eli Eli напиша:

Pred nekolku dena naidov na oficijalniot fun club forum specijalno namenet za Tose,kade sto ima forumasi bukvalno od cel Balkan,i vo edna od temite naidov na informacijava deka site tie vrsat inicijativa da se posvetat nekolku minuti za zivotot i deloto na nasiot Tose i da se pusti negoviot nastap od 2004 god.So mislite vie za ova??dali ste za ili protiv..i mislite li deka Srbite ke prifatat da go napravat toa?


Srbite prvi go prifatija...Vo srbija pocna negovata kariera so cekori od sedum milji...Vo srbja toj go odrza svojot najgolem koncert... Dragana Mirkovic na nejzinata satelitska televizija mu otstqapuva mnogu povekje prostor otkolku site nasi televizii zaedno... Porakite sto i den denes pristignuvaat na taa televizija od negovi fanovi od srvbija se pomnogubrojni od kolku od fanovite vo Makedonija..
Zosto bi imale protiv?
BlaBlaBla Srbija voa Srbija onoa .....prestanete so taa Srbija ednas.....i ne na DM SAT nego na Svet plus TV poveke mu obrnuvaat vnimanie na Tose i poveke poraki ima na taa Tv....ako ne mi veruvas napravi i samiot sporedba
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2008 во 20:40
Eeeee vidovte li deka napraile prilog za Tose na nacionalnata italijanska televizija Rai uno.. prilogot bese prekrasen na internet go gleav..zapocna so zborovite:"Angelskiot glas na makedonecot Tose Proeski dopre i do Giana Naninni"..ne mi se veruva deka svetot ke cue za nego,a go nema..morase li da zagine pa da cujat za nego..zosto zosto??a svesna sum i znam deka ke bese mega zvezda..
Кон врв
BidiFit Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 454
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BidiFit Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 12:53
Дали некогаш нашата генерација па и тие што доаѓаат ќе го заборават Тоше? Сета онаа позитивна енергија што му ја подари на овој свет. Дали во најлош случај ќе се заборави денот кога си отиде. Тој молк на плоштадот,лелакања од сите страни. Троми и бавни чекори кои сите ги слушавме а не се свртувавме да видиме кој доаѓа,зошто знаевме дека сите се тука за да го испратат него,нашиот патоказ кон доброто,нашиот божествен глас нашето најмило суштество.
А сега, кога веќе останавме без него,дали ги следиме неговите чекори,дали го продолжуваме неговото дело или ни се потребни уште загуби за да се освестиме?
Луѓе, сакајте се и ширете позитивни мисли,така ќе го победиме злото така ќе го величаме Тоше!!!
Кон врв
чаир Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 950
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај чаир Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 13:05
Јас мислам сека ДА Тоше ке биде заборавен како и многуте македонски музички дуајени  од генерациите кои не го затекнале жив но неговите песни никогаш нема  да се заборават но ке бидат преименувани од генерациите кои одат по нас нако народни песни барем јас така мислам ама сенадевам дека грешам
Нова заповед ви давам да се љубите еден со друг како што Јас ве возљубив така и вие да се љубите еден со друг.По тоа ке ве познаат сите дека сте мои ученици, ако имате љубов меѓу себе (Јов. 13-34,35)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.